Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

poruka: 36
|
čitano: 4.991
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika".
11 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

Wow! Impresivno. Davno sam pročitao da je puno teže organizirati masovnu proizvodnju automobila nego proizvodnju super automobila.

S tim u vezi, puno poštovanje Rimcu! Veliki uspjeh u maloj zemljici Hrvatskoj!

 
0 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
Thommar kaže...

Wow! Impresivno. Davno sam pročitao da je puno teže organizirati masovnu proizvodnju automobila nego proizvodnju super automobila.

S tim u vezi, puno poštovanje Rimcu! Veliki uspjeh u maloj zemljici Hrvatskoj!

Hm, drugi dio posta ti nekako ne paše uz prvi.

11 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

Wow stvarno impresivno.

Rade li ista drugi (BMW, AUDI, MERCEDES, WW, HONDA, NISSAN...) po pitanju proizvodnje elektricnih automobila, ne izbacivanje prototipova nego masovna prozivodnja auta?

 

Izgleda da stvarno lagano dolazi vrijeme elektricnih automobila 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
VW prodaje električne verzije Up-a,Pola i Golfa.
No to su doslovno isti auti samo sa električnim motorom i dometom od oko 130 km.
A cijena e-Golfa je 300 000 kn i dalje
robimarko@gmail.com
13 godina
protjeran
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
kingofthenight kaže...

Izgleda da stvarno lagano dolazi vrijeme elektricnih automobila 

 To je samo dobro

http://www.soundstream.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
GuitarMaster kaže...
Thommar kaže...

Wow! Impresivno. Davno sam pročitao da je puno teže organizirati masovnu proizvodnju automobila nego proizvodnju super automobila.

S tim u vezi, puno poštovanje Rimcu! Veliki uspjeh u maloj zemljici Hrvatskoj!

Hm, drugi dio posta ti nekako ne paše uz prvi.

 Paše. Mislim da je skoro pa nemoguče organizirati proizvodnju 200.000 električnih auta u Hrvatskoj i da je i proizvodnja super auta Rimca ravna tom pothvatu obzirom na uvjete rada, razuma, organizacije, financija u kojima živimo.

Mislim da sam bio sasvim jasan.

16 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

Zasto svi pisete wow, pa nije World of Warcraft tema?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
9 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

Tesko da Rimac moze pokrenuti neku masovnu proizvodnju ali ono sto moze je napraviti poznati brend luksuznih elektricnih automobila.

Mogu biti Ferari elektricnih auta, na dobrom su putu.

 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

  jeli tko računao koliko se uštedi na gorivu tj struji ,ja mjesečno potrošim oko 700 kn na gorivo ,koliko bih trošio da imam auto na struju

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
kingofthenight kaže...

Tesko da Rimac moze pokrenuti neku masovnu proizvodnju ali ono sto moze je napraviti poznati brend luksuznih elektricnih automobila.

Mogu biti Ferari elektricnih auta, na dobrom su putu.

 Pa ako mu je toliko stalo do tih auta što nije on pokrenuo Crowdfunding ili se boji da bi ga kasnije rulja zatukla kada bi vidjeli da je sve fake.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
zeroname kaže...
kingofthenight kaže...

Tesko da Rimac moze pokrenuti neku masovnu proizvodnju ali ono sto moze je napraviti poznati brend luksuznih elektricnih automobila.

Mogu biti Ferari elektricnih auta, na dobrom su putu.

 Pa ako mu je toliko stalo do tih auta što nije on pokrenuo Crowdfunding ili se boji da bi ga kasnije rulja zatukla kada bi vidjeli da je sve fake.

 

 

Da proizvedes 100 000 automobila koliko ti strucnjaka treba, citava bivsa juga nema toliko strucne radne snage.

A da ne govorimo ulaganje u strojeve, to su stotine miliona dolara za strojeve koje jednostavno oni nemaju.

Ako se ne varam,Tesla je primao ogromne kolicine novcanih poticaja od USA za proizvodnju elekticnih automobila dok bi Rimac sve morao sam.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
blackalbum kaže...

  jeli tko računao koliko se uštedi na gorivu tj struji ,ja mjesečno potrošim oko 700 kn na gorivo ,koliko bih trošio da imam auto na struju

Imas na Teslinoj stranici digitron za ustedu.

 

Sve je to krasno, jedino je problem sto struja ne izvire iz uticnice kao sto mnogi misle. Pravi (masovni) prelazak na el. automobile bit ce isplativ i ono bitnije, ekoloski tek kad se nuklearna fuzija pocne vecinski koristiti za proizvodnju el. energije.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
blackalbum kaže...

  jeli tko računao koliko se uštedi na gorivu tj struji ,ja mjesečno potrošim oko 700 kn na gorivo ,koliko bih trošio da imam auto na struju

 Nikad pa ni onda. Taman da je i struja besplatna, umjesto 100.000 kn platit ces elektricni automobil oko 300.000 kn, a za 200.000 kuna razlike mozes kupovati benzin sljedecih 200000/12/700 = 24 godine.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
8 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
SupremeCommander kaže...
blackalbum kaže...

  jeli tko računao koliko se uštedi na gorivu tj struji ,ja mjesečno potrošim oko 700 kn na gorivo ,koliko bih trošio da imam auto na struju

 Nikad pa ni onda. Taman da je i struja besplatna, umjesto 100.000 kn platit ces elektricni automobil oko 300.000 kn, a za 200.000 kuna razlike mozes kupovati benzin sljedecih 200000/12/700 = 24 godine.

 samo sta  auto od 100 000kn ne moze ni primirisat Modelu 3

 

auto u klasi modela 3 je cijenom vrlo blizu njemu

 

16 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

kod god mi (barem na prostoru ex-ju) budemo moralli razmišljati gdje da idemo napuniti, ništa od toga, 

 

ne isplati se zbog nekoliko razloga

- blackout 

- predugo se puni, 

- preskupi su

- iako piše da su čisti, nisu jer odakle struja dolazi iz nuklearnih, i termo elekrana

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
kingofthenight kaže...

Wow stvarno impresivno.

Rade li ista drugi (BMW, AUDI, MERCEDES, WW, HONDA, NISSAN...) po pitanju proizvodnje elektricnih automobila, ne izbacivanje prototipova nego masovna prozivodnja auta?

 

Izgleda da stvarno lagano dolazi vrijeme elektricnih automobila 

ne, zahukvatanje automobila na struju njima zapravo uopce ne ide na ruku jer u klasicnom motoru ima toliko patenata na koje polazu pravu da bi si samim time izbijali lovu iz dzepova, da ne velim koja se lova vrti na rezervnim dijelovima.

no, pokleknut ce kad tad..

 

@blackalbum

 

dvoje kolega s posla voze nissan leaf, punjenje na jeftinijoj struji ih kosta 1.40 eura (10kn) za nekakvih 150km autonomije ali obojici je taj auto drugi auto u kuci.

 

@supremecommander

 

nissan leaf kosta 22k eura minus drzavni poticaj, nakon 9 godina voznje auto prakticki besplatno vozi.

naravno, tesko da ce netko taj auto voziti 9 godina al onda u kalkulaciju uzmes da prosjecan auto srednje klase takodjer kosta oko 20k eura i u samom startu stedis.

da si i dvaput godisnje uzmes rent-a-car za na more ili neki izlet (radi autonomije), jos uvijek si u plusu u odnosu na klasican auto

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2016 18:38 (nixass).
14 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
sporttest kaže...
SupremeCommander kaže...
blackalbum kaže...

  jeli tko računao koliko se uštedi na gorivu tj struji ,ja mjesečno potrošim oko 700 kn na gorivo ,koliko bih trošio da imam auto na struju

 Nikad pa ni onda. Taman da je i struja besplatna, umjesto 100.000 kn platit ces elektricni automobil oko 300.000 kn, a za 200.000 kuna razlike mozes kupovati benzin sljedecih 200000/12/700 = 24 godine.

 samo sta  auto od 100 000kn ne moze ni primirisat Modelu 3

 

auto u klasi modela 3 je cijenom vrlo blizu njemu

 

malo si se negdje izgubio u izracunu.

covjek je grubo usporedio golfa i e-golfa.

cijena tesle3 ce vjerojatno biti u HR debelo preko pol milje kuna

15 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

nuklearna energija je sada medju najciscijima poslije solarne i vjetra, no kolicinom koju proizvede u svijetu je daleko ispred te dvije.

Nemojte zaboraviti druge ustede s autima.

Ja s tvrtkom imam 3 auta, jednog sam se rijesio, i svi su polovni. Odryavanje na godisnjoj razini s svim davanjima drzavi ....uzas.

 

Jedva cekam kupiti model 3.

Test vozio sam Teslu S nekoliko puta i auto je savrsenstvo.

Malo preskup trenutno, al 3-ka je pun pogodak.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

ma koji vražji pogodak?

 

oni pumpaju 6 s do 100, obiteljski auto...

 

sve ispod 9 s je cuclanje baterije, sve iznad 180 km/h je nepotrebno... zasad...

 

uz to, ima 50 kWh bateriju, a Superchargeri su besplatni za korištenje ako imate 70+ kWh bateriju....

 

znači da će ipak i direktno koštati vožnja, a ne mjesečno preko računa za struju

 

i tih 340+ km autonomije,recimo uz 80 km/h prosjeka je to malo više od 4 h vožnje...

 

znači to čudo troši 12 kW u prosjeku ?

 

neznam, ovo mi je navlakuša, razumijem da je S model tehnološki demonstrator za bogatije, ali mislim da trebaju još jednom provjeriti realne potrebe...

 

da se razumijemo, da imam love, uzeo bih S s najjačom baterijom i pogonom na sva 4...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
zeroname kaže...
kingofthenight kaže...

Tesko da Rimac moze pokrenuti neku masovnu proizvodnju ali ono sto moze je napraviti poznati brend luksuznih elektricnih automobila.

Mogu biti Ferari elektricnih auta, na dobrom su putu.

 Pa ako mu je toliko stalo do tih auta što nije on pokrenuo Crowdfunding ili se boji da bi ga kasnije rulja zatukla kada bi vidjeli da je sve fake.

Rimac je već hrpu puta rekao da njemu nije cilj proizvodnja auti, cilj njegove firme je razvoj tehnologija. Tih 8 auti koje su prodali su samo demonstracija svega što mogu, a sada tu tehnologiju prodaju većim proizvođačima(npr. Koenigsegg Regera). Bio sam nedavno i na predavanju koje su oni održali, rekli su da proizvode i puno više, ali da zbog raznih ugovora to ne smiju govoriti, a na prezentaciji je bila zamućena slika na kojoj se može vidjeti, vjerojatno električni, Fiat 500 u tvornici i druga slika s nekim plovilom(isto zamućena, ali nisam uspio skužiti ništa s nje). 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
8 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
Stric_Jura kaže...

ma koji vražji pogodak?

 

oni pumpaju 6 s do 100, obiteljski auto...

 

sve ispod 9 s je cuclanje baterije, sve iznad 180 km/h je nepotrebno... zasad...

 

 zasto 180?

kad sam na autoputu rijetko vozim ispod 180

 

14 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja

Ne znam za tebe, ali ja bih auto koji ide preko 9s do 100 opisao kao kilav i trom, a vozim se uglavnom penzionerski.
Obzirom da je kod električnih automobila prijenos snage u pravilu puno jednostavniji gubici su manji. Ako je auto pristojne aerodinamike sa 12kW se možeš komotno voziti i preko 100km/h.
Realne potrebe procjenjuju kupci, a koliko vidimo oni su navalili kao da je džabe.

14 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
kingofthenight kaže...
zeroname kaže...
kingofthenight kaže...

Tesko da Rimac moze pokrenuti neku masovnu proizvodnju ali ono sto moze je napraviti poznati brend luksuznih elektricnih automobila.

Mogu biti Ferari elektricnih auta, na dobrom su putu.

 Pa ako mu je toliko stalo do tih auta što nije on pokrenuo Crowdfunding ili se boji da bi ga kasnije rulja zatukla kada bi vidjeli da je sve fake.

 

 

Da proizvedes 100 000 automobila koliko ti strucnjaka treba, citava bivsa juga nema toliko strucne radne snage.

A da ne govorimo ulaganje u strojeve, to su stotine miliona dolara za strojeve koje jednostavno oni nemaju.

Ako se ne varam,Tesla je primao ogromne kolicine novcanih poticaja od USA za proizvodnju elekticnih automobila dok bi Rimac sve morao sam.

 Da bi proizveo 100000 automobila treba ti stručnjaka otprilike jednako kao i za 2000 automobila. Čitava juga je sklepavala automobile u nekoliko tvornica, istina bila su druga vremena. Moraš zadovoljiti milijun standarda, moraš imati strašan marketing, podršku, svašta. Sagraditi pogon i napraviti automobil je još najmanji problem, čak bi se i proizvodni pogoni mogli sagraditi relativno povoljno. Cijeli projekt ti jednostavno nema tko financirati. Ne misliš valjda da će ti iz njemačke ili talijanske banke dati pare kako bi konkurirao Fiatu ili Opelu gdje već jesu njihovi novci. Ne samo da ti ne bi dali novac nego bi se potrudili da ti ga nitko drugi ne da. Kinezi imaju kapital, ogromno znanje, stručnjake, kapacitete, pa čim se prvi automobil pojavio u Europi odmah je i susjedova baba znala da je to mrtvački sanduk na kotačima, nema u kojim novinama o tome nije pisalo. Kasnije se pričalo da su ga "slučajno" testirali pri 20% većoj brzini nego europske automobile, pa ti znaj...
Da je Rimac ikad imao i ideju nekakve masovne proizvodnje već bi ga uništili, ne možeš konkurirati ne samo tom kapitalu već i čistoj moći. Ima tu i prljavih igara. Nije pokrenuo crowdfunding jer mu nije potreban i jer očito ne želi robovati, on radi ono što želi jer može.
Mislim da se ovo o poticajima varaš, ali ne da mi se sad provjeravat, možda si u pravu.

16 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
sporttest kaže...
Stric_Jura kaže...

ma koji vražji pogodak?

 

oni pumpaju 6 s do 100, obiteljski auto...

 

sve ispod 9 s je cuclanje baterije, sve iznad 180 km/h je nepotrebno... zasad...

 

 zasto 180?

kad sam na autoputu rijetko vozim ispod 180

 

 Ti si, naravno, svjestan da je u Hrvatskoj ograničenje brzine na autocesti 130 km/h?

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
8 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
CrnaBitanga kaže...
sporttest kaže...
Stric_Jura kaže...

ma koji vražji pogodak?

 

oni pumpaju 6 s do 100, obiteljski auto...

 

sve ispod 9 s je cuclanje baterije, sve iznad 180 km/h je nepotrebno... zasad...

 

 zasto 180?

kad sam na autoputu rijetko vozim ispod 180

 

 Ti si, naravno, svjestan da je u Hrvatskoj ograničenje brzine na autocesti 130 km/h?

 da,sta je poprilicno smisno

14 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
Kad doživiš nesreću pri toj brzini nije nimalo smiješno.
14 godina
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

Ajd ostavite ovu temu koja se bavi stvarnim autom, firmom koja nešto proizvodi i ima iza sebe rezultate upisa o onom  domaćem prodavaču magle.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

$35.000 je "već od" cijena, dakle cijena osnovnog modela u USA, bez poreza, bez dodatne opreme i s najslabijim motorom. Na cestu garantirano neće niti jedan ispod $40.000 plus porezi. Ako odnos bude kao kod modela S, to onda znači u Europi sa svim porezima i carinama realno na cestu najmanje 45.000€ minus eventualne subvencije tamo gdje ih ima. Znači bez subvencija cjenovno u rangu osnovnih modela BMW 520d sa 190KS i automatikom ili A6 2.0 TDI Ultra S Tronic isto sa 190KS. Baš i nije cijena za široke mase, ali bi moglo biti interesantno za firme čiji zaposlenici imaju aute s kojima se baš i ne voze previše u komadu. Dodatni problem jest što Tesla do sada niti jedan proizvod ili uslugu nije izdao bez velikog zakašnjenja, tako da bi se najavljeni termin početka isporuke "kraj 2017" vrlo lako mogao pretvoriti u sredinu 2018 ili još kasnije, pitanje je hoće li hype držati toliko dugo. Auto kao auto vjerojatno neće biti loš, ali će vjerojatno kao i ostali elektro auti do sada značajniji tržišni uspjeh ostvariti samo tamo gdje država masovno poreznim novcem subvencionira elektro i/ili porezno kažnjava klasične automobile.

 

Inače, od ovih 200.000+ rezervacija njih puno uopće nema namjeru voziti taj auto, nego isti (ili svoje mjesto na listi čekanja) uz dobit misle odmah prodati gizdavim skorotečama kojima se, kada i ako taj auto jednom dođe na tržište i postane "must have", neće dati čekati dvije godine na svoj primjerak. Isti fenomen kao i u prvim danima iPhone-a kada se na službene isporuke čekalo mjesecima dok se na eBayu moglo istovremeno odmah dobiti isti telefon, ali po duploj cijeni (znam čak i ljude koji su iPhone tako kupili jer im je "hitno" trebao). Isto to se dešava, samo s manje pompe u medijima, kada Aston Martin, Rolls Royce, Porsche ili neka druga "ekskluzivna" marka s ograničenim proizvodnim kapacitetima i dugim rokovima isporuke najavi novi model, postoji ekipa koja doslovce živi od toga da prodaje svoje mjesto na listi čekanja nestrpljivima s viškom novca u džepu (u recimo Dubaiu postoje čak firme koje bogatim šeicima preko reda i uz priličnu proviziju nabavljaju nove, tek izašle modele Ferrarija, Aston Martina i sl).

 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja
Bolje onda ovo ubost (pogleč video!),pa nemaš brige ni s Rimcom,ni s Teslom.😀

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Teslin Model 3 – najveća crowdfunding kampanja ika

Jao pa zar nitko više nikad neće maštati o nekom super autu ili bar zujalici koja te veseli tipa alfa 4c

 

svi ćemo voziti električne tesle, jupiiiiii

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice