Tegra 3 i službeno

poruka: 23
|
čitano: 3.412
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tegra 3 i službeno".
13 godina
offline
Tegra 3 i službeno

Koja glupost nikome ne treba 4 jezgre u mobitelu.Za tablet je cak i kolko-tolko ok posto on sluzi kao prijenosno racunalo ali za mobitel definitivno bespotrebno.Ja stvarno neznam koliko ce trajat baterija ako se stavi ovo u mobitel.Moj iPhone 4 jedva izdrzi jedan dan bez punjenja a on ima jednojezgreni procesor.

Moj PC  
0 17 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tegra 3 i službeno
gamer34 kaže...

Koja glupost nikome ne treba 4 jezgre u mobitelu.Za tablet je cak i kolko-tolko ok posto on sluzi kao prijenosno racunalo ali za mobitel definitivno bespotrebno.Ja stvarno neznam koliko ce trajat baterija ako se stavi ovo u mobitel.Moj iPhone 4 jedva izdrzi jedan dan bez punjenja a on ima jednojezgreni procesor.

{#} znao sam.

 

Gledaj, da nikome ne treba, nebi ni proizvodili ni dosli na ideju. Znaci ipak nije nemoguce da sljedeca generacija Galaxya nosi u sebi 4-jezgreni proc....

13 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
xyan kaže...
gamer34 kaže...

Koja glupost nikome ne treba 4 jezgre u mobitelu.Za tablet je cak i kolko-tolko ok posto on sluzi kao prijenosno racunalo ali za mobitel definitivno bespotrebno.Ja stvarno neznam koliko ce trajat baterija ako se stavi ovo u mobitel.Moj iPhone 4 jedva izdrzi jedan dan bez punjenja a on ima jednojezgreni procesor.

{#} znao sam.

 

Gledaj, da nikome ne treba, nebi ni proizvodili ni dosli na ideju. Znaci ipak nije nemoguce da sljedeca generacija Galaxya nosi u sebi 4-jezgreni proc....

A kome to molim te treba 4 jezgre u mobitelu?

13 godina
protjeran
offline
Tegra 3 i službeno

I meni je debilno tolka snaga za bezveze,pogotovo stoga što večina ljudi smartfonove i tablete koristi za JEB.N. GLUPI FEJS.

Iako im primjena može biti raznolika npr.zamjena za školse udžbenike.

 

A svi vi kaj bu te mi dali thumbs down poručujem ovo {#} istina boli!

You, me, or nobody is gonna hit as hard as life!
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
gamer34 kaže...

Koja glupost nikome ne treba 4 jezgre u mobitelu.Za tablet je cak i kolko-tolko ok posto on sluzi kao prijenosno racunalo ali za mobitel definitivno bespotrebno.Ja stvarno neznam koliko ce trajat baterija ako se stavi ovo u mobitel.Moj iPhone 4 jedva izdrzi jedan dan bez punjenja a on ima jednojezgreni procesor.

Povećanjem broja jezgri, kao što možeš vidjeti da si pročitao članak, smanjuje se potrošnja!

Također, da si pročitao članak umjesto da kenjaš bezveze, vidio bi za što služe 4 jezgre (Glowball)..

 

GJ za nVidia-u. Tegra 2 je bio win, ovo je još veći.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 15:41 (DamageHigh).
13 godina
neaktivan
offline
Tegra 3 i službeno

Vi ste glupi ili tupi?

Ako su napravili bolji procesor valjda če onda napraviti i bolje baterije, koje duže izdrže!

Ja nebi rekao da netreba bolji procesor.

Igre i aplikacije sve više napreduju.

 

 
1 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Tegra 3 i službeno

Ja baš i nisam vidio neki ogromni napredak kod baterija(da jesmo valjda bi imali auto na stuju koji mogu priječ bar 300km)

potrebna snaga za igre i aplikacije??!?! daj molim te ak neko oče igrat sigurno neće kupiti  ni laptop a kamoli tablet il smartfone

a kakve to aplikacije ima smartfon da treba 4 jezgre? obrada videa? šta?

 

You, me, or nobody is gonna hit as hard as life!
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
CodEA kaže...

Vi ste glupi ili tupi?

Ako su napravili bolji procesor valjda če onda napraviti i bolje baterije, koje duže izdrže!

Ja nebi rekao da netreba bolji procesor.

Igre i aplikacije sve više napreduju.

 

Kljucna rijec je valjda ce napravit jer se ne radi nista po pitanju baterija.Meni uopce ne smeta tehnoloski napredak mobitela ali mi smeta sto se za koju godinu ako se ovako nastavi nece moc mobitel koristit vise od 3 sata bez punjenja.

12 godina
protjeran
offline
Re: Tegra 3 i službeno
gamer34 kaže...
xyan kaže...
gamer34 kaže...

Koja glupost nikome ne treba 4 jezgre u mobitelu.Za tablet je cak i kolko-tolko ok posto on sluzi kao prijenosno racunalo ali za mobitel definitivno bespotrebno.Ja stvarno neznam koliko ce trajat baterija ako se stavi ovo u mobitel.Moj iPhone 4 jedva izdrzi jedan dan bez punjenja a on ima jednojezgreni procesor.

{#} znao sam.

 

Gledaj, da nikome ne treba, nebi ni proizvodili ni dosli na ideju. Znaci ipak nije nemoguce da sljedeca generacija Galaxya nosi u sebi 4-jezgreni proc....

A kome to molim te treba 4 jezgre u mobitelu?

pa tebi ,zar nisi citao da ce iphone5 imati 4 jezgre ? 

 

13 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
zvjerkoX kaže...
gamer34 kaže...
xyan kaže...
gamer34 kaže...

Koja glupost nikome ne treba 4 jezgre u mobitelu.Za tablet je cak i kolko-tolko ok posto on sluzi kao prijenosno racunalo ali za mobitel definitivno bespotrebno.Ja stvarno neznam koliko ce trajat baterija ako se stavi ovo u mobitel.Moj iPhone 4 jedva izdrzi jedan dan bez punjenja a on ima jednojezgreni procesor.

{#} znao sam.

 

Gledaj, da nikome ne treba, nebi ni proizvodili ni dosli na ideju. Znaci ipak nije nemoguce da sljedeca generacija Galaxya nosi u sebi 4-jezgreni proc....

A kome to molim te treba 4 jezgre u mobitelu?

pa tebi ,zar nisi citao da ce iphone5 imati 4 jezgre ? 

 

Po cemu ti zakljucujes da cu ja kupiti iPhone 5?

14 godina
protjeran
offline
Tegra 3 i službeno

Opet ista stvar, opet ne vidite "d big pikčr" cilj je bio napraviti nešto velikih performansi u malom pakiranju, i to je "mišn akomplišd" {#}. I meni je malo "tu mač" 4 jezgre (odnosno 5) u jednom smatrphone-u ali na primjeru Asus Transformer-a to je pun pogodak, imaš tablet pa ga dock-aš na keybu i moreš delat i "sam sirijus biznis" {#} na njemu. A tu je odma i nešto niža cijena, duže vrijeme autonomije, multifunkcionalnost (neš ga koristit samo za surfanje, fejs i općenito za osnovnu multimediju).

 

I like it, tako mi mlijeka u prahu već kidam skupljat pare za Transformer Prime, 2 thumbs up 4 Nvidia {#}{#}

bolje haker nego šljaker
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
gamer34 kaže...

 

Po cemu ti zakljucujes da cu ja kupiti iPhone 5?

Ja sam zaključio prema "kvaliteti" tvojih postova

 

Istina da baterije ne prate HW i potrošnju istih, ali da si bar malo pročitao članak, znao bi da Tegra 3 ima 5 jezgri, kod kojih imaš jednu (koja je na 500mhz) i koja će se sigurno koristiti za "every day radnje", a kada ćeš se htjeti igrati priključit ćeš ga na bateriju i igrati se (kada će i ostale četri jezgre biti upogonjene). Ako se i danas igraš na pametnim telefonima, ode baterija za par sati (sad će komentar da kod tvojeg IP4 traje 10 dana s igranjem).

 

Budući da piše u članku da podržava HDMI, plus razne kontrolere, sigurno će biti razvijen neki docking pad (koji će puniti i hladiti to čudo) u koji ćeš to uštekati i gledati preko TV-a kako igraš i imati neki bežićni kontroler u ruci. Mobiteli više nisu samo "mobiteli" nego su i platforme za igranje.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 16:27 (dado2202).
12 godina
neaktivan
offline
Tegra 3 i službeno

Treba zbog "prokletih" mobilnih windowsa kojima je sve ovo danas preslabo, znate one legendarne "minimalne" zahtjeve za njihov OS.

 

Pa ih sad samo hvalite i jedva čekajte.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tegra 3 i službeno

zašto bi 4 jezgre bilo previše ako je potrošnja manja nego u prethodnika? normalno da je sad overkill, ali s vremenom će se moći dobro iskorištavat npr. jače igre, noviji softver... vidite da i nexus one je "preslab" za ICS, a dok je izašao svi su govoril wooow, mob sa gigahercom, to će letjet, previše je to... vidite da nije

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tegra 3 i službeno

Inače svaki napredak u snazi koji rezultira manjom potrošnjom je dobro došao inače da nije tako još bi smo se vrtili na

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tegra 3 i službeno
Meni je ovo totalno dobro. Docking spojen na TV sa HDMI 1.4, Xbox kontroler u ruke i peri po filmovima, igricama ili mjuzi na TV-u.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
davorko17 kaže...

Treba zbog "prokletih" mobilnih windowsa kojima je sve ovo danas preslabo, znate one legendarne "minimalne" zahtjeve za njihov OS.

 

Pa ih sad samo hvalite i jedva čekajte.

A kaj je to zapravo danas preslabo, za recimo Windows 7 ili buduču Osmicu na jednom Tablet računalu veličine 10 ili nešto manje kad u praksi nema problema. Pa to tjera bez frke jedan prošli AMD C-50/i sadašnji C-60 APU, X2 proc na 1ghz a čak se može i malo igrice za njemu zaigrat na 800-600 rezoluciji kaj je za Tablet kompič taman.{#}{#}

 

Niko neče na takvim Tabletima Benčat, i vrtit ne znam kaj drobit Orahe i slično za gledanje videa i ostalo kaj se radi na Tabletima surfanje itd dosta pomaže GPU itekako. Jer preuzima posao na sebe bilo u Browseru, kod gledanja videa ili u nekoj sličnoj aplikaciji kao Office 2010 koji može iskoristit GPU Acceleration i to je to.{#}

 

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bobcat/AMD-C%20Series%20C-60.html

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
offline
Tegra 3 i službeno

Neznam jeil neko spomenio, čitao sam nisam "ubrao", da je jedna "compagnion" jezgra namjerno slaba i zadužena za nezahtjevne poslove a to su tipa face, skype, twiter, irc, sms, telefoniranje.

Ove ostale beštije od jezgara i grafa služe za igranje igrica. Ako neko misli da služu za nešto drugo - molim da to napiše :)


I multimediju naravno.

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=YLHpvjrFpe0&ob=av2e
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 18:38 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tegra 3 i službeno

Komentari na ovu temu su gluplji od glupljeg. Ne proizvode se nikakve jače baterije, već 4-jezgreni procesor ima manju potrošnju od 1-jezgrenog ili 2-jezgrenog jer podijeli posao na 4 jezgre, što rezultira bržim izvršenjem zadatka i samim time baterija se manje troši. Još kad vidim komentare tipa "kome ovo stvarno treba?"... Najbolje da smo ostali u kamenom dobu, jel?

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
gamer34 kaže...

Koja glupost nikome ne treba 4 jezgre u mobitelu.Za tablet je cak i kolko-tolko ok posto on sluzi kao prijenosno racunalo ali za mobitel definitivno bespotrebno.Ja stvarno neznam koliko ce trajat baterija ako se stavi ovo u mobitel.Moj iPhone 4 jedva izdrzi jedan dan bez punjenja a on ima jednojezgreni procesor.

 

 

 

Sjećam se kada sam kupovao hdd od 32GB a prodavač me gledao u čudu i pitao me kome treba hdd od 32GB.  Zar mi nije dosta ovaj od 16GB i još k tome je bitno jeftiniji?

Povijest se ponavlja...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2011 18:41 (movie).
14 godina
offline
Re: Tegra 3 i službeno
KIKI3ooo kaže...

Neznam jeil neko spomenio, čitao sam nisam "ubrao", da je jedna "compagnion" jezgra namjerno slaba i zadužena za nezahtjevne poslove a to su tipa face, skype, twiter, irc, sms, telefoniranje.

Ove ostale beštije od jezgara i grafa služe za igranje igrica. Ako neko misli da služu za nešto drugo - molim da to napiše :)


I multimediju naravno.

Tako je. Uz to i kod startanja aplikacija, učitavanja web-stranica i sl.

Uglavnom kako se javlja potreba za procesorskom snagom, tako se jedna po jedna aktiviraju.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tegra 3 i službeno
roseman kaže...

Ja baš i nisam vidio neki ogromni napredak kod baterija(da jesmo valjda bi imali auto na stuju koji mogu priječ bar 300km)

potrebna snaga za igre i aplikacije??!?! daj molim te ak neko oče igrat sigurno neće kupiti  ni laptop a kamoli tablet il smartfone

a kakve to aplikacije ima smartfon da treba 4 jezgre? obrada videa? šta?

 

ocito da nisi cuo tko je Mate Rimac....google is your friend...

16 godina
neaktivan
offline
Tegra 3 i službeno
Stvarno lupetate gluposti. normalno da treba sto vise jezgri jer software postaje sve losiji i losiji. Danas rijetko tko se trudi napisati brz i mali program. zasto se mucit kad se mozes razbacivati memorijom i snagom. Sada je to Java, najavljuje se HTML5, a za koju godinu bu jos nekaj gore (flashoid, silverlightoid...). Koma!
Velite 4 jezgre trose manje struje. Aha, dok se ne popale da nekaj naprave. OS bu jednu iskoristil za garbage collector (pa tko jos danas brine o memoriji i zove delete), a ostale buju delale animacije na menijima. Rezultat bu prazna baterija nakon sat-dva.
Vele do 3x brza grafika. kako da ne kada ima 50% vise gpua koji rade brze, a to znaci i proporcionalno povecanje potrosnje.

Hvale se 5tom jezgrom. Je, imaju ju i OMAPi vec godinama i to DSP jezgru koja potuce sve ARMove. Jedva cekam vidit kaj bu ona delala. Pretpostavljam da bu palila one ostale 4.

Jedva cekam telefon sa Tegrom3! Akumulatori su se u zadnjih 5 godina jedva pomaknuli s mijesta i kao sto vidimo nikakvi dualcorovi ni 3d igre nisu ubrzali njihov razvoj. Pardon, sve cesce cujemo o zapaljenju i eksplozijama. Hmm, kad bolje razmislim prije 10 godina NiMH imao je 2000, a sada su 2600. Ak neko ima pri ruci T68 ili tak nekaj nek baci pogled na aku. Mislim da je bil 700 i manji od mog u HTCu koji je 1200. Nije problem povecati kapacitet ali sto cemo sa trajnoscu?

Sretno vam bilo! Ja sam upravo nakon 14 mjeseci kupio novi aku jer mi je stari krepal. Mislim da je vec nakon 6 mjeseci izgubil dosta kapaciteta. Kak bi to rekli u Audiu: Vorsprung durch Technik!

 
2 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice