Testiranja za Mensu

poruka: 19
|
čitano: 13.529
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testiranja za Mensu".
12 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

drugim riječima, inteligencija je ono što mjere testovi inteligencije, a 'ko voli nek izvoli, 70 kunića upad :P

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

inteligentan nece dat 70 kn za to.

 
36 0 hvala 0
14 godina
offline
Testiranja za Mensu

A i raspored po gradovima im je malo jači...

http://www.travian.com.hr/?uc=hr5_30144 Winter is coming...
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Testiranja za Mensu

Jedan poznati hrvatski neuroznanstvenik na pitanja;
Je li čovjekova inteligencija genetski uvjetovana ?
Što mislite o testovima inteligencije, koji su kontroverzna tema zbog činjenice da neke etničke i rasne skupine na njima postižu bolje rezultate od drugih ?

..odgovara:

Ne bih se previše upuštao u nepotrebna i sterilna razglabanja o tzv. inteligenciji, a još manje o IQ testovima, stoga što sve to smatram zastarjelim i irelevantnim pitanjima sa stajališta moderne neuroznanosti.
Jednostavno, ta tzv "inteligencija" ne postoji kao jasno definirana biološka funkcija, kao što su npr. vid, sluh, bol, pamćenje ili pozornost, pa stoga ne postoji niti jasno definiran biloški supstrat za takvu navodnu funkciju.
uostalom, štogod ti IQ testovi mjerili, jer "nešto" sigurno mjere, k tome i uspješno i na standariziran način, to NIJE ONO što bih smatrao zbilja ključnim za ljudskost i stvarni napredak a to je kreativnost i sposobnost kritičkog mišljenja i tolerancije prema drugima.
Čini se da nitko nikad IQ testovima nije uspio prepoznati i predvidjeti nekog novog Mozarta ili Einsteina ili Majku Terezu.
S druge strane čini se da brojni članovi MENSE i sl. udruga imaju iznimno visoke rezultate na IQ testovima, a jasne pozitivne posljedice te činjenice se ne mogu tako i upečatljivo prepoznati u njihovom privatnom i profesionalnom životu. {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
15 3 hvala 2
15 godina
online
Testiranja za Mensu

bio prije cca 10ak godina i prošao te se učlanio čisto da dobijem karticu kao dokaz da sam član

jedino što taj test pokazuje je koliko ste inteligentni prepoznati tijek logičnih nizova i ama baš ništa više

 

no pravi šlag na torti je bio spoznaja kako hrv. mensa funkcionira: e, HDZ je goli Q kako su ovi tek korumpirani! mensino glasilo im je služilo za međusobno prepucavanje tko je istinski vođa hrv. mense jer je prethodnik kao zatajio novce od udruge što dovodi do zaključka kako najinteligentniji ljudi, čim im se pruži prilika, kradu XD

 

enivejz, zbog neplaćanja članarine sam ispisan no ostala mi je kartica koju sam vadio po tulumima kako bi impresionirao pice koje, čudnog li čuda, su više impresionirane nekim ekonomsko-statusnim simbolom neg s istinskom inteligencijom...

 

poanta: ne bacajte pare na to, ama baš nikakve koristi

 
24 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

dat 70kn da mi netko kaze da sam kreten?

 

hvala ali ovaj kreten ce zadrzat 70 kn :P

Moj PC  
32 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranja za Mensu
Skoll kaže...

dat 70kn da mi netko kaze da sam kreten?

 

hvala ali ovaj kreten ce zadrzat 70 kn :P

sad si ispa cak i pametan {#}

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
16 godina
offline
Re: Testiranja za Mensu
apoteka kaže...

sad si ispa cak i pametan {#}

 

U biti izraz pametan i inteligencija su dva različita pojma :)

15 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

Odusevljen sam!!! 
Ne mengom, nego samim člankom. Baš je pažljivo duhovito napisan. 

 Mens(g)a mi nije nista posebno zanimljiva. A tih 70 kuna ću prije dati džeparošu nego njima lopovima.
Realno gledano dzeparoš i onsi su na istom levelu, lopovi, ali oni mi se više gade. Sve vladine organizacije mi se gade. Moram napisati da mi se i sama vlada gadi.

 

 

 


Ne nisam nepismen, pa da pisem vlada ili mensa malim pocetnim slovom, nego cisto pokazujem nepostovanje, jer drugacije nezasluzuju.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2012 14:33 (xZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

Kad sam bio mlađi to mi je bila želja. Nakon nekog vremena shvatiš da - niti se inteligencija može mjeriti (čak niti izraziti), niti ima ikakve koristi od tog masturbiranja. Zamisli kako gust ego je u tim prostorijama. Ne možeš sjediti tamo i osjećati se ugodno kad svatko za sebe misli da je, ono - baš  naj.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

ma glupost ziva... Prije jedno 5 godina sam rjesavao onaj njihov test. Kad sam ga rjesio prvi puta, dodje rezultat oko 150. Kad sam ga rjesavao drugi puta, vec sam bio nize na 138(nije bilo isti dan). Kad sam rjesio random , a da nisam ni procitao pitanja, rjesio sam 129. Pa tko je sad tu pametan a tko nije... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Testiranja za Mensu
xyan kaže...

ma glupost ziva... Prije jedno 5 godina sam rjesavao onaj njihov test. Kad sam ga rjesio prvi puta, dodje rezultat oko 150. Kad sam ga rjesavao drugi puta, vec sam bio nize na 138(nije bilo isti dan). Kad sam rjesio random , a da nisam ni procitao pitanja, rjesio sam 129. Pa tko je sad tu pametan a tko nije... 

 

 

Pa  očito je bio najpametniji onaj što ti je prvi puta pisao test. Onaj drugi je bio malo manje pametan, a ja bogame ovom trećem ne bi ni platio, da sam na tvom mjestu!

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

Riješio ja to prije 11 godina, iz zezancije.

Dobio rezultat 148, dakle - granično sam pametan.

 

Nakon toga je par godina uslijedila tortura spamovima (snail mailom) na kućnu adresu svakih šest mjeseci - molba za učlanjenje i rukom ispunjena uplatnica za godišnju članarinu. Često ispravljana korektorom, jer je ispunjavač griješio.

 

Uz uplatnicu je uvijek bio priložen i Mensin bilten - prelaman u Wordu, printan na HP-ovom Laserjetu 1100 i pun zanimljivih i inteligentnih tema, npr.: "Kada će doći greysi?" (za nepratitelje hrvatske mišakovštine, "grejsi" su, navodno, rasa vanzemaljaca) i "Kako nam je bilo na Mensinom druženju u Gorskoj kotaru, na kojem smo igrali 'Čovječe ne ljuti se'".

 

Stvarno ne znam zašto se nisam nikad učlanio - vjerojatno zato što sam glup. {#}

 

PS: Netko je spomenuo da je bivši predsjednik udruge prije par godina osuđen jer je pronevjerio hrpu para. Za one koji ne znaju, to je napravio na najinteligentniji način za koji sam ikad čuo: podizao je gotovinu s računa bez predaje ikakve dokumentacije.

 

PPS: Naknadno sam saznao da su gotovo svi koji su išli na testiranje dobili rezultat 148. Možda se brojka poveća kad uplatiš godišnju članarinu...

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranja za Mensu
Drago kaže...
xyan kaže...

ma glupost ziva... Prije jedno 5 godina sam rjesavao onaj njihov test. Kad sam ga rjesio prvi puta, dodje rezultat oko 150. Kad sam ga rjesavao drugi puta, vec sam bio nize na 138(nije bilo isti dan). Kad sam rjesio random , a da nisam ni procitao pitanja, rjesio sam 129. Pa tko je sad tu pametan a tko nije... 

 

 

Pa  očito je bio najpametniji onaj što ti je prvi puta pisao test. Onaj drugi je bio malo manje pametan, a ja bogame ovom trećem ne bi ni platio, da sam na tvom mjestu!

 

Haha, jesi me sa ovom mojom zadnjom skurio XD Impliciram na to da i random odgovorima mozes postici veci rezultat i spadati u kategoriju "iznadprosjecno" pametnih. 

12 godina
protjeran
offline
Testiranja za Mensu

Mensa-on line test (za Rvacku)

 

Eto, tko hoće neka se malo zabavlja. Skrola se prema dolje (za ove malo gluplje) {#}

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Testiranja za Mensu

ovako stvari stoje,nema covjeka koji sve zna,ja recimo neznam ljepit plocice,a bome ni izracunat matematicki korjen od 9 ,neide pa sta ,ali znam promjeniti recimo gumu na biciklu,hehe,znam oprat ves u ves masini,e da jos znam neke kucanske poslove bolje nego neko drugi ,da ne nabrajam,jebal..a vas taka inteligencija za 70 kunica,treba nes radit a ne prodavat pamet,sadit ,zaljevat ,kopat i tako to,nemoj mi slamu prodavat , pozdrav od sarm@ , e da znam i zarulju promjenit na plafonu i pipu u kupaoni , hehehe

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Testiranja za Mensu

Kako je jedan moj profesor rekao:"Inteligencija je najpostenije podijeljen resurs, svatko misli da je ima dovoljno."   {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranja za Mensu
apoteka kaže...
Skoll kaže...

dat 70kn da mi netko kaze da sam kreten?

 

hvala ali ovaj kreten ce zadrzat 70 kn :P

sad si ispa cak i pametan {#}

Nikada nisam imo toliko TU xD

 

a sada ozbiljno, vjerujem da je vecina bila na IQ testu pri pregledu za vojsku, a oni koji su izbjegli tu zabavu vjerujem da ce proci dovoljno testova pri zaposljavanju, tako da nema potrebe placat nesto sto cete prije ili kasnije dobit besplatno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2012 19:58 (Skoll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Testiranja za Mensu
Skoll kaže...
apoteka kaže...
Skoll kaže...

dat 70kn da mi netko kaze da sam kreten?

 

hvala ali ovaj kreten ce zadrzat 70 kn :P

sad si ispa cak i pametan {#}

Nikada nisam imo toliko TU xD

 

a sada ozbiljno, vjerujem da je vecina bila na IQ testu pri pregledu za vojsku, a oni koji su izbjegli tu zabavu vjerujem da ce proci dovoljno testova pri zaposljavanju, tako da nema potrebe placat nesto sto cete prije ili kasnije dobit besplatno.

IQ test pri pregledu za vojsku?

ja se najbolje sjecan pitanja

koje je boje sunce?

a) zuto

b) plavo

c) more

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice