Surface RT za 200 dolara?

poruka: 43
|
čitano: 5.988
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Surface RT za 200 dolara?".
14 godina
offline
Surface RT za 200 dolara?

Valjda su dobro izračunali to, da ne bi završilo kao Sony sa PS3.

http://www.travian.com.hr/?uc=hr5_30144 Winter is coming...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

wow, mrak!!!

pa to je džabe!

 

šta je bilo s PS3?

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?

Pa prodaju ga ispod cijene, ne znam je li još uvijek tako.

http://www.travian.com.hr/?uc=hr5_30144 Winter is coming...
15 godina
odjavljen
offline
Surface RT za 200 dolara?

je8enica ako bude tako, odmah si ga uzmem!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
kratos091 kaže...

Pa prodaju ga ispod cijene, ne znam je li još uvijek tako.

prodavala ga jesu ispod cijene, ali "kako je to završio sony sa ps3"?

nit je sony propao nit je ps3 neuspješan, naprotiv.. uspješniji su od konkurencije (xbox360)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

Pitanje je samo da li će takva ponuda ukoliko je i bude biti ograničena na samo određena tržišta

www.download.hr - Hrvatski Download Portal - Programi, Igre, Titlovi, Online Igre , Forum
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?

Vjerojatno za Amere!

Zamisli da ga ponude na svim tržištima, imali bi u jednom danu prodaju kakvu konkurenti imaju u nekoliko mjeseci :). Ako bude preko web-a volio bih se domoć jednog primjerka.

12 godina
protjeran
offline
Surface RT za 200 dolara?

Vrlo vjerojatno će ta cijena bit samo za amere, no bilo kako bilo ako cijena kod nas bude 300 - 400€ onda kupujem sigurno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Surface RT za 200 dolara?

Sviđa mi se cijena, no kolika će biti u nas ?

Nema tog pitanja na kojeg ja imam pametan odgovor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?
Za 2000kn u maloprodaji mozes dobit 15" notebook sa 4GB RAMa i nekih 500GB diska. Ako skinemo marze ducana i uvoznika sigurno smo ispod 1500kn. To je nekih 250$. Surface bu imal 7 ili 10" ekran, Tegru i max 1GB RAMa. Aku bu manji, kutija je manja...
Prodwvat ce ga po realnoj cijeni bez astronomske zarade koju ima Apple.
Mislim da ce nadoknadit na x86 modelu koji ce biti brzi i mocniji.
 
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?

jedino je baterija prednost, neki dan je bila vijest o 8-13h pod hd videom..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
protjeran
offline
Surface RT za 200 dolara?

Kad i ako dođe kod nas u prodaju cijena mu bude 500 €, nema kod nas jeftino.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
ITman kaže...

Kad i ako dođe kod nas u prodaju cijena mu bude 500 €, nema kod nas jeftino.

A moglo bi tako zavrsiti...

 

Kad dodje kod nas, Appleov mini iPad od $200 ce kostati 1500kn, a MSov Surface od $200 2500kn.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
Drazen kaže...
Za 2000kn u maloprodaji mozes dobit 15" notebook sa 4GB RAMa i nekih 500GB diska. Ako skinemo marze ducana i uvoznika sigurno smo ispod 1500kn. To je nekih 250$. Surface bu imal 7 ili 10" ekran, Tegru i max 1GB RAMa. Aku bu manji, kutija je manja...
Prodwvat ce ga po realnoj cijeni bez astronomske zarade koju ima Apple.
Mislim da ce nadoknadit na x86 modelu koji ce biti brzi i mocniji.

 

Kako misliš "bez astronomske zarade koju ima Apple"? Pa Samsung prodaje još slabije uređaje po istoj ili većoj cijeni

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
nixass kaže...
kratos091 kaže...

Pa prodaju ga ispod cijene, ne znam je li još uvijek tako.

prodavala ga jesu ispod cijene, ali "kako je to završio sony sa ps3"?

nit je sony propao nit je ps3 neuspješan, naprotiv.. uspješniji su od konkurencije (xbox360)

NOT! Odakle informacija da je "uspješniji" ? xbox je prešišao ps3 po prodaji a obojicu ih debelo šije Wii.

14 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

Ovakav potez bi za MS imao brojne reperkusije jer bi time postali konkurencija svojim partnerima, i to konkurencuija s dumping cijenama. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
bik kaže...
nixass kaže...
kratos091 kaže...

Pa prodaju ga ispod cijene, ne znam je li još uvijek tako.

prodavala ga jesu ispod cijene, ali "kako je to završio sony sa ps3"?

nit je sony propao nit je ps3 neuspješan, naprotiv.. uspješniji su od konkurencije (xbox360)

NOT! Odakle informacija da je "uspješniji" ? xbox je prešišao ps3 po prodaji a obojicu ih debelo šije Wii.

xbox 360 se prodaje godinu dana duže a ima minimalnu prednost.. svedi xbox 360 i ps3 na jednaki "nazivnik" i dobiješ uspješniju konzolu po prodaji - ps3.

wii je causal gaming kutijica, ne bih ga baš direktno uspoređivao sa ova dva iznad..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

Samo me cudi.

Zasto je Microsoft nakupio toliko partnera ako ce ih sve unistiti sa svojim tabletom?

Loading...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
Ak bude 200 eura onda ga budem kupil sam zato kaj je jeftini lol a to kaj mi ne treba nema veze :)
14 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

Steta kaj RT nebude mogo vrtit Desktop mod. Ali inace cijena je preodlicna. Naravno ovi nasi cigani budu stavili 2000 kn sigurno ..

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2012 12:11 (kach).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
GamerMaster2041 kaže...

Samo me cudi.

Zasto je Microsoft nakupio toliko partnera ako ce ih sve unistiti sa svojim tabletom?

 Microsoft tableti će biti samo da se svijetu pokaže kak bi to trebalo izgledati, za relativno nisku cijenu, u ograničenom broju.

 

Iskreno sumnjam da će ovo i doći do nas.

15 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

Toliki hype se skuplja oko ovog tableta, a imam filing da će završit isto kao i blizzardov Diablo 3.   Hrpe očekivanja a rezultat 0 bodova... 

 

P.S. A zatim nakon toga slijede još veće forumske rasprave o tome koliko je uređaj shitan/ te kako ste spisakli novce na glupost

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
Bas me zanima ako bude vrtio Flash lol.
15 godina
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
Drazen kaže...
Za 2000kn u maloprodaji mozes dobit 15" notebook sa 4GB RAMa i nekih 500GB diska. Ako skinemo marze ducana i uvoznika sigurno smo ispod 1500kn. To je nekih 250$. Surface bu imal 7 ili 10" ekran, Tegru i max 1GB RAMa. Aku bu manji, kutija je manja...
Prodwvat ce ga po realnoj cijeni bez astronomske zarade koju ima Apple.
Mislim da ce nadoknadit na x86 modelu koji ce biti brzi i mocniji.

 

Koliko vidim na 'nabava.net', laptop koji si opisao teško se može naći ispod 2.500 Kn (a to je 25% skuplje od cijene koju si naveo).

 

A čisto sumnjam da su marže dućana i uvoznika tako visoke kao u tvom primjeru (33%).   Evo na primjeru jednog jeftinjaka, hp 630 kod nas se može naći za 2.500 do 2.800 Kn, dok je u USA (provantage.com) cijena 480 USD (2.800 Kn). Inače, tgovačke marže na IT opremu se kreću u rasponu od 5-7% (max 10% ovisno o cijeni), ali to naravno vrijedi samo za stvari koje se uvoze u velikim količinama, kod onih kompjutera (i opreme) koja se uvozi u znatno manjoj količini cijena uvoznika je znatno veća (jer su veći troškovi po komadu), ali marža prodavača i dalje ostaje prilično niska.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
ba2033 kaže...
GamerMaster2041 kaže...

Samo me cudi.

Zasto je Microsoft nakupio toliko partnera ako ce ih sve unistiti sa svojim tabletom?

 Microsoft tableti će biti samo da se svijetu pokaže kak bi to trebalo izgledati, za relativno nisku cijenu, u ograničenom broju.

 

Iskreno sumnjam da će ovo i doći do nas.

 

Ne bih se baš kladio u to. M$ je vidio koliko Apple zarađuje na svojim uređajima i definitivno planiraju na isti način i oni nešto zaraditi. Jedino što kad je Apple krenuo nije morao brojati mrtve partnere, dok će M$ očito krenuti tim putem. Kratko i srednjeročno možda nešto i uspiju, no dugoročno mislim da će biti teški fail, no to je cijena gramzivosti

There's no business like showbusiness
16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
maxym kaže...
Drazen kaže...
Za 2000kn u maloprodaji mozes dobit 15" notebook sa 4GB RAMa i nekih 500GB diska. Ako skinemo marze ducana i uvoznika sigurno smo ispod 1500kn. To je nekih 250$. Surface bu imal 7 ili 10" ekran, Tegru i max 1GB RAMa. Aku bu manji, kutija je manja...
Prodwvat ce ga po realnoj cijeni bez astronomske zarade koju ima Apple.
Mislim da ce nadoknadit na x86 modelu koji ce biti brzi i mocniji.

 

Koliko vidim na 'nabava.net', laptop koji si opisao teško se može naći ispod 2.500 Kn (a to je 25% skuplje od cijene koju si naveo).

 

A čisto sumnjam da su marže dućana i uvoznika tako visoke kao u tvom primjeru (33%).   Evo na primjeru jednog jeftinjaka, hp 630 kod nas se može naći za 2.500 do 2.800 Kn, dok je u USA (provantage.com) cijena 480 USD (2.800 Kn). Inače, tgovačke marže na IT opremu se kreću u rasponu od 5-7% (max 10% ovisno o cijeni), ali to naravno vrijedi samo za stvari koje se uvoze u velikim količinama, kod onih kompjutera (i opreme) koja se uvozi u znatno manjoj količini cijena uvoznika je znatno veća (jer su veći troškovi po komadu), ali marža prodavača i dalje ostaje prilično niska.

 

Naveo sam cijenu bez PDVa, a mislim da se radilo za neki HP (mozda navedeni 630). Evo, moja cijena za najjeftiniji notebook je 1800kn (15", celeron, 2GB, 320GB), a ja bas nemam neki popust. Naravno, bez PDVa. Neka si uvoznik stavi 5% marze i kada odbijemo sve kaj drzava trazi mozemo racunat da ga uvoznik dobije za 1600kn. To je ugrubo 250 USD.

Koju cijenu onda placa, npr MSan, koji uvozi vagone robe? Ili da ne spominjemo nekakvi Saturn i druge velike igrace. Lidl koji proda u nas notebook za 3000kn u Njemackoj ga prodaje za 2500kn, a nabavlja ga za 1500kn. Mislim da nisam bas puno fulao.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
Clone kaže...

Toliki hype se skuplja oko ovog tableta, a imam filing da će završit isto kao i blizzardov Diablo 3.   Hrpe očekivanja a rezultat 0 bodova...

 

P.S. A zatim nakon toga slijede još veće forumske rasprave o tome koliko je uređaj shitan/ te kako ste spisakli novce na glupost

  E nek sam i ovo procito. Najzesci iSheep na forumu prica o spiskavanju novca na glupost...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface RT za 200 dolara?
southy kaže...

Ne bih se baš kladio u to. M$ je vidio koliko Apple zarađuje na svojim uređajima i definitivno planiraju na isti način i oni nešto zaraditi. Jedino što kad je Apple krenuo nije morao brojati mrtve partnere, dok će M$ očito krenuti tim putem.

+ nemaju pojma koliko će zapravo biti profit tj. popularnost metro aplikacija

 

Lako moguća je cijena od 200 baksa + 2 godine pretplata na Zune music/xbox live ili tako neš slično. Kao pretplata na mobu

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

Ne vjerujem dok ne opipam!

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Surface RT za 200 dolara?

Moj mozak još uvijek ne može pojmiti zašto bi cijena bila tako niska, iako se nadam da će biti takva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice