Spor rast mobilne video komunikacije

poruka: 16
|
čitano: 3.432
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Spor rast mobilne video komunikacije".
16 godina
offline
Spor rast mobilne video komunikacije

video komunikacija na mobu ni nema smisla.

osim konferencijskog razgovora u uredu.. al tu onda nastupaju drugi uređaji.

 

face time preko wi-fi može tome pridonijeti? iDont-think-so

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2010 13:12 (nixass).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spor rast mobilne video komunikacije

video+hot-line.

mmmm, to bi moglo biti dobro...Belji se

scientia est potentia
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spor rast mobilne video komunikacije

Imao sam par mobitele s video pozivom unutar 4 godine i još nikad nikoga nisam zvao s video pozivom 

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Spor rast mobilne video komunikacije

A kolko posto hrvatske je pokriveno 3G vezom ?

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
To nema veze s time dal je video poziv korisna stvar ili ne vec je tako zbog nacina na koji video call funkcionira. I ja sam imao telefone s mogucnoscu videopoziva, i koga sam mogao tako zvat? Nikoga! Sada je vec malo bolje jer nam na vrata ipak "kuca" mobilni internet no veze su jos uvijek prespore. Pogotovo upload koji je ovdje vrlo bitan jer se radi o two-way av linku. Zato i stvar sljaka samo preko wifi-ja. Ista stvar je bila i sa skype-om, a to je jos uvijek jako ogranicena primjenana spram obicnog gsm poziva. I multitasking tu igra ogromnu ulogu jer badava ti sve ako app ne radi u pozadini i ne mozes uopce dobit dojavu da te netko upravo zove. Ali kad ce jednog dana 90% ljudi imat neki smartphone, a 10% obican mob tada ce primjena sigurno bit veca. Danas ipak jos uvijek 90% ljudi koristi obican mob, a od 10% onih koji posjeduju neki smartphone opet tek manjina njime ide na net i koristi svu silu mogucnosti koje on pruza. Za sve mora proci i doci vrijeme. Starije generacije su i informaticki nepismenije pa takvu tehnologiju nece niti znat koristit taman i da mogu. Ali kad krenemo mi koji znamo plus današnji klinci, za 10-15 god. VC ce bit normalna stvar.
14 godina
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
2008 kaže...
To nema veze s time dal je video poziv korisna stvar ili ne vec je tako zbog nacina na koji video call funkcionira. I ja sam imao telefone s mogucnoscu videopoziva, i koga sam mogao tako zvat? Nikoga! Sada je vec malo bolje jer nam na vrata ipak "kuca" mobilni internet no veze su jos uvijek prespore. Pogotovo upload koji je ovdje vrlo bitan jer se radi o two-way av linku. Zato i stvar sljaka samo preko wifi-ja. Ista stvar je bila i sa skype-om, a to je jos uvijek jako ogranicena primjenana spram obicnog gsm poziva. I multitasking tu igra ogromnu ulogu jer badava ti sve ako app ne radi u pozadini i ne mozes uopce dobit dojavu da te netko upravo zove. Ali kad ce jednog dana 90% ljudi imat neki smartphone, a 10% obican mob tada ce primjena sigurno bit veca. Danas ipak jos uvijek 90% ljudi koristi obican mob, a od 10% onih koji posjeduju neki smartphone opet tek manjina njime ide na net i koristi svu silu mogucnosti koje on pruza. Za sve mora proci i doci vrijeme. Starije generacije su i informaticki nepismenije pa takvu tehnologiju nece niti znat koristit taman i da mogu. Ali kad krenemo mi koji znamo plus današnji klinci, za 10-15 god. VC ce bit normalna stvar.

Ok opet pises gluposti ali i ovaj clanak ih je pun.

 

 

 

Prvo svi 3g mobiteli koji podrzavaju viodeo pozive su kompatibilni!!!!!!!!!

Drugo brzina 3g je dovoljna za to i pokrivenost 3gom je dovoljno dobra cak i kod nas!!!!!!

Trece imao sam mnogo prijatelja u to pocetno vrijeme 3ga sa mobitelima koji su 3g videocall sposobni ali nam to na pamet nije palo koristiti jer je apslutno beskorisno za pozive!!! A da ne pricam o tadasnjim cijenama videopoziva.

Cetvro masovna prihvacenost zbog facetime?!?!? Pa to bi bilo moguce samo kada bi doslovno vecina presla na iphone 4 sto se nece dogoditi ni ako stevi uspije plan da stavi LSD u zalihe vode svima.

itd................

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
konjRR kaže...

Ok opet pises gluposti ali i ovaj clanak ih je pun.

 

 

 

Prvo svi 3g mobiteli koji podrzavaju viodeo pozive su kompatibilni!!!!!!!!!

Drugo brzina 3g je dovoljna za to i pokrivenost 3gom je dovoljno dobra cak i kod nas!!!!!!

Trece imao sam mnogo prijatelja u to pocetno vrijeme 3ga sa mobitelima koji su 3g videocall sposobni ali nam to na pamet nije palo koristiti jer je apslutno beskorisno za pozive!!! A da ne pricam o tadasnjim cijenama videopoziva.

Cetvro masovna prihvacenost zbog facetime?!?!? Pa to bi bilo moguce samo kada bi doslovno vecina presla na iphone 4 sto se nece dogoditi ni ako stevi uspije plan da stavi LSD u zalihe vode svima.

itd................

Ti pises gluposti. Prvo, smanji dozivljaj sa usklicnicima. Drugo, to sto su tebi videopozivi besmisleni, ne znaci da su svima. Trece, FaceTime nije samo software nego *otvoreni standard* za prijenos videosignala i moze ga implementirati tko hoce, ne samo Apple na Apple-ovim uredjajima. Dosadasnje implementacije video poziva (mobilne ili ne) su bile vecinom medjusobno nekompatibilne. Za ocekivati je da ce upravo cinjenica da je FaceTime prvi otvoreni standard, te cinjenica da je isti podrzan na trenutno najpopularnijoj mobilnoj platformi (iPhone, uskoro Mac i iPad) motivirati mobilne operatere i potaknuti siru primjenu u buducnosti. Vidi npr. http://www.readwriteweb.com/archives/apples_biggest_news_video_calling_as_open_standard.php

 

Za max. 5 godina mobilna video telefonija ce biti standard, kao sto je to danas na desktopu.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
2008 kaže...
To nema veze s time dal je video poziv korisna stvar ili ne vec je tako zbog nacina na koji video call funkcionira. I ja sam imao telefone s mogucnoscu videopoziva, i koga sam mogao tako zvat? Nikoga! Sada je vec malo bolje jer nam na vrata ipak "kuca" mobilni internet no veze su jos uvijek prespore. Pogotovo upload koji je ovdje vrlo bitan jer se radi o two-way av linku. Zato i stvar sljaka samo preko wifi-ja. Ista stvar je bila i sa skype-om, a to je jos uvijek jako ogranicena primjenana spram obicnog gsm poziva. I multitasking tu igra ogromnu ulogu jer badava ti sve ako app ne radi u pozadini i ne mozes uopce dobit dojavu da te netko upravo zove. Ali kad ce jednog dana 90% ljudi imat neki smartphone, a 10% obican mob tada ce primjena sigurno bit veca. Danas ipak jos uvijek 90% ljudi koristi obican mob, a od 10% onih koji posjeduju neki smartphone opet tek manjina njime ide na net i koristi svu silu mogucnosti koje on pruza. Za sve mora proci i doci vrijeme. Starije generacije su i informaticki nepismenije pa takvu tehnologiju nece niti znat koristit taman i da mogu. Ali kad krenemo mi koji znamo plus današnji klinci, za 10-15 god. VC ce bit normalna stvar.

djelomicno se slazem s tvojim tekstovm,ali jedno bi te zamolio da izbacis,ovo 10 i 90 %

to su tvoja nagadjanja koja nigdje nisi pretrazio ili arhivirao,to je jedna polemika oko koje se narod s nasega podrucja voli dotaci a bez da ima neki dokaz za time.

mozzart67
13 godina
protjeran
offline
Spor rast mobilne video komunikacije

Ne lupajte gluposti sa Face Time-om. Video poziv na 3G mreži je standardiziran od 3GPP-a i radi na 3G mreži ali nije zaživio u praksi iz više razloga: cijena, kvaliteta i brzina mreže, roaming, vrijeme kad se pojavio, raspoloživost uređaja... Svi uređaji koji to žele mogu slijediti specifikaciju standarda i radit će na bilo kojoj 3G mreži koja podržava video call.

 

Apple samo pokušava progurati svoju varijantu kao što pokušavaju i drugi ali nije standard. Može postati ako se uspije nametnuti. Mana Face Time-a je što nije sastavni dio signalizacije mobilne mreže.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
RobertS kaže...
1. FaceTime nije samo software nego *otvoreni standard* za prijenos videosignala i moze ga implementirati tko hoce, ne samo Apple na Apple-ovim uredjajima.
2.Dosadasnje implementacije video poziva (mobilne ili ne) su bile vecinom medjusobno nekompatibilne.
3.Za ocekivati je da ce upravo cinjenica da je FaceTime prvi otvoreni standard, te cinjenica da je isti podrzan na trenutno najpopularnijoj mobilnoj platformi (iPhone, uskoro Mac i iPad) motivirati mobilne operatere i potaknuti siru primjenu u buducnosti. Vidi npr. http://www.readwriteweb.com/archives/apples_biggest_news_video_calling_as_open_standard.php

 4.Za max. 5 godina mobilna video telefonija ce biti standard, kao sto je to danas na desktopu.

1.daj ne piši gluposti. kod applea ništa nije otvoreno. a kako software može biti standard? to je kao da veliš da je winamp standard jer svira mp3. a ovo da taj standard može svatko implementirati?  evo hvala kaj si me nasmijao.

 

2.Još jedna glupost. otkud ti da su video pozivi bili nekompatibilni? Pa svi su radili na isti način, bez obzira na marku i model mobitela. Druga stvar kaj naši operateri ili nisu podržavali ili su video pozivi bili preskupi.

 

3.Kakav j********* otvoreni standard????? i najpopularnijoj mobilnoj platformi??? da ,  baš.

 

4.Da možda bude, ali ne zahvaljujući ajfonu i stevici.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2010 18:52 (nsoul).
14 godina
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
RobertS kaže...
konjRR kaže...

Ok opet pises gluposti ali i ovaj clanak ih je pun.

 

 

 

Prvo svi 3g mobiteli koji podrzavaju viodeo pozive su kompatibilni!!!!!!!!!

Drugo brzina 3g je dovoljna za to i pokrivenost 3gom je dovoljno dobra cak i kod nas!!!!!!

Trece imao sam mnogo prijatelja u to pocetno vrijeme 3ga sa mobitelima koji su 3g videocall sposobni ali nam to na pamet nije palo koristiti jer je apslutno beskorisno za pozive!!! A da ne pricam o tadasnjim cijenama videopoziva.

Cetvro masovna prihvacenost zbog facetime?!?!? Pa to bi bilo moguce samo kada bi doslovno vecina presla na iphone 4 sto se nece dogoditi ni ako stevi uspije plan da stavi LSD u zalihe vode svima.

itd................

Ti pises gluposti. Prvo, smanji dozivljaj sa usklicnicima. Drugo, to sto su tebi videopozivi besmisleni, ne znaci da su svima. Trece, FaceTime nije samo software nego *otvoreni standard* za prijenos videosignala i moze ga implementirati tko hoce, ne samo Apple na Apple-ovim uredjajima. Dosadasnje implementacije video poziva (mobilne ili ne) su bile vecinom medjusobno nekompatibilne. Za ocekivati je da ce upravo cinjenica da je FaceTime prvi otvoreni standard, te cinjenica da je isti podrzan na trenutno najpopularnijoj mobilnoj platformi (iPhone, uskoro Mac i iPad) motivirati mobilne operatere i potaknuti siru primjenu u buducnosti. Vidi npr. http://www.readwriteweb.com/archives/apples_biggest_news_video_calling_as_open_standard.php

 

Za max. 5 godina mobilna video telefonija ce biti standard, kao sto je to danas na desktopu.

Evo jos jedan :)) nigdje vam kraja. Ali sto ces netko mora biti i takav. Malo se uputi u temtaiku prije nego sto pocnes sr*ti. Hvala.

 

p.s. na kolicinu gluposti, lazi i izmisljotina u ovom clanku sam cini mi se reagirao s premalo usklicnika a za tebe ih nebi imao dovoljno ni da sve jedinice binarnog koda u postojanju zamijenimo usklicnicima.

16 godina
offline
Spor rast mobilne video komunikacije

Kad bi svi imali iPhone, video komunikacija bi bila nasa svakodnevnica... Smijeh

 

Think locally, act globally...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
SupremeCommander kaže...

Kad bi svi imali iPhone, video komunikacija bi bila nasa svakodnevnica... Smijeh

 

ma jedva čekam da se nekom javim na video poziv dok sam na WC-u.

"alo, ej šta radiš.. ma evo niš, s€rem u školjku...oš vidjet?" Smijeh

scientia est potentia
14 godina
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
SupremeCommander kaže...

Kad bi svi imali iPhone, video komunikacija bi bila nasa svakodnevnica... Smijeh

 

S tim da ti jos fali mobilni wifi ap da te prati............ hahahahahaha je facetime glupost kakve se samo apple moze sjetiti....

13 godina
neaktivan
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije

Neću se uplitati u iPrepirke, ali samo da pitam, koliko Vas koristi video pozive na desktop računalima?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spor rast mobilne video komunikacije
krikesa kaže...

Neću se uplitati u iPrepirke, ali samo da pitam, koliko Vas koristi video pozive na desktop računalima?

 

Svakodnevno, barem 1h, nekad i vise. Sto poslovno, sto privatno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice