SteamOS sporiji od Windowsa 10

poruka: 49
|
čitano: 8.386
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SteamOS sporiji od Windowsa 10".
15 godina
neaktivan
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

Valve, ostavi se OS-a. To neka rade ljudi koji znaju.

 

Vi nam dajte Half Life 3 i Portal 3...

www.eplati.com
 
28 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

Windowsi jako dobro rade s obzirom na koliko različitih konfiguracija se pokreće, napravili su odličan posao.

 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
Ni malo bolja kontrola greenlighta I early accessa nije loša ideja.
http://luka-ivankovic.from.hr/
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10
Imam WIn 8.1 i Fedora 22 dual boot. Instalirani nvidia zadnji driveri na oba OS-a. Isprobao sam Team Fortress 2 i na Fedori ne ide tako glatko i zna zatrzati svakih par minuta što u ključnim trenucima ide dosta na živce.

Ali svaka pohvala Valveu na tome da unaprijedi linux kao gaming platformu. Možda za par godina bude radilo bez trzanja :)
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
6 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10

Valve bi trebao kupiti AMD. AMD-ove dionica je sablasno niska a Valve ima casha.. win-win

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

Linux nikada neće biti na razini Windowsa, niti za gaming niti za bilo što drugo.

Nemaju toliko ljudstva,sredstava,platforma je rascijepana na gazilijon distri,driveri su noćna mora(pogotovo za 90% ljudi koji očekuju plug & play iz dućana)

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
8 3 hvala 0
15 godina
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

Valve zapravo ne radi ništa .. tj svakako ne radi OS, samo složi distru.

Ne radi ni OGL, DirecX..

Zapravo korist od ovog 'Valveovog' OSa je samo razbijanje fame oko mogućnosti npr OGLa koji godinama kaska, linux platforme koju se ne razvija ciljano.. slično kao što dedomedo komentira kubuntu.15.10.. koji nije pod Canonicalom a posljedice su 0/10 ocjena.

Nije OS pečenje kokica, nit čarobni štapić pa da po duhu svetom ne njemu nešto radi. OS je samo OS, driveri, način rada, HW+novac koji je na nekoj platformi mamac proizvođaču određuju to, ne geekovske želje (osim ako iza tih želja stoji tim koji zna/može s milijardama).

Valveov cilj s ovim SteamOSom? Prodavati usluge.. ništa više. Za to im čak ne treba OS, imaju Steam, imaju igre.. nepotrebna ideja u startu. -> takav rezultat, koji zapravo nije loš (kao pozitivno, jer bar nisu ubili OS), samo lošiji od konkurencije koju će vjerojatnije koristiti +90% juzera. Dok sama ideja oko prodaje konzole.. pa recimo ovako Sony.. prodaje SW-licence i to je biznis, ne HW (loša ideja).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

podržavam steam os, opčenito gaming na linuxu, kolko snam, a možda sam u krivu steam os je u beti još uvijek, nadam se jednog dana da baš valve bude taj koji bude radio portove windows igara na steam os, samo naravno za to treba puno novaca i ljudstva znanja i svega ostalog,a pretpostavljam pristanak proizvođača igre koji ju je napravio za windows da ga valve porta na linux, to bi po meni bio neki kao savršeni scenaro, nemogu reč da se ide prema tome, al priželjkujem tako nekaj.

 

recimo dat ču primjer blizzard sve novije igrice imaju porrt na os X pa zar je teško napravit onda port na linux, a oba su unixoidi, a i ljuti me, jer imam neke blizzarodove igre i volio bi ih zaigrat na linuxu, jednostavno sam prisiljen imat windows, a o dual bootu neželim razmišljat jer mi se neda resetirat pc, eto...

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 13:51 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10

preskačeš 'sitnicu', Velve ne radi port, on radi igru... ako oni ne mogu napraviti (pa i port) na 'svoj' OS, ...

a čisto onak, bzvz-e.. kak to podržavaš OS, gaming na linuxu? Možda kontribucijom u OGL konzorciju, prijavom bugova, gličeva..? ili samo navijačkim lijepim željama kao kad s tribina vičemo 'naprijed vatreni...'? Tak i ja, 'navijam', ali od tog nema koristi. Ono ispod haube je bitno.

 

kao što primijećuješ, postoji i OSX, radi. Ja u svim win-lin (OSovskim) temema govorim, sve to je soft. Sve može... kad oni koji imaju konkretan interes i resurse to žele. OGL (vs DX-a) je također prije par godina (browsaj linux teme) bio 'dečko koji obečava'... dežavu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 13:58 (ihush).
16 godina
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

kužim valve radi igru, jednog dana kad bi razvili steam os, pod uvjet dali da oni koji žele imat igru na steamu moraju napravit linux port ili dozvolit valveu da on papravi, jer budimo realni skoro niko više ne kupuje direktno od proizvođača igara ak je ima steamu, zar ne, a do tad steam kao prodajni centar more tolko evoluirat da si može dopustit takav zahtijev za port na linux, jer su ljudi naviknuti na steam, ja sam na steamu oko god. dana i koju god igru idem tražit prvo ju tražim na steamu, a onda negdije drugdije, žišku, možda se to kaj sam napisal ili nekaj slično desi kroz 5-10-15 god, više bi volio 5 jer kaj bum sa 5o banki igro, pretpostavljam da budem, jer gaming na pc-u je ljubav koja nejenjava :)

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
mrakky kaže...

kužim valve radi igru, jednog dana kad bi razvili steam os, pod uvjet dali da oni koji žele imat igru na steamu moraju napravit linux port ili dozvolit valveu da on papravi,..

- opet baunjaš šumom i ne vidiš drvo..

- npr kažeš, da valve napravi port.. misliš na linux-SteamOS. A propuštaš pitanje, s kojeg OSa? S Win? a tad podpitanje, zašto? Zašto bi radio itko port s win ako je win podržan u onlinegamingu i trenutno je 'jači', nema baš nikakve naznake promijene dominacije.. a s pleyke? ... pa ovako, imaš vlasnike licence, oni odlučuju, Pleyka je unixoid bsd=linux.. da sony želi, to bi napravio. Kad si excluziva, kad je teže piratizirati.. tad to vlasnik ne želi.

- vlasnik bi želio kad bi na ciljanoj platformi zarađivao, preduvijet je pomak s 1-2% na barem OSXovih 7%... a win je na 90% DE. (konzole su nešto drugo, uskoro i devices-tablet/mob..), tad prije da će cilj biti Android (koji je opet fork .. = linux).

 

edit: Istu stvar pokušava Canonical s Ubuntuom... i mobitelima, za sad slabo..

 

Valve je bezveze upao u igru u trenu kad je OGL+Linux bio hype.. sad je taj hype prošao. Rezultati? Sporedni OS (koji to i nije, samo distra). Cilj je zarada, kojoj takav OS ne pomaže.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 14:27 (ihush).
16 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
ihush kaže...
mrakky kaže...

kužim valve radi igru, jednog dana kad bi razvili steam os, pod uvjet dali da oni koji žele imat igru na steamu moraju napravit linux port ili dozvolit valveu da on papravi,..

- opet baunjaš šumom i ne vidiš drvo..

- npr kažeš, da valve napravi port.. misliš na linux-SteamOS. A propuštaš pitanje, s kojeg OSa? S Win? a tad podpitanje, zašto? Zašto bi radio itko port s win ako je win podržan u onlinegamingu i trenutno je 'jači', nema baš nikakve naznake promijene dominacije.. a s pleyke? ... pa ovako, imaš vlasnike licence, oni odlučuju, Pleyka je unixoid bsd=linux.. da sony želi, to bi napravio. Kad si excluziva, kad je teže piratizirati.. tad to vlasnik ne želi.

- vlasnik bi želio kad bi na ciljanoj platformi zarađivao, preduvijet je pomak s 1-2% na barem OSXovih 7%... a win je na 90% DE. (konzole su nešto drugo, uskoro i devices-tablet/mob..), tad prije da će cilj biti Android (koji je opet fork .. = linux).

 

edit: Istu stvar pokušava Canonical s Ubuntuom... i mobitelima, za sad slabo..

 

Valve je bezveze upao u igru u trenu kad je OGL+Linux bio hype.. sad je taj hype prošao. Rezultati? Sporedni OS (koji to i nije, samo distra). Cilj je zarada, kojoj takav OS ne pomaže.

 sve to stoji kaj si napisal, al nemaš ni ti ni ja kristalnu kuglu koja govori kaj bu bilo s toga živi bili pa vidjeli, ja se iskreno nadam da bu valve nastavio razvijat svoju disturu, eto i nakon nekog vremena se možda promjene stvari možda fakat open gl podere dx, kozna, pa zaživi gaming na linuxu, koji je prihvatljiviji  tj. besplatan, ja ti pričam o tome kolko je valve več sad jak da za koju godinu može reč ok ako želite da na našem servisu steamu imate igru koju želite prodat izvolite napravit verziju za steam os, linux i windows, to je ono o čem ja trabunjam, kužiš, a linux zajednicu jedino j_be nedostatak sretstava čitaj novaca) da bolje razviju open gl, kao što si čak mi se čini ti napiso to je software i sve je u tom području moguče, razmeš.

 

edit:

još kad bi valve kupio amd, i počeo software i hardware prilagođavat ciljano steam os-u linuxu to je upotpunosti izvedivo, jer ruku na srce amd grafika je susretljivija otvorenija prema linuxu nego nvidia, bez obzira kaj sad vrtim nvidia, budučnost je nepredvidljiva.

 

edit2:

aream os je baziran na debianu, koji je stabilna dista i nevidim razlog da sve to bude ostvarivo, doma na nekoj kanti od lapa sam na jednoj disti uspio stremat sa svog pc na lap, al nažalost lap je preslab pa je zapinjalo, al dobro to je stvar stremanja, nema veze sa temom, bumo vidli kaj se bu desilo, možda steam os bude linux građen od nule za neko vrijeme, znači ne baziran na nijednoj distri, nego da steam ima baš svoje repoe i to je to, makar smatram da bi im to bilo najbolje započet bolje bi mogli napredovat tim os-m

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 14:52 (mrakky).
15 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
mrakky kaže...
.. ako želite da na našem servisu steamu imate igru koju želite prodat izvolite napravit verziju za steam os, linux i windows, to je ono o ..

- obrnuto, Vlalveu je svejdno koji OS, njima je bitna zarada na Steamu.. tako da baš nikakvog razloga za portanjem nema (inače je razlog razvoja bio 'bolji OS', 'preformanse'..).

- online, usluge.. nema zarade od đabe stvari, tj obrnuto, imaš i sad npr WoT i bezbroj igrara na Steamu.. Valveu je nevažno dal je neki linux ili win besplatan, njemu je važno da gamer nešto potroši na steamu, koji smisao je tad spominjati cijenu OSa? btw, koja je cijena gaming PCja, GPUa..? Gameri (kao lovci, turisti..) su skupina koja troši, tad su ciljani.. ne oni forfree, tad nisu. Ne radi to Vlave zbog FOSSa, Stallmana, nego zbog zarade.

 

btw, opet korisitiš besmisleno navođenje SteamOS-linux .. SteamOS je linux distra. Linux je jedan. Dok dio rečenice i windows..?? Što? Uvijetovao bi nekome da prizvede (porta) na windows? Kakve s tim veze ima postojanje StemOSa.. sve si spetljao.

(NHF, brbljamo..).

- Jedina skupina proizvođača igara koja bi tu bila nešto portabilnog su konzole.. a to njihovi vlansici ne žele, tj oni imaju svoj 'steam' servis, koji smisao bi bio raditi za konkurenta da on pobere vrhnje?

 

Valveu je svejedno.. njega zanima zarada kroz usluge, steam.. pa i da to radi prodajom krumpira ili ukrašavanjem krumpira upgradeovima, čips, pire.. svejdno mu je.

 

mrakky kaže...

 

edit:

još kad bi valve kupio amd, i počeo software i hardware prilagođavat ciljano steam os-u linuxu to je upotpunosti izvedivo, jer ruku na srce amd grafika je susretljivija otvorenija prema linuxu nego nvidia, bez obzira kaj sad vrtim nvidia, budučnost je nepredvidljiva.

 

..

 - a ja sam mislio da si ozbiljan.. Radeonka i linux? .. LOL. Ne miješaj interese grupacija kao Khronos, tamo je AMD mala girica (koja btw nema resursa-novca). To s interesima, vlasništvom, licencama.. nema veze (tema Steam-Valve), zapravo ima.. tu je MS jači, a oboje su girice naspram velikih playera (koji nisu gameri, nego korporacije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 14:56 (ihush).
16 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
ihush kaže...
mrakky kaže...
.. ako želite da na našem servisu steamu imate igru koju želite prodat izvolite napravit verziju za steam os, linux i windows, to je ono o ..

- obrnuto, Vlalveu je svejdno koji OS, njima je bitna zarada na Steamu.. tako da baš nikakvog razloga za portanjem nema (inače je razlog razvoja bio 'bolji OS', 'preformanse'..).

- online, usluge.. nema zarade od đabe stvari, tj obrnuto, imaš i sad npr WoT i bezbroj igrara na Steamu.. Valveu je nevažno dal je neki linux ili win besplatan, njemu je važno da gamer nešto potroši na steamu, koji smisao je tad spominjati cijenu OSa? btw, koja je cijena gaming PCja, GPUa..? Gameri (kao lovci, turisti..) su skupina koja troši, tad su ciljani.. ne oni forfree, tad nisu. Ne radi to Vlave zbog FOSSa, Stallmana, nego zbog zarade.

 

btw, opet korisitiš besmisleno navođenje SteamOS-linux .. SteamOS je linux distra. Linux je jedan. Dok dio rečenice i windows..?? Što? Uvijetovao bi nekome da prizvede (porta) na windows? Kakve s tim veze ima postojanje StemOSa.. sve si spetljao.

(NHF, brbljamo..).

- Jedina skupina proizvođača igara koja bi tu bila nešto portabilnog su konzole.. a to njihovi vlansici ne žele, tj oni imaju svoj 'steam' servis, koji smisao bi bio raditi za konkurenta da on pobere vrhnje?

 

Valveu je svejedno.. njega zanima zarada kroz usluge, steam.. pa i da to radi prodajom krumpira ili ukrašavanjem krumpira upgradeovima, čips, pire.. svejdno mu je.

 zašto su išli na steam os distru, ako im je to nebitno, misliš da to svezajedno ne košta njih?

 

da trabunjamo, ja se nadam da bu bilo nekaj barem slično kaj sam napiso.

 

ugl ja sam za da aaa naslovi se mogu igrat na linuxu

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
15 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
mrakky kaže...
..

ugl ja sam za da aaa naslovi se mogu igrat na linuxu

- uzaludno..

ili ja zvučim da sam protiv (ili za) igranje na linux platformi..?

Platforma, kreni od tog pojma. PC-PSX.. na PCju može biti Win-OSX-Linux, identičan HW, dakle po logici crne kutije, može i identičan software bez obzira kako nazovemo OS, pa opet, samo je jedna CocaCola, ona druga je Pepsi, Cocta.. to su licence-brandovi.

 

gle, može se igrati na linuxu, može na frižideru..

Interes Vlavea? Zarada na Steamu (i zarada na core bizu, igri, dok im je to core.., možda je sad Steam core ili uskoro postane), dok im je platforma samo interesantna kao postotak juzera-gamera.

 

Gamer dođe u trgovinu, kupi kutiju (nevažno koju, PC-konzola..), dođe doma, upali, igra i troši na steamu, to je interes Valvea. Boli ga kiki koliko je gamer platio kutiju (PC s Win OSom, Mac s OSXom.. ili FOSSom), jer tu nema zarade za Valve osim ako im proda svoju kutiju. Prodaja (proizvodnja) same kutije pak nije zanimljiv biznis.. kontrolirati licence, franšize, mjesečno naplaćivati usluge (beskonačno) to je zanimljivo svima, dok izradu kutije outsourceaju kinezima i trgovcima.

 

Juzer-Gamer, želi igrati se. Ako želiš igrati, plati to je smisao biznisa. Dok opet neovisno o platformi imaš i free online kao WoT-Steam.. pa opet većina je na win-clientima. Promjena zbog čega? Što to npr WoT dobija ako je više linux-clienata? Interes je gold, usluga. Ne neki fork debiana, ubuntu s drugim nazivom.. SteamOS kao projekt je imao smisla samo ako je kutija zanimljivija gameru i on je kupi, troši.. na Steamu. Ako gamer nema razloga kupiti tu kutiju (npr cijena-preformanse) tad će kupiti neku drugu a Valve je tad beskorisno trošio resurse.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

kutaj-pc-gamer, kaj misliš da im se nebi povečala prodaja da imaju više aaa nalova za linux, to je njima cilj, prodaja igara i prodaja svojih steam kutija, kaj misliš da nisu mogli sklopit sa ms neki ugovor da na te iste steam konzole nakelje win 10 i tad bi ih možda i manje koštale te licnce windowsa (količinski) neg razvoj debiamn forka steam os-a, možemo do sutra ovak, vidli bumo

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
mrakky kaže...

kutaj-pc-gamer, kaj misliš da im se nebi povečala prodaja da imaju više aaa nalova za linux, to je njima cilj, prodaja igara i prodaja svojih steam kutija, kaj misliš da nisu mogli sklopit sa ms neki ugovor da na te iste steam konzole nakelje win 10 i tad bi ih možda i manje koštale te licnce windowsa (količinski) neg razvoj debiamn forka steam os-a, možemo do sutra ovak, vidli bumo

- ne, njima se zarada na steamu neće povećati naslovima za linux, kvaka 22 i kokoš-jaje.. (valjda je jasno). Pogotovo konkretna ova tema, test-usporedba, na istom HWu, bolji rezultat win10 čak za igre koje radi Valve (prirodno za svoju platformu, SteamOS).

- nakeljiti win-logo? Pa što rade npr HP, Dell, Asus, .. upravo to, kutija s win. Gamer kupi i ... dali je Valveu cilj proizvoditi HW? Nije, to je za kineze...

- na kraju i jedan da, tj. promašaj forkanjem koje nije dalo konkretan rezultat, promašena investicija/resursi.. pa se može očekivati skoro abandoniranje tog projekta ili će nečiji interes/ego.. to rastezati ko žvaku, no rezultata nema, kad ga bude, vidjet ćemo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 15:32 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

Jedini razlog zbog kojeg postoji SteamOS je - Windows Store.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
Annihilator kaže...

Jedini razlog zbog kojeg postoji SteamOS je - Windows Store.

 

Prva pametna u ovom threadu.

 

Valve se boji da će Microsoft pokušati oteti dio kolača sa svojim storeom (to i pokušava neko vrijeme, počevši od jednog od najužasnijih servisa koji je ikad postojao - gfwl), a ako Microsoftu krene Steam može očekivati samo odljev korisnika obzirom da trenutno zapravo imaju monopol.  Ono što zamjeram Valveu je što prodaju te spike u vezi Windowsa, OS-a koji ih je i učinio ovakvim igračima (pun intended) a sam njihov klijent koji im je osnova poslovanja je pregazilo vrijeme i nikako da naprave redizajn (osim full screen moda). Ne mogu vjerovati da nakon svih ovih godina još uvijek redovito dobivam poruke da se steam ne može spojiti na internet (pomaže jedino brisanje svih fajlova osim steam.exe i steamapps i pokretanje steam.exe-a).

Osim toga mislim da umjesto da strahuju od Microsofta trebaju raditi na tome da zacementiraju svoj status na Windowsima boljom integracijom s novim Windowsima - i nitko ih neće ni moći taknuti.

16 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
ihush kaže...
mrakky kaže...

kutaj-pc-gamer, kaj misliš da im se nebi povečala prodaja da imaju više aaa nalova za linux, to je njima cilj, prodaja igara i prodaja svojih steam kutija, kaj misliš da nisu mogli sklopit sa ms neki ugovor da na te iste steam konzole nakelje win 10 i tad bi ih možda i manje koštale te licnce windowsa (količinski) neg razvoj debiamn forka steam os-a, možemo do sutra ovak, vidli bumo

- ne, njima se zarada na steamu neće povećati naslovima za linux, kvaka 22 i kokoš-jaje.. (valjda je jasno). Pogotovo konkretna ova tema, test-usporedba, na istom HWu, bolji rezultat win10 čak za igre koje radi Valve (prirodno za svoju platformu, SteamOS).

- nakeljiti win-logo? Pa što rade npr HP, Dell, Asus, .. upravo to, kutija s win. Gamer kupi i ... dali je Valveu cilj proizvoditi HW? Nije, to je za kineze...

- na kraju i jedan da, tj. promašaj forkanjem koje nije dalo konkretan rezultat, promašena investicija/resursi.. pa se može očekivati skoro abandoniranje tog projekta ili će nečiji interes/ego.. to rastezati ko žvaku, no rezultata nema, kad ga bude, vidjet ćemo...

 ok poštujem tvoje mišljenje, al ajde ga pokrijepi nekim službenim linkom valva, nemožeš isto kao i kaj ja nemog potvrdit u kojem smjeru bude valve napredovao-nazadovao sa steam os-m, možda ga ugase za 3 dana, kozna, možda ne, opet kokoš jaje, ti i ja tu samo nagađamo, a to zbilja nema smisla, a to da nebi, misliš da nema linuxaša kaj vole igrat i rado bi željeli igrat neke druge igre, a nemogu iz razloga kaj ih nema za linux napisane, pa su ograniđeni na ono kaj ima za linux, konkretno ja znam 3 hc linuxaša koji nežele ni prismrdit dual bootu da bi igrali nekaj kaj tog trena nema na linuxu, a kolko ih postoji na svijetu. tako da nema smisla ni tvrdit ni jedno ni drugo nego samo nagađat.

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
15 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
mrakky kaže...
..

 ok poštujem tvoje mišljenje, al ajde ga pokrijepi nekim službenim linkom valva, nemožeš isto kao i kaj ja nemog potvrdit u kojem smjeru bude valve napredovao-nazadovao sa steam os-m, možda ga ugase za 3 dana, kozna, možda ne, opet kokoš jaje, ti i ja tu samo nagađamo, a to zbilja nema smisla, a to da nebi, misliš da nema linuxaša kaj vole igrat i rado bi željeli igrat neke druge igre, a nemogu iz razloga kaj ih nema za linux napisane, pa su ograniđeni na ono kaj ima za linux, konkretno ja znam 3 hc linuxaša koji nežele ni prismrdit dual bootu da bi igrali nekaj kaj tog trena nema na linuxu, a kolko ih postoji na svijetu. tako da nema smisla ni tvrdit ni jedno ni drugo nego samo nagađat.

- neke linkove? što google ne radi?.. i btw, mišljenje je (znaš..), ovo je 'znanje'  .. kao šala.

 

evo, klik, klik, ... što je to? Što tamo piše, npr proizvođač, HW, requirementsi, brzina, igre, preporuke Valvea developerima itd..

kakve sad ima veze dal se neki linuxaš voli igrati, tj ako je linuxaš dal se igra, radi ili što... možda voli kremšnite?

-cijena, performanse, 500-6000$ To je kutija, PC, konzola (+usporedi AMD-nVidia, preporuke, performanse.. uz Radeonovu povijest, očekivan rezultat).

-Vidi post iznad. Valve želi zaraditi na uslugama - steam. Ne zanima ga machines kojeg radi netko treći, dok je OS trebao biti ljepilo, ali nije, besmislen je.

-SteamOS u svijetu linuxa, uopće nema veze npr s GNU-GPL-FOSSom, npr client je closed, ... veze SteamOSa i linuxa jednako kao PSX (zatvorena konzola), više tu ima MSa.

-ako pitaš u kojem smijeru? .. recimo u rikverc?

.. ideja koju je imao Vlave je upravo ono što npr Andorid radi (Canonical i MS pokušavaju).

-pa do neke buduće-hipotetske situacije, imaš npr TV, internet, spojiš se i radi (kad te pita koji OS, kažeš Grunding.. a HW-CPU-GPU u TVu je nešto što košta par kuna, kao mobitel-tablet koje kupi s ugovorom za kunu kod operatera.. i plaćaš mjesečnu pristojbu koja se ne naziva porez...)

 

-ma mlaćenje mrtvog kljuseta.. al sad me zanima, ta 3 hc linuxaša... što s njima? Što nagađamo? Broj DE juzera ili dal su ova tri bitna za balans u svemiru? Dal se oni igraju.. imaju li npr gaming PC i koji OS na njemu ili konzolu... ili se ne igraju ili igraju samo FOSS igre u duhu hc-linuxaša? Tad moraju biti protiv SteamOSa jer on je nešto sasvim suprotno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 16:29 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
Annihilator kaže...

Jedini razlog zbog kojeg postoji SteamOS je - Windows Store.

 Baš tak. To je bio okidač u pokušaju da sa Linuxom naprave neosvisnu platformu i izbace Microsoft iz igre. Sve skupa ispada šlampavo i neozbiljno.

16 godina
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

ej kak ne shvačaš, ako val razvije taj svoj os uz ljude koji su na win privuči če one na linuxu, što više ljudi koristi steam bio on na win il linuxu to ide valveu u korist (pare), a to za rikverc nereš tvrdit, aj mi reci zakaj nisu ti isti proizvođači počeli radit steam mašine sa windowsima gore neg guralu steam os (sama ta činjenica govori razumno da imaju nekaj u planu s tim os-om), da bi samo proizvošači igrica počeli radit i igrice za linux, ovo kaj si dao je samo opširniji opis steam os-a, koji je zamišljen i da moš igrat na njemu, a i da moš sa pc-a stremat igru u dnevnom boravku, razumiješ kaj ja tupim, odavno bi odustali od team os-a da su odustali od te ideje gaming on linux, bogte pa kaj nebi htel aaa naslove na linuxu? besplatan os, ja tu nevidim nikakv problem, da je tako nebi ni razmišljo više o windowsim, a sad kaj kolega veli windows store, neznam brijem da bi ih mogo potuč, al ni to nemreš sa sigurnošču tvrdit.

 

a između ostalog i moj pc može bit steam mašin, stavim steam os gore i evo ti steam mašin.

 

neda mi se više raspravljat, jer nema smisla, oni tu opisuju kaj očekuju od steam os, a ko zna za koju godinu kaj bu bilo, možda fakat mstore uništi steam, možda steam pobjedi ms store i na neki način natjera proizvođače igara da rade i verzije kako za win i osx tako i za linux iliti steam os.

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2015 17:50 (mrakky).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
Hrvoje.RH kaže...

Linux nikada neće biti na razini Windowsa, niti za gaming niti za bilo što drugo.

Nemaju toliko ljudstva,sredstava,platforma je rascijepana na gazilijon distri,driveri su noćna mora(pogotovo za 90% ljudi koji očekuju plug & play iz dućana)

 Linux nikada neće biti na razini Windowsa, niti za gaming niti za bilo što drugo.

Osim što Linux dominira na svemu što nije Desktop/Laptop.

Moramo se suočiti sa realnošću: Windows je na svega 14% uređaja. ~ Satya Nadella CEO Microsofta 2014.

Nemaju toliko ljudstva,

Osim što svake godine samo na Linux kernelu rade 1000+ programera. I u to brojimo samo one čiji su patchevi prihvaćeni.

,sredstava,

Osim što je Linux business koji se mjeri u milijardama $. Čak i jedna od tvrtki koja vodi tih gazilijun distri(Red hat) se obogatila da je na tržištu dionica vrijedna nekoliko milijardi.

 

platforma je rascijepana na gazilijon distri

Što je iskreno prednost a ne mana. Ako neznaš što raadiš, drži se top 10 najpopularnijih distri i siguran si. Nama ostalima pusti da biramo.

 

driveri su noćna mora(pogotovo za 90% ljudi koji očekuju plug & play iz dućana)

Osim što generic driveri postoje za cca 100000 raznih uređaja. Problem je doduše u zatvorenim driverima, što nije problem Linux razvijatelja jer oni kod zatvorenih drivera doslovno ništa ne mogu. To je problem razvijatelja hardvera zaostalih u načinu razmišljanja iz 90'ih i 80'ih. Nikad npr. ne postoje problemi sa open source driverima za recimo grafičke kartice, jer open source zajednica ima više nego dovoljno razvijatelja da prati razvoj kernela koji svakih mjesec dana ima novu major verziju i svake godine dana je kompletno rewritean. Međutim problem kod tih drivera je da su izrađeni reverse engineeringom(proces koji je sličan izradi crackova za softver) i da nemaju dovoljno informacija o samoj grafičkoj kartici da mogu izvući svaki zadnji FPS iz nje. A i upitna je legalnost reverse engineeringa hardvera ali za sada AMD i nvidia tu praksu čak i podržavaju(makar da su zlobni mogli bi tužit).

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
9 godina
protjeran
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

Linux je dobar za specijalne namjene a za desktop je ziva sprdacina.Za svaku glupost koju treba uraditi moras se uhvatiti terminala i kucanja sude washa i ostali gluposti.Zar nisu u stanju shvatiti da smo u 21 stoljecu i da treba preci na gui a terminal ostaviti ako bas nista ne pomaze.Hocu instalirati fern probam preko instalera nece da instalira probam preko terminala hoce.Yebo takav os.Podrska je na nivou one "snadi se druze dok avioni kruze".Sad privremeno koristim ubuntu mate i pozelio se da malog bacim u nesvjest kad ono fali flash player.Ja reko to je minut posla samo skinem pokrenem acept next next finish i gotovo kad ono trazi po raznim forumima kako i gdje pa onda stisni vamo stisni tamo ukucaj ovo ukucaj ono error ovaj error onaj.I u tom me prosla zelja i zato sam se doso ovde istrest umjesto u wc.

Kad jedom zauvjek izbiju iz glave "zasto jednostavno kad moze komplicirano" tada ce biti i neke koristi za desktop usere a do tada neka  mazohisticki

kucanju bespotrebne linije koda i glume pro usere.

 

p.s I jos da napomenem da nemam driver za zvuk kojih se ni ne usudim traziti.Tako kad jednog dana pokrenem flash morat cu gledat nijeme pornice.Pljuc.

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10

Terminalu nije svrha da bude jednostavan nego da bude brz(u smislu da je power user u terminalu brži od power usera u gui-u) i svemoćan. A linuxaši vole po forumima dijelit naredbe jer vrijede za svaku distru i DE. Imaš problem sa XY? Copy pasteaj ZYX u terminal. Iako neiskusnim korisnicima DEFINITIVNO djeluje kao magija, puno je vremenski efikasnije nego napisati esej od kartice teksta kako se šetati GUI-om.

 

Da ne ispadnem CLI holist, snaga GUI-a pak leži u tome da zna korisnika voditi za ručicu.

Inače neće biti tako skoro SteamOS ekskluzive, jer Valve se još uvijek drži politike da svala igra na steamu mora podržavati Windowse.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 0:57 (g12356).
15 godina
neaktivan
offline
SteamOS sporiji od Windowsa 10

Nisam gamer, ali moj sin jeste.

on kaze da za igranje doticnih igara i ne vidi neku razliku igrao ih na windovsima ili linuxu, a i ja sam se malo igrao i sve je bilo glatko, bar za moje oko

Steam OS je nebitan i neznam zasto se valve uopce upustao u ovo, mogao je napraviti win konzolu, ili recimo ubuntu konzolu ako je htio linux, ovako debian port vec peglaju dvije godine i jos ga nisu ispeglali

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
mrakky kaže...

aj mi reci zakaj nisu ti isti proizvođači počeli radit steam mašine sa windowsima gore neg guralu steam os

 Zato što sa Windowsima se to nebi ni zvale Steam mašine, logično. A od svih tih proizvođača imaš već godinama mašine koje dolaze sa Windowsima, neovisno o Valveu.

 

Davno sam ja ovorio da jedino Steam Link ima smisla. Svako već ima PC (Windows). I ako se hoćeš igrati na TV-u, logičnije je uzeti jeftini Steam Link + Steam Controller (ili neki drugi), i povezati sa PC-om.

16 godina
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
Firef0X kaže...

Linux je dobar za specijalne namjene a za desktop je ziva sprdacina.Za svaku glupost koju treba uraditi moras se uhvatiti terminala i kucanja sude washa i ostali gluposti.Zar nisu u stanju shvatiti da smo u 21 stoljecu i da treba preci na gui a terminal ostaviti ako bas nista ne pomaze.Hocu instalirati fern probam preko instalera nece da instalira probam preko terminala hoce.Yebo takav os.Podrska je na nivou one "snadi se druze dok avioni kruze".Sad privremeno koristim ubuntu mate i pozelio se da malog bacim u nesvjest kad ono fali flash player.Ja reko to je minut posla samo skinem pokrenem acept next next finish i gotovo kad ono trazi po raznim forumima kako i gdje pa onda stisni vamo stisni tamo ukucaj ovo ukucaj ono error ovaj error onaj.I u tom me prosla zelja i zato sam se doso ovde istrest umjesto u wc.

Kad jedom zauvjek izbiju iz glave "zasto jednostavno kad moze komplicirano" tada ce biti i neke koristi za desktop usere a do tada neka  mazohisticki

kucanju bespotrebne linije koda i glume pro usere.

 

p.s I jos da napomenem da nemam driver za zvuk kojih se ni ne usudim traziti.Tako kad jednog dana pokrenem flash morat cu gledat nijeme pornice.Pljuc.

 ovo za desktop namjene da je sprdačinia, izjava je čista glupost, moja majka od 58 godina, je do prije tjedan dana imala windows 10 na lapu i stalno me zvala ovo joj iskoči zakaj on updejata pa ona prekine pa se windows sav s_ebe kad oču ić updejtat sve se sporo vrtilo, a na tom lapu win 10 mora klizit, i je kliziokad sam ga instalirao, al se s vremenom s_ebe ko ga nezna održavat, reko idem probat sa linuxom, stavio sam joj ubuntu 15.10 unity i vidi vraga, moja majka sama kaže da je sve posloženo sa više smisla nego sa u win. nijednom me dosad nije nazvala sa nekim problemom, isključio update, svakih mjesec dana budem povuko prek terminala update i to je to, a za nač naredbe za fleš i ostale tweekove dobar početak ti je noobslab u gugl ukucaj i kreni nači češ naredbe za sve kaj ti je potrebno kao običnom useru, iskreno dok se nisam više prihvatio linuxa, meni je terminal bio totalno sranje, glupost kaj nemreju next next next, al s vremenom skužiš koliko je brži i začudo napredniji, sad si nemrem zamislit da kad otvorim svoj lap di vrtim elemetary os, mislim da ču preč na arch još učim oko njega a ima puno toga da prvo ne otvorim terminal i bar ukucam sudo apt-get update, sudo apt-get upgrade i sudo apt-get dist-upgrade.

 

ja se i dalje držim svoje da se nadam skorašnjem gamingu aaa nalova na linuxu. pa ak se može vrtit na j_benenom frižideru može bogami i odvrtit igricu.

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 7:59 (mrakky).
13 godina
neaktivan
offline
Re: SteamOS sporiji od Windowsa 10
mrakky kaže...
Firef0X kaže...

Linux je dobar za specijalne namjene a za desktop je ziva sprdacina.Za svaku glupost koju treba uraditi moras se uhvatiti terminala i kucanja sude washa i ostali gluposti.Zar nisu u stanju shvatiti da smo u 21 stoljecu i da treba preci na gui a terminal ostaviti ako bas nista ne pomaze.Hocu instalirati fern probam preko instalera nece da instalira probam preko terminala hoce.Yebo takav os.Podrska je na nivou one "snadi se druze dok avioni kruze".Sad privremeno koristim ubuntu mate i pozelio se da malog bacim u nesvjest kad ono fali flash player.Ja reko to je minut posla samo skinem pokrenem acept next next finish i gotovo kad ono trazi po raznim forumima kako i gdje pa onda stisni vamo stisni tamo ukucaj ovo ukucaj ono error ovaj error onaj.I u tom me prosla zelja i zato sam se doso ovde istrest umjesto u wc.

Kad jedom zauvjek izbiju iz glave "zasto jednostavno kad moze komplicirano" tada ce biti i neke koristi za desktop usere a do tada neka  mazohisticki

kucanju bespotrebne linije koda i glume pro usere.

 

p.s I jos da napomenem da nemam driver za zvuk kojih se ni ne usudim traziti.Tako kad jednog dana pokrenem flash morat cu gledat nijeme pornice.Pljuc.

 ovo za desktop namjene da je sprdačinia, izjava je čista glupost, moja majka od 58 godina, je do prije tjedan dana imala windows 10 na lapu i stalno me zvala ovo joj iskoči zakaj on updejata pa ona prekine pa se windows sav s_ebe kad oču ić updejtat sve se sporo vrtilo, a na tom lapu win 10 mora klizit, i je kliziokad sam ga instalirao, al se s vremenom s_ebe ko ga nezna održavat, reko idem probat sa linuxom, stavio sam joj ubuntu 15.10 unity i vidi vraga, moja majka sama kaže da je sve posloženo sa više smisla nego sa u win. nijednom me dosad nije nazvala sa nekim problemom, isključio update, svakih mjesec dana budem povuko prek terminala update i to je to, a za nač naredbe za fleš i ostale tweekove dobar početak ti je noobslab u gugl ukucaj i kreni nači češ naredbe za sve kaj ti je potrebno kao običnom useru, iskreno dok se nisam više prihvatio linuxa, meni je terminal bio totalno sranje, glupost kaj nemreju next next next, al s vremenom skužiš koliko je brži i začudo napredniji, sad si nemrem zamislit da kad otvorim svoj lap di vrtim elemetary os, mislim da ču preč na arch još učim oko njega a ima puno toga da prvo ne otvorim terminal i bar ukucam sudo apt-get update, sudo apt-get upgrade i sudo apt-get dist-upgrade.

 

ja se i dalje držim svoje da se nadam skorašnjem gamingu aaa nalova na linuxu. pa ak se može vrtit na j_benenom frižideru može bogami i odvrtit igricu.

 Kolega potpuno se slažem sa tobom. Tko kaže da terminal nije brz treba se upisati na fax na neki UX design ili Man machine communication, i pročitati si što je KLM(Keystroke level model) metoda pa izmjeriti: https://en.wikipedia.org/wiki/Keystroke-level_model

Ja osobno sam u procesu prelaska na i3wm GUI i stavio sam si da mi sustav automatski pokrene terminal, sudo apt-get update, sudo apt-get upgrade i izađe iz terminala dok samo stisnem tipke "super(još ljudima poznata kao win tipka) + u". Jedino što ja moram napravit je stisnuti tipke, unesti password i odobriti update. Ostalo je automatizam.

Što se tiče ovoga ostaloga, da Windows i Windows 3rd party aplikacije pogotovo su puno invazivnije na rad svog korisnika. A i "Windows rot"(postupna degradacija kvalitete sustava) je dokazana stvar.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2015 10:01 (g12356).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice