Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač

poruka: 16
|
čitano: 2.183
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač".
14 godina
neaktivan
offline
Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač

Sve simpa do cijene... za te mobitele možeš dobiti mobitel s daljincem

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač

Nigdje se ne spominje na koji način upravlja, jel samo Bluetooth ili ima i IR...

15 godina
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač

Sluzi za sve sto ima daljinski :D

TJ. svega sto ima u bazi uredaja ili sto ima IR za nauciti kodove.

HUIS navodno uz IR ima wifi i bluetooth, e-ink ekran uz bateriju od 1500mAh, profile za korisnike te profile akcija (smanji klimu, upali tv, smanji svjetlo itd.), dodir ekrana uz vibraciju i/ili zvuk itd.

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
Cijena, sitnica :) a dizajn je onako za u kupatilo pored slavine
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
Cijena, sitnica :) a dizajn je onako za u kupatilo pored slavine
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač

I sve to bez pozadinskog osvjetljenja = neupotrebljivo po mraku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
Sada još pretvoriti to u app, ubaciti ir u sony mobitele i iste promovirati kako dolaze s fantastičnom huis aplikacijom koja sama vrijedi 270 dolara.
I - omg- mobitel dobijes prakticki djabe.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
kunof00 kaže...

Sluzi za sve sto ima daljinski :D

TJ. svega sto ima u bazi uredaja ili sto ima IR za nauciti kodove.

HUIS navodno uz IR ima wifi i bluetooth, e-ink ekran uz bateriju od 1500mAh, profile za korisnike te profile akcija (smanji klimu, upali tv, smanji svjetlo itd.), dodir ekrana uz vibraciju i/ili zvuk itd.

 

 i dalje mnogima beskorisno. Meni skoro sve radi na RF 433MHz (svjetla, rolete, grijanje). Uglavnom uzmeš Broadlink ili Orvibo interfejs i kontroliraš sve s telefona ili izvana preko bilo kojeg uređaja s browserom za otprilike 5 puta manje novca.

15 godina
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
jozef kaže...

 

 i dalje mnogima beskorisno. Meni skoro sve radi na RF 433MHz (svjetla, rolete, grijanje). Uglavnom uzmeš Broadlink ili Orvibo interfejs i kontroliraš sve s telefona ili izvana preko bilo kojeg uređaja s browserom za otprilike 5 puta manje novca.

 a možeš i (apage!) pokušati i vlastitim golim rukama. izađe ti badava. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
kerum kaže...

I sve to bez pozadinskog osvjetljenja = neupotrebljivo po mraku.

Treba ostaviti nešto za slijedeću verziju ...   Kako će ju prodavati ako trenutna ima sve što je potrebno?

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 21:01 (hrx).
16 godina
moderator
offline
Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač

Ideja kao takva ima velik potencijal. E-ink ekran ne troši struju (troši nešto malo struje jedino kad se mijenja prikaz na njemu, znači kad se šaltaš između različitih daljinskih upravljača), znači za ovu primjenu daleko bolje od ikoje druge vrste ekrana. Što se tiče pozadinskog osvjetljenja, ako vidiš tekst na listu papira, vidjet ćeš i ono što je na daljinskom upravljaču - znači, moći će se koristiti i u prostorijama s prigušenim osvjetljenjem, jedino će biti problem u mraku. Za pretpostaviti je da će prije ili poslije implementirati nekakvo osvjetljenje. Mene bi više mučilo to što je riječ o ekranu osjetljivom na dodir - znači ne možeš preko opipa znati na kojem gumbu imaš prst, nego prvo moraš pogledati u daljinski, naciljati prstom željeni gumb i stisnuti - kao da koristiš mobitel.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
mbaksa kaže...

Mene bi više mučilo to što je riječ o ekranu osjetljivom na dodir - znači ne možeš preko opipa znati na kojem gumbu imaš prst, nego prvo moraš pogledati u daljinski, naciljati prstom željeni gumb i stisnuti - kao da koristiš mobitel.

 to je zapravo najveci problem.

to je problem i po danu kad moras gledat u daljinski gdje da stisnes.. nakon dan-dva koristenja normalnog daljinskog vec znas di je 90% tipki koje ti trebaju svaki dan.. s ovime se to nikad nece moc postic

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač

Haptic feedback i pressure sensitive displej.... itko?

 

Na taj nacin i s dobrom implementacijom bi se mogao nadomjestiti taj nedostatak

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 0:51 (lovac82).
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
Harmony logitech zakon ;)
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
lovac82 kaže...

Haptic feedback i pressure sensitive displej.... itko?

 

Na taj nacin i s dobrom implementacijom bi se mogao nadomjestiti taj nedostatak

Postoji li danas uopće spomena vrijedna implementacija haptic feedbacka, pa da pomicanjem prsta po ekranu osjećamo gdje su tipke?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sonyjev univerzalni e-ink daljinski upravljač
Fizički gumb na daljinskom (za sada) ništa ne može zamijeniti. Dobra implementacija bi bili gumbi s einkom. Svjetlo je nužno.

Harmony većinu toga ima. Standardni gumbi odrađuju 95% uobičajenih funkcija, a ima i par LCD programabilnih za specijalne zahtjeve. Problem je što bez potrebe guraju displej u boji i što se gumbi izližu.

Ovo je nepraktična novotarija.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice