Teslin Model X najmanje je pouzdan automobil u SAD

poruka: 33
|
čitano: 5.172
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teslin Model X najmanje je pouzdan automobil u SAD".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Model X najmanje je pouzdan automobil u
MrBlc kaže...
Visak kaže...
@mrblc
Oprosti, ali pišeš gluposti.
Prvo, Tesla ne prima nikakve poticaje, poticaje koriste kupci. Koriste ih kupci SVIH EV, dakle i VW i ostalih.

Oprosti, ali nosiš roze naočale: http://fortune.com/2015/06/24/walmart-tesla-taxes/

 

 Ne možeš staviti link bez da ispričaš ili citiraš što taj link govori. Pročitao sam tri vaša linka i nisam našao ništa kontra onoga što sam napisao. Dapače, na NEW_MANovom linku piše:

Subsidies are handed out in all kinds of industries, with U.S. corporations collecting tens of billions of dollars each year, according to Good Jobs First, a nonprofit that tracks government subsidies. And the incentives for solar panels and electric cars are available to all companies that sell them.

Dakle, kao što rekoh, država potpomaže SVE proizvođače, i to u raznim granama industrije, ne samo EV.

MrBlc kaže...
Visak kaže...
Drugo, pogrešno predstavljaš da ti 'poticaji' znače da Tesla ne mora voditi računa o cijeni ili kvaliteti, jer su tobože na državnoj sisi. Nije to kragujevačka Zastava. Musk je čak tražio da se ti poticaji ukinu. 

Ne znači da ne mora voditi računa o cijeni i kvaliteti, ali znači da ima veću marginu. Ako dva auta dođu jednako, a jedan je malo kvalitetniji, onda se nemam što misliti. Ako za onog koji je malo nekvalitetniji odbijem povrat poreza, onda se isplati uzeti njega, sve dok razlika u kvaliteti nije tolika da preraste poticaj.

 

Visak kaže...
Treće, jadni VW i ostali moraju raditi nekvalitetnije jer tržište tako traži? Kakve veze onda ima njihovo stogodišnje iskustvo ako im i dalje proizvodi imaju probleme koji su odavno rješivi? Treba li ukinuti tržišne mehanizme i propisati norme koje auto mora zadovoljiti, kako bi bili sigurni da neće proizvoditi škart prema zahtjevima tržišta?

Greške se događaju i najiskusnijima, a jedino što tu pomaže je detaljno i dugotrajno testiranje. S obzirom da postoji dovoljan broj idiota koji su spremni kupiti novi model čak i ako znaju da nije dovoljno testiran, te će ga kupiti od konkurencije ako tvoj nije na tržištu, testiranje se svodi na skraćenu verziju, osim za kritične stvari. Jedino što to može promijeniti ponašanje ljudi - ako bi ljudi preferirali voziti provjeren i pouzdan auto, makar bio stariji model, onda bi i proizvođači počeli paziti na to i buildati reputaciju pouzdanih proizvođača.

 

 Ali Teslini auti dođu znatno više od sličnih ICE, što pobija tvoju argumentaciju.

 

Greške se STALNO događaju najiskusnijima. Ne govorim o novim tehnologijama, nego o standardnim dijelovima koji se proizvode desetljećima, a i dalje se kvare u velikom broju, pri čemu se često zna da neki model pati od određenog problema, ali se to godinama ne rješava. To se radi svjesno i čini priču o 'stogodišnjem iskustvu' smiješnom.

MrBlc kaže...
Visak kaže...
Pa to su napravili s dizelima i kako je VW reagirao - varanjem. Dakle VW radi smeće kad tako određuje tržište, a i kad država propiše standarde.

Sad već brkaš grešku i namjerno varanje (koje nitko ne brani).

 Ne brkam, te greške su uračunate, jer treba zaposliti servisnu mrežu, zaraditi od prodaje dijelova, učiniti auto zastarjelim...

Rekao bih da ti nosiš ružičaste naočale.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Teslin Model X najmanje je pouzdan automobil u
Pozdrav Visak!

Buku tijekom vožnje u unutrašnjosti automobila može stvoriti više stvari, a ne samo motor.
Neke od tih stvari su loše ili zimske gume ( sa većim ili manjim otporom kotrljanja), loša aerodinamika (recimo na mnogo vozila retrovizori su pomaknuti sa položaja bliže A nosaču prema dolje na vrata da bi smanjili buku), loša izolacija vrata (Mazda 6 i BMW 3,4 itd), tanko staklo (stakla nisu dupla) i položaj vjetrobranskog stakla, slabo brtvljenje vrata (mehanizam zatvaranja bunkera na prvim serijama audia q7), ovjes, elektromotori (možda sam krivo napisao, ali mislim na ono što čuješ u Rimcu concept one dok ubrzava).

Nedavno sam otišao pogledati bmw gc 420d u bmw salonu. Na prvu mi je auto bio u redu. Do njega je bila nova petica. Prije izlaska sam ju odlučio pogledati. Čim sam otvorio vrata, ostao sam impresioniran. Vrata su toliko debela i izolirana da kada sam sjeo u nju i zatvorio ih izgledalo je kao da sam u studiju. Nikakav zvuk iz vana ne dopire u unutrašnjost.

Na novim vozilima, kvalitetnijima, zvuk motora i ispuha pri normalnoj vožnji je gotovo nečujan.

Ne razumijem što je to toliko posebno na toj Tesli, ako ljudi koji ih testiraju i mogu usporediti sa drugim vozilima istaknu stvari koje ne valjaju,da bi ih vi koji ih niste vozili niti isprobali branili?

Nisu li te kritike (koje dolaze i od Amerikanaca!) dobre da bi se proizvod poboljšao na korist kupca (možda bas vas)?
vicious
15 godina
odjavljen
offline
Re: Teslin Model X najmanje je pouzdan automobil u
Moguće da neki proizvođači kalkuliraju s dijelovima da se kvare, ali to je ipak za većinu stvari suludo. Najviše zarađuju na servisima u garantnom roku.

Neke sitne stvari možda nisi ispravljene godinama, ali samo zato što su ljudi svojom kupovinom pokazali da im ne smeta.

S druge strane, ljudi plaćaju kaparu od 1000 USD za auto koje nisu ni vidili. Oni također potiču takvo ponašanje proizvođača.

Što se tiče poticaja, definitivno Tesla nije jedini, ali je pitanje koliko koja kompanija dobija u odnosu na ono što tad nudi. Tesla je dobio puno na osnovu obećanja.

Što se tiče poticaja kupcu, ne možeš tvrditi da to poticaji ne utječu na ponašanje kupaca. Ako to tvrdiš nemaš pojma ni o ekonomiji ni o psihologiji. Ako tvrdiš da utječu na ponašanje kupaca, ali Tesla od toga nema koristi, onda ti šteka logika.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice