Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

poruka: 21
|
čitano: 3.333
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog ".
11 godina
neaktivan
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

Zasto jednostavno ne reknu Applu, otkljucajte telefon a u slucaju da ne zelite onda ce vasa tvrtka biti na listi tvrtki koje podrzavaju terorizam i nema prodaje vasih uredaja na nasem teritoriju iducih 5 godina.

 

Otkljucali bi to oni u roku 2 sata.

 
6 11 hvala 2
14 godina
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

Provaliti password nije nemoguća misija ali težište ove priče je "tim ruskih stručnjaka". Možda iPhone i nije bio zaključan ili je već otključan uz pomoć obitelji atentatora koja je također uhapšena ali ponavljam, namjerno se eksponira tim (baš) ruskih stručnjaka. Osobno vjerujem da u Turskoj postoji više hakera koji bi ga otključali za par stotina ojra. U ostalom kakva je to zemlja/država koja policijsku istragu na svojoj teritoriji prepušta drugoj državi?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 9:27 (phoenix2003).
Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

A i prilicno je star iPhone.

 

A za americki slucaj nije bio problem u tome da Apple otkljuca uredjaj, nego u tome sto su trazili da razviju poseban OS koji ne bi imao limit unosa sifri. I s pravom su to odbili.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
kingofthenight kaže...

Zasto jednostavno ne reknu Applu, otkljucajte telefon a u slucaju da ne zelite onda ce vasa tvrtka biti na listi tvrtki koje podrzavaju terorizam i nema prodaje vasih uredaja na nasem teritoriju iducih 5 godina.

 

Otkljucali bi to oni u roku 2 sata.

 Ovakve bi trebalo provuci kroz kafkijanski proces.

 

Ovaj lazni naslov je cisti click-bait jer iPhone nije odblokiran (jos).

14 godina
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

Čak nije sigurno niti da je FBI platio nekome da otključa iPhone. Sigurnosne agencije imaju resurse da brutalnom snagom slome svaki password. https://en.wikipedia.org/wiki/Utah_Data_Center

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
phoenix2003 kaže...

Provaliti password nije nemoguća misija ali težište ove priče je "tim ruskih stručnjaka". Možda iPhone i nije bio zaključan ili je već otključan uz pomoć obitelji atentatora koja je također uhapšena ali ponavljam, namjerno se eksponira tim (baš) ruskih stručnjaka. Osobno vjerujem da u Turskoj postoji više hakera koji bi ga otključali za par stotina ojra. U ostalom kakva je to zemlja/država koja policijsku istragu na svojoj teritoriji prepušta drugoj državi?!

 Erdogan i Putin su se dogovorili da naprave zajednički istražni tim u svezi ovog slučaja, tako da nije neobično. 

 

Btw, ja nigdje u tekstu ovog članka nisam pročitao da je itko provalio šifru, otključao telefon, a u naslovu piše "odblokirali".

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
phoenix2003 kaže...

Čak nije sigurno niti da je FBI platio nekome da otključa iPhone. Sigurnosne agencije imaju resurse da brutalnom snagom slome svaki password. https://en.wikipedia.org/wiki/Utah_Data_Center

 Mosad je pomogao FBI u tom problemu, jer je izraelska firma to riješila.

 

http://time.com/4270151/cellebrite-israel-apple-iphone-fbi/

 

http://www.vox.com/2016/3/29/11325134/apple-iphone-fbi-san-bernardino-case-ends

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
kingofthenight kaže...

Zasto jednostavno ne reknu Applu, otkljucajte telefon a u slucaju da ne zelite onda ce vasa tvrtka biti na listi tvrtki koje podrzavaju terorizam i nema prodaje vasih uredaja na nasem teritoriju iducih 5 godina.

 

Otkljucali bi to oni u roku 2 sata.

 u mad man :D mad mad mad :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
LudaRajcica kaže...
kingofthenight kaže...

Zasto jednostavno ne reknu Applu, otkljucajte telefon a u slucaju da ne zelite onda ce vasa tvrtka biti na listi tvrtki koje podrzavaju terorizam i nema prodaje vasih uredaja na nasem teritoriju iducih 5 godina.

 

Otkljucali bi to oni u roku 2 sata.

 u mad man :D mad mad mad :D

 

Normalno da sam mad mad mad, na ovaj nacin ubiti covjeka i jos bi mu trebali stititi privatnost.

A ovi sto mi lupaju minuse su moderni idioti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 10:26 (kingofthenight).
7 godina
neaktivan
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog
ex. Programko
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 12:24 (andrijam).
 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
kingofthenight kaže...
LudaRajcica kaže...
kingofthenight kaže...

Zasto jednostavno ne reknu Applu, otkljucajte telefon a u slucaju da ne zelite onda ce vasa tvrtka biti na listi tvrtki koje podrzavaju terorizam i nema prodaje vasih uredaja na nasem teritoriju iducih 5 godina.

 

Otkljucali bi to oni u roku 2 sata.

 u mad man :D mad mad mad :D

 

Normalno da sam mad mad mad, na ovaj nacin ubiti covjeka i jos bi mu trebali stititi privatnost.

A ovi sto mi lupaju minuse su moderni idioti.

 

O mrtvima sve najbolje!

8 godina
odjavljen
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
phoenix2003 kaže...

Provaliti password nije nemoguća misija ali težište ove priče je "tim ruskih stručnjaka". Možda iPhone i nije bio zaključan ili je već otključan uz pomoć obitelji atentatora koja je također uhapšena ali ponavljam, namjerno se eksponira tim (baš) ruskih stručnjaka. Osobno vjerujem da u Turskoj postoji više hakera koji bi ga otključali za par stotina ojra. U ostalom kakva je to zemlja/država koja policijsku istragu na svojoj teritoriji prepušta drugoj državi?!

 Pravna zemlja (sto je smijesno reci za Tursku danas). U pitanju je ambasador. Ambasade i osoblje u njima imaju poseban status. Ambasada Ruske federacije u Turskoj je teritorija Rusije a ne turske....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
Nije stvar prava, nego politike. Ubojstvo se nije dogodilo u ambasadi, no ubojstvo ambasadora je vrlo osjetljiva stvar, pa su da udobrovolje Ruse dozvolili njihovo sudjelovanje.

Osim toga Erdogan želi vladati Turskom na Putinov način, pa se vjerojatno nada i nešto naučiti od njegovih istražitelja.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
phoenix2003 kaže...

O mrtvima sve najbolje!

 Nikada mi ovo nije bilo jasno... zašto? Po meni svakome prema zasluzi bio živ ili mrtav...

16 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
andrijam kaže...

 buduci da lik brute forcea, moze se hebat ako terorist stavi custom alphanumeric password... 

15 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
Torent kaže...
phoenix2003 kaže...

Provaliti password nije nemoguća misija ali težište ove priče je "tim ruskih stručnjaka". Možda iPhone i nije bio zaključan ili je već otključan uz pomoć obitelji atentatora koja je također uhapšena ali ponavljam, namjerno se eksponira tim (baš) ruskih stručnjaka. Osobno vjerujem da u Turskoj postoji više hakera koji bi ga otključali za par stotina ojra. U ostalom kakva je to zemlja/država koja policijsku istragu na svojoj teritoriji prepušta drugoj državi?!

 Pravna zemlja (sto je smijesno reci za Tursku danas). U pitanju je ambasador. Ambasade i osoblje u njima imaju poseban status. Ambasada Ruske federacije u Turskoj je teritorija Rusije a ne turske....

 To nema veze sa pravom i čija je teritorija nego sa: obaranjem ruskog vojnog aviona, napada na ambasadu, ruskim embargom i sada sa atentatom na ruskog ambasadora.

Nakon što su zahladili odnose sa Rusijom, pa igranja toplo/hladno sa EU i pristupom, pa izbjeglicama, pa se desio vojni udar, sada pokušavaju popraviti odnose sa Rusijom jer im je jasno da neće biti primljeni u EU nikada bez obzira koja vlada bila i tko vladao i da su najsekularnija država na svijetu. U ovom trenutku im ne treba da imaju razbješnjelu Rusiju za neprijatelja pa se dopušta i njihovim istražiteljima da rade na rasvjetljavanju atentata i kako nebi bili osumnjičeni da vlada stoji iza toga.

Na kraju krajeva to nije prvi puta da se pravi mješoviti ili međunarodni istražni tim s obzirom da u mnogo slučajeva više strana ima interese da dođu do objektivnih činjenica prihvatljivih za obje strane.

Npr. istraga pada aviona u kojem je poginuo Makedonski predsjednik Boris Trajkovski u BiH kod Mostara gdje je istragu radio mješoviti tim BIH-Makedonija, pa obaranje putničkog aviona u Ukrajini, mislim čak da je bila i zajednička istraga Poljske i Rusije prilikom pada aviona gdje je poginuo Poljski predsjednik i pratnja.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

Avionske nesreće su sasvim nešto drugo. Ponavljam, težište priče nije teroristčki napad niti iPhone. Težište priče je na tome da se Turci za tehničku pomoć nisu i neće obraćati amerikancima već odmah Rusima. Priča je klasičan PR koji se godinama već lansira iz Rusije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
phoenix2003 kaže...

Avionske nesreće su sasvim nešto drugo. Ponavljam, težište priče nije teroristčki napad niti iPhone. Težište priče je na tome da se Turci za tehničku pomoć nisu i neće obraćati amerikancima već odmah Rusima. Priča je klasičan PR koji se godinama već lansira iz Rusije.

Daj me nemoj zezati, pa neće se obratiti Amerikancima da im dadnu dokaz iPhone ubice koji je ubio ruskog ambasadora. Šta bi to značilo za Rusiju?

Amerikanci trenutno daju zaštitu Gulenu kojeg potražuje Turska a i ovaj napad kao i vojni udar stavljaju mu na teret- Ima li smisla dati taj telefon Amerikancima?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

Turska ima itekako sposobne forenzičare koji mogu pregledati iPhone ali se vijest namjerno lansira sa sadržajem o ruskim stručnjacima koji treba da pregledaju uređaj. Ja se kladim u 100 ojra da je uređaj već otključan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Turska policija odblokirala iPhone ubojice ruskog

Ja sto me bole oba ramena od nosanja keramike na treci sprat ljudi moji....ona uska, pa sam je mogao nositi na ramenima

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Turska policija odblokirala iPhone ubojice rus
phoenix2003 kaže...

Turska ima itekako sposobne forenzičare koji mogu pregledati iPhone ali se vijest namjerno lansira sa sadržajem o ruskim stručnjacima koji treba da pregledaju uređaj. Ja se kladim u 100 ojra da je uređaj već otključan.

Nisam znao da Turska ima toliko sposobne forenzičare kao u TV serijama ali znam da je najjačem superračunalu na svijetu od 33.86 petaflopsa potrebno 9.63 godina da probije 256-bitnu AES enkripciju brute force metodom. Nema dovoljno superračunala na svijetu da bi ih se uposlilo da godinama probijaju jednu lozinku i pri tome troše ogromne resurse. Kako hardver bude napredovao tako će se preći na još jaču enkripciju. Možda se enkripcija na iPhoneu može nekako drugačije zaobići ali to onda nije prava enkripcija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2016 17:19 (DragonShit).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice