Stigli su Windowsi 10

poruka: 273
|
čitano: 37.439
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli su Windowsi 10".
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
movie kaže...

 Pa meni je. Imam spremljeno dvadesetak stranica i svako jutro samo piknem i sve ih otvorim i po redu prelistam sve kaj me interesira. Navika je gadna stvar...

 

gadna ti je ta navika, to isto moj buraz ima naviku raditi...i onda se dogodi da zapne na jednom tabu, druge ni ne provjeri što sigurno bi da ih zasebno otvara...ali opet, imaš i druge browsere pa tamo nastavi tu naviku...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
11 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Edge je vrlo dobar browser, ako se poprave neke sitnice (Npr otvaranje nove kartice sa crtl+t nekad se mora kliknuti na okvir za pisanje da prebaci, ne ide automatski itd) vjerojatno se prebacujem s Chroma koji je znatno sporiji pogotovo prvo pokretanje.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Stigli su Windowsi 10

Pa i IE je bio mnogo brži kod pokretanja od Firefoxa/Chromea/Safarija i inih preglednika koje koristite. Razlog je tomu jako jednostavan - IE/Edge su integrirani u sustav.

Rich bitch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Arendelle kaže...

Pa i IE je bio mnogo brži kod pokretanja od Firefoxa/Chromea/Safarija i inih preglednika koje koristite. Razlog je tomu jako jednostavan - IE/Edge su integrirani u sustav.

Nije razlog što je integrisan u sustav. Imaš gro drugik aplikativnih alata koje možeš zamjeniti sa integrisanim u onim Windowsima (probaj Winamp, ili MPC-HC x64) nego jednostavno Microsoft je na vrijeme skontao da kompanija koja posjeduje prevladavajući Browser može vrlo lako puno nekog dijela tržišta uzeti. I tako je i bilo, još od verzije IE 7-ce, isti je pokazivao znakove velikog sazrijevanja, dok zadnji IE već na Windows 8 (ne 8.1) melje po renderu odavno i FF i Chrome, eh sada na stranu što nam trebaju Addnsi, što nismo navikli na Bing, itd itd.

 

Inače politika Microosfta je uvijek sledeća:

1. Napraviti softver koji je u odnosu na konkurenciju superioran (primjerice Office)

2. Kupnja konkurencije (primjerice Skype)

3. Totalno zabilaženje konkurencije jer pordručje interesovanja MS nije od interesa.

 

Tri stvari koji svaki IT-ovac zna još od prije 20 godina.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Razlog zašto su oni brži, jest zato što imaju svoj minimalizirani engine (pogotovo Project Spartan = Edge)...nema web-kit gluposti, i uglavnom je više prilagođen za HTML5 i CSS3 nego CSS2.

Doslovno je vrlo lagan, zato je Edge trenutno ovako brz, vidjet ćemo kad ubace još neke sitnice (konzola)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
10 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Kakav je je meni se toliko svidio da Mozilu uopće nisan instalira.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
nicky.sl kaže...

Kakav je je meni se toliko svidio da Mozilu uopće nisan instalira.

 Da hehe...steta sto nece biti za Android, fali mi sinkronizacija bookmarka...

 

ovako jos moram gurati tromi Chrome

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Povoljni reketari.com kaže...

Ne koristim preglednike koji nemaju Bookmarks Toolbar, pa tako ni ovo sranje Edge.

 Misliš ovo?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Da li je normalno da mi Win 10 kad se ugasi računalo ugasi i Ethernet (lampica na ruteru se isključi), kod ponovnog paljenja se naravno upali. To se nije dešavalo sa XP, 7 i 8.

Kad mu instaliram driver za network controler od 8.1 (službeni sa stranice od matične) više se ne gasi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Joka kaže...

Da li je normalno da mi Win 10 kad se ugasi računalo ugasi i Ethernet (lampica na ruteru se isključi), kod ponovnog paljenja se naravno upali. To se nije dešavalo sa XP, 7 i 8.

Kad mu instaliram driver za network controler od 8.1 (službeni sa stranice od matične) više se ne gasi?

 Da, potpuno je normalno. Alo baš želiš da ti ta lampica svijetli stalno, idi u Device Manager, nađi network controller, desni klik i Properties - pod Power Management makni kvačicu sa ''Allow the computer to turn off ...''.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 15:38 (kizo2703).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Mitch kaže...
Razlog zašto su oni brži, jest zato što imaju svoj minimalizirani engine (pogotovo Project Spartan = Edge)...nema web-kit gluposti, i uglavnom je više prilagođen za HTML5 i CSS3 nego CSS2.

Doslovno je vrlo lagan, zato je Edge trenutno ovako brz, vidjet ćemo kad ubace još neke sitnice (konzola)

 Ne čitaš, kolega. Ja sam govorila o tome zašto se polumrtvi IE i živi Edge podižu brže od Chromea/Firefoxa/Opere i inih. Dat ću ti jedan hint, baš za IE - uoči sličnosti između explorer.exe i iexplore.exe procesa, čak i u imenu. :)

Rich bitch!
11 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
skank666 kaže...
Povoljni reketari.com kaže...

Ne koristim preglednike koji nemaju Bookmarks Toolbar, pa tako ni ovo sranje Edge.

 Misliš ovo?

 Ovi bookmakrsi su sve naopako importali sa chromea. se moze namjestiti da importa normalno ko sto je bilo u chromeu?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
dennocro kaže...
skank666 kaže...
Povoljni reketari.com kaže...

Ne koristim preglednike koji nemaju Bookmarks Toolbar, pa tako ni ovo sranje Edge.

 Misliš ovo?

 Ovi bookmakrsi su sve naopako importali sa chromea. se moze namjestiti da importa normalno ko sto je bilo u chromeu?

 Mislim da ne. Moraš se poigrat sam sa bookmarksima da bih prilagodio sebi (pozicija, ime i tako  to)

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Napravio sam cistu instalaciju. OS je jos poprilicno bugav, mislim da ga jos uvijek nisu trebali releasati...

Rvat katolik!
 
1 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
tnakir kaže...

Napravio sam cistu instalaciju. OS je jos poprilicno bugav, mislim da ga jos uvijek nisu trebali releasati...

 E ovo sam cekao.....svi pohrlili bey pameti da instaliraju W10,trebao im ili ne...samo radi pomodnosti se bas i ne isplati..7mica ostaje zazidana za laptop..

13 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
duhonja kaže...
tnakir kaže...

Napravio sam cistu instalaciju. OS je jos poprilicno bugav, mislim da ga jos uvijek nisu trebali releasati...

 E ovo sam cekao.....svi pohrlili bey pameti da instaliraju W10,trebao im ili ne...samo radi pomodnosti se bas i ne isplati..7mica ostaje zazidana za laptop..

 Nabroji mi molim te bugove?

9 godina
protjeran
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
galinjo24 kaže...
duhonja kaže...
tnakir kaže...

Napravio sam cistu instalaciju. OS je jos poprilicno bugav, mislim da ga jos uvijek nisu trebali releasati...

 E ovo sam cekao.....svi pohrlili bey pameti da instaliraju W10,trebao im ili ne...samo radi pomodnosti se bas i ne isplati..7mica ostaje zazidana za laptop..

 Nabroji mi molim te bugove?

 Vjerujem kolegi na rijec.Prije nego li na freneticna hvaljenja,uslijed nesto novih haj/teh gudiza u novom OS/u..

16 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Tvoji postovi u Windows 10 temama:

 

...uhhhh..brate,kad vidim ovoliko patnje kod forumskih kolega,u vezi prelaza na W10, neako mi milo sto jos uvijek gushtam svoju 7micu...

 ...Sve nekako mislim da ce pored tolike integracije sa globalnim netom, biti pametnije da zasad ostanem na 7mici

 ...umphhh..sve manje imam zelju za W10...

 ...Ovo napisano ima logike..jos ako tome pribrojimo i TIPP,onda imaju ful kontrolu i na milosti i nemilosti si..definitivno ostajem na 7mici..

 ...ehhhh,kako je 7mica glatko skliznula na komp...

 ...Inace,pravednicki gledano,svidja mi se W10, ali za sada ostajem na w7..

...samo radi pomodnosti se bas i ne isplati..7mica ostaje zazidana za laptop.

 

Shvatili smo, ostaješ na sedmici! Naporan si!

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 10:22 (doktor1).
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Stigli su Windowsi 10

Imam neke drivere za skinut koji još nisu podržani za w10, da skinem za 8.1 ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
duhonja kaže...
tnakir kaže...

Napravio sam cistu instalaciju. OS je jos poprilicno bugav, mislim da ga jos uvijek nisu trebali releasati...

 E ovo sam cekao.....svi pohrlili bey pameti da instaliraju W10,trebao im ili ne...samo radi pomodnosti se bas i ne isplati..7mica ostaje zazidana za laptop..

Radni stroj je i dalje na 8.1

Na stroju na kojem sam ih instalirao mi zbilja nije bitno koji je OS. A kad je vec besplatno, zasto ne...

 

galinjo24 kaže...

 Nabroji mi molim te bugove?

Dakle cista instalacija. Ne upgrade. Imam key.

Evo samo neki od bugova:

- wifi mi pise da je disconnectan, a ipak radi (spojen).

- Explorer mi ne prikazuje sve fileove/foldere. Tek nakon refresha prikaze ih sve.

- random error messagei i slicno...

Rvat katolik!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Shevshi kaže...

Ja sam napravio prvo upgrade s win 8.1 na 10,sad sam skinuo iso na usb,i sad kad napravim clean install,kad me pita za ključ moram dat ključ od win 8.1 ili? (imam legalnu verziju 8.1)

 Imas sa strane 'skip this step'. 

 

Skipas i normalno ce proci. 

15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
@tnakir nemam ni jedan od tih bugova na par racunala....

upgrade, pa clean install.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
Mitch kaže...
@tnakir nemam ni jedan od tih bugova na par racunala....

upgrade, pa clean install.

Pa to sam i napravio. Origigi Windows 10 iso.

Rvat katolik!
14 godina
neaktivan
offline
Stigli su Windowsi 10

Upgrade sa 8.1, problemi

 

- Mail aplikacija ne dozvoljava da dodam novi gmail račun, kao i za kalendar, a kasnije ne radi dugme za dodavanje novog računa

- kroz par dana start ne radi, jednon propravio preko nekog tutoriala, drugi put ne radi

- system restore uradio, obrisale se sve ikone u startu, sve prazno

- notifications, oznaka da ima nešto da se pročita, kad klikenš nema ništa

- gase se same aplikacije

- neke aplikacije koje sam imao instalirane na računaru, ne mogu da se pokrenu ili ne rade dobro (čak i kad stavim kompaktibilnost 8.1 ili 7)

 

Većina problema nisu nastala odma, nego kroz par dana / tokom korištenja. Ako neko tvrdi da mu nešto radi, ne znači da neće imati problema.

 

Znači Widnwos 10 je nestabilan, previše bugova. 

Siguran sam da će to microsoft preko update ispraviti narednih mjeseci, tako da ću ja još pričekati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2015 13:30 (cristaln).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Napravi clean install.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Sta znaći da napravim upgrade i onda clean instal,zašto,kako??

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
volegradele kaže...

Sta znaći da napravim upgrade i onda clean instal,zašto,kako??

 Upgrade moraš napraviti zbog aktivacije - tek tada se može napraviti clean install ili Reset sistema, što dovodi sistem u OOBE ''stanje'' kakvo imaš i kada napraviš clean install.

 

Ti odluči. Za sve ostale nedoumice, KLIK!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2015 20:53 (kizo2703).
12 godina
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
kizo2703 kaže...
volegradele kaže...

Sta znaći da napravim upgrade i onda clean instal,zašto,kako??

 Upgrade moraš napraviti zbog aktivacije - tek tada se može napraviti clean install ili Reset sistema, što dovodi sistem u OOBE ''stanje'' kakvo imaš i kada napraviš clean install.

 

Ti odluči. Za sve ostale nedoumice, KLIK!

 Zanima me kako napravit clean instal,odakle da napravim bootabilan DVD ili USB??

AUDIOFIL
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli su Windowsi 10
volegradele kaže...

 Zanima me kako napravit clean instal,odakle da napravim bootabilan DVD ili USB??

 Kao i bilo koji drugi.

 

Alat za upgrade/skidanje i izradu dvd-a ili usba-a je ovdje.

 

Tema o Desetki je ovdje. Prosurfaj po njoj, pomoći će ti, postavljaj tamo sva daljnja pitanja.

 

Ponavljam: NE MOŽEŠ NAPRAVITI DIREKTNI CLEAN INSTALL, JER NEĆEŠ MOĆI AKTIVIRATI WINDOWSE.

Osim ako imaš pravi ključ, baš za Windows 10.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2015 21:15 (kizo2703).
12 godina
offline
Stigli su Windowsi 10

Thx!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice