Svježi Phenomi za jesen

poruka: 42
|
čitano: 6.008
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svježi Phenomi za jesen".
16 godina
odjavljen
offline
Svježi Phenomi za jesen

Želudac me boli kad pomislim koliko će to sve kod nas koštati...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen

uopce nece biti skupo vjeruj mi nije to intel....

I'm not afraid to take a stand Everybody come take my hand We'll walk this road together, through the storm Whatever weather, cold or warm Just let you know that, you're not alone
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
Friday kaže...

Želudac me boli kad pomislim koliko će to sve kod nas koštati...

kostat ce OVOLIKO

15 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen

Izgleda da je AMD odlučio sam sebi radit konkurenciju kad več nemože Intelu.

 

I'll be back
Moj PC  
12 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen

pa za 6-jezgreni proc uopce nije skupo

I'm not afraid to take a stand Everybody come take my hand We'll walk this road together, through the storm Whatever weather, cold or warm Just let you know that, you're not alone
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
xXx lnf3rno xXx kaže...

pa za 6-jezgreni proc uopce nije skupo

Zavisi kako gledas na to. Idu godine i tehnologija napreduje. AMD je do pojavljivanja x6 imao x4 965 BE kao top desktop procesor i kostao je 1500 kn. Prije 3 godine takav procesor bi kostao duplo ali danas za 2 dodatne jezgre placas (u ovom slucaju) 80% vise u odnosu na 4. Zna se ko su kupci AMD-a i za njih je ovo ipak malo previse (ne kazem da intel u ponudi nema skuplji a slabiji proc). Nadolazeca buldozer arhitektura sudeci po cijni ovog procesora mogla bi biti paprena jer, logicki gledano, procesori bi trebali biti bolji od danasnjih a samim tim i skuplji. Ili, kao sto je Microman rekao, AMD sam sebi radi konkurenciju.

15 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen

taman na vrijeme :) na jesen kupujem novu konfu

netko
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen

Po meni cijena prevelika...Ionako rijetko koja igra može iskoristiti svih 6 jezgri..Mada ako se radi o nekom prefesionalnom poslu tipa 3D dizajn itd isplati se :D

16 godina
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
microman kaže...

Izgleda da je AMD odlučio sam sebi radit konkurenciju kad več nemože Intelu.

 

ako ništa drugo, ne mijenja sockete i ne odbija kupce od sebe debilnim potezima. naprotiv, cijenama i mogućnostima hardvera pronalazi nove kupce..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
crowap kaže...

Po meni cijena prevelika...Ionako rijetko koja igra može iskoristiti svih 6 jezgri..Mada ako se radi o nekom prefesionalnom poslu tipa 3D dizajn itd isplati se :D

Ovaj procesor nije za igre. U pola cijene mozes kupiti AMD procesor koji je za igre jednako dobar. Racunala nisu namijenjena za igre. 

15 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen

A kad dolazi bulldozer???BogatašBogatašSmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
Commodore kaže...
Friday kaže...

Želudac me boli kad pomislim koliko će to sve kod nas koštati...

kostat ce OVOLIKO

Kad se pogleda cijena od 316,00 kn po kori, onda to i nije skupo. Ipak je to novija arhitektura.

 

bor4c - human geek, level: 31, technosexual, neutral good
13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
nixass kaže...
microman kaže...

Izgleda da je AMD odlučio sam sebi radit konkurenciju kad več nemože Intelu.

 

ako ništa drugo, ne mijenja sockete i ne odbija kupce od sebe debilnim potezima. naprotiv, cijenama i mogućnostima hardvera pronalazi nove kupce..

Hm, dalo bi se o tome rasptravljati. AM2, AM2+, AM3, a izgleda da sa buldozerima dolazi i AM3+. Kad covjek kupuje konfiguraciju trebala bi trajati bar 3 godine. Za te 3 godine promijeni se toliko standarda da je prilikom upgradea glupo kupovati samo procesor kad ti on i nije optimiziran (iako radi) na tvojoj staroj platformi. dodjes u situaciju da biras hoces li kupiti sve novo a stara tehnologija (RAM, SATA uredjaji, USB 2-3 podrska....) ili ces ipak kupiti i tu novu maticnu koja osim sto je optimizirana za tvoj procesor podrzava i sve nove uredjaje. Tesko da ce neko ko danas kupuje ovaj x6 staviti ga na am2+ plocu. moze ali nece i ja tu ne vidim nikakvu prednost.

13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
bor4c kaže...
Commodore kaže...
Friday kaže...

Želudac me boli kad pomislim koliko će to sve kod nas koštati...

kostat ce OVOLIKO

Kad se pogleda cijena od 316,00 kn po kori, onda to i nije skupo. Ipak je to novija arhitektura.

 

Jasno da po odnosu ulozeno/dobiveno a u usporedbi sa konkurencijom nije skupo, ali ubrzo izlazi potpuno nova arhitektura koja ce biti bolja od ove i postoje 2 mogucnosti. Ili ce ta nova arhitektura biti dosta skuplja od ove (a najvjerovatnije nece jer bi to bilo samoubojstvo) ili ce ovim procesorima znatno pasti cijene i to vrlo brzo sto znaci da sad nisu nimalo povoljni.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
zeroname kaže...

A kad dolazi bulldozer???BogatašBogatašSmijeh

Da kada ???

16 godina
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen

Istina je da je rijetkost da softveri podržavaju i 4 jezgre a kamoli 6, osim dakako tih profi 3D programa. No za široku potrošnju neće biti programa još koju godinu, i onda je bezveze trošit novce na ovaj proc jer 2 jezgre će u biti biti stalno neiskorištene. Za normalnog usera kojih u biti imaj najviše je sasvim dovoljno računalo sa 2 ili max 4 jezgre za slijedećih 5 godina sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 12:21 (makopos).
15 godina
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
zeroname kaže...

A kad dolazi bulldozer???BogatašBogatašSmijeh

Next year ~2nd or 3rdQ.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 11:52 (Hyperion).
13 godina
offline
Svježi Phenomi za jesen

Pa jel nece za koju godinu izic neke igre koje ce koristit svih 6 jezgri???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen

možda za 5 god.

netko
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
Gunner11 kaže...

Pa jel nece za koju godinu izic neke igre koje ce koristit svih 6 jezgri???

  Kad izadu i nove konzole - Za oko 4-5 godina.

One death is tragedy, but million deaths is statistics - Joseph Staljin [One to all Units Let's toast some russians - By James Gastovski ] // OFP Fan
15 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen

E a što se tiče amd bulldozer kako sam čitao neče dolaziti u 64bit izdanju. Jesam to dobro razumio ili??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
kikicacool kaže...

taman na vrijeme :) na jesen kupujem novu konfu

heh Da!

Bilo bi joj i vrijemeSmijeh

trash bin can:S
13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
ja00022 kaže...

E a što se tiče amd bulldozer kako sam čitao neče dolaziti u 64bit izdanju. Jesam to dobro razumio ili??

Ako i bude tako (a po najavama hoce) to nije nikakav problem

15 godina
neaktivan
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
Commodore kaže...
ja00022 kaže...

E a što se tiče amd bulldozer kako sam čitao neče dolaziti u 64bit izdanju. Jesam to dobro razumio ili??

Ako i bude tako (a po najavama hoce) to nije nikakav problem

Da a hoče li se moči instalirati 64bitni OS, radi rama?

15 godina
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
ja00022 kaže...

E a što se tiče amd bulldozer kako sam čitao neče dolaziti u 64bit izdanju. Jesam to dobro razumio ili??

Malo razmišljaj svi se prebacuju na 64-bitne sustave i sada oni da maknu podršku za njih.


Jedino MISLIM da će podržavat 128-bitne operativne sustave mislim da sam to negdje pročitao neuzimajte za riječ.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
ja00022 kaže...
Commodore kaže...
ja00022 kaže...

E a što se tiče amd bulldozer kako sam čitao neče dolaziti u 64bit izdanju. Jesam to dobro razumio ili??

Ako i bude tako (a po najavama hoce) to nije nikakav problem

Da a hoče li se moči instalirati 64bitni OS, radi rama?

moci ce se instalirati 32bitni, 64 bitni i 128 bitni, kao sto se na 64 bitni procesor moze instalirati 32 bitni OS. osim toga 128 bitni OS jos ne postoji pa bi bilo cudno da AMD izbacuje procesore koji ne podrzavaju niti jedan OS.

13 godina
protjeran
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
Hyperion kaže...
ja00022 kaže...

E a što se tiče amd bulldozer kako sam čitao neče dolaziti u 64bit izdanju. Jesam to dobro razumio ili??

Malo razmišljaj svi se prebacuju na 64-bitne sustave i sada oni da maknu podršku za njih.


Jedino MISLIM da će podržavat 128-bitne operativne sustave mislim da sam to negdje pročitao neuzimajte za riječ.

 

 

naravno da 128 bitni procesor podrzava 128 bitni OS, samo cemo njega pricekati bar jos 2 godine.

14 godina
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
Commodore kaže...
Hyperion kaže...
ja00022 kaže...

E a što se tiče amd bulldozer kako sam čitao neče dolaziti u 64bit izdanju. Jesam to dobro razumio ili??

Malo razmišljaj svi se prebacuju na 64-bitne sustave i sada oni da maknu podršku za njih.


Jedino MISLIM da će podržavat 128-bitne operativne sustave mislim da sam to negdje pročitao neuzimajte za riječ.

 

 

naravno da 128 bitni procesor podrzava 128 bitni OS, samo cemo njega pricekati bar jos 2 godine.

Meni se čini da ćemo na nove Windows-e dosta čekat, pa će vjerojatno linux bit prvi u 128-bita.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
14 godina
neaktivan
offline
Svježi Phenomi za jesen
ma ja sam lijepo kupio 955be kad su mu spustili cijenu na 1100kn i ja sam zadovoljan , zivio amd !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Svježi Phenomi za jesen
Commodore kaže...

moci ce se instalirati 32bitni, 64 bitni i 128 bitni, kao sto se na 64 bitni procesor moze instalirati 32 bitni OS. osim toga 128 bitni OS jos ne postoji pa bi bilo cudno da AMD izbacuje procesore koji ne podrzavaju niti jedan OS.

Pa i ~2004. je izbacio 64-bitnog athlona dok nije bilo 64-bitnih windowsa.

 

128-bitne windowse je microsoft već najavio,

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice