Stiže Opera za Android na WebKitu

poruka: 23
|
čitano: 3.573
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stiže Opera za Android na WebKitu".
13 godina
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

gdje bi mi obicni ljudi mogli skinut i isprobat tu testnu verziju?

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
Meni bila draga Opera dok nisu izbacili flash... Ali se isto nekako radujem novoj :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
domac5 kaže...

gdje bi mi obicni ljudi mogli skinut i isprobat tu testnu verziju?

  Ne mozes jos nigdje.

13 godina
neaktivan
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

Stiže Opera za Android na WebKitu {#}

The future is Fusion - AMD
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

oooo i za gingerbread... jedva cekam onda {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
maxy0 kaže...

oooo i za gingerbread... jedva cekam onda  {#}

  Opera Mobile je mogla za 1.6+ verzije Androida. Ali jbg, sto se tice webkita i ovo je uspjeh  {#}

13 godina
neaktivan
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

Bilo bi fora da prije nego potpuno pređu na webkit imaju paralelno presto i webkit verziju,pa da vide šta ljudi preferiraju,možda bi se predomislili pa odustali od webkita...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
g12356 kaže...

Bilo bi fora da prije nego potpuno pređu na webkit imaju paralelno presto i webkit verziju,pa da vide šta ljudi preferiraju,možda bi se predomislili pa odustali od webkita...

To bi imalo smisla kada bi im razlog za prelazak na Webkit bio popularnost Webkita. No stvarnost je da se Opera Software želi rasteretiti razvijanja i održavanja vlastitog layout enginea, pa će se samo prikrpiti na Webkit projekt. To naravno ne znači da će kao pijavice živjeti na tuđem trudu, nešto će i oni sami doprinositi, ali više neće održavanje jednog kompletnog layout enginea biti isključivo njihova briga.

 

Ukratko, lakše je koristiti layout engine kojeg razvija više kompanija, nego ići na tržište s vlastitim rješenjem. No to također i znači da su svi browseri sa istim layout engineom slični kao jaje jajetu, razlikuju se samo na površini. Tako da će IMO Opera postati samo još jedan browser u nizu koji koristi Webkit...

0xBADC0DE
12 godina
neaktivan
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

Razlog prelaska je taj sto se, bez obzira na popularnost Opere na mobitelima, vecina stranica pravila za webkit...

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
Bilal kaže...

Razlog prelaska je taj sto se, bez obzira na popularnost Opere na mobitelima, vecina stranica pravila za webkit...

Po toj logici bi onda i Mozilla trebala odbaciti gecko. Ne, razlog je isključivo u developerskim resursima koje je potrebno uložiti kako bi imao vlastiti layout engine.

 

http://thenextweb.com/insider/2013/02/18/opera-sheds-almost-100-employees-after-switching-to-webkit/

0xBADC0DE
13 godina
neaktivan
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

Stvarno nisam mislio da Opera ima tako slabi development...pa više manje 50+% featurea iz ostalih browsera su prvo došli na operu.

 

NIje ih valjda vrijeme pregazilo.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
g12356 kaže...

Stvarno nisam mislio da Opera ima tako slabi development...pa više manje 50+% featurea iz ostalih browsera su prvo došli na operu.

 

NIje ih valjda vrijeme pregazilo.

Krivo to gledaš. To što su oni veoma kreativni pa lako smisle nove fore za svoj browser ne znači i da raspolažu ogromnim sredstvima.

 

Održavanje glomaznog projekta kakav je layout engine je stvar brojnosti ljudstva, puno developera gubi vrijeme na ispravke bugova, optimizaciju, održavanje korak sa standardom. Pa na kraju malo ljudskih resursa ostaje za inovativne fore (pogotovo ako te fore ne spadaju u layout engine). Opera Software se želi rasteretiti od toga, kako bi im više resursa ostalo za poboljšavanje preostalog dijela browsera.

 

Gledam sada, Wiki kaže da Opera Software broji ~900 zaposlenika, Mozilla broji nekih 600. Možda im to i nije najpametnija odluka. Doduše, Opera je zatvorenog koda, tako da samo ovih 900 zaposlenika radi na istoj, dok Mozilla broji znatno više ljudi koji doprinose, a koji nisu zaposlenici.

 

Bumo vidli što budućnost nosi :)

0xBADC0DE
14 godina
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

a kad bi trebao ovaj update doci... jeli pise negdje mozda tocan datum

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
rustweaver kaže...
g12356 kaže...

Stvarno nisam mislio da Opera ima tako slabi development...pa više manje 50+% featurea iz ostalih browsera su prvo došli na operu.

 

NIje ih valjda vrijeme pregazilo.

Krivo to gledaš. To što su oni veoma kreativni pa lako smisle nove fore za svoj browser ne znači i da raspolažu ogromnim sredstvima.

 

Održavanje glomaznog projekta kakav je layout engine je stvar brojnosti ljudstva, puno developera gubi vrijeme na ispravke bugova, optimizaciju, održavanje korak sa standardom. Pa na kraju malo ljudskih resursa ostaje za inovativne fore (pogotovo ako te fore ne spadaju u layout engine). Opera Software se želi rasteretiti od toga, kako bi im više resursa ostalo za poboljšavanje preostalog dijela browsera.

 

Gledam sada, Wiki kaže da Opera Software broji ~900 zaposlenika, Mozilla broji nekih 600. Možda im to i nije najpametnija odluka. Doduše, Opera je zatvorenog koda, tako da samo ovih 900 zaposlenika radi na istoj, dok Mozilla broji znatno više ljudi koji doprinose, a koji nisu zaposlenici.

 

Bumo vidli što budućnost nosi :)

  Drugim riječima trebaju code monkey-e?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
g12356 kaže...

Drugim riječima trebaju code monkey-e?

I to je posao koji treba obavljati, ne mogu svi samo raditi na novim featuresima i pustiti kod koji je do sada napisan da trune.

 

Budeš jednom vidio. Najzanimljivije je stalno dodavati nešto novo, a održavanje već napisanog je dosadno i zamorno, ali i nužno, jer samo trivijalni programi mogu biti čisti od bugova, uvijek neko g*vno ispliva na površinu. :D

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 19:04 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
rustweaver kaže...
Bilal kaže...

Razlog prelaska je taj sto se, bez obzira na popularnost Opere na mobitelima, vecina stranica pravila za webkit...

Po toj logici bi onda i Mozilla trebala odbaciti gecko. Ne, razlog je isključivo u developerskim resursima koje je potrebno uložiti kako bi imao vlastiti layout engine.

 

http://thenextweb.com/insider/2013/02/18/opera-sheds-almost-100-employees-after-switching-to-webkit/

  Znam ja za ta otpustanja. Sasvim normalno, kad su vec odustali od Presta. Ali citao sam i njihovo objasnjenje zasto odustaju. Zapravo citao sam izjave vise vaznijih ljudi iz Opere. I upravo je ovo sto sam naveo glavni razlog. Nije bas tako lako odustati od necega sto si tako dugo razvijao, da bi to bio jedini razlog. Nije im ni ovako lose bilo. Imaju jedan od najboljih UI-ja, i najvise funkcionalnosti u samom browseru.I najvise inovacija. Sada svaki browser izgleda kako je Opera vec odavno izgledala.  A nije ni Prestu nista falilo.

Problem je u tome sto nisu nikako uspijevali natjerati developere da kodiraju stranice i za kompatibilnost sa Operom. Iako su jedan od vodecih browsera na mobitelima. Iako su izdavali razne alate koji bi pomogli developerima kod testiranja stranica. Dzaba im sve, i zalaganje za standardizaciju i ostalo, kad su developeri i dalje kodirali samo za webkit. Sve stranice za mobitele su kodirane za webkit, dok je samo mali dio kodiran i za Operu. I Gecko je tu u losem stanju, ai u puno boljem nego Opera. Iako Firefox i nema neku zastupljenost na mobitelima, pa im to i nije neki problem.

Normalno da ce sada imati vise vremena za druge stvari i mogu biti jos inovativniji, sto se tice dodavanja novih funkcija browseru.

http://my.opera.com/ODIN/blog/300-million-users-and-move-to-webkit

Evo i video kako ce otprilike izgledati nova Opera za Android.

http://www.theverge.com/2013/2/26/4032296/opera-with-webkit-for-android-hands-on-preview

Bio sam otvorio novu temu, ali posto tamo niko ne pise...

12 godina
protjeran
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
rustweaver kaže...
g12356 kaže...

Bilo bi fora da prije nego potpuno pređu na webkit imaju paralelno presto i webkit verziju,pa da vide šta ljudi preferiraju,možda bi se predomislili pa odustali od webkita...

To bi imalo smisla kada bi im razlog za prelazak na Webkit bio popularnost Webkita. No stvarnost je da se Opera Software želi rasteretiti razvijanja i održavanja vlastitog layout enginea, pa će se samo prikrpiti na Webkit projekt. To naravno ne znači da će kao pijavice živjeti na tuđem trudu, nešto će i oni sami doprinositi, ali više neće održavanje jednog kompletnog layout enginea biti isključivo njihova briga.

 

Ukratko, lakše je koristiti layout engine kojeg razvija više kompanija, nego ići na tržište s vlastitim rješenjem. No to također i znači da su svi browseri sa istim layout engineom slični kao jaje jajetu, razlikuju se samo na površini. Tako da će IMO Opera postati samo još jedan browser u nizu koji koristi Webkit...

 

Ukoliko desktop verzija ostane sa svim svojim funkcijama kao i prije webkita, nece svi browseri biti prakticki isti. Opera ce biti uvjerljivo najmocnija out of the box. Uostalom, i danas to je, samo sto je ipak webkit engine osjetno brzi od operinog. Na operi sam, i ne smeta me prelazak na webkit no samo ukoliko zadrze svaku funkcionalnost u browseru koju su do sada imali.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
Bilal kaže...

Znam ja za ta otpustanja. Sasvim normalno, kad su vec odustali od Presta. Ali citao sam i njihovo objasnjenje zasto odustaju. Zapravo citao sam izjave vise vaznijih ljudi iz Opere. I upravo je ovo sto sam naveo glavni razlog. Nije bas tako lako odustati od necega sto si tako dugo razvijao, da bi to bio jedini razlog. Nije im ni ovako lose bilo. Imaju jedan od najboljih UI-ja, i najvise funkcionalnosti u samom browseru.I najvise inovacija. Sada svaki browser izgleda kako je Opera vec odavno izgledala.  A nije ni Prestu nista falilo.

Problem je u tome sto nisu nikako uspijevali natjerati developere da kodiraju stranice i za kompatibilnost sa Operom.

Stranice se ne bi trebalo razvijati niti za jedan layout engine posebno, nego bi se trebalo pridržavati standarda, nažalost komercijalna stvarnost weba tjera web developere da se pobrinu imati što je veću moguću publiku. Webkit svojom popularnošću riskira stvaranje monokulture, pa nećemo imati pisane službene standarde nego nepisani standard koji je postavio webkit.

 

Odustanak od vlastitog layout enginea je upravo to: "predajemo se, ne želimo više voditi uzaludnu bitku". Dakle da, rasterećuju se razvoja presta, jer doživljavaju to kao rasipavanje resursa u prazno. IMO to je velika šteta, presto je odličan.

 

Čisto sumnjam da je postotak stranica koje se ne prikazuju kako treba na prestu imalo značajan. Na kraju krajeva, pregrmili su IE 4, 5 i 6 eru, tako da mi ova kuknjava oko popularnosti webkita ne djeluje uvjerljivo...

 

http://my.opera.com/haavard/blog/2013/02/13/webkit

0xBADC0DE
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 5:00 (rustweaver).
11 godina
protjeran
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

Meni je Opera broj 1 pretrazivac za Android. Ako zadrze sav UI, licno ce mi biti apsolutno svejedno dal' je gura WebKit ili Presto ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

jel mozda netko procito, dali zna kad ce finalna verzija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu
krajem prvog/početkom 2. kvartala
Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Stiže Opera za Android na WebKitu
domac5 kaže...
krajem prvog/početkom 2. kvartala

 to je znaci krajem 3. pocetkom 4. mjeseca?

13 godina
offline
Stiže Opera za Android na WebKitu

tak je!

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice