Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

poruka: 26
|
čitano: 8.519
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a".
15 godina
neaktivan
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Sve više IPTV-a i sve više plaćanja HRT pristojbi...

 

{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 12:33 (Smooth Operator).
 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Smooth Operator kaže...

Sve više IPTV-a i sve više plaćanja HRT pristojbi...

 

{#}

Koji su to novci koje oni kupe na račun ničega...cca 1,200,000 pretplatnika, i svaki po 85kn mjesečno...da se smrzneš, uopće mi nije jasno zašto im zakon dopušta reklame.

Oni skupe po 3-4 puta više nobvaca samo sa pretplatama nego npr rtl dobije od reklama. I onda im je F1 skup, ma mrš!

16 godina
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Mene zanima pristup internetu bez da moram imati fixni telefon koji nisam imal u ruci zadnjih deset godina ali redovno za njega plačam 85 kn.
Da bog da evoluirali i počeli komunicirat telepatijom pa da svi operateri pocrkaju od gladi!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Pretplata je iznajmljivanje parice od kuće/stana do centrale. Operatera se ne tiče jel preko toga ide telefon, interent, IPTV oni žele svojih 85kn za to. A što se tiče objedinjavanja računa pretplate i troška u jedan, svesrdno podržavam jer znam da Optima gubi jako puno korisnika baš zbog toga što nije moguće dobit jedan račun.

16 godina
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Vani već godinama postoji adsl bez potrebe za fixnom telefonijom i naplatom pretplate od u ovom slučaju 85 kn. Znači mene se ne tiče kak budu oni to pravdali ali nek prestanu s lopovlukom i naplatom usluge koju neću i ne trebam. Osim toga on meni uzme 85 kn za usrani telefon i onda još 100 kn za internet i onda još za promet. Kak ne dva put budem plačal tu usranu paricu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 16:22 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Prije će na vrbi roditi grožđe nego će se oni odreći te pretplate od 85 kn. Kako si samo ono dobro rekao da ljudi poćnu komunicirati pomoću telepatije...

No need to run and hide It's a wonderful, wonderful life No need to hide and cry It's a wonderful, wonderful life
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Nisam znao da kod vas u HR ne možete uzeti ADSL bez fiksnog telefona... To kod nas u BiH može oduvijek (mislim na BHTelekom koje je inače ozloglašen ISP i uveli su flat tek prije nekoliko mjeseci)
:)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Zaratustra kaže...
Nisam znao da kod vas u HR ne možete uzeti ADSL bez fiksnog telefona... To kod nas u BiH može oduvijek (mislim na BHTelekom koje je inače ozloglašen ISP i uveli su flat tek prije nekoliko mjeseci)

 

Možeš uzeti ADSL bez telefona ali i dalje plaćaš tu paricu I guess...

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 15:59 (Minoza).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Zaratustra kaže...
Nisam znao da kod vas u HR ne možete uzeti ADSL bez fiksnog telefona... To kod nas u BiH može oduvijek (mislim na BHTelekom koje je inače ozloglašen ISP i uveli su flat tek prije nekoliko mjeseci)

Može se uzeti adsl bez telefona

16 godina
online
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
miki1981 kaže...

Koji su to novci koje oni kupe na račun ničega...cca 1,200,000 pretplatnika, i svaki po 85kn mjesečno...da se smrzneš, uopće mi nije jasno zašto im zakon dopušta reklame.

Oni skupe po 3-4 puta više nobvaca samo sa pretplatama nego npr rtl dobije od reklama. I onda im je F1 skup, ma mrš!

RTL je imao prihod of 41 milijun eura na 2009. godinu. Samo od reklama. Iste godine HTVu je pao broj reklama (kojih ionako imaju manje od konkurencije) za 49%. (podaci sa poslovni.hr).

Sad, kako da HTV pokrije 30 mil eura od pretplate do prihoda RTLa? I da još prenosi formulu? :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Ko to plaća telefonsku pretplatu od 85 kuna? Ja plaćam 60 kuna i imam 60 minuta razgovora uključeno u tu cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Pričaju o pristojbi a ne pretplati.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Elles D. kaže...
miki1981 kaže...

Koji su to novci koje oni kupe na račun ničega...cca 1,200,000 pretplatnika, i svaki po 85kn mjesečno...da se smrzneš, uopće mi nije jasno zašto im zakon dopušta reklame.

Oni skupe po 3-4 puta više nobvaca samo sa pretplatama nego npr rtl dobije od reklama. I onda im je F1 skup, ma mrš!

RTL je imao prihod of 41 milijun eura na 2009. godinu. Samo od reklama. Iste godine HTVu je pao broj reklama (kojih ionako imaju manje od konkurencije) za 49%. (podaci sa poslovni.hr).

Sad, kako da HTV pokrije 30 mil eura od pretplate do prihoda RTLa? I da još prenosi formulu? :)

Ne kužim što želiš reći? Pa 1,200,000 pretplatnika po 85 kn svaki, je 102 milijuna kuna mjesečno samo od pretplate, to je cca 14 miljuna eura mjesečno HRT dobije samo od naše pretplate, puta 12 mjeseci to je 168 miljuna eura godišnjeg prihoda samo od pretplate. To je više od 4 puta više nego je imao RTL od svog glavnog prihoda, a to su reklame.

Kažem ti da RTL+Nova zajedno ne dobiju od reklama koliko HRT dobije samo od pretplata.

16 godina
online
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Na stranu što imamo HRT1, HRT2 (+ još dva nova), HRT Plus, HR1, HR2, HR3. Sve od jedne pristojbe :)

I još imaj na umu da HRT ima neusporedivo manje reklama i dosta kulturnih emisija - a RTL + NOVA žive isključivo od reklama (i samim time imaju program kakav imaju).

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Nova i RTL imaju, barem meni milijun puta bolji program od HRT-a.

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 17:51 (hazz).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Elles D. kaže...

Na stranu što imamo HRT1, HRT2 (+ još dva nova), HRT Plus, HR1, HR2, HR3. Sve od jedne pristojbe :)

I još imaj na umu da HRT ima neusporedivo manje reklama i dosta kulturnih emisija - a RTL + NOVA žive isključivo od reklama (i samim time imaju program kakav imaju).

 

OK, HRT ima 2 teve programa, i HRT plus. Ova dva nova nemaju još uvijek, a do pred malo nisu imali ni frekvencije za njih, znači nije baš da ih se računa. Hrvatski radio ima daleko daleko, neusporedivo manje troškove od TV-a, ovo nagađam, ali mislim da nikako ne prelazi 10% TV troškova.

Dakle imaju 2 tv programa+HRT plus koji, koliko sam vidio koristi kombinaciju emisija sa HRT1 i HRT2, tj nema baš ništa novo izvan produkcije HRT1 i HRT2. i imaju 4 puta više prihoda samo od pretplate. naravno na to idu još prihodi od relama, koji koliko god da su manji od RTL-a primejrice nisu sigurno manji od 15 miljuna eura, ali i da jesu, opet kažem, 4 PUTA veće prihode ima HRT od pretplate nego RTL od reklama. A reklame na rtlu se sigurno smanjuju, jer je kriza, i možda su i jeftinije nego prije, a pretplata HRT-u se samo povećava. Ali opet nebitno, bitna stavka je 4 PUTA veći iznos.

 

RTL i Nova, imaju također po 2 kanala svaki, od kojih se neke stvari recikliraju, dok su neke i dalje eksluzivne samo za jedan ili samo za drugi program.

 

Zaključak, bukvalno možemo reći da RTL, a i nova, imaju po 1,5 programa koje moraju odrađivati, dok hrt ima 2,5, plus radio, nek je max 0,5 ekvivalent, ali nije nikako.to je 3.

Dakle 1,5 naprama 3, to je 2 puta više. Naravno to bi efektivno značilo da HRT dobiva 4 puta više novca a ima 2 puta više programa. I opet dolazimo do toga da samo od pretplate imaju 2 puta više nego ovi od reklama. A opet, ne zaboravimo da HRT na to još dobiva i za reklame, na svakom od tih programa, kao i na svakom od tih radija.

 

Dakle kako god da postaviš računicu HRT dobiva daleko više novaca po emisiji, po programu, po kanalu, po minuti emitiranja po čemu god želiš, od konkurencije. I to ako uopće ne gledamo HRT reklame, nego samo i jedino HRT pretplatu, koja je, usput budi rečeno, dosta viša nego u zemljama EU-ovo mislim da sam negdje čitao, ali moguće i da sam u krivu.

15 godina
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

- pristojba, pretplata, porez, paušal itd.. su različite riječi (s razlogobm).

- RTV (HTV+Radio) je Hrvatska javna TV. Država određuje koncesiju, porgram, minutažu za reklame itd. pa i visinu pristojbe (po tome se može nazvati porez, ali pošto ga ne skupja država, zove se pristojba).

Prema registraciji (koncesiji) tv kuće proizvode domaći program npr dnevnik. Dio novca prikupljen pristojbom za TV prijamnik dobijaju na račun toga (kao glazbenici od ZAMPa).

Naravno, reklame su direktna (velika) lova i zato se netreba čuditi da proizvode BigBrothere gdje nije problem reklamivati Žuju, nasuprot školskog programa...

 

Tako da svi dobijaju dio od prikupljenog novca 'po kluču'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
ihush kaže...

- pristojba, pretplata, porez, paušal itd.. su različite riječi (s razlogobm).

- RTV (HTV+Radio) je Hrvatska javna TV. Država određuje koncesiju, porgram, minutažu za reklame itd. pa i visinu pristojbe (po tome se može nazvati porez, ali pošto ga ne skupja država, zove se pristojba).

Prema registraciji (koncesiji) tv kuće proizvode domaći program npr dnevnik. Dio novca prikupljen pristojbom za TV prijamnik dobijaju na račun toga (kao glazbenici od ZAMPa).

Naravno, reklame su direktna (velika) lova i zato se netreba čuditi da proizvode BigBrothere gdje nije problem reklamivati Žuju, nasuprot školskog programa...

 

Tako da svi dobijaju dio od prikupljenog novca 'po kluču'.

Reklame jesu velika lova, ali što se tiče HRT-a, daleko najveća lova dolazi od pristojbe koju mi plaćamo. Više love donesu pristojbe, nego što od reklama zarade RTL, Nova i HRT, sa svim svojim dodatnim kanalima zajedno.

 

I sam oda nadopunim, za HRT Plus - za nega se plaća i kartica, dakle dodatni izvor prihoda.

Kao i da mislim da RTL i Nova ne dobivaju nikakve novce od pristojbe, ni za dnevnik ni za ništa...barem mislim, tako, imaš neki link di to piše, jer stvarno nisam nikad to još čuo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 18:09 (miki1981).
15 godina
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

-naravno da dobijaju (za proizvodnju domaćeg programa..) - kažem, isti status kao ZAMP.

-druga važna 'sitnica' na listiću pristojbe piše RTV ne HTV (1-2 ili plus), to samo država osigurava kao 'javni interes'.

-ako nisi čuo, to nije nikakav argument da nešto postoji ili ne postoji. Linkove nemam (nit mi se traže) i naravno tv kuće ih 'skrivaju'. Princip je isti kao da želiš nešto napraviti recimo za djecu i tražiš financiranje, općine, grada, EUa, HR lutrije. Mislim da je 6% brojka koja ide njima, no proizvodnja info-programa nije isplativa kao proizvodnja showa.

Isklučiivo njihovi interesi određuju program. ako im je loše nek stave kluič u bravu (kao banke, INA itd..).

btw. RTL (centralni, ne ovaj naš) ima licence za emitiranje npr filma. Tu im nitko 'lokalni' nemože konkurirati, jednako kao kad su uzeli nogometni prijenos (i zasrali), time stvaraju extra profit, pa opet kukaju.. u tom biznisu je veličina jako važna stvar.

- naravno, plaćam sve, pa i kabelsku i IPTV, zašto bi jedno isključivalo drugo?

Kupi auto, pa moraš i gorivo? Naravno. biznis, sve se plaća (samo se drugačije naziva ili obračunava..).

Nitko se ne čudi kako to da su cijene u Dojčlandu, za ADSL uvijek par godina ispred naših, naravno niže, kako to da onda njihovi radnici imaju EU plaće, dok naši polovicu tog, pa pogled prema BiH.. još jednom isti (lošiji) omjer. Pa dali se bunimo na visinu pretplate za ADSL? dok za TV svima nešto smeta..

Zapravo internet stvarno trebam i koristim, dok TV nemam vremena, ponajmanje biti nezadovoljan sadržajem. Vjerojatno sam zato kritičniji prema internetu (kvaliteti uslge, brzini u odnosu na cijenu i istu stvar zapadnije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Ne znam, tražim svuda, i čini mi se da od pretplate baš ništa ne ide nikome nego samo Hrvatskoj Radio Televiziji, kojima i ide uplata.

I to nema nikakvog smisla, jer je ta pristojba definirana kao plaćanje pristojbe na posjedovanje TV uređaja, ili radio uređaja.

našao sam ovo na netu:

 

"RTV pristojba nije naknada za gledanje programa, nego - kako propisuje Zakon o HRT-u - naknada vlasnika radijskoga i/ili televizijskog prijamnika. Ako imate radijski ili televizijski prijamnik, Zakon vas obvezuje da solidarno sa svim drugim vlasnicima prijamnika sudjelujete u financiranju hrvatskoga javnog RTV servisa, to jest Hrvatske radiotelevizije, kao opće društvene potrebe."

 

Ako ja todobro razumijem onda se to odnosi SAMO i isključivo na HRT, kao jedini hrvatksi javni RTV servis.

Jer ovi ostali nisu hrvatski javni servisi, nego privatne postaje...zar ne?

Pitam, jer nisam siguran, tako mi se čini.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
miki1981 kaže...

"RTV pristojba nije naknada za gledanje programa, nego - kako propisuje Zakon o HRT-u - naknada vlasnika radijskoga i/ili televizijskog prijamnika. Ako imate radijski ili televizijski prijamnik, Zakon vas obvezuje da solidarno sa svim drugim vlasnicima prijamnika sudjelujete u financiranju hrvatskoga javnog RTV servisa, to jest Hrvatske radiotelevizije, kao opće društvene potrebe."

 

Ako ja todobro razumijem onda se to odnosi SAMO i isključivo na HRT, kao jedini hrvatksi javni RTV servis.

Jer ovi ostali nisu hrvatski javni servisi, nego privatne postaje...zar ne?

Pitam, jer nisam siguran, tako mi se čini.

 

Fuckaš ti takav javni servis kad one ne radi svoju funkciju, koju bi trebal puno toga nema a puno bezveznih stvari ima super u zakonu piše jedno a u praksi ujeo vuk magare ko obicno kod nas.{#}

 

U utjecaju politike da se ne prica, tj ko ce prvi zasjest na HRT kopanju i udri po parama pa zna se iz koje stranke dolazi ovaj privremeni ravnatelj Popovac HDZ-a normalno.{#}

 

Sjeca li se itko emisije Istraga, na Novoj TV i onih njihovih rekonstrukcija raznih Četnickih zlocina po Hrvatskoj na osnovu kojih je dosta bandita osuđeno i zatvoreno.{#} Ok reklo bi se nema tu problema, samo kaj je to radila jedna komercijalna TV jel a ne HRT ko javna televizija cija je bila dužnost i recimo obaveza da se neke stvari iz prošlosti rasvjetle ali ne opet ništa ne talasaj cisto politikanstvo vlasti i onih koji su vladali na HRT kaj drugo.{#}{#}

Kak se kaže krepano slovo na papiru!! Kak se kaže krepano slovo na papiru!!
http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
offline
Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

Ma HRT služi zaglupljivanju društva. Ne znam kada sam gledao TV uopće a kamoli još HRT.

 
1 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Hummer kaže...

Ma HRT služi zaglupljivanju društva. Ne znam kada sam gledao TV uopće a kamoli još HRT.

U vecini slučajeva da ali sad trenutno, ne baš eto upravo ide Premium serija Kapelski Kresovi na HRT1 pa se malo lakše diše fuckaj ga.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
online
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
miki1981 kaže...
Ako ja todobro razumijem onda se to odnosi SAMO i isključivo na HRT, kao jedini hrvatksi javni RTV servis.

Jer ovi ostali nisu hrvatski javni servisi, nego privatne postaje...zar ne?

Pitam, jer nisam siguran, tako mi se čini.

Tako je. Samo HTV i HR se financiraju tim novcem.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2011 23:10 (Elles D.).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a
Hummer kaže...

Ma HRT služi zaglupljivanju društva. Ne znam kada sam gledao TV uopće a kamoli još HRT.

Da se razumjemo, HRT nije idealan i ima tu prostora za napredak, ali ova izjava ti ne stoji.

RTL i Nova TV više sudjeluju u zaglupljivanju i kvarenju društva.

Big Brother, HTZ i slicne emisije u showovi hrane djecu i mlade sadržajem koji sadrži par snažnih poruka:

"Nije važno kako, ali budi slavan"

 

Te TV kuce više su kao tvornice celebrity kulture i klase. Prije nekih 20ak godina celebrity je u HR gotovo

bio nepoznanica. A danas? Danas nemožeš ništa pametno naucit na TV-u, osim tu i tamo na HTV-u.

Dokumentarci su za privatne kuce gotovo nepoznanica, a vlastita produkcija je ili neznatna ili

izaziva podsmjeh među ljudima (Najbolje godine i sl."uspjesi").

Na HRT-u još i mogu saznat šta se dešava u svijetu znanosti, kulture, obrazovanja, religije, manjina...

Na komercijalnim TV mogu ugl.saznat kad je Simonica snimila novi album i slicne.

Sam program im je copy-paste vanjskih (cesto americkih) tv kuca.

Dnevnik u kojem se stalno vrte vijesti i dionice na rubu ekrana, tv i serije 100 i jedan put reprizirani.

Ulaganje tih TV kuca u hrvatsku je minimalno a dižu finu lovu od naših tvrtki za reklamu.

Koji ste zadnji kvalitetni talk show vidjeli na komercijalnim? Na HRT-u Latinica, a i još bolji Puls Hrvatske,

Treci dnevnik i još neki naprosto rasturaju.

Inace sam protiv pretplate, ali ako je to cijena da imam barem jednu koliko tolko kvalitetnu

TV kucu koja nije pod ucjenom senzacionalizma i reklama, onda cu placat tu pristojbu.

 

Sry na dužem postu, ali eto morao sam  {#}
Inace kolko sam skužio dobar dio ljudi ovdje (pa i ja ovim postom) je fulao cijeli fudbal kako se kaže  {#}
Ovdje nije rijec o HTV pristojbi, a jedino što ima neke veze s tim je IPTV.
Po meni je daleko važnija novost da ce meni npr.sad Iskon davati 1 racun, a ne da moram placati

t-comu jedan, a drugi Iskonu. A samim time indirektno je omoguceno da drugi operateri

od T-HT-a iznajmljuju linije.

 

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sve više IPTV-a, pretplata bez HT-a

sa svim bih se složio, samo da nova nema bolji informativni i showbizz (RC) program.

ontopic: kog briga! usluga predodabira operatera u hrv. je cisto smece. stvar je po meni vrlo jednostavna- ako imas dostupnu punokrvnu alternativu uzet ces je jer je jeftinija od t-coma. ako nemas, imat ces maxadsl jer sve te kombinacije su triper varijante koje redovno na prilicno perfidan nacin za krajnjeg korisnika ispadnu cak i zamjetno skuplje.

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2011 2:59 (bubbach).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice