SQL Server dolazi i na Linux

poruka: 152
|
čitano: 14.763
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SQL Server dolazi i na Linux".
16 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Prvi potez MS-a u zadnjih nekoliko godina koji podržavam :)

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

MS je stvarno okrenuo pricu za 180. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Zar nije danas '8.mart, a ne '1.april'?!

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Uskoro i registry za linux. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
Entry Point kaže...

Uskoro i registry za linux. 

 svchost već ima ;)

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
16 godina
neaktivan
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Hebate, jos bumo dozivjeli i MSO na Linuxu, na Androidu vec je.

 

Nemoj Microsofte molim te, rasplakat ces neke bugovce forumase, bili budu bijesni kao i xboksaci dok je stigla objava da Quantum Break stize na PC.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Ovo bi se moglo pročitati i kako "odnio vrag šalu". No, kao i uvijek, a bez želje da se ode u teorije zavjere, sugiran sam da će se u dogledno vrijeme vidjeti zašto baš ovaj potez, baš sada. tako da...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
Jehonan kaže...

Ovo bi se moglo pročitati i kako "odnio vrag šalu".

 

Hajd ne budi smijesan. Ovo ako s necim ima veze i ako postoji kakva "teorija zavjere", vezana je za smanjenje dominacije Oracle-a.

13 godina
neaktivan
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Možda im je cilj da se sa Asp.net prošire na veći dio web-a. Zboktoga je i Asp.net došao na sve platforme i postao OS.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux

A čuj. Smiješan ili ne, moraš priznati da MS već poodavno dobro pazi što i kako se događa u linux svijetu. Dapače, tu su i direktna i indirektna ulaganja u dotični. Ponekada da bi se ugušilo, ponekada da bi se pridružilo, a ponekada iz čistog altruizma. Ma vidi, ja nebih htjeo da ovo preraste u nekakav "rat", "moj tata je jači od tvoga", "ja piškim dalje", "ja sam pametniji", "ja sve znam", etc. Jednostavno sam izrekao neko svoje mišljenje. Dobro. Tebi sam smješan. OK. Vjrojatno je teorija zavjere i to što MS želi patentirati konvergencijsku tehnlologiju s nadolazećeg Ubuntua. Ajmo reći, razmišlja o tome. Povrh svega, prvi sam protiv "teorija zavjere" tako da eto... Ma bezveze! Hajd... Ti si u pravi i dobro. Ugodan ti dan bio...

15 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Siroti Steve Ballmer od bijesa busi lopte u LA Clippersima.

 

"Linux is a cancer that attaches itself in an intellectual property sense to everything it touches." -- 1.6.2001., link

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
@Jehonan
Nema potrebe ni za kakvim "ratom", meni je linux pravo simpa OS, cak i kao desktop, a kao .net developera me ovaj MS potez raduje, jos vise me raduje multiplatformski Asp.net 5, koji samo sto nije. Ali govoriti o "vrag odnio salu" za OS sa tako minornim udjelom mi jeste smijesno, kako god. Osim ako si mislio da je MS se uplasio da je vrag odnio salu i da ce Linux skroz nestati, pa odlucio da isti podrzi, sirenjem vlastitih tehnologija. :)
12 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
knight kaže...
Ali govoriti o "vrag odnio salu" za OS sa tako minornim udjelom mi jeste smijesno, kako god. Osim ako si mislio da je MS se uplasio da je vrag odnio salu i da ce Linux skroz nestati, pa odlucio da isti podrzi, sirenjem vlastitih tehnologija. :)

Istina, linux ima minorni udio, ali gdje? Isključivo na desktop segmentu. Sada, koliki je udio desktopa u oceanu svih uređaja.....

16 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
kerum kaže...

Istina, linux ima minorni udio, ali gdje? Isključivo na desktop segmentu. Sada, koliki je udio desktopa u oceanu svih uređaja.....

1%.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
Fali jos Windows for Linux
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

ASP.NET vNext je cross-platform. Zato guraju i SQL Server na Linux.

 

https://github.com/aspnet/Home/wiki/Roadmap

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
Jehonan kaže...

Ovo bi se moglo pročitati i kako "odnio vrag šalu". No, kao i uvijek, a bez želje da se ode u teorije zavjere, sugiran sam da će se u dogledno vrijeme vidjeti zašto baš ovaj potez, baš sada. tako da...

 

knight kaže...
Jehonan kaže...

Ovo bi se moglo pročitati i kako "odnio vrag šalu".

 

Hajd ne budi smijesan. Ovo ako s necim ima veze i ako postoji kakva "teorija zavjere", vezana je za smanjenje dominacije Oracle-a.

 Možeš li reći: Embrace, Extend, Extinguish
https://en.wikipedia.org/wiki/Embrace,_extend_and_extinguish

Osim toga, Linux nije taj kome treba SQL server, dapače, de facto standard web baziranih SQL servera je:
https://www.mysql.com/

Nego, nisam pročitao nabrzinu, jeli oni open sourciraju svoj SQL server?

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
10 godina
suspendiran
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Sqlite, mnogo db, my sql, postgre, cassandra, sybase, eh onaj tamo Oracle ili kako vec s zove, ... Nije da linuxasi nemaju alternativu, sto u sql sto u nosql segmentu.

nije da me briga, nije da sam imalo upućen, ali ipak ne shvacam cemu to sve?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Sad kad MS napravi svoju distru i pregazi sve ove jadnike sa par promila na trzistu :P

Rvat katolik!
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
GNU+Linux kaže...
Možeš li reći: Embrace, Extend, Extinguish

https://en.wikipedia.org/wiki/Embrace,_extend_and_extinguish
...

Pa gle, ne bi me cudilo, nije da su im EEE i FUD strani pojmovi, dapace tu su kao doma.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
neaktivan
offline
SQL Server dolazi i na Linux

Microsoft više nije Windows. Tek 10% zarade od Windowsa. Treba alate koji donose novac omogućit za platforme koje su dominantne na tržištu. Zato Office za Android i sad SQL za Linux server. 

 

 

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
 
4 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
tnakir kaže...

Sad kad MS napravi svoju distru i pregazi sve ove jadnike sa par promila na trzistu :P

 

A nakon toga ce portati Wine na Windowse. ...

15 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

S obzirom kako rade u zadnje vrijeme ne bi me cudilo. Wine sa metroom. Pun pogodak.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
tnakir kaže...

S obzirom kako rade u zadnje vrijeme ne bi me cudilo. Wine sa metroom. Pun pogodak.

 I portat će Silverlight na Linux. Samo da bugovci i Miguel de Icaza mogu reći "Ha - ha (lik iz Simpsona) I told you so!"

http://www.itwire.com/opinion-and-analysis/open-sauce/71739-microsoft-finally-throws-miguel-de-icaza-a-bone.html

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
15 godina
offline
SQL Server dolazi i na Linux

A ako želite čuti o novom SQL Serveru 2016 direktno od Satye, i družiti se s domaćim SQL Server stručnjacima, dođite u četvrtak u 15:45 u Microsoft u Zagrebu (potrebno je prethodno registrirati se na mscommunity.hr i prijaviti se na događaj).

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
knight kaže...
@Jehonan
Nema potrebe ni za kakvim "ratom", meni je linux pravo simpa OS, cak i kao desktop, a kao .net developera me ovaj MS potez raduje, jos vise me raduje multiplatformski Asp.net 5, koji samo sto nije. Ali govoriti o "vrag odnio salu" za OS sa tako minornim udjelom mi jeste smijesno, kako god. Osim ako si mislio da je MS se uplasio da je vrag odnio salu i da ce Linux skroz nestati, pa odlucio da isti podrzi, sirenjem vlastitih tehnologija. :)

 

Vidim da su ostali komentirali al moram i ja:D. Minorni udio?? Jedini koji tu ima minorni udio je Microsoft - 99% Interneta i IoT-a i mobile devicesa je Linux. Bio sam na FOSDEM-u ove godine (https://fosdem.org/2016/) i objavili su statistiku konektiranih laptopa na lokalnom wirelessu: 4000+ Linux, 2000+ Mac, a Windowse sam zapamtio tocno - 272. Ja sam bio jedan od njih jer sam nosio company laptop sa Win10. A tamo dolaze cool kids of tomorrow.. 

 

 Istina - radi se o open source konferenciji, ali takav minorni udio Windowsa nikad nije bio. Na FOSDEM idem od 2011 svake godine. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 10:19 (funat).
16 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux

Povedi i mene drugi puta. :D

Koliko ispadne novcica sve skupa na kraju?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
1domagoj1 kaže...

Povedi i mene drugi puta. :D

Koliko ispadne novcica sve skupa na kraju?

 

Ako ides iz HR gadjaj Croatia Airlines popuste oko rujna-listopada - tada karta za Bruxelles bude oko 120-150€ povratna. Redovna je oko 230-250. Imas i Air Serbiu, ali let je oko 6h jer ide preko BG. 

Spavanje mozes naci za 25-30 po osobi/danu ako s nekim dijelis sobu, ili 50+ za sebe (s doruckom). Dodjes u petak navecer, letis u nedelju navecer (recimo da radis u pon) - dakle 2 dana. Hrana je jeftina - vecera menu u centru (2 course + piva) 12-15 eura. 

 

Al ako radis u iole normalnoj firmi, pokazi im program, prezentiraj prednosti i pokusaj da te podrze (plate ti dio ili sve). Ja sam na vecinu isao besplatno. Ono sto je na FOSDEM-u danas je za 5 godina mainstream.

16 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
funat kaže...
knight kaže...
@Jehonan
Nema potrebe ni za kakvim "ratom", meni je linux pravo simpa OS, cak i kao desktop, a kao .net developera me ovaj MS potez raduje, jos vise me raduje multiplatformski Asp.net 5, koji samo sto nije. Ali govoriti o "vrag odnio salu" za OS sa tako minornim udjelom mi jeste smijesno, kako god. Osim ako si mislio da je MS se uplasio da je vrag odnio salu i da ce Linux skroz nestati, pa odlucio da isti podrzi, sirenjem vlastitih tehnologija. :)

 

Vidim da su ostali komentirali al moram i ja:D. Minorni udio?? Jedini koji tu ima minorni udio je Microsoft - 99% Interneta i IoT-a i mobile devicesa je Linux. Bio sam na FOSDEM-u ove godine (https://fosdem.org/2016/) i objavili su statistiku konektiranih laptopa na lokalnom wirelessu: 4000+ Linux, 2000+ Mac, a Windowse sam zapamtio tocno - 272. Ja sam bio jedan od njih jer sam nosio company laptop sa Win10. A tamo dolaze cool kids of tomorrow.. 

 

 Istina - radi se o open source konferenciji, ali takav minorni udio Windowsa nikad nije bio. Na FOSDEM idem od 2011 svake godine. 

Minorni udio Linuxa - upravo. Ne znam sta je "99% interneta" ni odakle ti procenat, ali mislim da lupetas.

A glede ove konferencije, vjerujem da na Build konferenciji nije bio ni jedan Linux laptop. :)

16 godina
offline
Re: SQL Server dolazi i na Linux
hrvooje kaže...
tnakir kaže...

S obzirom kako rade u zadnje vrijeme ne bi me cudilo. Wine sa metroom. Pun pogodak.

 I portat će Silverlight na Linux. Samo da bugovci i Miguel de Icaza mogu reći "Ha - ha (lik iz Simpsona) I told you so!"

http://www.itwire.com/opinion-and-analysis/open-sauce/71739-microsoft-finally-throws-miguel-de-icaza-a-bone.html

 Ne treba se nist cuditi, ASP .Net 5 vec radi na svemu, Azure se od pocetka vrti na Linuxu ako se ne varam. Pitanje je dana kad ce MS mozda napraviti i neku svoju Linux distru. Kroz odredjeno vrijeme ne bi me vise ni cudilo da se prestanu baviti Windowsima. Ako su DOS otkantali, zasto slijepo vjerovati da ce Windowsi biti postedjeni u skoroj buducnosti. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice