Super-ultra-kul 3D baterije

poruka: 20
|
čitano: 3.506
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Super-ultra-kul 3D baterije".
13 godina
neaktivan
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

meni se cini prema zadnjem dijelu teksta, nista ni od ovih

 
18 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije

Nažalost da...i meni tako izgleda. Iako naravno, možda je to i samo oprez zbog dosadašnjih sličnih objava.

Jer već duuuugo vremena čekamo neki zaista veliki skok na planu baterija.

Razvoj ide, materijali se mijenjaju, tehnologije usavršavaju, ali i dalje nemamo ništa revolucionarano u pravom smislu te riječi i današnjih očekivanja.

Ovo bi svakko bilo baš to, kad bi se ostvarilo...nadam se ipak da i hoće.

16 godina
offline
Super-ultra-kul 3D baterije
Evo ih opet - baterije - a oko mene i ovoga puta stari mi znanci - NiMH i LiIon...
A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

it's all vapourware ehhh

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

Ova mogučnost samozapaljenja i eksplozije me podsjetila na staro doba kad su došle prve kineske zamjenske baterije za nokiu, siemens itd. Bila je to kocka!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

S arstechnica.

Da ne prevodim, svi znamo engleski:

 

Those upsides are the good parts; unfortunately, there are a few downsides. One of them is that the battery loses about five percent of its capacity with each charge/discharge cycle. By 15 cycles, it was down to only two-thirds of its original capacity, and things were even worse at high charge/discharge rates. The authors think that this was a necessary part of the electrodes breaking in, and there may be a longer-term stability once that point is reached. But they didn't actually go on to demonstrate that hypothesis.

 

Other issues have to do with manufacturing and scaling. The demonstration system had a total volume of 0.03 cubic millimeters, so there's a lot of scaling up to do. And any scaling up will require that the multi-step production process has to happen very efficiently and very cheaply.

 

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

ja mislim da se tu radi najvise o ovom , dok staro sra** ide cemu se zahebavat s novim

 
7 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

Jedan covjek što je bio u Koreji u nekom pogonu di proizvode ram pločice mi je pričao kako su im tamo rekli da imaju spremnu ram pločicu od 1TB, (mislim da je čak rekao kao neka nova generacija rama)ali nema potrebe da to izbace na tržište kad tržište još to ne treba i starije pločice se još nisu dobro prodale...Mislim da je tak i s baterijama...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
4 3 hvala 0
14 godina
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

Yep...konzumerizam..oni da žele imali bi čuda....napredujemo koliko to korporacije i ovaj sustav dopuštaju.Sve dok bude ovaca za šišati nikad nebudemo napravili neki BOOM u napredku.

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije
zerocool12 kaže...

Jedan covjek što je bio u Koreji u nekom pogonu di proizvode ram pločice mi je pričao kako su im tamo rekli da imaju spremnu ram pločicu od 1TB, (mislim da je čak rekao kao neka nova generacija rama)ali nema potrebe da to izbace na tržište kad tržište još to ne treba i starije pločice se još nisu dobro prodale...Mislim da je tak i s baterijama...

 

Tih sam se urbanih legendi naslušao kroz godine, od procesora na 10 ghz u ladicama, do supervodiča na sobnim temperaturama u policama. Kapacitet memorije ovisi o proizvodnom procesu. Proizvodni proces nije tajna, pročitaš u vijestima. Netko tko čita bug trebao bi znati ponešto od toga. Barem se u it vijestima ni jedan rumor nemože sakriti. Glede baterija, nekako najviše nade polažem u maxell iz prošle vijesti o novoj generaciji baterija. To ipak nije nekakav akademski spekulant Sa ciljem doktorske dizertacije, nego proizvodni pogon kojem je u interesu ponuditi bolje od konkurencije.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

Bez komercijalno isplativog proizvodnog procesa nema ništa, koliko god neko otkriće bilo revolucionarno.

 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

Tehnologija stagnira manje-više. Imamo više jezgri, manju potrošnju, RAM nam se povećao 2-3 puta u odnosu na zadnjih 10ak godina, mehanički diskovi su doživjeli svoj maksimum. Grafičke minimalno skaliraju. SSDovi postaju jeftiniji i kapacitet im se dupla svakih pola godine ali neće ni oni do nekih velikih vrijednosti (opet zbog proizvodnog procesa, kao i RAM).

 

Baterije su jedino područje gdje se očekuje i gdje je potreban neki napredak. U prosjeku, danas smartphone jedva izdrži jedan dan aktivnog korištenja.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije
Sum_of_all_fears kaže...

Tehnologija stagnira manje-više. Imamo više jezgri, manju potrošnju, RAM nam se povećao 2-3 puta u odnosu na zadnjih 10ak godina, mehanički diskovi su doživjeli svoj maksimum. Grafičke minimalno skaliraju. SSDovi postaju jeftiniji i kapacitet im se dupla svakih pola godine ali neće ni oni do nekih velikih vrijednosti (opet zbog proizvodnog procesa, kao i RAM).

 

Baterije su jedino područje gdje se očekuje i gdje je potreban neki napredak. U prosjeku, danas smartphone jedva izdrži jedan dan aktivnog korištenja.

I to je prakticki to. Mozda ce se jos ubrzavati neko vrijeme iskoristavajuci neke pametne cake, ali to je vise manje to. Granica brzine je prakticki udarila plafon, a priblizavamo se i s granicom paralelizma plafonu, jer cinjenica je da ne mozes nesto u beskonacnost paralelizirati.

Dalje nam preostaje samo kvantno racunarstvo.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije

Da, to sam negdje čitao da se neki zadatak ne može u beskonačnost paralelizirati i na taj način ubrzavati njegovo izvršenje. Jedina stvar koja se još uvijek mijenja je omjer performanse/potrošnja ali će i to stati na nekoj granici.

 

O kvantnim računalima pričaju još od 1999. godine (koliko se ja sjećam) i još uvijek nema (značajnog) pomaka...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije
1domagoj1 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Tehnologija stagnira manje-više. Imamo više jezgri, manju potrošnju, RAM nam se povećao 2-3 puta u odnosu na zadnjih 10ak godina, mehanički diskovi su doživjeli svoj maksimum. Grafičke minimalno skaliraju. SSDovi postaju jeftiniji i kapacitet im se dupla svakih pola godine ali neće ni oni do nekih velikih vrijednosti (opet zbog proizvodnog procesa, kao i RAM).

 

Baterije su jedino područje gdje se očekuje i gdje je potreban neki napredak. U prosjeku, danas smartphone jedva izdrži jedan dan aktivnog korištenja.

I to je prakticki to. Mozda ce se jos ubrzavati neko vrijeme iskoristavajuci neke pametne cake, ali to je vise manje to. Granica brzine je prakticki udarila plafon, a priblizavamo se i s granicom paralelizma plafonu, jer cinjenica je da ne mozes nesto u beskonacnost paralelizirati.

Dalje nam preostaje samo kvantno racunarstvo.

Nije baš tako jednostavno. Do stvarnog kvantnog/singularnog računarstva potrebno je još oko 200 godina otprilike. U međuvremenu se i bez kvantnog računarstva mogu postići brzine oko 100.000 veće nego danas (na stolnim računalima) u idućih 15-20 godina. I to ćak ako se u međuvremenu i ne otkriju potpuno nove stvari, što naravno mijenja situaciju. Gdje će to stvarno završiti ostaje da se vidi....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije
overhaul kaže...
od procesora na 10 ghz u ladicama

Tehnologija galij-arsenida (umjesto silicija) je odavno u uporabi za vojne potreba. S obzirom kako je sumanuto skupa i osjetljiva u smislu (američke) nacionalne sigurnosti, široka komercijalna primjena nije baš izgledna...

 

Praktički dođe isto kao da stvarno jest u ladici :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije
Cognitor kaže...

Nije baš tako jednostavno. Do stvarnog kvantnog/singularnog računarstva potrebno je još oko 200 godina otprilike. U međuvremenu se i bez kvantnog računarstva mogu postići brzine oko 100.000 veće nego danas (na stolnim računalima) u idućih 15-20 godina. I to ćak ako se u međuvremenu i ne otkriju potpuno nove stvari, što naravno mijenja situaciju. Gdje će to stvarno završiti ostaje da se vidi....

Pa da ima i 500 godina, svejedno, kad nam jedino jos to preostaje. Samo sam to rekao, da nam jedino to jos preostaje, nisam rekao da cemo odmah sutra imati kvantna racunala.

 

U principu, preostaje nam jedino igrati se na uzasno malim skalama, a to vec spada u domenu kvantnog racunarstva (ne nuzno u pravom smislu tog pojma) jer na takvim malim skalama kvantna mehanika i njezini zakoni igraju ulogu. U biti kvantna mehanika nam je i dala mikroelektroniku. Ili da se igramo s nekakvim bioracunarstvom pa koristimo viruse/bakterije za obradu informacija itd.

 

Ne vidim bas neke druge alternative trenutno.

boing24234 kaže...

Tehnologija galij-arsenida (umjesto silicija) je odavno u uporabi za vojne potreba. S obzirom kako je sumanuto skupa i osjetljiva u smislu (američke) nacionalne sigurnosti, široka komercijalna primjena nije baš izgledna...

 

Praktički dođe isto kao da stvarno jest u ladici :)

Nije ekonomski isplativo za komercijalnu upotrebu jer je silicij rasireniji i jeftiniji. Zacas bi se potrosilo ovoga da se krene u masovnu proizvodnju.

http://en.wikipedia.org/wiki/Gallium_arsenide

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2013 19:40 (1domagoj1).
16 godina
offline
Super-ultra-kul 3D baterije

Ma i da uspiju napraviti te baterije, opet bi prozvođači telefona smanjili bateriju 10x i napravili telefon od 3mm debljine i opet bi imali trajanje baterije 1 dan {#}

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije
1domagoj1 kaže...
Cognitor kaže...

Nije baš tako jednostavno. Do stvarnog kvantnog/singularnog računarstva potrebno je još oko 200 godina otprilike. U međuvremenu se i bez kvantnog računarstva mogu postići brzine oko 100.000 veće nego danas (na stolnim računalima) u idućih 15-20 godina. I to ćak ako se u međuvremenu i ne otkriju potpuno nove stvari, što naravno mijenja situaciju. Gdje će to stvarno završiti ostaje da se vidi....

Pa da ima i 500 godina, svejedno, kad nam jedino jos to preostaje. Samo sam to rekao, da nam jedino to jos preostaje, nisam rekao da cemo odmah sutra imati kvantna racunala.

 

U principu, preostaje nam jedino igrati se na uzasno malim skalama, a to vec spada u domenu kvantnog racunarstva (ne nuzno u pravom smislu tog pojma) jer na takvim malim skalama kvantna mehanika i njezini zakoni igraju ulogu. U biti kvantna mehanika nam je i dala mikroelektroniku. Ili da se igramo s nekakvim bioracunarstvom pa koristimo viruse/bakterije za obradu informacija itd.

 

Ne vidim bas neke druge alternative trenutno.

 

Da, međutim ključ je moguće upravo u onome što nam je danas nepoznato i nevidljivo.  Ne samo da je moguće nego je potpuno izvjesno da će biti otkrivene izvorno nove fizikalne zakonitosti, i time se cijela priča mijenja drastično. Da li će do toga doći potpuno iznenada "slučajno" kao do sada djelovanjem iznimnog pojedinca(pojedinaca), ili će to biti plod sinergije između ljudske i nekakve specijalizirane računalne inteligencije to ostaje da se vidi. Jednom kada se dođe na taj prag singularnosti, sva pravila igre koja su vrijedila u znanosti tisućama godina, mijenjaju se drastično. Povijest nas ući da se taj proces ne događa linearno, što u stvari znači da nije vremenski precizno odrediv, ali ga se može sa velikom sigurnošću očekivati unutar nekog duljeg perioda....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Super-ultra-kul 3D baterije
Sum_of_all_fears kaže...

Da, to sam negdje čitao da se neki zadatak ne može u beskonačnost paralelizirati i na taj način ubrzavati njegovo izvršenje. Jedina stvar koja se još uvijek mijenja je omjer performanse/potrošnja ali će i to stati na nekoj granici.

 

O kvantnim računalima pričaju još od 1999. godine (koliko se ja sjećam) i još uvijek nema (značajnog) pomaka...

D-Wave One, koje je nadvodno prvo kvantno računalo, ti je već izašlo. Doduše, mnogi znanstvenici nisu sigurno da je baš punokrvno kvantno računalo.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice