Sony patentira 3D prikaz bez naočala

poruka: 27
|
čitano: 4.135
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony patentira 3D prikaz bez naočala".
14 godina
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

ma taj 3d je samo papilova ako želiš gledati 3d filmove moraš dati 250 kn za 3d blu ray film ili se pretplatiti na neki satelit,ljudi masovno prelaze na jeftino riješenje kao što je skidanje s interneta a oni nude preskupu tehnologiju,čisto sumnjam da će se ovo masovno prihvatiti

 jer najbolji film je besplatni film,a i postoji rješenje odeš u kino i puno je bolji doživljaj nego gledati film kod kuće

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Do sad je argument protiv 3D-a bio potreba za naočalama, a sad kad Sony patentira sustav bez naočala je to nepotrebno i skupo. Baš me zanima koji će argument biti kad krene padat cijena!

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
protjeran
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

inace ljudi su protiv 3d-a vecinom jer nikad nisu gledali posteni 3d znaci sa odgovarajucim naocalama i odgovarajucim televizorom 

 

To sta je netko gledo Spy Kids 3d na crt-u sa onim papirnatim sranjem nemoze rec da je gledao pravi 3d film

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 13:23 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Inace sam protiv 3D-a sa bilo kakvim naocalama, ali ako ovo uspije super. Samo treba ta tehnologija pojeftiniti jos..

Cudna mi je jedna stvar nevezana uz temu. Kad se u zadnje vrijeme vijesti o 3D-u pisu bar 1 na dan, kako to da se ne nađe nitko 'pametan' da komentira nešto tipa, opet šugavi 3D, to vas placa da o tome pisete i sl. Al kad se s druge strane nađe podjednak broj vijesti o Apple-u, nađu se takvi pa navale sa 10-20 komentara: 'opet vi o apple-u, ejpl je šit, ovo ono..'

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
alen-c kaže...

Inace sam protiv 3D-a sa bilo kakvim naocalama, ali ako ovo uspije super. Samo treba ta tehnologija pojeftiniti jos..

Cudna mi je jedna stvar nevezana uz temu. Kad se u zadnje vrijeme vijesti o 3D-u pisu bar 1 na dan, kako to da se ne nađe nitko 'pametan' da komentira nešto tipa, opet šugavi 3D, to vas placa da o tome pisete i sl. Al kad se s druge strane nađe podjednak broj vijesti o Apple-u, nađu se takvi pa navale sa 10-20 komentara: 'opet vi o apple-u, ejpl je šit, ovo ono..'

fali branitelja 3d-a 

(nece se valjda svađat sami sa sobom)

14 godina
protjeran
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
hrvatskafarkasevec kaže...

fali branitelja 3d-a 

 

Reporting for duty.

14 godina
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
Mentalist kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

fali branitelja 3d-a 

 

Reporting for duty.

3D je sranje :))

 

 

Salu na stranu zanima me dali je sony to doveo do upotrebljivosti s tim mislim na izbjegavanje naocala i gledanje iz svih kuteva? Sve dosada bez naocala tehnologije traze da budes pod odredenim kutem prema trleviziji ili nista od 3Da.

 

p.s. i avatar i resident evil 4 su mi u kinu u 3Du bili zabavni totalni gdje milim da u 2D bi bili jako dosadni... neznam jeli to zato sto je jos novo nesto 3d ili stvarno dopusta puno bolje uzivljenje u akciju.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
konjRR kaže...
Mentalist kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

fali branitelja 3d-a 

 

Reporting for duty.

3D je sranje :))

 

 

Salu na stranu zanima me dali je sony to doveo do upotrebljivosti s tim mislim na izbjegavanje naocala i gledanje iz svih kuteva? Sve dosada bez naocala tehnologije traze da budes pod odredenim kutem prema trleviziji ili nista od 3Da.

 

p.s. i avatar i resident evil 4 su mi u kinu u 3Du bili zabavni totalni gdje milim da u 2D bi bili jako dosadni... neznam jeli to zato sto je jos novo nesto 3d ili stvarno dopusta puno bolje uzivljenje u akciju.

 

Di si gledao resident evil 4 u 3D-u? Znam da ga u cinestaru nije bilo, jer nisu uspjeli postić dogovor -.-

 

Ja sam za 3D televiziju, nek se ona razvija. 

Ovak i onak sam još uvjek na CRT-u, a da kupujemo televizor htio bih neki LED.

 

Kao i svaka tehologija treba vremena da se razvije, postane pristupačnije itd...

 

Uostalom nitko nas ne tjera da kupujemo 3D televizore (kako je netko bio prije komentirao)...

 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
14 godina
protjeran
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
Geek kaže...

Ovak i onak sam još uvjek na CRT-u, a da kupujemo televizor htio bih neki LED.

 

 

Vidim koliko znas... LED je samo tehnologija osvjetljenja, mozes kupiti plazma, CRT i LCD TV.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
Mentalist kaže...
Geek kaže...

Ovak i onak sam još uvjek na CRT-u, a da kupujemo televizor htio bih neki LED.

 

 

Vidim koliko znas... LED je samo tehnologija osvjetljenja, mozes kupiti plazma, CRT i LCD TV.

 

Shvatio sam nakon objavljivanja posta, LCD s led pozadinskim osvjetljenjem, ispričavam se na greški!

Imaš i OLED ;)

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Ja ču patentirati Holodeck, kad ga netko proizvede onda će to biti sigurna lova :D 

 

Ubuntu 10,04 (Lucid Lynx) , ako želite naučiti o linuxu posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com
13 godina
neaktivan
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

If you can't make it good - make it 3D

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
KrEsHo1 kaže...

If you can't make it good - make it 3D

Ko kaže da ne može biti i dobro i 3D (hint: Alica u zemlji čudesa).

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
protjeran
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala

3D naočale -> sux

3D TV bez naočala -> rocks

klasičan TV i ljudska percepcija ->ownz

holodek -> ja i tvoja mama Cool

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
Geek kaže......

 

Di si gledao resident evil 4 u 3D-u? Znam da ga u cinestaru nije bilo, jer nisu uspjeli postić dogovor -.-

...

U broadwaya su prikazivali resident evil 4 u 3D i samo zato sam ga isao u kino gledati. U kinu podrzavam 3D i naocale mi za to ne smetaju ali za kuci jos to nije zrelo a i kakve su tehnologije dostupne dugo jos nece biti. Prije ocekujem da cu nabaviti monitor za komp u 3D jer onda mi ne smeta kut gledanja jer ga gledam samo ja ali naocale mi tu ne dolaze u obzir....

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 1:08 (konjRR).
15 godina
protjeran
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
Don Kihoty kaže...

3D naočale -> sux

3D TV bez naočala -> rocks

klasičan TV i ljudska percepcija ->ownz

holodek -> ja i tvoja mama Cool

ali...dali je kvaliteta jednaka bez naocala kao i sa naocalama (naravno pricamo o onim boljim)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2010 1:19 (hrvatskafarkasevec).
16 godina
protjeran
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Kvaliteta je bolja sa naočalama. Ali kako se razvija softverska emulacija broja kuteva (ili kamera), sistem bez naočala postaje sve bolji. Već postoje sistemi sa 60 kamera, tako da ti je u svakom položaju glave uvijek ona na lijevom oku više lijeva, nego što je vidiš na desnom oku. Inače, osnovni je format sa dvije kamere, a ostale kamere se dobiju programski.

To što Sony patentira može proći jedino ako postoji emulacija kamera u smjeru gore-dole, jer obično danas ide lijevo-desno (što je dovoljno za 3D, ako držiš glavu uspravno). Sa malim lećama, moguće je dobiti u svim smjerovima (ima li smisla?).

Baš me zanima, koji će to procesori obrađivati u realnom vremenu?

Meni za konverziju 2D u 3D trebaju 4 jezgre i jedno 16 sati za jedan film. Ok, ja to radim sa AVISynth alatom i svojim kodovima (koji nisu optimizirani), a koji koriste dll sa detekcijom pokreta na slici, a taj dll nije optimiziran samo za lijevo-desno kretanje, već računa sve vektore kretanja.

Sigurno se u c-u mogu postići bolji rezultati...

3D treba odličnu konverziju standardnih filmova i onda će stvari postati interesantnije.

 

Navijam za Sony da uspije, ali ne navijam za patente, jer su patenti usporili razvoj ove planete. Da Nikolu Teslu nisu patentno pokrali (vezano uz radio i Markonija), danas bi putovali među zvijezdama... Žalosno je da je čovjek morao umrijeti, pa da mu se nakon 50 godina prizna njegovih 16-tak patenata.

Zašto da svijet dobije besplatnu energiju stratosfere? Fiškali su ga uspjeli srediti...Ljudi trebaju ostati robovi, a da to sami ne znaju...

 

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 7:55 (branko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Hologrami su budućnost , a ne fake 3D-ovi , te još više smješni adapteri tipa nočale. Mislim s ovime rade big step back svi koji plasiraju tu kvazi naprednu tehnologiju. 

Eto mene zbilja zanima zašto nema home hologram system-a ?

http://www.basketballhoopjam.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
woodgamesfx kaže...

Hologrami su budućnost , a ne fake 3D-ovi , te još više smješni adapteri tipa nočale. Mislim s ovime rade big step back svi koji plasiraju tu kvazi naprednu tehnologiju. 

Eto mene zbilja zanima zašto nema home hologram system-a ?

A mozda je 3d put prema hologramu,a step back sigurno nije jer nema kuda iza

14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
hrvatskafarkasevec kaže...
woodgamesfx kaže...

Hologrami su budućnost , a ne fake 3D-ovi , te još više smješni adapteri tipa nočale. Mislim s ovime rade big step back svi koji plasiraju tu kvazi naprednu tehnologiju. 

Eto mene zbilja zanima zašto nema home hologram system-a ?

A mozda je 3d put prema hologramu,a step back sigurno nije jer nema kuda iza

 

 

Mislim hologramske projekcije već postoje odavno, ali je kao preskup razvoj za kučne sisteme, drugo ova tzv 3D tehnologija je glupost, jer prije svega dobrim djelom koristi principe koje sam čitao još prije par godina ( gdje sad točno ne znam ), te se sječam da je jedan poznanik imao tzv 3D naočale koje je dobio sa novom grafičkom još prije više od 8 godina, mislim toliko o naprednoj tehnologiji.

Gle siguran sam da su to usavršili i da je bolje kvalitete od Spy Kids 3D-a , ali opet ništa revolucionarno, a posebice ona glupost da izdaju posebne adaptere u vidu naočala uz pomoću kojih bi korisnik trebao doživjet nešto novo :) 

 

http://www.basketballhoopjam.com
16 godina
protjeran
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Ma nije mi jasno... Neki, kao da gledaju jednim okom na ovaj svijet.

Ako čovjek ima 2 oka za gledanje, logično je da kamera snima te dvije slike.

Odakle ta odbojnost prema normalnome?

Ako imate stereo zvuk, a ne želiš ga, pa stisni dugme 'mono' i tako ga slušaj. Ja želim na svako uho donijeti stvarnu sliku zvuka. Čak mi više od dva kanala zvuka izgleda smiješno, jer za dobiti prostornost zvuka, jesu dovoljna dva mikrofona. Ali kod zvuka 5/1 ili više je normalno, a sliku moram trpjeti ovako osakaćenu (2D).

 

Ako netko više uživa u neprirodnome (a jedna slika za dva oka je neprirodno) to se zove sloboda izbora. Ali dajte mi da i ja imam slobodu da biram. A ja hoću da svako oko dobije sliku koja mu i pripada, kada se snima neki prizor.

 

A kako će se to tehnički izvesti, to je već drugi problem. Moje je mišljenje da je 60 Hz po jednom oku minimum ispod kojeg se ne smije ići, a bilo bi dobro da je i više.

 

Tako je teško staviti naočale "za sunce"? Jer 3D je sunce u odnosu na to što danas gledamo.

 

Valjda su neki toliko gledali ovo neprirodno, pa više ne mogu shvatiti šta je dobro.

I jednostavno, vole živjeti u tom mraku...

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Gledajući s marketinške strane ovih priča onda je 3D kao takav OK ( na ovom stupnju tehničkog razvoja kakav pružaju i promoviraju ), ali gledajući s neke smislene strane onda ovo ispada šišanje ovaca. 

http://www.basketballhoopjam.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Ne vidim na koji način bi ovo bilo "šišanje ovaca"?

Samsungov TV sa LED pozadinskim osvjetljenjem i oko 1 cm debljine (ova mjera je od oka), vidio sam za 13 000 kuna.

Ima običnih televizora (bez 3D), koji su skuplji...

ViewSonic projektor PJD6211 je oko 3700 kuna.

Naočale se približavaju na cijenu oko 100$, a biti će i niže cijene.

 

Kakvo šišanje?

 

Ipak su to 120 Hz monitori (Samsung je do 200 Hz). Uskoro će te karakteristike biti standardne, kod svih televizora, a 3D opcija će biti normalna pojava. Čak i da nema 3D-a, slika u pokretu na 200 Hz, zasigurno bolje izgleda od 60 Hz. Konačno se LCD približava plazmi, po kvaliteti prikaza.

 

Kada bi to još bio OLED...

 

3D se samo vraća na scenu, jer se tehnologija razvila da ga može prikazati.

CRT ekrani su to mogli, a LCD je uništio taj razvoj (zbog 60 Hz osvježenja). Vrijeme je da vrati svijetu ono što mu je uzeo, zar ne? Mislim da uskoro neće nitko proizvoditi ekrane bez mogućnosti 3D prikaza.

 

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 11:19 (branko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
branko kaže...

Ne vidim na koji način bi ovo bilo "šišanje ovaca"?

Samsungov TV sa LED pozadinskim osvjetljenjem i oko 1 cm debljine (ova mjera je od oka), vidio sam za 13 000 kuna.

Ima običnih televizora (bez 3D), koji su skuplji...

ViewSonic projektor PJD6211 je oko 3700 kuna.

Naočale se približavaju na cijenu oko 100$, a biti će i niže cijene.

 

Kakvo šišanje?

 

Ipak su to 120 Hz monitori (Samsung je do 200 Hz). Uskoro će te karakteristike biti standardne, kod svih televizora, a 3D opcija će biti normalna pojava. Čak i da nema 3D-a, slika u pokretu na 200 Hz, zasigurno bolje izgleda od 60 Hz. Konačno se LCD približava plazmi, po kvaliteti prikaza.

 

Kada bi to još bio OLED...

 

3D se samo vraća na scenu, jer se tehnologija razvila da ga može prikazati.

CRT ekrani su to mogli, a LCD je uništio taj razvoj (zbog 60 Hz osvježenja). Vrijeme je da vrati svijetu ono što mu je uzeo, zar ne? Mislim da uskoro neće nitko proizvoditi ekrane bez mogućnosti 3D prikaza.

 

 

 

U pravu si, ali po meni je to kako i sam kažeš vračanje unazad nečega što je bilo. A šišaju ljude zato što sada to promoviraju kao nikad viđeno, nešto totalno novo, ajd daj molim te :)

 

http://www.basketballhoopjam.com
16 godina
protjeran
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Ja nisam nikada vidio da "je bilo" na LCD-u 200 Hz osvježenje ekrana. Ja bih stvarno bio sretan da su svi ekrani na 120 Hz.

Iz toga je lako dobiti 3D. Igrice su po prirodi vektorske i običan driver ih lako prikaže trodimenzionalno.

To što se marketinški ide sa "3D reklamiranjem", je druga priča.

Koga bi zanimalo da se ide sa "120 Hz osvježenjem"?

Ti novi ekrani su najmanje 2X bolji i u 2D smislu. Ovo se dugo čekalo. Moj prijatelj koji još sada ima CRT ekran za ACAD, biti će vrlo sretan i možda ga zamjeni sa LCD-om... 3D je samo nuspojava bolje tehnologije. Ali ne umjetno bolje (napumpali pixele na FullHD, a osvježenje ostavili na 60 Hz). Sa 3D tehnologijom se ispravljaju pogreške. Više se neće moći muljati. Kao marketinških 600 Hz kod plazme. Jer će se muljanje vidjeti (kroz 3D), ili se neće uopće vidjeti. Konačno dolazi vrijeme dobrih ekrana, kada nam već uskraćuju OLED tehnologiju, koja je superiornija od svega viđenog.

 

120Hz = 3D bez muljanja!

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2010 11:52 (branko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony patentira 3D prikaz bez naočala
branko kaže...

Ja nisam nikada vidio da "je bilo" na LCD-u 200 Hz osvježenje ekrana. Ja bih stvarno bio sretan da su svi ekrani na 120 Hz.

Iz toga je lako dobiti 3D. Igrice su po prirodi vektorske i običan driver ih lako prikaže trodimenzionalno.

To što se marketinški ide sa "3D reklamiranjem", je druga priča.

Koga bi zanimalo da se ide sa "120 Hz osvježenjem"?

Ti novi ekrani su najmanje 2X bolji i u 2D smislu. Ovo se dugo čekalo. Moj prijatelj koji još sada ima CRT ekran za ACAD, biti će vrlo sretan i možda ga zamjeni sa LCD-om... 3D je samo nuspojava bolje tehnologije. Ali ne umjetno bolje (napumpali pixele na FullHD, a osvježenje ostavili na 60 Hz). Sa 3D tehnologijom se ispravljaju pogreške. Više se neće moći muljati. Kao marketinških 600 Hz kod plazme. Jer će se muljanje vidjeti (kroz 3D), ili se neće uopće vidjeti. Konačno dolazi vrijeme dobrih ekrana, kada nam već uskraćuju OLED tehnologiju, koja je superiornija od svega viđenog.

 

120Hz = 3D bez muljanja!

 

 

Ako če bit po prihvatljivim cjenama onda dobro :)

Mada po meni recimo korisnije od ovog 3D hype-a koji proizvođaći guraju u reklamama, korisnije bi im bilo razvijanje alikacijskog store-a za TV -ove , recimo kako to pokreče Samsung. 

 

http://www.basketballhoopjam.com
16 godina
protjeran
offline
Sony patentira 3D prikaz bez naočala

Biti će po cijeni običnih ekrana ili televizora.

Koliko je ono DVD koštao u početku?

I koliki su se bunili da nam ne treba, jer smo svi imali CD...

Sada je slično sa plavim laserom. Uskoro će sve to postati normalno i jeftino.

 

Uvijek ima bogatih koji mogu prvi uživati u tehnologijama, koje će se malo kasnije prodavati po normalnim cijenama.

Kada OLED stupi na scenu, ja očekujem 3D televizore ispod 1000 kuna, a veće od 1 m po dijagonali.

 

Ima i kineska firma, koja je pokazala 3D televizor bez naočala, a koja obećaje masovnu proizvodnju.

 

Tehnološki napredak se ne može zaustaviti (ali se može usporiti, ako je to velikima u interesu). To se događa sa OLED tehnologijom. Najprije će ići standardna tehnologija uz 3D, zatim će tek plasirati OLED-3D, kada se ona dobro ukorijeni.

Tek će nakon toga doći hologramske projekcije...

Ali tko zna, možda nas nešto i iznenadi!?

Nikola Tesla and My Thoughts: http://free-ri.htnet.hr/Branko/index.html
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice