Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

poruka: 35
|
čitano: 4.124
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci".
16 godina
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Kak se ti političari vole svugdje gurati gdje im nije mjesto.
 
32 1 hvala 0
16 godina
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Kak se ti političari vole svugdje gurati gdje im nije mjesto.
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Pa mogli su staviti sliku te Bure, a ne nalijepiti logo na sliku IBM Sequoi-je

 

Svejedno potičem inicijativu, ako ovo ispadne kao još jedan Orao.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 14:00 (Ikarus01).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

TO ama baš nitko neće kupit

Andrea
 
0 9 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

A ni oni ga neće iskoristit više od 5%

Andrea
 
0 11 hvala 0
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

 

Nije napisano za koje će ga radnje koristiti? Osim za igranje Daikatane.

 

 

Moj PC  
1 4 hvala 0
15 godina
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

san svake Grobničanke: biti faca u Rijeci (u normalnim okolnostima - nemoguće) pa makar i nemala pojma što i zbog čega čini 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Stvarno aktualna vijest koja se dogodila prije bar 5 dana:)

 
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Jesu ga bar OC-ali kad ima vodeno???

Nemam pojma...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Nije napisano za koje će ga radnje koristiti? Osim za igranje Daikatane.

 

 

 Za seedanje torrenta.

9 godina
protjeran
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Debela pusta Buru, neprocjenjivo. Sumnjam da zna upaliti ikakvo racunalo.

Moj PC  
9 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Jako sam uzbuđen,čini se da bi Bura sa svojih 239 teraflopsa mogla zasjesti na ~430. mjesto top500 liste.Valja još čekati lipanj ali po ovome definitivno upadamo na listu.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

E vrtit Shadow of Mordor na ovome... Mogli su ga bar nazvat Oluja! Pa da nam ceo region zavidi i bude napaljen!

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

A jesu originalni i inspirativni sa imenom svaka im čast.

Baš me zanima kako će se zvati kad super računalo naprave u slavoniji, možda štala ili svinjac.

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 1 hvala 0
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Azmo kaže...

E vrtit Shadow of Mordor na ovome... Mogli su ga bar nazvat Oluja! Pa da nam ceo region zavidi i bude napaljen!

 

Glavas_ZG kaže...

A jesu originalni i inspirativni sa imenom svaka im čast.

Baš me zanima kako će se zvati kad super računalo naprave u slavoniji, možda štala ili svinjac.

 

Ja sam iz Rijeke i mogu potvrditi da bi svi bili sretniji da je umjesto "Bure" odabran naziv "Jugo" ... 

14 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Glavas_ZG kaže...

A jesu originalni i inspirativni sa imenom svaka im čast.

Baš me zanima kako će se zvati kad super računalo naprave u slavoniji, možda štala ili svinjac.

 Zvat će se Kulen pa će se sušit na Buri :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ja sam iz Rijeke i mogu potvrditi da bi svi bili sretniji da je umjesto "Bure" odabran naziv "Jugo" ... 

Bas sam mislio napisati, "a kad ce jugo". :D

Glavas_ZG kaže...

A jesu originalni i inspirativni sa imenom svaka im čast.

Baš me zanima kako će se zvati kad super računalo naprave u slavoniji, možda štala ili svinjac.

A v Zagorju? Vinograd? Kl(i)et?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 19:39 (1domagoj1).
13 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Ime je hrvatsko, svidja mi se. Oluja je malo ipak previse, zar ne?

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Jonja kaže...

Ime je hrvatsko, svidja mi se. ...

Tako i treba biti. Najbolje da jos takve stvari nazivamo po engleskim imenima.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
1domagoj1 kaže...
Jonja kaže...

Ime je hrvatsko, svidja mi se. ...

Tako i treba biti. Najbolje da jos takve stvari nazivamo po engleskim imenima.

 najbolje bi bilo da se stavi slika tog računala, a ne slika nekog američkog

Također nigdje se ne spominje revolucionarni koncept hlađenja bladeova toplom vodom.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Nije napisano za koje će ga radnje koristiti? Osim za igranje Daikatane.

 

 

 Da imaju malo pameti, tamo bi se već kemijalo kako maksimalno iskoristiti tu zverčicu da se vrti neki Bitcoin miner 24-7, i namaknu pristojna sredstva za Sveučilište koja su potrebna za financiranje tog Beverly Hillsa bez pokrića kojeg su digli na Trsatu, koji je nekada bio bivša vojarna di sam gulio pol vojnog roka. Evo npr da bar isfinanciraju gradnju još smještaja za studente koji kad završe faksove mogu odmah birati di će raditi, pogotovo u Rijeci. Oh Wait...

 

Jer osim ovog slikanja rektorića, direktorčića, grobničanke koja se kuži u računala i IT kao Marica u krivi kur*c, i ostalih čije epitete nećemo sad spominjati jer ne želim biti vulgaran i iskren do te mjere, ta mašina teško da će vidjeti nekog pametnijeg  zadatka u skorije vrijeme, ako ikada.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
1domagoj1 kaže...
Jonja kaže...

Ime je hrvatsko, svidja mi se. ...

Tako i treba biti. Najbolje da jos takve stvari nazivamo po engleskim imenima.

 Evo ja glasam da se računalo u što skorije vrijeme preimenuje u * Franjo Otac Domovine* a backup strojevi neka se zovu *Gojko & Branimir 91*

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
10 godina
neaktivan
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Koja kita će ovo Rijeci i općenito nama kao balkancima?

A ova grobničanska krava nek si nabije Buru kroz to široko grlo.

 
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci

Pa ako malo čitate po novinama i portalima i malo između redova:

Računalo se već koristi za proračune kemijskih procesa , samo se netko trebao slikati pa nije smjelo raditi u punom pogonu (ili se bar nije smjelo reći), osim toga  dio koji se ne koristi (kada se ne koristi) ide u najam ostalim EU sveučilištima.

Djelomično se hladi toplom vodom (procesori direktno memorije indirektno), a diskovi i prateća oprema klasično  i to ima dosta proizvođača (gotovo svi) za tu vrstu proizvoda.

A bura se zove jer im bura svako malo odnese dio fasade sa sveučilišta :) (i to ima u novinama) 

 
6 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Colossus7 kaže...

Evo ja glasam da se računalo u što skorije vrijeme preimenuje u * Franjo Otac Domovine* a backup strojevi neka se zovu *Gojko & Branimir 91*

E sad ga pretjerujes, fakat se nadam da je ovo bila zajeb*ancija.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Koji komentari, ko da sam na indeksu...
To samo pokazuje koliko su nasi ljudi seljacine, nevezano jesu li ljevicari ili desnicari, informaticari ili cobani.
Kakve veze ima jel plavusa ima pojma o racunalima ili ne, jel lignja imao pojma o industriji, ako time potice i promovira nesto sto je bitno, pa makar i rezanjem vrpce.
Bolje bi valjda bilo da nitko nije dosao, da je o tome pisao samo bug i 24 sata na dnu 48. stranice...
A i ovakva vrijedjanja vise govore o onome tko ih laje nego onom koga pokusava uvrijediti.
I da se razumijemo, bmk. za plavusu i lignju, karacmarka ili mlitanovica, vasu, grmoju, bozu i ostale, ali ovo samo pokazuje da masa ljudi u hrvatskoj nije nista bolja od njih, pa cak i ovdje gdje bi neka visa obrazovanost, liberalizam i tolerancija trebali podrazumijavati i neku visu razinu opce kulture
Katastrofa
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
1domagoj1 kaže...

A v Zagorju? Vinograd? Kl(i)et?

 U zagorju se bude zvao "delanec" kao i sve naše konfe :)

picajzla0707 kaže...
Koji komentari, ko da sam na indeksu...
To samo pokazuje koliko su nasi ljudi seljacine, nevezano jesu li ljevicari ili desnicari, informaticari ili cobani.
Kakve veze ima jel plavusa ima pojma o racunalima ili ne, jel lignja imao pojma o industriji, ako time potice i promovira nesto sto je bitno, pa makar i rezanjem vrpce.
Bolje bi valjda bilo da nitko nije dosao, da je o tome pisao samo bug i 24 sata na dnu 48. stranice...
A i ovakva vrijedjanja vise govore o onome tko ih laje nego onom koga pokusava uvrijediti.
I da se razumijemo, bmk. za plavusu i lignju, karacmarka ili mlitanovica, vasu, grmoju, bozu i ostale, ali ovo samo pokazuje da masa ljudi u hrvatskoj nije nista bolja od njih, pa cak i ovdje gdje bi neka visa obrazovanost, liberalizam i tolerancija trebali podrazumijavati i neku visu razinu opce kulture
Katastrofa

 Ma gle, to je zato jer je očigledno da je tekst prepisan iz poslanog agencijskog PR materijala predsjednice a nitko od redakcije nije udostojen da bude pozvan i okine barem konju aktualnu fotografiju umjesto 
ove jadne nepovezane slike s weba. Ovo superračunalo je u operativnom stanju od 10. mjeseca prošle godine pa je sve pretvoreno samo u predstavu za predsjednicu. Zato se ljudi sprdaju.
Da se našao konkretan novinar sa konkretnim inžinjerima iz slo koji su ovo sklapali, poslikalo se malo detaljnije kako izgleda sistem hlađenja, memorija poslužitelji i terminali, 
ljudi bi ovdje reagirlai konkretnije. Evo jedan večernji ima konkretnije slike i bolji tekst, i to iz prošle godine kad je sistem i zgotovljen.
što onda reći? http://www.vecernji.hr/techno/na-sveucilistu-u-rijeci-testira-se-44-milijuna-kuna-vrijedno-superracunalo-1033819

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
picajzla0707 kaže...
1) Koji komentari, ko da sam na indeksu...
To samo pokazuje koliko su nasi ljudi seljacine, nevezano jesu li ljevicari ili desnicari, informaticari ili cobani.
2.) Kakve veze ima jel plavusa ima pojma o racunalima ili ne, jel lignja imao pojma o industriji, ako time potice i promovira nesto sto je bitno, pa makar i rezanjem vrpce.
Bolje bi valjda bilo da nitko nije dosao, da je o tome pisao samo bug i 24 sata na dnu 48. stranice...
3.)pa cak i ovdje gdje bi neka visa obrazovanost, liberalizam i tolerancija trebali podrazumijavati i neku visu razinu opce kulture
Katastrofa

 1.) Zapitaj se zašto je to tako, dok je jednoj to prirodno stanje svijesti,  zašto druga od te dve skupine odišu otrovnim i nadasve opravdanim ciniznom, pesimizmom, beznađem, a lagano se manifestira u agresiju.

 

2.) Kakav danak neiskusnog Kengura...

 

 

3.)  Vidi sliku :)

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
1domagoj1 kaže...
Colossus7 kaže...

Evo ja glasam da se računalo u što skorije vrijeme preimenuje u * Franjo Otac Domovine* a backup strojevi neka se zovu *Gojko & Branimir 91*

E sad ga pretjerujes, fakat se nadam da je ovo bila zajeb*ancija.

 Imaš pravo, ako već mijenjamo trebalo bi staviti *Ante 41* a backup neka bude *Jure & Boban* di ćeš više Rvatsko-Katoličko od toga :)

 

 Ali mislim da neće proći tako lako, s obzirom na povijest grada Rijeke, gdje doslovno svaki kvart ima neki spomenik NOB-a i di su 70 posto ulica nose imena partizana poginulih u borbi protiv fašista. Nek ostane Bura, iako oni bolje upućeni i iskusniji znaju da bi više dolično ime onda ipak trebalo biti *Propuh*

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 22:26 (Colossus7).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Superračunalo Bura pušteno u pogon u Rijeci
Colossus7 kaže...

Imaš pravo, ako već mijenjamo trebalo bi staviti *Ante 41* a backup neka bude *Jure & Boban* di ćeš više Rvatsko-Katoličko od toga :)

Iz goreg u jos gore. Fakat se drzis ove slike iznad.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice