Tko još mari za Apple Watch?

poruka: 29
|
čitano: 5.952
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko još mari za Apple Watch?".
16 godina
neaktivan
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Kako nitko ne mari? Pa na BOLu nema dana da ga se ne spomene.

 

Sat koji ne može puna 24 sata pokazivati vrijeme lol

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
35 1 hvala 0
13 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

sat ce raditi i bez iPhonea, ono sto rade meh satovi, pokazivati vrijeme.

 

Upitan je high end, ali tu pricamo o ridikulozno malim kolicinama, mjere se u tisucama komada, eventualno par desetaka tisuca ... toliko ce ih prodati, a profit od stotinjak miljuna $ za jednu luksuznu nišu nece biti za baciti.

 

Za procijeniti uspjesnost koncepta treba sacekati v2 i 3, dakle 3/4 godine ... desetak miljuna komada do kraja godine ciniti ce oko 2/3 trzista, preko 90% najviseg cjenovnog. Mislim da je to cilj za prvu godinu.

 

Sam koncept je dodatak iPhoneu, dakle nema kanabaliziranja kao sa mini iPadom recimo, a ukoliko se stvarno ljudima svidi 90% informacija hendlati sa sata i imati slobodne ruke, moglo bi biti pogodak.

 
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

imaš pravo. svaka rečenica (i njezina poruka) je na mjestu. sad još sam valja pričekati buljuk zapijenjenih religioznih epl-militanata da ispucaju svoje palce nadolje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Tko još mari za Apple Watch?

K tome i jedna jako smiješna stvar: to je LCD ekrančić na litijskoj bateriji - dok će ekrančić potrajati koju godinu, baterija je mrtva za manje od dvije. Velike stvari.

 

Pravi mehanički sat traje, servisira se...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Tko još mari za Apple Watch?

frend mi je uzeo neki samsung za 3000kn, ljudi moji tamagotchi

  je svemirski brod za to! prestravljen sam koji uzas(meni osobno) od proizvoda za tolike novce!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
Ako sat nikoga ne zanima, nece se prodavati, a i los je, zasto onda Bug pise o njemu?
Dajete prostora trolovima da se skupljaju i bacaju prazne fraze o ovcama, fanboyevima...a sat zapravo rijetko koga i zanima.
11 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Petricu ubo si u srijedu.  Samo klasični ručni sat dolazi u obzir

 

Evo koja je umjetnost pravljenje sata :

 

 

 

 

 

 

PS: Samo jedna ispravka "da prosječan Rolex košta kao sportski automobil" , Submariner kao "najpoznatiji sat na svijetu" košta  ~8k€ a ima još puno modela koji u varijanti SS koji idu ispod 10k€ takoda, ide to dosta ispod cijene sportskog automobila.

 

 

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 

 

PS: Samo jedna ispravka "da prosječan Rolex košta kao sportski automobil" , Submariner kao "najpoznatiji sat na svijetu" košta  ~8k€ a ima još puno modela koji u varijanti SS koji idu ispod 10k€ takoda, ide to dosta ispod cijene sportskog automobila.

 U Monacu sam vidio satove od 200k €ura. Ako se ne varam, marka je bila IWC. Aston Martin će te jeftinije doći.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
Bukva kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 

 

PS: Samo jedna ispravka "da prosječan Rolex košta kao sportski automobil" , Submariner kao "najpoznatiji sat na svijetu" košta  ~8k€ a ima još puno modela koji u varijanti SS koji idu ispod 10k€ takoda, ide to dosta ispod cijene sportskog automobila.

 U Monacu sam vidio satove od 200k €ura. Ako se ne varam, marka je bila IWC. Aston Martin će te jeftinije doći.

 Imaš ti i dosta skupljih satova od tih 200k€ (turbillon i grand complication su žara skupi)ali ovde je u pitanju (u članku spominje Rolex) kojih ima dosta SS modela već za tričavih 7k do 10k€ (Submariner,Datejust,Explorer,Milgauss...)

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 14:15 (Sheldon Cooper Ph.D).
12 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Kada se ide usporedjivati "klasicne" satove s Apple i ostalim "pametnim" satovima, svakome tko cijeni kvalitetnu uricu odmah je jasno da su to kruske i jabuke. 

 

Niti jedan jedini promil na pad prodaje svicarskih i slicnih luksuznih satova takav sat nece utjecati. Zasto?

 

Jer ovakav uredjaj nije alternativa pravom satu, nego dodatak mobitelu, nova trzisna kategorija i ovog puta nisu, kako to kazu, "reinventali" sat. Onaj tko si zeli uzeti pravi sat uvijek ce ici na mehaniku. Bas ce netko tko planira kupiti Omegu ili Rolex odustati od toga zbog ovog smijesnog "sata" koji nije u stanju jedan vikend odraditi bez nadopunjavanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Petricu ubo si u srijedu.  Samo klasični ručni sat dolazi u obzir

 

Evo koja je umjetnost pravljenje sata :

 Izrazi kao što su ručni raddugogodišnja tradicijamajstorstvo izmišljeni su da bi bogati ljudi imali na što potrošiti novac i da bi siromašni imali za čime da sline.

11 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Kad smo kod APPLE-a i njihovog sata, dobro je spomenuti kako "pravi inženjeri" te moćne kompanije stvaraju MacBook Air laptope 

 

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Oce jos netko poslat taj link sa malim od kužine iz sevilje? 😅 

 

apple watch nije konkurencija luksuznom rucnom nakitu. kao sto je vec receno to je dodatak ajfonu i o tome koliko uspjesno moze mijenjati smartphone / iPod u odredenim situacijama ce ovisiti koliko ce biti uspjesan. djecje bolesti ce biti rjesavane u sljedecim revizijama.

 

gold edition etc su tu za one koji ga zele probati a novac nije problem. cisto statusni simbol kao uostalom sav nakit pa i ti cuveni mehanicki satovi sa marketingom o tradiciji i reklamama sa pogledima u daljinu ... bs.

 

Health kit i slicne stvari bi mogle biti next big thing, a watch je idealan za takve stvari ...

 

 

Ocekujem da ce se prodavati sasvim solidno, nista spektakularno ali trziste ce biti znacajno za par godina.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 20:35 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

A neznam, tko je blesaviji ovi koji kupuju ajwoč, ili ovi koji kupuju rolexe i slične $$$$$$ satove.

 

neznam šta mi treba bit u glavi da to kupim ili toliko potrošim na sat, rađe ću te pare investirat ili potrošit na puno pametnije stvari

 
1 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
bus kaže...

A neznam, tko je blesaviji ovi koji kupuju ajwoč, ili ovi koji kupuju rolexe i slične $$$$$$ satove.

 

neznam šta mi treba bit u glavi da to kupim ili toliko potrošim na sat, rađe ću te pare investirat ili potrošit na puno pametnije stvari

 

konkretno.

rolex submariner 1990. u ducanu 2000 DEM cca (polovni se mogao naci i za manje od 1000 DEM)

rolex submariner 2015. u ducanu 7400 € (polovni ovisno o verziji i stanju od 3000€ pa na gore). 

i napomena, uz relanu cijenu jako se brzo prodaju, slicno kao i zlato. 

 

danas nije bas lako pronaci tako sigurne investicije, a uz to jos pruzaju uz funkciju i  svakodnevno zadovoljstvo. 

 

 

 

9 godina
protjeran
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
bus kaže...

A neznam, tko je blesaviji ovi koji kupuju ajwoč, ili ovi koji kupuju rolexe i slične $$$$$$ satove.

 

neznam šta mi treba bit u glavi da to kupim ili toliko potrošim na sat, rađe ću te pare investirat ili potrošit na puno pametnije stvari

Kad imaš love da više ne znaš kamo investirati, tada ideš na smanjenje gubitaka od inflacije, onda kupuješ kolekcionarske stvari. Zašto? Zato što tim stvarima kroz vrijeme raste vrijednost...

14 godina
neaktivan
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Svi ovdje pricaju o nekim fanbojima i ne-mrscima applea.

 

A kojeg ste vi to kolegu vidjeli da je tu na forumu pohvalio apple watch?

Svi pricaju nesto appleovci, ovce ce svrsavat na ovo. Sve nesto imaginarno

svi imaju nekog frenda koji posjeduje n (n>=1, obicno n=1) apple uredaja

i vec je naveci idiot na svijetu i zapravo vam uopce nije prijatelj.

 

Se*e se stalno i pljuje ali o vecinom imaginarnih likova

koje zamisljate ko sektu koji su ovisni o apple prozvodima.

 

A o nama (da, tko bi reko i ja sam imo iPod) koji smo imali

i jedan apple proizvod pricate ko da smo najgluplji rod,

posebno glup podskup ljudi na planeti bug online forum.

 

Iskreno gadite mi se vi zadrti apple-mrsci koji se nadete u svakoj

apple temi. Ako imate androide ili sto vec, super, lijepo vama,

ali kaj radite u ovoj temi ako mrzite apple?

 

Mora da su neki kompleksi u pitanju, a koji nemam pojma...

 

Jer apple watch je (bez sarkazma) los. 

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 21:56 (Mojpismonosa).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
Onjegin kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Petricu ubo si u srijedu.  Samo klasični ručni sat dolazi u obzir

 

Evo koja je umjetnost pravljenje sata :

 Izrazi kao što su ručni raddugogodišnja tradicijamajstorstvo izmišljeni su da bi bogati ljudi imali na što potrošiti novac i da bi siromašni imali za čime da sline.

 Radije nemoj ništa napisati nego srati bez pokrića.

 

Za vrhunske satove se potroše sati i sati za sastavljanje gdje ne postoji automatizacija i mehanizacija već sve sastavljaju rukom vrhunski urari. Primjerice za sat sa 3 kazaljke Langeovi urari trebaju mjesec dana za izradu a za top modele i do 18 mjeseci! I skill poteban za sastavljanje tako preciznog mehanizma na svijetu ima možda 100-tinjak ljudi.

 

Svakih koliko sa proizvodne trake izađe novi Apple Watch? Koliko ljudi na svijetu zna sjediti za pokretnom trakom i ponavljati 5 koraka za koje je "pripitomljen"?

 

Apple Watch, kao ni ikoji sat tog tipa, neće ikako ugroziti sat s mehaničkim mehanizmom.

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
10 godina
neaktivan
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Presmiješan članak, autor hejter Apple-a, pa je malo srao po proizvodu koji nikad nije vidio. Bla bla bla...

 

Ni meni nije potreban takav proizvod, al ima toliko glupih proizvoda na ovoj planeti pa ne vidim čemu isticati samo Apple. Ona nabroji i tisuće ostalih 'nepotrebnih' proizvoda.

 
2 5 hvala 0
14 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Da parafraziram naslov, tko još mari za analitičare i sve one koji se takvima osjećaju. Boli ekipu iz Apple ona stvar za sve analitičare ovog svijeta kad oni znaju raditi posao i zaradjivati. Ipak su pare najvažnije. A da će uzeti dobar dio tržišta Swatchu to je sigurno. Ne vjerujem da Swatch ekipa mirno spava.

 

Osim toga vremena se mjenjaju, a Apple je jedan od najboljih primjera. Nove bogataše moža više veseli zlatni Apple watch od Rolexa. Ali što mi smrtnici, a pogotovo polumrtvi Hrvati znamo o tome.

 

---

Sent from my perfect iPad Air kupljen za 2600 kunića

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 23:40 (CroDexter).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Petriću, snimi si ovaj članak na neku od vremenskih kaspula pa si pošalji za dvije godine. Onda napiši novi i priznaj koliko si tada bio neuk.

 
4 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Slazem se najveci promasaj 21 stoljeca,  znaci rucni sat se mora puniti svaki dan... onak wtfff... da je rijesen problem baterije mozda ( kazem samo mozda) bi uspjeli utrpati ovakav proizvod ajfon ovcama...

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Ma to se ni ne moze nazvati satom. Ali ne sumnjam da ih nece prodati 15 miliona 

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Ne vidim nikakvog smisla u jednom smartwatchu. Pricam opcenito, a ne samo o apple watchu. Jednako goFno mi je i samsungov, motorolin, itd.

Mozda cu pogrijesiti pa ova bransa napravi nevidjeni uspjeh. No nadam se da necu, jer onda stvarno idemo prema idiokraciji dosta brzim tempom nego neki smatraju.

 

 

 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Petricu ubo si u srijedu.  Samo klasični ručni sat dolazi u obzir

 

Evo koja je umjetnost pravljenje sata :

 

 

 

PS: Samo jedna ispravka "da prosječan Rolex košta kao sportski automobil" , Submariner kao "najpoznatiji sat na svijetu" košta  ~8k€ a ima još puno modela koji u varijanti SS koji idu ispod 10k€ takoda, ide to dosta ispod cijene sportskog automobila.

 

Evo, da te malo nadopunim Glashutteovim promo videom koji puno toga pojašnjava. Dakle svaki dio rade sami na strojevima koji ne postoje, nego se izrađuju po narudžbi samo za tu tvornicu. Najjeftiniji je 5k€...

Čvarci su bomboni od svinje
13 godina
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
brachonelix kaže...

Presmiješan članak, autor hejter Apple-a, pa je malo srao po proizvodu koji nikad nije vidio. Bla bla bla...

 

Ni meni nije potreban takav proizvod, al ima toliko glupih proizvoda na ovoj planeti pa ne vidim čemu isticati samo Apple. Ona nabroji i tisuće ostalih 'nepotrebnih' proizvoda.

 Ti baš ne pratiš redovito Bug, jel? Da pratiš znao bi da je autor jedan od najvećih Apple fanova

15 godina
offline
Tko još mari za Apple Watch?

Apple mi izgleda kao dobro zaokružen produkt no ništa revolucionarnog. Od svega predstavljenog Apple Pay bi mogao biti najveći boom, no cijena pametnih satova je ono što mene užasava. Nakon što sam par mjeseci se guštao u Samsung Gearu, pa s Sony SW2 zaista sam shvatio da nisam dobra ciljana publika pametnih satova...u ovom trenutku. Sony i Samsung rade prekomplicirane satove koji načelno daju puno no ništa što bi te natjeralo da ga redovito koristiš, a u konačnici trenutak prazne baterije je onaj koji te pokoleba da ikad više uđeš u vode pametnih satova. Apple mi izgleda da je konačno napravio lijep sat koji bi mogao biti čak i funkcionalan bez da se moraš zezati sa f..king Android appsima/restartovima i sličnim majmunarijama (pardon "dječjim bolestima").

 

No, imam dojam da su poludili svi proizvođači i precijenjuju svoje proizvode i to debelo - pa Garmin za Fenix tri traži preko 500€, što je debelo preko svakog normalnog iznosa za sat koji je na rubu estetike, a daje vrlo malo svakodnevne iskoristivosti. Sat je intimnija stvarčica od mobitela pa onda i očekuješ nešto više ako ga već imaš stalno na ruci...ili očekuješ da pokazuje vrijeme/datum. U smislu zdravlja je njegova iskoristivost ogromna ako ima u sebi ugrađen mjerač pulsa, praćenje aktivnosti korisnika, tlaka možda...

 

Vrijeme će pokazati da li ima nečeg u pameti kod satova...

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
genije_čudo_prirode kaže...

Apple mi izgleda kao dobro zaokružen produkt no ništa revolucionarnog. Od svega predstavljenog Apple Pay bi mogao biti najveći boom, no cijena pametnih satova je ono što mene užasava. Nakon što sam par mjeseci se guštao u Samsung Gearu, pa s Sony SW2 zaista sam shvatio da nisam dobra ciljana publika pametnih satova...u ovom trenutku. Sony i Samsung rade prekomplicirane satove koji načelno daju punono ništa što bi te natjeralo da ga redovito koristiš, a u konačnici trenutak prazne baterije je onaj koji te pokoleba da ikad više uđeš u vode pametnih satova. Apple mi izgleda da je konačno napravio lijep sat koji bi mogao biti čak i funkcionalan bez da se moraš zezati sa f..king Android appsima/restartovima i sličnim majmunarijama (pardon "dječjim bolestima").

 Možda da ga pogledaš kad ne znaš koliko je sati?

15 godina
offline
Re: Tko još mari za Apple Watch?
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Petricu ubo si u srijedu.  Samo klasični ručni sat dolazi u obzir

 

Evo koja je umjetnost pravljenje sata :

 

 

 

 

 

 

PS: Samo jedna ispravka "da prosječan Rolex košta kao sportski automobil" , Submariner kao "najpoznatiji sat na svijetu" košta  ~8k€ a ima još puno modela koji u varijanti SS koji idu ispod 10k€ takoda, ide to dosta ispod cijene sportskog automobila.

 

 

 

 tri sata gledam videe na ovom kanalu i još mi nije "jasno", a ni dosta.. kakvi strojevi, kakvi majstori.. hvala puno 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice