Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

poruka: 63
|
čitano: 6.927
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete".
15 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Bučni HDD? O čemu se tu priča :-)

 

Iako, veseli me ova vijest... za par godina će se moći kupiti po normalnoj cijeni i konačno bude HDD otišao tamo gdje zaslužuje, u vječnu mirovinu.

Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Bitanga kaže...

Bučni HDD? O čemu se tu priča :-)

 

Iako, veseli me ova vijest... za par godina će se moći kupiti po normalnoj cijeni i konačno bude HDD otišao tamo gdje zaslužuje, u vječnu mirovinu.

 HDD mi je najbučnija komponenta trenutno u kučištu. Ventilatori 140mm su praktički nečujni na manje od 600RPM.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 21:49 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Da li ovaj novi NAND 48 layer vrijedi i za manje modele 500 GB itd.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
lllnuclearlll kaže...
Bitanga kaže...

Bučni HDD? O čemu se tu priča :-)

 

Iako, veseli me ova vijest... za par godina će se moći kupiti po normalnoj cijeni i konačno bude HDD otišao tamo gdje zaslužuje, u vječnu mirovinu.

 HDD mi je najbučnija komponenta trenutno u kučištu. Ventilatori 140mm su praktički nečujni na manje od 600RPM.

 

Loše kućište koje prenosi vibracije i pretvara ih u zvuk? Loš HDD? Kućište na velikoj površini stola koja pojačava vibracije?

Ja ne čujem nijedan od svojih 10ak HDD diskova u 2 kompa, 2 laptopa, NASu, externim kućištima.

Probaj neke gumice za amortizaciju ubacit između diska i kućišta. Nema nikakvog razloga da disk bude bučan osim ako je smeće.

15 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

"...te kojeg odlikuje MTBF vrijeme od 1,5 milijuna radnih sati, odnosno mogućnost zapisivanja do 300 TB podataka."

 

Može li mi neko pojasniti ovo navedeno?

morrisoN
 
3 0 hvala 0
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Preporuka za one koji misle kupiti novi SSD, uzimajte što si veći možete priuštiti.

 

Osobni primjer, uzeo 120GB SSD, velim si to će mi biti samo za Windowse 10 (imam i 1TB obični vulgaris HDD). OK, instaliram ja Windowse, to mi poždere kojih 60GB prostora. Malo puno ali ništa strašno.

Problemi su nastali s ostalim softverom, Visual Studio 2015, Photoshop, Adobe Acrobat, XAMARIN i još nekolicina manjih aplikacija. Nakon njihove instalacije (*NE* na C disk, na onaj od tera) slobodnog prostora gdje su Windowsi ostalo mi je 5 GB. Disk Cleaner ne pomaže. 

Eto. Samo preporuka da ne budete naivni kao ja.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
morrisoN kaže...

"...te kojeg odlikuje MTBF vrijeme od 1,5 milijuna radnih sati, odnosno mogućnost zapisivanja do 300 TB podataka."

 

Može li mi neko pojasniti ovo navedeno?

 Moš 75 puta prekopirati cijeli disk prije nego što rikne... Onako, seljački, kako sam ja razumio.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through th
8 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Evo odma bacam moj 1TB hdd od par sto kuna i dižem kredit za ovaj SSD. 

Dux Croatorum
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Nije los za zapisati podatke i ostaviti, ali veeelika mana SSD diskova je nemogucnost spasavanje podataka, kad nesto krene po zlu, a po Marfi-ju - hoce. Ovi klasicni, su tu nezamenjivi - ako mu radi MBR i FAT tabela, pa makar i "kuckao " malo, da se izvuci iz njega svasta. Ja vec duze vreme koristim dva, jedan terabajtni, kojem sam odrezao 30-ak giga, i przi i dalje (ima solidan broj bad blokova), kao bekap za filmove. A drugi, 3.5 incni, e njemu sam odrezao takodje 30 giga (takodje BAD blokovi), i stavio ga kao drugi u laptop unutar DVD caddy kucista, i pici i dalje. A bogme, SSD ne bi mogao tako. Ipak, za mene, ziveo stari dobri HDD.

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Meni ce biti sasvim dovoljan i 1tb ssd da zauvijek izbacim drndalicu iz kucista.
Tesko je objasniti koliko zivcira ujutro, kad u potpunoj tisini pijuckam kavu i kad se povremeno aktivira
Nije to glasno, gumice su na njemu, gumene su i nogice kucista, ali se ipak cuje i zivcira
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Pilje kaže...

Nije los za zapisati podatke i ostaviti, ali veeelika mana SSD diskova je nemogucnost spasavanje podataka, kad nesto krene po zlu, a po Marfi-ju - hoce. Ovi klasicni, su tu nezamenjivi - ako mu radi MBR i FAT tabela, pa makar i "kuckao " malo, da se izvuci iz njega svasta. Ja vec duze vreme koristim dva, jedan terabajtni, kojem sam odrezao 30-ak giga, i przi i dalje (ima solidan broj bad blokova), kao bekap za filmove. A drugi, 3.5 incni, e njemu sam odrezao takodje 30 giga (takodje BAD blokovi), i stavio ga kao drugi u laptop unutar DVD caddy kucista, i pici i dalje. A bogme, SSD ne bi mogao tako. Ipak, za mene, ziveo stari dobri HDD.

 

Zato kupiš TrueImage za 25$ ili po kolko već ide (ili neki drugi program) i backupiraš disk svaki dan, kao što bi morao i sa HDDovima koji su ti bitni.

Smiješno je pouzdati se u spašavanje crknutog diska i reći da SSD ne valja zbog nemogućnosti iste. Backup nema zamjenu.

15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
skank666 kaže...
morrisoN kaže...

"...te kojeg odlikuje MTBF vrijeme od 1,5 milijuna radnih sati, odnosno mogućnost zapisivanja do 300 TB podataka."

 

Može li mi neko pojasniti ovo navedeno?

 Moš 75 puta prekopirati cijeli disk prije nego što rikne... Onako, seljački, kako sam ja razumio.

 I ja sam razumio tako, ali vjerujem da to nije tačno. Dati 1500 USD i moći samo toliko puta prepisati podatke je smiješno. 

morrisoN
12 godina
odjavljen
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Koliko bi došao SSD od 1TB?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 22:22 (nixass).
15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
morrisoN kaže...
skank666 kaže...
morrisoN kaže...

"...te kojeg odlikuje MTBF vrijeme od 1,5 milijuna radnih sati, odnosno mogućnost zapisivanja do 300 TB podataka."

 

Može li mi neko pojasniti ovo navedeno?

 Moš 75 puta prekopirati cijeli disk prije nego što rikne... Onako, seljački, kako sam ja razumio.

 I ja sam razumio tako, ali vjerujem da to nije tačno. Dati 1500 USD i moći samo toliko puta prepisati podatke je smiješno. 

 

To je jako puno puta, i gotovo sigurno nikad to nećeš potrošiti. Jer kontroler na SSDu radi drukčije nego na HDDu i brine se da se uvijek novi "sektori" "troše" prije nego se krenu ponovo koristiti stari već jednom korišteni.

Na SSDu je to svejedno jer je access time isti za svaku memorijsku lokaciju.

Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Dex.pwn kaže...

Koliko bi došao SSD od 1TB?

 

2200 KN pa na više

 

 

https://www.nabava.net/cvrsti-diskovi__130?&q=ssd%201TB

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 22:23 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Bitanga kaže...
...Ja ne čujem nijedan od svojih 10ak HDD diskova u 2 kompa, 2 laptopa, NASu, externim kućištima...

Možda je vrijeme za pregled sluha?

Ili živiš u bučnoj ulici. Prisloni uhance noću. čuje se kako miš diše a kamoli 10 hardova kako uglas rokću.

Slažem se, gumice mogu pomoći, u nekoj mjeri.

A ovi koji nemaju mjesta na C (windows) particiji, nek probaju Patch Cleaner, a ako to ne upali, onda ovu metodu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
512 ssd mi je i vise nego dosta. A vodeno hladjenje je neprocjenjivo pogotovo u ove dane... za ostalo tu je externi disk od 3 tb... meni dosta
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
morrisoN kaže...
skank666 kaže...
morrisoN kaže...

"...te kojeg odlikuje MTBF vrijeme od 1,5 milijuna radnih sati, odnosno mogućnost zapisivanja do 300 TB podataka."

 

Može li mi neko pojasniti ovo navedeno?

 Moš 75 puta prekopirati cijeli disk prije nego što rikne... Onako, seljački, kako sam ja razumio.

 I ja sam razumio tako, ali vjerujem da to nije tačno. Dati 1500 USD i moći samo toliko puta prepisati podatke je smiješno. 

 i imao bi pravo. mtbf pojedinog bita je 3000 zapisa. to je najniži najkritičniji bit. iako po testovima to ide debelo preko 3000 zapisao po bitu. a di je još trim opcija koje uništene bitove zamijenjuje novima.

 

tako da bi vrijednost zapisivanja trebala biti oko 12000 TB. i to obično vrijedi za podtakovne centre, jer oni se ne mogu igrati sa podacima te nakon 3000 zapisa moraju mijenjati diskove.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
picajzla0707 kaže...
Meni ce biti sasvim dovoljan i 1tb ssd da zauvijek izbacim drndalicu iz kucista.
Tesko je objasniti koliko zivcira ujutro, kad u potpunoj tisini pijuckam kavu i kad se povremeno aktivira
Nije to glasno, gumice su na njemu, gumene su i nogice kucista, ali se ipak cuje i zivcira

 ne znam kakve ti to drndalice imaš ali ja imam 2 hard diska (nisu SSD, WD diskovi 2 i 3 TB), nikakve gumene nogice, čist klasika prišarafljeni u kučištu i nečujni su

15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
Keso kaže...
Bitanga kaže...
...Ja ne čujem nijedan od svojih 10ak HDD diskova u 2 kompa, 2 laptopa, NASu, externim kućištima...

Možda je vrijeme za pregled sluha?

Ili živiš u bučnoj ulici. Prisloni uhance noću. čuje se kako miš diše a kamoli 10 hardova kako uglas rokću.

 

 

Zašto bih prislonio uhance noću... ako ih ne čujem normalno onda nisu bučni. Jedno je čuti ih da rade, a drugo da su bučni.

Ventilatore čujem, diskove nikad.

16 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
ranko091 kaže...

 

tako da bi vrijednost zapisivanja trebala biti oko 12000 TB. i to obično vrijedi za podtakovne centre, jer oni se ne mogu igrati sa podacima te nakon 3000 zapisa moraju mijenjati diskove.

 disk se mijenja kad crkne, za neke primjene ni bad sectori ne smetaju. sve ovisi od slucaja do slucaja..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
odjavljen
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Broj zapisa za sve za što bih ga ja koristio je tragikomičan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

ah dosta je i do 1TB a pohrana na exter...uživancija  

SILA/ZGX@ZGamers
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Samsung 850 EVO 250 GB, nakon 8 mjeseci korištenja - 1.44 TB

 

Mjesečno zapisivanje 180 GB, ako nastavim ovim tempom za godinu dana 2,16TB

Garancija mu je 60 mjeseci i ovim tempom bi na kraju garancije imao zapisanih 10,80 TB. 

Deklarisan je na 75 TB, što bi meni kao vulgaris korisniku trebalo 35 godina ako nastavim ovako koristiti disk.

 

Na disku su samo sistem i svi programi, igre i multimedija su na dva HDD koja su mi ostala od ranije.

Planiram napraviti clean install Win10 pa ću i igre instalirati jer ko ga hebe ima 5 godina garancije i viška prostora.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 23:39 (boxer).
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete

Super je da se kapacitet memorije povecava, ali također je dobro da se dimenzije SSD-a smanjuju 22x25 mm, 2.3 g i dostupan vec od ovog mj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 23:25 (zila).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
lllnuclearlll kaže...
Bitanga kaže...

Bučni HDD? O čemu se tu priča :-)

 

Iako, veseli me ova vijest... za par godina će se moći kupiti po normalnoj cijeni i konačno bude HDD otišao tamo gdje zaslužuje, u vječnu mirovinu.

 HDD mi je najbučnija komponenta trenutno u kučištu. Ventilatori 140mm su praktički nečujni na manje od 600RPM.

 ja sam iz HTPC-a izbacio HDD jer se jedino on cuo.... Cak se ne cuje ni stock cooler od Athlona 5150.....

HAKOSUKA
15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
lllnuclearlll kaže...

 HDD mi je najbučnija komponenta trenutno u kučištu. Ventilatori 140mm su praktički nečujni na manje od 600RPM.

Interesantno, ja ih imam 4 u kućištu i ne čujem niti jednog. S obzirom da imam 6 ventilatora, lagano njih čujem bez obzira kaj su svi Noctua 140mm, najbolje kaj firma ima...

15 godina
offline
Re: Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta mo
movie kaže...

Interesantno, ja ih imam 4 u kućištu i ne čujem niti jednog. S obzirom da imam 6 ventilatora, lagano njih čujem bez obzira kaj su svi Noctua 140mm, najbolje kaj firma ima...

 neznam na koliko se vrte te noctue ali moja na 2000 vrišti.

11 godina
offline
Stigao je 4 TB SSD, sada konačno iz kućišta možete
 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice