Stigao USB 3.1

poruka: 14
|
čitano: 4.061
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigao USB 3.1".
15 godina
neaktivan
offline
Stigao USB 3.1
Kako bi bilo da umjesto industrijske alijanse napisete savez, udruga ili udruženje?
 
25 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigao USB 3.1

I ne napisat da se sa ovim upgradeom sa 5 na 10Gps ujednačio sa Thunderboltom iako Intel planira izbaciti novu verziju Thunderbolta od 20Gps prije nove godine {#}

 
6 0 hvala 0
15 godina
online
Stigao USB 3.1

konačno nabavih microUSB kabel koji su još uvijek rijetki osim ako se dobe sa samim mobom, a već vidim na slici da će izbaciti nekakav novi valjda "mićiUSB" utor... toliko o backward kompatibilnosti kad nemogu uštekati bilo koji USB vrh u bilo koji utor...

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Stigao USB 3.1

ebay ti je destinacija za kupnju USB kabela raznih vrsta, za par kuna riješiš i dobiješ na adresu ono što je ovdje po 30, 40 ili čak 100 kn.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao USB 3.1

Onda jako loše gledaš ,pošto USB micro ima za kupit u bilo kojem dućanu koji drži do sebe u HR.

 

A ovo je USB 3.0 micro

 ,koji je također u prodaji od kad je izašao USB 3.0 ,znači tri i nešto godine.

I ostat će isti i na 3.1 verziji.

 

A ko što reče kolega zbuzanic ,tu je uvijek eBay ,ako nema nigdje drugdje.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2013 11:32 (kizo2703).
15 godina
online
Re: Stigao USB 3.1
kizo2703 kaže...

Onda jako loše gledaš ,pošto USB micro ima za kupit u bilo kojem dućanu koji drži do sebe u HR.

poanta je upravo u NE kupovanju usb kabela jer ako je praktički sva elektronika na USB, uistinu nema smisla da još moram ići kupiti kabel umjesto da iskoristim od nekog aparata koji trenutno ne koristim...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao USB 3.1
Ges kaže...

poanta je upravo u NE kupovanju usb kabela jer ako je praktički sva elektronika na USB, uistinu nema smisla da još moram ići kupiti kabel umjesto da iskoristim od nekog aparata koji trenutno ne koristim...

Pročitaj ovdje zašto USB 3.0 micro priključak izgleda kako izgleda ,pa (možda) shvatiš.

 

Hint: USB 3.0 (i 3.1) ima 9 žica ,u odnosu na 4 na USB 2.0.

Evo i tablica ,za slučaj da još uvijek ne shvaćaš Evo i tablica ,za slučaj da još uvijek ne shvaćaš
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2013 12:56 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Stigao USB 3.1

Neću da vrijeđam, ali da ovaj standard kroji apple ili neki tamo samsung idt.. šipku bi ti ušteko stari stik u novi utor... uvijek ima gore od goreg i neka utori ostaju koliko toliko isti, a ovi su od 95, nepromijenjeni. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao USB 3.1
KIKI3ooo kaže...

I ne napisat da se sa ovim upgradeom sa 5 na 10Gps ujednačio sa Thunderboltom iako Intel planira izbaciti novu verziju Thunderbolta od 20Gps prije nove godine {#}

 

Thunderbolt 2 (20Gbps) je vec aktualan, novi Macbook Air ga podrzava, a uskoro ce i proizvodaci maticnih ploca (ne samo za Apple)
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
14 godina
neaktivan
offline
Stigao USB 3.1
Sto se tice kompatibilnosti, ne znam je li kolega apelirao na ovo, ali problem postoji ako npr posjedujete novi WD Passport s usb 3.0 njegov pripadajuci usb3.0 kabel, ne mozete ga koristiti (u >90% slucajeva, uredaja) na npr microusb2.0 kompatibilnom mobu zbog tog neprakticnog "vrska" novog micro usb kabla... Dovodi vas u situaciju da ili nosite 2 kabla, a reklamiraju se istim konektorom, ili da zrtvujete brzinu jednog od uredaja noseci stariji USB->microUSB kabel... Lame :(
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao USB 3.1
Molim odgovor!
Imam sandy i naravno usb 3.0 ako kupim usb kabel 3.1 da li ću moći koristiti veću brzinu ili ne?
(Usput da li će usb kljuć 3.0 raditi brže, ili bi brze radio 3.1 kljuć kada dodje?)
Ako netko zna- hvala
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao USB 3.1
Neces moc koristiti "prednosti" USB3.0, ne zamaraj se time, svi ti kablovi, chipseti, novi uredaji da bi se dobila veca brzina astronomski kostaju. Treba ti a) novi kabel b) novi "kljucic", c) ako vec nema samo da se utakne, i novi kabel... Katastrofa.. Blago tebi ja jos uzivam u blagodatima USB2.0, ne znam koje su ti relane prednosti USB3.1 ako ne namjeravas kupit ultrabrzi vanjski SSD koji bi to eventualno djelomice iskoristio
Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao USB 3.1
Hvala Mojpismonosa upravu si, ustvari za 2 puta mjesećno kaj prebacim 10 Gb podataka, svejedno je par sekundi gore-dolje.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigao USB 3.1
Mojpismonosa kaže...
KIKI3ooo kaže...

I ne napisat da se sa ovim upgradeom sa 5 na 10Gps ujednačio sa Thunderboltom iako Intel planira izbaciti novu verziju Thunderbolta od 20Gps prije nove godine {#}

Thunderbolt 2 (20Gbps) je vec aktualan, novi Macbook Air ga podrzava, a uskoro ce i proizvodaci maticnih ploca (ne samo za Apple)

TB 2 čipovi su dostupni proizvođačima matičnih ploča od početka travnja. IMO, trebali su ga nazvati Thunderbolt 1.1 - jedina novina je to što se omogućava korištenje oba kanala u istom smjeru. Naime, TB 1 podržava dva bidirekcijska 10 Gb/s kanala - zamišljeno je da se jedan koristi za spajanje monitora (DP kanal), a drugi za spajanje vanjske periferije (PCIe kanal). Novi TB omogućava spajanje kanala čime se dobije jedan bidirekcijski 20 Gb/s kanal. Na spajanje kanala se išlo zato što 4k ekrani traže oko 15 Gb/s propusnosti, što prvi TB nije mogao isporučiti.

 

Što se tiče prihvaćanja TB-a, glavni je problem (pre)visoka cijena - glavni kontroleri i kontroleri u perifernoj opremi su skupi, budući da ih proizvodi samo Intel, a proizvođačima se ne sviđa što se radi o zasebnim čipovima (šire prihvaćanje može se očekivati kada (ako) Intel ugradi TB u čipsete); kabeli su skupi - pedesetak dolara za 2 m - budući da su aktivni (sadrže elektroničke sklopove integrirane u kabel). Mislim da će neki proizvođači ugraditi TB u ploče iz premium segmenta, ali šire prihvaćanje ne očekujem dok ne padne cijena.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice