The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

poruka: 15
|
čitano: 4.194
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Circle – privatnost u doba društvenih mreža".
15 godina
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

meni se na te teme najviše swinja serija black mirror, osobito prva sezona, koja opako raskrinkava patologije uzrokovane tehnologijom. i ne vrijeđa telekenjciju iza oka promatrača. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

Hvala na preporuci Drago idem veceras gledat, trebao bi biti dobar.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

Nadao sam se da ce film ostavljati bolji dojam od navedenog.

Svejedno, ipak cu ga pogledati, ako zbog niceg drugog, zbog uloge Tom Hanksa.

 

Inace, knjiga je daleko od ljubica.

Nikako je nebi opisao kao kakvo remek djelo, ili knjigu koju svatko mora procitati. No, svakako je zanimljivi roman o "revolucionarnoj" kompaniji i njezinim otudenim radnicima koji su uvjereni da je odricanje privatnosti next step u napretku civilizacije.

Iako su djelovi knjige pomalo plitki, sa tehnoloske i filozofske strane ima zanimljiivih ideja.

 

Jos uvijek neznam kako je u filmu, no knjiga je daleko od feel good dojma kada je u pitanju takvo poslovanje i takav mindset ukljucenih zaposlenika.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

Ne znam koliko je pristajanje na nadzor neuvjerljivo, možda na način prikazan u filmu, ali u stvarnosti se stalno događa. Fejsbuci i Instagrami su jedan, ekstremno dobrovoljni dio, gdje ljudi sami nude svoju privatnost. Tu su i svi televizori, mobiteli, tableti i 'kućni zvučnici' spojeni u Oblak. Zatim nadzorne kamere, koje su na svakom ćošku, pa reality showovi. Sve je to dobrovoljno.

 

Neki dan me Youtube aplikacija 'prisilila' (dosađivanjem pri svakom pokretanju) da instaliram novu verziju, koja traži pristup mikrofonu i još pet-šest drugih privilegija bez kojih je do sada sasvim dobro radila. Trebalo bi uvesti pravilo da se može odbiti pojedina privilegija, što ti onemogućava korištenje nekih funkcija u aplikaciji, ali da ostale možeš koristiti. Ovako je uzmi ili ostavi. mZaba pri pokretanju automatski uključuje geolokaciju da mi pomogne naći bankomat ili poslovnicu, ali ja u 99.9% slučajeva ne trebam bankomat i polslovnicu i ne želim da oni znaju moju lokaciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 2
16 godina
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

Koliko god film bio glup iznenadit će me ne bude li naša budućnost poput Circle-a.

 

Stvar je u tome što bilo kakve radikalne promjene ne dolaze naglo (jer ih nitko ne bi prihvatio), pa tako i odricanje od privatnosti, sve to ide u malim koracima,

dok se ne dođe do ovoga poput Circle-a kada to više nije radikalna promjena nego logičan nastavak svega što je prethodilo tome.

 

I tu se ne radi samo o privatnosti nego o svemu što nam vlade, velike firme i banke serviraju, tj. praktički svatko tko je "prevelik da propadne" (too big to fail) ima

utjecaja i utječe na naše živote, sve u malim koracima koji se lakše gutaju.

 

Ja se recimo zapitam kad smo to prihvatili rad od 8 sati dnevno i dva dana odmora kao normalnu stvar? Pa to je suludo!

Ali je totalno prihvaćeno kao normalno, nitko ni ne razmišlja o tome a kamoli da se buni..

Mislite da je rad nedjeljom problem? Za 20 godina svi će radit nedjeljom. A za 30 Circle..

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2017 13:02 (PaleRider).
 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

Drago, imas zuti karton.

Prvi sam za slobodu govora i misli, cijenim i postujem tvoja razmisljanja, ali kod Emme Watson povlacimo granicu koja se ne prelazi.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
4 1 hvala 2
11 godina
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

"Je*iga, s nestankom klasične grčke drame i zbora ..."

 

Što znači Je*iga? Je pomnoženo sa iga? Što je onda Je, a što iga i kako se to množi?

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: The Circle – privatnost u doba društvenih mrež
PaleRider kaže...

 .....

Ja se recimo zapitam kad smo to prihvatili rad od 8 sati dnevno i dva dana odmora kao normalnu stvar? Pa to je suludo!

  Fakat je suludo. Trebali smo ostat na 14 satnom dnevno i nedjelja fraj. Bedaki

16 godina
neaktivan
offline
Re: The Circle – privatnost u doba društvenih mrež
PaleRider kaže...

Ja se recimo zapitam kad smo to prihvatili rad od 8 sati dnevno i dva dana odmora kao normalnu stvar? Pa to je suludo!

Ali je totalno prihvaćeno kao normalno, nitko ni ne razmišlja o tome a kamoli da se buni..

Mislite da je rad nedjeljom problem? Za 20 godina svi će radit nedjeljom. A za 30 Circle..

 Imaš li pojma kolika je satnica bila prije nego su nas 'natjerali' da prihvatimo 40 satni radni tjedan?

 

I to još napišeš u trodnevnom vikendu za 1. maj.

praznik_rada

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2017 16:11 (Visak).
15 godina
offline
Re: The Circle – privatnost u doba društvenih mrež

Nakon 3 sekunde forspana je bilo vidljivo da je opet neki americki producent 'dobio ideju' gledajuci englesku seriju (black mirror). I onda naravno, sve zapakirao u ne gledljivu americku bljuvotinu. 

10 godina
offline
The Circle – privatnost u doba društvenih mreža

Hm, ne znam jel' bum baš gledal film, jerbo filmove inače ne gledam osim westerna.

 

Inače, zanimljiva je ova tema u današnjem dobu, gdje bi koji smo viralni trebali pristatati na sve, jer u protivnome nešto skrivamo, sumnjivi smo, čudno smo itd....Kao, da je čuvati sebe, svoju privatnost, svoj intimni prostor nešto loše, baš naprotiv, što smo više svoji, to smo manji tuđi. Po meni tako i treba biti. Koliko god nekome tko razumijem ovo o čemu pišem izgledalo banalno i samorazumljivo, uvijek treba kretati od jednostavnosti koja najlakše objašnjava stvarnost.

Ta, Kundera je pisao da najbolji prijatelji ne znaju sve jedni o drugima. Međutim, onda ekipa pogleda film, te popije svu pamet svijeta, kao da je takva vrsta umjetnosti jedino važeća.

 

Mislim, što čovjek manje zna s njim je lakše manipulirati, ak' jedino svoje spoznaje svijeta crpi iz ovih lako mentalno probavljivih izvora kao što je slikovni prikaz stvarnost na filmskom platnu ili pak ako surfa po Internetu po onim stranicama koje se samo bave teorijama urota, lako postaje igračka za nečii tuđi, niski interes.

To su počesto labilni ljudi bilo svojim karakterom ili pshilogijom, te si nikako drugačije ne mogu objasniti svijet oko sebe, nego na način, da se više bave drugima na luzerski način, nego sa samim sobom.

 

Inače, lajkam review na sami film.

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 2 hvala 1
16 godina
offline
Re: The Circle – privatnost u doba društvenih mrež
Visak kaže...

 Imaš li pojma kolika je satnica bila prije nego su nas 'natjerali' da prihvatimo 40 satni radni tjedan?

 

I to još napišeš u trodnevnom vikendu za 1. maj.

praznik_rada

 

 

Zahvaljujem na informaciji, znao sam da je 1. maj praznik rada i uredno sam ga slavio godinama ali nisam znao povodom čega se obillježava (ne šalim se :-)

 

Ono što je bilo prije 8 sati je bilo ropstvo a ne radni tjedan tako da je jasno da 8 sati zvuči puno bolje od toga, ali trebali su tražiti 6!

16 godina
moderator
offline
Re: The Circle – privatnost u doba društvenih mrež
markoBT kaže...

"Je*iga, s nestankom klasične grčke drame i zbora ..."

 

Što znači Je*iga? Je pomnoženo sa iga? Što je onda Je, a što iga i kako se to množi?

 

 

Ja sam napisao "Jebiga", netko je kasnije prčkao po tekstu, valjda da ne sablazni publiku, reći ću mu samo inicijale, Miro Rosandić.

 

 

 

This space for rent!
11 godina
offline
Re: The Circle – privatnost u doba društvenih mrež

Jebiga. Sad sam, naknadno, sablažnjen. 

 

Usput kako bi se nesablažnjivo reklo - jebiga?

16 godina
moderator
offline
Re: The Circle – privatnost u doba društvenih mrež
markoBT kaže...

Jebiga. Sad sam, naknadno, sablažnjen. 

 

Usput kako bi se nesablažnjivo reklo - jebiga?

 

 

Može se samo matematički prikazati kao umnožak Je i iga.

 

 

This space for rent!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice