Što misle maturanti i studenti?

poruka: 7
|
čitano: 2.073
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što misle maturanti i studenti?".
12 godina
offline
Što misle maturanti i studenti?

izjašnjavajući se kako žele doći do diplome bez mnogo muke

 

Bas zbog toga u Hrvatskoj ima milijun ekonomista, a nitko od njih nema posla.

 
11 0 hvala 1
15 godina
offline
Što misle maturanti i studenti?

u nas im je zapravo svejedno na koji način dolaze do diplome (s mukom, bez muke, kupnjom, prepisivanjem, bla) jer dok bilo tko od njih završi bilo koji studij, čitava se situacija na "tržištu rada" okrene za 180/neki nasumičan broj stupnjeva. nažalost, ništa nije moguće planirati niti za 6 mjeseci, a kamo li za tri godine (ili koliko im to već traje). i nema tog obrazovnog sustava koji može kvalitetno "pratiti" ovakav neoliberalnu stohastiku no može joj doprinijeti (kao što to čini naš). problem je toliki da mu u dogledno vrijeme ionako nema rješenja osim onog klasičnog: "snađi se kako znaš". {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 19:31 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Što misle maturanti i studenti?

žalosno je da dostavljači pizze van Hrvatske (nemislim na Bosnu i na naše susjedne zemlje) zarađuju više nego školovani ljudi i ljudi sa iskustvom u HR.

dok god se kod nas misli kako preživit mjesec..... nema od napretka ništa... nikakva škola tu nemože pomoć....

još je jedan problem jer nam je država centralističkog uređenja.... sve je u Zagrebu.... još smo mi u komunističkom svijetu takav mentalitet prevladava...

 

 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Što misle maturanti i studenti?

Po meni je još žalosnije da ima na 100 fakulteta i da danas svaki glupan moze skakat ko krpelj sa fakulteta na fakultet (cimer 5 put upisuje isti fakultet drugi smjer).. Ma ajde i to nije toliki problem nego brojka koja se godisnje izbacuje na fakultetima znam za fesb split pa mogu reći godišnje ima oko i iznad 100 magistara elektrotehnike bilo elektronike ili energetike a zamislite sad + fer + foi + ovi oni dode se na brojku koja nama ne treba jer industrije nema...Ali imaš diplomu magistra a ako nemas vezu posal neces vidit a imas diplomu... Tako da treba jedna reforma fakulteta jer danas fakulteti podrzavaju gomilanje upisivanje jer tako zaraduju novac kroz skolarine a nazalost to nije rjesenje... A oni sto upisuju ekonomiju nadam se da upisuju samo radi zena jer ce radit ko konobari....

I posli dode dekan fesba da nijedan inzenjer sa fesba nije na burzi...Ne znam u kojem svemiru lik zivi ali to ocito nije 22000 SPLIT....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što misle maturanti i studenti?
Ok nisam bas neki dan izasel iz skole i moja generacija nije ova danasnja ali ja ne znam nikoga ko ima zavrsen fax a da je bez posla. Sto vise svi od moje ekipe su uspjesni i imaju jako dobre poslove. Najbitnije u cijeloj prici je da niti jedan jedini od njih nije dobil job prek veze nego su sami uspjeli i niti jedan ne radi u drzavnoj firmi i nije uhljeb!

Moja preporuka je definitivno elektrotehnika ili neki informaticki fax pod uvjetom da ste spremni i sposobni otici van RH jer vani ima posla da se sposeres, samo moras biti sposoban i znati svoj posao.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što misle maturanti i studenti?
Horatio_Hornblower kaže...

Ma ajde i to nije toliki problem nego brojka koja se godisnje izbacuje na fakultetima znam za fesb split pa mogu reći godišnje ima oko i iznad 100 magistara elektrotehnike bilo elektronike ili energetike... A oni sto upisuju ekonomiju nadam se da upisuju samo radi zena jer ce radit ko konobari....

I posli dode dekan fesba da nijedan inzenjer sa fesba nije na burzi...Ne znam u kojem svemiru lik zivi ali to ocito nije 22000 SPLIT....

I ta diploma fesba vise nije sto je bila... cak i takav uvelike olaksani faks, skupa sa svim kolokvijima nekima predstavlja nepremostivu prepreku, i to iskljucivo zato sto su se kriteriji opcenito spustili na nevjerojatno niske grane... ljudi upisuju ekonomiju jer ce imat zavrsen faks, a to sto to valjda njega moze zavrsit dok lagano toca noge u moru, drugi je par postola... 

btw, ne znam nikog tko zivi u 22000 split, uglavnom su svi u 21000 split :-)

NEW_MAN kaže...
Ok nisam bas neki dan izasel iz skole i moja generacija nije ova danasnja ali ja ne znam nikoga ko ima zavrsen fax a da je bez posla. Sto vise svi od moje ekipe su uspjesni i imaju jako dobre poslove. Najbitnije u cijeloj prici je da niti jedan jedini od njih nije dobil job prek veze nego su sami uspjeli i niti jedan ne radi u drzavnoj firmi i nije uhljeb!

Moja preporuka je definitivno elektrotehnika ili neki informaticki fax pod uvjetom da ste spremni i sposobni otici van RH jer vani ima posla da se sposeres, samo moras biti sposoban i znati svoj posao.

e ja vise nemam vire u buducnost, bar ne ovih posljednjih generacija, i to s iznimkama pojedinih ucenika. nakon obrana maturalnih, mogu samo rec - fail, jedan veliki fail! naravno, tu je iznimki koji mogu pravac na zadnju godinu faksa, ali 90% njih nebi tribalo ni zavrsit srednju. nazalost, kriteriji su takvi od osnovne, srednje i naravno na faksu, da danas gotovo svatko moze sve zavrsit, i to nerealno visokim ocjenama. 

 

naravno da je najbolje jednostavno skupit se i otic, jer bolje bit vani smetlar nego ovdje VSS, a jos ako imas i znanja da vani radis ono za sto si obrazovan, onda ces imat pristojan zivot. ovo ovdje je puko zivotarenje... 

16 godina
offline
Re: Što misle maturanti i studenti?
Da sam elektrotehnicar s diplomom i znam svoj posao sad odma bi dobio posao u firmi gdi radim ko informaticar i imal bi minimalno 2500 eura placu. Posto sve projekte imamo po Juznoj Americi, Africi ili Aziji onda bi imal valjda 5k!
Najjace gospodarstvo EU je Njemacko i ljudi trebaju ucit njemacki i engleski! Ko zna njemacki i ima neku diplomu taj ne da su mu vrata otvorena nego prozori, i garazna vrata.

RH bude bankrotirala kad tad. To je neizbjezno. Jednostavno se mora desiti. Previse ljudi radi za drzavu gdi se ne generira dodatna vrijednost a broj umirovljenika je prevelik te raste zbog toga sto ljudi zive sve duze i duze.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice