Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

poruka: 515
|
čitano: 284.542
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto".
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

kad naraste na 54,3% se trebamo zabrinuti. 54% je još podnošljivo.

Moj PC  
53 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Kako neće bit kad ljudi nemaju para

a trgovci nabiju cijenu bez obzira na realnu

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
55 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Ova tema ima potencijal da postane "EPIC Thread" bug.hr foruma, stavljam na pracenje.

 

 

 

http://www.eveonline.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 0:23 (PureEntity).
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

kada nam Jaca uvede porez na piratski software onda moramo da se pazimo Belji se

ako ovo ona čita loše nam se piše, ima Šukera da probudi i ubaci to u obradu po hitnoj proceduri....

Sve je prolazno, samo se ja mijenjam... Jedina konstanta mi je google...
Moj PC  
21 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Samo 54%? Sramota!

-Ništa ne znam, a đe da znam?- Ekrem Jevrić
 
80 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

još da i je samo toliko :)

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Ajmo se kladit da svi ovi predstavnici BSA za stolom (na prilozenoj slici) imaju minimalno25% piratskog iliti nelicenciranog softvera na svojim racunalima. Namigiva

Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz Asus P5K-V Kingston HyperX 2GB DDR2-800 WD 500GB 7200 16MB WD 320GB 7200 16MB WD 250GB 5400 8MB Ext. WD640 7200 16MB
Moj PC  
55 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Kod mene je 100 posto. A za 54 posto da je kod nas piratstvo ja mislim da je veće.
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

vlada će još reć da piratiziramo i hranu i tvornice i aute

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Lazarus Long kaže...

Samo 54%? Sramota!

Hahaha Cool

 

To je naravno gledano na raspoložive podatke za pravne osobe. Kad bi se u obzir uzele privatne osobe tj. pojedinci stopa bi bila oko 90% barem Belji se

Lijep pozdrav ;)
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

po cemu oni to "izmjere" ?? stopu piratstva? -.-

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Po Luki Bebicu...

Moj PC  
28 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
Jedini orginal koji sam ja kupio bio je na kiosku to su one igre na mini cdu ja mislim da su dvadesetak kuna.
15 godina
odjavljen
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Ne može biti toliko piratskog software-a. To bi značilo da ne postoji niti jedan orginal. Onih 46% je freeware software.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

vecina ljudi nemaju novca na bacanje,i jednostavno si nemogu priustiti kupovanje svih ti programa,igrica i sl,pa onda radije koriste piratstvo crackane igrice,programe itd..iako ja mislim da ima puno vise od 54 %

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Kada bi u istraživanje uključili sveučilišta i škole taj postotak bi bio puno veći od 54%.

Μολὼν λαβέ! "Daj mi dim da ugasim svijetlo dana, daj mi jedan dim."
 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Da, nemaju para, pa najbolje da to bude opravdanje za "krađu"...

15 godina
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Ja jednostavno nepoznam čovjeka koji nekoristi piratluk.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 1:17 (Hyperion).
Moj PC  
41 3 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
metak kaže...

Da, nemaju para, pa najbolje da to bude opravdanje za "krađu"...

Ma sve to stoji, ali 'krađa' u ovom slučaju je dosta delikatan pojam. Naime, recimo ja skinem čitavu seriju 'Spartacus' (ili '24', nebitno..) i uživam gledajući je i sve 5 ja sam ju 'ukrao' ali da mi nije dostupna za download nikada ju ne bih kupio na originalnim DVD-ovima jer mi je preskupo to i ne bih za to izdvajao novac.

Dakle da mi nije dostupna za download ja ionako ne bih davao nikome svoje novce za to - e sad je li to prava krađa ukoliko nitko nije oštečen pri tome? Koga ja to točno potkradam?

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
scaramush kaže...

kada nam Jaca uvede porez na piratski software onda moramo da se pazimo Belji se

ako ovo ona čita loše nam se piše, ima Šukera da probudi i ubaci to u obradu po hitnoj proceduri....

vrlo vjerojatno... kao i na kupljeni prazan medij plaća se porez na moguće piratiziranje glazbe, sada će po ploči ili procu doć još jedan porez napamet i na mogući piratski softwer koji će se eventualno koristiti ili porez po internetskoj konekciji ili porez na branje više od kilo gljiva, na peškariju iz kajića i ostale kretenarije.. bem ti državu i zakonodavce...

Ende Neu
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 1:20 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Sramota . Zasluzujemo biti uz rame Gruziji.

 

Meh,na godinu bude bolje,sigurno.

There is no spoon.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
VirtUoso kaže...

Sramota . Zasluzujemo biti uz rame Gruziji.

 

Meh,na godinu bude bolje,sigurno.

A šta to fali Guziji, imaju Staljina, zeleni čaj i još svašta... Gruzija je super a mi smo u guziji

Ende Neu
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 1:23 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Negdje sam već napisao ali da se ponovim: piratstvo se nikad neće u potpunosti iskorjenit. Da igre i programi koštaju 10 kuna opet bi se našao razlog da se ne kupi.

Npr. zašto dati 10 kuna za igru kad je skinem besplatno sa torenta a za tih 10 kn popijem pivu:)

Netko je na forumu davno izjavio nešto u stilu: ˝Da mogu i procesor bi skinuo sa torenta˝.

Zasad se jedino Sonyjev PS3 uspješno bori sa piratlukom. Nema čipa, nema prženih igara.

World championships: 7, GP started: 254, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,379
 
44 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Trial Reset - je li to spada pod piratluk ?  :confused: 

 

 

Peace and Love _ Frankenstein Build
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
P4k1 kaže...

vlada će još reć da piratiziramo i hranu i tvornice i aute

nažalost ne to nego zrak, i činjenica da postojimo: ko kaže da smo legalno na(ba)pravljeni :D

16 godina
protjeran
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Nije zabrinjavajuce koliko ljudi koristi piratski softver, nego je zabrinjavajuce sto velika vecina takve postupke odobrava. Ne samo da ih odobrava nego se i ponosi time. Osobno uvijek pokusavam koristiti freeware kada je to moguce, i od softvera nemam apsolutno nista piratskog, osim filmova i serija - sto je naravno za osudu, ali daleko od toga da se time hvalim.

 

Stvar je u tome sto se u vecini slucajeva kaznjavaju pravne osobe za koristenje piratskog softvera, sto je naravno puno bitnije jer iste uz pomoc njega ostvaruju dobit. Nekaznjavanje građanstva je prilicno korektno, ali dovodi do toga da ljudi pojam piratizacije prihvacaju kao sasvim normalnu stvar. Isti slucaj bi imali i sa tonu drugih stvari da ih policija/aparat odluci "ne kaznjavati". Na pricu o moralu u danasnje vrijeme je uzalud pricati.

 

Skoro svaki komad softvera ima alternativu u freeware obliku, a ponekad se i treba zapitati jel stvarno potreban PS da se makne prist sa lica na slici kada isti posao odrađuje i Picasa i tonu drugih programa. Eventualni problem donosi Office paket koji, ako gledamo kroz nekakvo profesionalno koristenje jednostavno nezamjenjiv alat. Zato i kosta, kao i sve ostalo.

 

Koristenjem freewarea (posebice opn src) takodjer saljete poruku autoru da ga pratite, podrzavate njegov rad i uzdizete njegovu vrijednost u svijetu programiranja.

 

 

 

 
16 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
velika vecina ima instaliran windows xp, sad bi trebali kao kupit taj os ako im se postojeci srusi, a on kosta sa oko 1000kn, malo sutra, prije ce ga skinuti s torrenta. to bi ja napravio, ako me neko moze kaznit za to, neka kaznjava.
14 godina
neaktivan
offline
Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto

Doce vrijeme kad ce moc i to kaznjavat

Ne moze to bez kabla
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
metak kaže...

Nije zabrinjavajuce koliko ljudi koristi piratski softver, nego je zabrinjavajuce sto velika vecina takve postupke odobrava. Ne samo da ih odobrava nego se i ponosi time. Osobno uvijek pokusavam koristiti freeware kada je to moguce, i od softvera nemam apsolutno nista piratskog, osim filmova i serija - sto je naravno za osudu, ali daleko od toga da se time hvalim.

 

Stvar je u tome sto se u vecini slucajeva kaznjavaju pravne osobe za koristenje piratskog softvera, sto je naravno puno bitnije jer iste uz pomoc njega ostvaruju dobit. Nekaznjavanje građanstva je prilicno korektno, ali dovodi do toga da ljudi pojam piratizacije prihvacaju kao sasvim normalnu stvar. Isti slucaj bi imali i sa tonu drugih stvari da ih policija/aparat odluci "ne kaznjavati". Na pricu o moralu u danasnje vrijeme je uzalud pricati.

 

Skoro svaki komad softvera ima alternativu u freeware obliku, a ponekad se i treba zapitati jel stvarno potreban PS da se makne prist sa lica na slici kada isti posao odrađuje i Picasa i tonu drugih programa. Eventualni problem donosi Office paket koji, ako gledamo kroz nekakvo profesionalno koristenje jednostavno nezamjenjiv alat. Zato i kosta, kao i sve ostalo.

 

Koristenjem freewarea (posebice opn src) takodjer saljete poruku autoru da ga pratite, podrzavate njegov rad i uzdizete njegovu vrijednost u svijetu programiranja.

Apsolutno se slažem. Nedavno sam jednoj poznanici trebao reinstalirat Windowse i kad sam joj spomenuo da Windows košta me gledala jadna sva u čudu. Naši ljudi nit znaju da softver inače košta a oni koji znaju, naprosto ih nije briga. Nisam ni ja zlatan što se tiče toga, ali trudim se što manje "krast" softver.

 

Kakav moral? Previše očekuješ od ljudi...

 

Usput, da se pohvalim, danas sam krenuo skinut baš spomenuti PS, ali sam shvatio da mi to stvarno ni za šta ne treba i skinuo besplatni GIMP Cool A OpenOffice.org koristim odavno isto iz razloga što mi je tako svejedno koristim li njega ili Microsoftov Office, pogotovo kad pogledam koliko ga koristim; ako otvorim 10 Office dokumenata mjesečno je dobro, a više mi je stvarno neugodno nelegalni softver skidat.

 

 

edit: Zaboravio sam na ovaj post odgovorit:

Verbatim kaže...

Trial Reset - je li to spada pod piratluk ?  :confused: 

Evo ti odlomak iz RAR-ove licence, to je jedini Trial program koji imam pa sam to prvo našao:

 

    "2. Anyone may use this software during a test period of 40 days.
      Following this test period of 40 days or less, if you wish to
      continue to use RAR, you must purchase a license."

 

Ja bih rekao da ovo "must" znači da je ilegalno koristiti ga bez kupovine licence, premda on radi i nakon 40 dana normalno samo pri svakom paljenju otvori prozor da te "obavijesti" da je isteklo 40 dana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 3:04 (Mirko935).
16 godina
offline
RE: Stopa piratstva u Hrvatskoj 54 posto
F1-IVO kaže...

Negdje sam već napisao ali da se ponovim: piratstvo se nikad neće u potpunosti iskorjenit. Da igre i programi koštaju 10 kuna opet bi se našao razlog da se ne kupi.

Npr. zašto dati 10 kuna za igru kad je skinem besplatno sa torenta a za tih 10 kn popijem pivu:)

Netko je na forumu davno izjavio nešto u stilu: ˝Da mogu i procesor bi skinuo sa torenta˝.

Zasad se jedino Sonyjev PS3 uspješno bori sa piratlukom. Nema čipa, nema prženih igara.

Živa istina. Mada, kada bi koštale toliko, čak bi bilo i praktičnije kupiti original nego čekati da se skine, a i lepši je osećajkad znaš da je nešto stvarno tvoje.

 

x18x05x kaže...
velika vecina ima instaliran windows xp, sad bi trebali kao kupit taj os ako im se postojeci srusi, a on kosta sa oko 1000kn, malo sutra, prije ce ga skinuti s torrenta. to bi ja napravio, ako me neko moze kaznit za to, neka kaznjava.

Što bi kupovao nov kad se sruši?! Jednom kupiš original i preinstaliravaš ga do mile volje, a ako je došao preinstaliran na laptopu ili brand name računaru, po pravilu dobiješ modifikovani instalacioni disk tako da su ti svi drajveri odmah namešteni.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice