Stigli su Windowsi 10

poruka: 273
|
čitano: 37.423
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli su Windowsi 10".
12 godina
odjavljen
offline
Stigli su Windowsi 10

Pošto imam sitnih problema s updateom, a trebam clean install jel dobra opcija da ponovno instaliram sedmicu i hoće li mi onda ponuditi odmah update i hoće li vrijediti moja prijava za w10?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Zin8 kaže...

Pošto imam sitnih problema s updateom, a trebam clean install jel dobra opcija da ponovno instaliram sedmicu i hoće li mi onda ponuditi odmah update i hoće li vrijediti moja prijava za w10?

 Po 99x, skini ISO fajl preko programa, mountaj ga i pokreni setup i pokreni upgrade....onda kad imas W10 napravi clean install iz njega

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
goodye kaže...

evo i mene na 10.

Danas sam isao brutal force, kad nije htio kroz update otisao sam na https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10 i skinuo media creation tool i samo uradio upgrade, kada sam kliknuo next legao sam spavati i nakon nekih 30-45 min, nemam pojma koliko je proslo docekao me welcome screen.

 

Za sada sam zadovoljan, sve sto je radilo na 8.1 radi i ovdje.

 

Samo pitanje za ove dezurne kriticare, sta je to razlicito (OSIM STARTA) na 10 pa vam je toliko sjela, a 8.1 niste mogli podnijeti?

malo su i control panel izmjenili...

 ma ko da je 8.1 bila toliko komplicirana, bilo kome tko računalo koristi trebalo je 10-15 min maks da sve pohvata ako nije bio lijen pogledat, ako nije htio koristiti Metro, ona baš nikakva prilagodba dalje od jedne minute nije bila potrebna jer je start tipka samo bila premještena u charm gore desno s gotovo identičnim mogućnostima (čak mi trenutno i fali malo jer sam se navikao pa odem s kursorom gore desno automatski prije neg se sjetim da tog više nema)....

10ka jednostavno brže radi, responzivnija je, brže se diže, a meni osobno je sve prošlo bez ikakve muke kad sam skužio glupost s mijenjanjem lokala prije pokretanja mediaCreationToola, poteglo drivere (za tih par stvari što imam), ostavilo sve aplikacije kako su bile instalirane i na 8.1 i sve radi, aplikacije i dalje sve isto, igre i bolje malo zbog dx12.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 11:35 (Latz).
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
duhonja kaže...
Arendelle kaže...
Envy kaže...
 Većina ljudi uhvaćeni za Windows 7 kao pijan plota su ljudi  idječurlija koja igra videoigrice. To ti je - to.

 Nije da ih netko zbog toga može kriviti. Ako nešto radi - ne diraj to! Pogotovo ako je stvar koja radi još relativno dugo vremena pod podrškom autora (Microsofta) i ako je najrasprostranjenija na svijetu. Ukratko, onaj komu je dovoljna Sedmica vjerojatno nikad neće koristiti napredne mogućnosti koje je donijela Osmica/Desetka. Izuzev DX-a, no sjetimo se koliko je XP "trpio" izlaskom DX-a 10 koji je pronalazio put do publike i proizvođača igara dulje nego što je bio u proizvodnji.

 Upravo tako..i mnogo pametnije nacije od nadobudnih Balkanaca,koji se vole qurciti,kako im nitko ne moze nista i kako nitko nece bas njih po glavi oplesti,imaju izreku: IT WORKS-DONT FIX IT.. upravo mi je laptop napunio 4 godine,prva instalacija,nijedan BSOD,nikad niti najmanji problem..sve radi bas onako kako treba,bez ikakvog podesavanja,osim osobne kustomizacije,i to je to..Sto se tice "videoigrica",to bi trebalo znaciti umnopodkusurenima,da covjek nije ozbiljan??Cudna neka logika,ali hajde.Nekom je igra samo opustanje izmedju obaveza,ali hajde i to..

sto se tice W10,nisam rekao da nije dobra,niti da ne treba preci na nju,no iz prakse sam naucio,da ne treba bezglavo srljati u nesto ,samo eto da bi se probalo nesto novo(svaka cast onima koji to rade za zivot i testiraju),ili oni,koji cisto logikom copora,da ne budu "obiljezeni" ulijecu u nesto,sto im nije jos poznato,pa kasnije kukaju i jamraju,kako nece da radi ovo i ono..Ja se strpim koji mjesec,kad se serveri MS-a malo ohlade,kad se pojave iskustveni komentari prosjecnog,ne naprednog korisnika,pa tek onda razmislim,sto ja dobivam prelaskom na W10 ili gubim..Copor se uhvatio nekih "teorija zavjera",iliti sto po normalnom vokabularu u uredjenim drzavama zovu jednostavno-Provodjenje zakona..no,bas ce netko tu da dira neke Balkance,tko njima sto moze i tko je uopce zainteresiran za njih..Dok jedan Pedro ne bude okacen,a svi ostali se skupe pod majcine skute...Tako to obicno i bude..

 radio je u redu i originalni Bellov telefon ....

Volio bi da mi netko objasni poantu spominjanja kako netko ima sustav koji mu radi već godinama i nikad nije ništa ponovno instalirao itd .... I? Što uopće možeš izgubiti prelaskom na novi sustav ako nije pokvaren? Šaku sati postavljanja istog?

Govorite o prelasku na nove windowse i 'bezglavo srljati u nešto' kao da se radi o tome da ljudi prodaju stanove da bi ih kupili, a ne o instalaciji OSa na kućno računalo koje ako imaš backup (što ionako svatko treba imati) predstavlja nešto razine proljetnog čišćenja stana, a ne kardinalnu životnu odluku.... Ako se nekome nešto i zrmda, ponovi instalaciju i adio

Koja drama oko ničega.

15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Sum_of_all_fears kaže...

-.-

 

Ne treba, cmd gleda u windows folder... a tamo je taj od updatea...

Dok nisam upisao kako sam opisao nije se ništa događalo a vidim da se i drugima ne događa. Lijepo sam im objasnio postupak i nakon toga su normalno skinuli win10. E sad, treba ili ne traba i što se vidi ili ne vidi, ne znam ali znam kako nisam  uspio i što sam morao napraviti da bih skinio win10 pa nek svatko radi kako hoće..

11 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
duhonja kaže...
doktor1 kaže...

Ne predaješ se ti a?

Dnevna doza mora past...

 Ne znam,mozda tebi pada dnevna doza,ali ja vodim prilicno zdrav zivot....

ma nije mislio na neke opijate , nego na tvoju svakodnevnu dozu davanja na znanje kako ti nećeš na 10-tku

 

npr. ovih šest poruka, pa reci jel doista smatraš da nekog na temi o win10 zanima što ćeš ti ostat na 7-ici i to toliko puta

ostani brate i uživaj ako ćeš i na xp-u, ali bar prestani trolat temu jer smo to apsolvirali i prvi put kad si rekao

 

...uhhhh..brate,kad vidim ovoliko patnje kod forumskih kolega,u vezi prelaza na W10,neako mi milo sto jos uvijek gushtam svoju 7micu...

 

...Sve nekako mislim da ce pored tolike integracije sa globalnim netom,biti pametnije da zasad ostanem na 7mici

 

...umphhh..sve manje imam zelju za W10...

 

...Ovo napisano ima logike..jos ako tome pribrojimo i TIPP,onda imaju ful kontrolu i na milosti i nemilosti si..definitivno ostajem na 7mici..

 

...ehhhh,kako je 7mica glatko skliznula na komp...

 

...Inace,pravednicki gledano,svidja mi se W10,ali za sada ostajem na w7..

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Zin8 kaže...

Pošto imam sitnih problema s updateom, a trebam clean install jel dobra opcija da ponovno instaliram sedmicu i hoće li mi onda ponuditi odmah update i hoće li vrijediti moja prijava za w10?

 Ako se ne želiš gnjaviti MCT-om, to je dobra opcija, da. Sedmica će ti odmah ponuditi ažuriranje na Windows 10, ti ćeš ga izabrati i gotovo. Budući da instaliraš nov OS, ažuriranje bi trebalo proći bez problema, a onda lagano možeš, ako tako želiš, napraviti čistu instalaciju Desetke (kada se HWID upiše u MS-ovu bazu).

Rich bitch!
16 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Toliko svi pljuvali po 8.1, a na njoj ni približno nisam vidio toliko "Windows phone" sučelja kao na 10.

 

Ne odgovara mi MS-ovo forsiranje istog iskustva rada na svim platformama.

 

Po meni je Edge korak unazad u odnosu na IE11, manjak opcija, velike ikone zbog mogućnosti ekrana na dodir itd.

 

8.1 mi je bolje legla

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Joka kaže...
Po meni je Edge korak unazad u odnosu na IE11, manjak opcija, velike ikone zbog mogućnosti ekrana na dodir itd.

IE je i dalje tamo i opet je bolji nego FFox i Chrome...

 

I što to točno fali u Edgeu? Nemoj samo reć addonsi jer je rečeno 50 puta da će doći...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
odjavljen
offline
Stigli su Windowsi 10

Edge ima odlično sučelje, fluidno, responzivno i logično posloženo. Funkcionalnost cijelog preglednika također je na vrlo visokoj razini, pitanje je samo kako će raditi kad se omoguće korisnički dodaci.

Rich bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Znam da je IE u 10, upravo ga koristim. Nije da mi se ne sviđa zbog addona, već čisto zbog toga što forsiraju ekrane na dodir, zbog toga i veće ikone, sve općenito raširenije. Nisam našao opciju za import bookmarksa sa nekog mjesta na disku, već je nudio samo opciju za import iz IE-a, pa sam na taj način to riješio, ali malo mi je neozbiljno da takve opcije nema.

10 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
movie kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

-.-

 

Ne treba, cmd gleda u windows folder... a tamo je taj od updatea...

Dok nisam upisao kako sam opisao nije se ništa događalo a vidim da se i drugima ne događa. Lijepo sam im objasnio postupak i nakon toga su normalno skinuli win10. E sad, treba ili ne traba i što se vidi ili ne vidi, ne znam ali znam kako nisam  uspio i što sam morao napraviti da bih skinio win10 pa nek svatko radi kako hoće..

 ipak je kolega movie u pravu ovaj puta, više puta sam probao brisati software distribution i upisivati wuauclt.exe /updatenow direktno u cmd ali se ništa nije događalo. sad sam probao cd  :C/ i onda wuauclt.exe /updatenow i win10 se istog trena počeo downloadati kroz windows updates.

8 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Nisam koristio win 8, pa me zanima gdje je taj metro? Da li se može start povećati u full screen ili je to to?

Inače super os, sviđaju mi se nove aplikacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Joka kaže...

Toliko svi pljuvali po 8.1, a na njoj ni približno nisam vidio toliko "Windows phone" sučelja kao na 10.

 

Ne odgovara mi MS-ovo forsiranje istog iskustva rada na svim platformama.

 

Po meni je Edge korak unazad u odnosu na IE11, manjak opcija, velike ikone zbog mogućnosti ekrana na dodir itd.

 

8.1 mi je bolje legla

 Kod Edga je puno bitnije što je ispod haube nego kako izgledaju ikone, pa ni sa tim ikonama i da su ti najgore nikako ne može biti korak unatrag. A što se tiče nekih dodataka i sličnog ne možeš baš očekivati da u biti nanovo napisani browser, a ne nadogradnja odmah ima istu podršku -- doći će

 

Nadam se samo da je susretljiviji za web developere no što je bio dosad.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 14:41 (Latz).
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Latz kaže...
Joka kaže...

Toliko svi pljuvali po 8.1, a na njoj ni približno nisam vidio toliko "Windows phone" sučelja kao na 10.

 

Ne odgovara mi MS-ovo forsiranje istog iskustva rada na svim platformama.

 

Po meni je Edge korak unazad u odnosu na IE11, manjak opcija, velike ikone zbog mogućnosti ekrana na dodir itd.

 

8.1 mi je bolje legla

 Kod Edga je puno bitnije što je ispod haube nego kako izgledaju ikone, pa ni sa tim ikonama i da su ti najgore nikako ne može biti korak unatrag. A što se tiče nekih dodataka i sličnog ne možeš baš očekivati da u biti nanovo napisani browser, a ne nadogradnja odmah ima istu podršku -- doći će

 

Nadam se samo da je susretljiviji za web developere no što je bio dosad.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Nije baš da potpuno stoji tvrdnja na ovoj ilustraciji, mind. :) IE je i službeno prošlost, šteta je što ga u Desetki nisu potpuno izbacili.

Rich bitch!
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Arendelle kaže...

Nije baš da potpuno stoji tvrdnja na ovoj ilustraciji, mind. :) IE je i službeno prošlost, šteta je što ga u Desetki nisu potpuno izbacili.

 Nije baš, ali nisu baš ni skroz različiti. EdgeHTML je fork Tridenta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
mind_challenge kaže...

 Nije baš, ali nisu baš ni skroz različiti. EdgeHTML je fork Tridenta.

 Donekle su slični i to je sve. Dovoljno je vidjeti rezultate benchmarka IE-a i Edgea.

Rich bitch!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10

Kako ste riješili problem sa zvukom ?? Ja skinuo realtekove drivere ali ne pomaže

 

edit to sam imao i prije, u realtek softwareu sam samo prebacio u AC97

 

inače kreirao sam jos jednog korisnika ali bez maila i ostalih podataka i vidim da mi je tipkovnica owerty a ne owertz kako je podešeno. U čemu je problem ? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 17:22 (Markić7).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
markymark099 kaže...
movie kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

-.-

 

Ne treba, cmd gleda u windows folder... a tamo je taj od updatea...

Dok nisam upisao kako sam opisao nije se ništa događalo a vidim da se i drugima ne događa. Lijepo sam im objasnio postupak i nakon toga su normalno skinuli win10. E sad, treba ili ne traba i što se vidi ili ne vidi, ne znam ali znam kako nisam  uspio i što sam morao napraviti da bih skinio win10 pa nek svatko radi kako hoće..

 ipak je kolega movie u pravu ovaj puta, više puta sam probao brisati software distribution i upisivati wuauclt.exe /updatenow direktno u cmd ali se ništa nije događalo. sad sam probao cd  :C/ i onda wuauclt.exe /updatenow i win10 se istog trena počeo downloadati kroz windows updates.

 treba izbrisat navedeni sadrzaj u folderu i onda upisat... on pokrene update...
Meni update nije prolazio, i kad sam kroz windows tool isao opet ali na update this PC, onda mi je javio da je problem u EDIUSU (programu za video obradu)... i kad sam njega deinstalirao (update sam nudi opciju) sam je pokrenuo update i zavrsio...

 

potpis :D
12 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Ja sam napravio prvo upgrade s win 8.1 na 10,sad sam skinuo iso na usb,i sad kad napravim clean install,kad me pita za ključ moram dat ključ od win 8.1 ili? (imam legalnu verziju 8.1)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Markić7 kaže...

Kako ste riješili problem sa zvukom ?? Ja skinuo realtekove drivere ali ne pomaže

 

edit to sam imao i prije, u realtek softwareu sam samo prebacio u AC97

 

inače kreirao sam jos jednog korisnika ali bez maila i ostalih podataka i vidim da mi je tipkovnica owerty a ne owertz kako je podešeno. U čemu je problem ? 

 

Zvuk radi sasvim dobro (isto imam realtek), i preko zvučne i preko hdmi-a na tv-u a i preko usb-a na sluškama.

Tipkovnicu riješiš sa postavkom jezika (vidi fotku)

Za jezik tipkala... Za jezik tipkala...
أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Arendelle kaže...

Edge ima odlično sučelje, fluidno, responzivno i logično posloženo. Funkcionalnost cijelog preglednika također je na vrlo visokoj razini, pitanje je samo kako će raditi kad se omoguće korisnički dodaci.

 U tom odličnom sučelju nisam skužio kako otvoriti u favoritima deset stranica odjednom? Na svim internet preglednicima do sada to sam skužio u par sekundi, ovdje niti u cijelom danu...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
movie kaže...

U tom odličnom sučelju nisam skužio kako otvoriti u favoritima deset stranica odjednom? Na svim internet preglednicima do sada to sam skužio u par sekundi, ovdje niti u cijelom danu...

 Ta opcija, koliko znam (a znam dovoljno dobro da ne moraš moje riječi dovoditi u pitanje), zasad ne postoji. Nije baš od presudne važnosti, a postoji mogućnost da će se kasnije dodati.

Rich bitch!
8 godina
protjeran
offline
Stigli su Windowsi 10

Ne koristim preglednike koji nemaju Bookmarks Toolbar, pa tako ni ovo sranje Edge.

 
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Povoljni reketari.com kaže...

Ne koristim preglednike koji nemaju Bookmarks Toolbar, pa tako ni ovo sranje Edge.

 Ako je tebi Edge "sranje" kako ti to sočno kažeš meni a vjerujem i mnogim drugima nije.

Istina fali mu još nekoliko sitnica al po ovom što vidim mali Edge obečava.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 23:15 (nicky.sl).
8 godina
odjavljen
offline
Stigli su Windowsi 10

Ako Edge zadrži i pola fluidnosti te brzine koju sad ima kad mu omoguće add-onse, mnogima bi mogao biti prvi izbor. Odličan komad softvera.

Rich bitch!
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Edge je po meni super fukcionira a sa druge strane ružan je, a firma velika kao ms mogla je proraditi oko toga da bude lijep na pogled. Da ima dizajn koji privlaci ljude.
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Arendelle kaže...

 Ta opcija, koliko znam (a znam dovoljno dobro da ne moraš moje riječi dovoditi u pitanje), zasad ne postoji. Nije baš od presudne važnosti, a postoji mogućnost da će se kasnije dodati.

 Pa meni je. Imam spremljeno dvadesetak stranica i svako jutro samo piknem i sve ih otvorim i po redu prelistam sve kaj me interesira. Navika je gadna stvar...

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 1:05 (movie).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice