ThinkPad tipkovnica

poruka: 7
|
čitano: 4.590
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ThinkPad tipkovnica".
14 godina
neaktivan
offline
ThinkPad tipkovnica

mah sta ce mi to. vise volim one normalne duguljaste a ne ove kockaste. Neodlučan

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ThinkPad tipkovnica

Na ovakvoj tipkovnici je puno finije tipkati nego po običnoj... šteta što nema numerički dio.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ThinkPad tipkovnica

Ovakvu tipkovnicu IBM frend ima već godinama.

 

Naravno ne vizualno identičnu.

 

Ali vrhunski je filing raditi na njoj.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2009 13:40 (Danny_HR).
16 godina
offline
ThinkPad tipkovnica

ThinkPadova tipkovnica meni je najbolje iskustvo tipkanja do sad, najradije i tipkam na mom R61i prijenosniku, uz to da mi se sviđa i Microsoftova natural tipkovnica koju koristim na desktopu (stari ergonomski Natural keyboard dizajn), pa me možete nazvati "tipkovničkim čudakom" Osmijeh.

 

Taj hod tipki koje ima ThinkPadova tipkovnica meni je savršen, relativno kratak, a opet dovoljno dug i s pravom mjerom otpora. Sam raspored tipki je najbolji u svijetu prijenosnika, dapače, nebih imao ništa protiv da i desktop tipkovnice imaju isti raspored, koji je istovremeno vrlo kompaktan, ali i funkcionalan.

 

Jedan od glavnih razloga zašto sam lani odabrao upravo ThinkPad prijenosnik je tipkovnica i trackpoint. Za potonji sam pretpostavljao da je prava zamjena za miša, iako ga nikad prije nisam isprobao na djelu. I zaista, trackpoint mi je u potpunosti zamijenio miša, dok touchpad uopće ne koristim jer mi je pored izvrsnog trackpointa previše spor. Nije mi jasno zašto prijenosnika ostalih proizvođača s ugrađenim trackpointom nema za prste jedne ruke, pogotovo netbooka kod kojih bi to ujedno bila i ušteda na prostoru. Možda je tehnologija u vlasništvu IBM-a/ Lenova, pa je implementacija skuplja zbog licenciranja? Vrijeme navikavanja na njega svega je nekoliko dana i danas bih i na desktopu bez imalo nelagode mogao svakodnevno koristiti trackpoint. Sve obavljam s njim istom brzinom kao i s mišem, čak i igram višesatne "seanse" Civilizationa 4. Ok, za FPS-ove definitivno nije Namigiva.

 

Ne znam kako se ni jedan poznati proizvođač tipkovnica nije odlučio za ugradnju trackpointa u barem neke modele tipkovnica, eksperiment koji ih ne bi upropastio, ali bi im mogao donijeti popularnost i zaradu. U Lenovovu tipkovnicu dodao bih alfanumerički dio (iako ga ne koristim), što bi malo izdužilo tipkovnicu, dalo joj uobičajenu tipkovničku formu, a istovremeno ne bi previše narušilo kompaknost. Također bih malo poradio na dizajnu, jer tipkovnica izgleda kao da je isječena iz prijenosnika.

 

Da zaključim ovaj poduži post, bravo za Lenovo, nadam se da će tipkovnica polučiti uspjeh i da će ponukati barem još nekog proizvođača da izda tipkovnicu s trackpointom. Ukoliko tipkovnica u nas bude stajala tristotinjak kn, vjerojatno ću si je i sam uzeti jednom prilikom.

Ustaj OS-e, CD-ROM te zove!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: ThinkPad tipkovnica
kowach kaže...

Na ovakvoj tipkovnici je puno finije tipkati nego po običnoj... šteta što nema numerički dio.

ThikPad UltraNav tipkovnica postoji već odavno

 

http://www.geek.com/articles/chips/review-lenovo-thinkpad-ultranav-keyboard-20090325/

16 godina
protjeran
offline
ThinkPad tipkovnica

Nije loše, ni previše skupo, mislim na Lenovo ThinkPad tipkovnicu.

Mighty Mouse - Raven Black Mighty Mouse - Raven Black
Mighty Mouse - Num Pad Mighty Mouse - Num Pad
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...I'm not your friend, buddy! I'm not your buddy, guy! He's not your guy, friend! I'm not your friend, buddy! We're not your buddies guy
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2009 11:52 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ThinkPad tipkovnica

Ovo kupujem čim dođe u nas...

Every hole is a goal!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice