Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

poruka: 17
|
čitano: 3.545
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke".
14 godina
offline
Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

Naravno, tek su se sada sjetili dignuti sudsku tuzbu, nakon sto su appleovi uredaji ,koji krse ovaj patenat, dosegli veliku popularnost. Ovo mi se ne cini kao nekakva inovacija koja se moze patentirati. Po meni ovo je tipicna patent-troll tvrtka.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke
captain_soap_McTawish kaže...

Ovo mi se ne cini kao nekakva inovacija koja se moze patentirati. Po meni ovo je tipicna patent-troll tvrtka.

  pričaš o apple-u ili? jer ima nekih sličnosti..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

Jedan patent troll tuži drugog?!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
protjeran
offline
Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

No super. Zato uređaji i koštaju toliko kad moraš platiti 1000 licenci na tehnologije i gluposti navedene u članku kad proizvodiš uređaj.

 

Živio neokapitalizam i koorporacije.

 

 

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

1000 licenci ->200 kn

materijali,sastavljanje i dostava u trgovine -> 500kn

iPhone brand i sve sta to vuce -> 6000 kn.

 

 

on topic: apple se isa igrat malog patent vlasnika i okolo tuzaka za oblik i ostale gluposti pa mu eto na.to sta je tvrtka tek sad tuzila je vjerojatno zato jer su mislili da takva glupost nece proc na sudu.posto ih je apple uvjerio da nije tako i oni su navalili.momci samo naprijed izmuzite do kraja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2012 16:36 (cogito_ergo_sum).
12 godina
offline
Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

Patentirati paljenje uređaja pritiskom gumba, pa tužiti sve što se da. {#}

Mada me nebi iznenadilo da taj patent već postoji.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke
cogito_ergo_sum kaže...

1000 licenci ->200 kn

materijali,sastavljanje i dostava u trgovine -> 500kn

iPhone brand i sve sta to vuce -> 6000 kn.

 

 

on topic: apple se isa igrat malog patent vlasnika i okolo tuzaka za oblik i ostale gluposti pa mu eto na.to sta je tvrtka tek sad tuzila je vjerojatno zato jer su mislili da takva glupost nece proc na sudu.posto ih je apple uvjerio da nije tako i oni su navalili.momci samo naprijed izmuzite do kraja.

 

 

Mašio si ceo fudbal!

15 godina
neaktivan
offline
Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

Gledajte to na ovaj nacin....

 

apple tuzi ovo..apple tuzi onog...

facebook tuzi ovo pa onog.. oni tuze ove   pa one...

 

e... sad je firmama koje su to sve patentirale (prve)   dop....lo ...patuze sve te tuzibabe....

 

to vam je isto kao da sad tesla se ustane iz mrtvih i kaze cjelom svijetu.... tuzit cu vas sto koristite moju struju ili....

jedan pekar tuzi drugoga... pravis isti kruh ko ja... ne bu islo.....

 

meni su te sve tuzibabe debilne ustanove ..

 

  The Venus Project !

 

http://admin.schime-share.schime.operaunite.com/webserver_1/content/index.html
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke
captain_soap_McTawish kaže...

Naravno, tek su se sada sjetili dignuti sudsku tuzbu, nakon sto su appleovi uredaji ,koji krse ovaj patenat, dosegli veliku popularnost. Ovo mi se ne cini kao nekakva inovacija koja se moze patentirati. Po meni ovo je tipicna patent-troll tvrtka.

Apple je patent troll tvrtka... sto sijes to i bereŠ...

trollovi trollovima kucaju na vrata, tako i treba! pa neka se ipadovi malo i zabrane a ne samo androidi kojekakvi!!! :)

15 godina
protjeran
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke
cogito_ergo_sum kaže...

1000 licenci ->200 kn

materijali,sastavljanje i dostava u trgovine -> 500kn

iPhone brand i sve sta to vuce -> 6000 kn.

 

 

on topic: apple se isa igrat malog patent vlasnika i okolo tuzaka za oblik i ostale gluposti pa mu eto na.to sta je tvrtka tek sad tuzila je vjerojatno zato jer su mislili da takva glupost nece proc na sudu.posto ih je apple uvjerio da nije tako i oni su navalili.momci samo naprijed izmuzite do kraja.

ma upravo tako...

 

kakav id?ot od managera moras biti da bi se zamarao glupostima patentiranja unlocka potezom prsta ili slide slika slicnim potezom... patent za tu tehnologiju ima tvrtka koja je izmislila TS tehnologiju (HARDWER)... i njima sigurno svatko placa licence...

 

sad bi se i softwerski looooozeri malo igrali "genijalaca" pa su se sjetili patentirati softwarska rjesenja.... sulude idejcice... bezicna punjenja..... a SVE TO VEC POSTOJI GODINAMA.... al eto... umislili se programercici kako su se i ekonomisti umisljavali proteklo desetljece... hahahaha....

15 godina
protjeran
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke
D-Style kaže...

 

to vam je isto kao da sad tesla se ustane iz mrtvih i kaze cjelom svijetu.... tuzit cu vas sto koristite moju struju ili....

jedan pekar tuzi drugoga... pravis isti kruh ko ja... ne bu islo.....

 

meni su te sve tuzibabe debilne ustanove ..

 

 The Venus Project !

 

Tesla za razliku od ovih kvazi inovatora(apple, oracle, sco) stvorio temelje za sve ovo pa bi tako sto i imalo smisla....

 

samo sto je Tesla za razliku od 95% ljudi sto nas okruzuje SVE ZNAO :) i razumio... zato se i borio za free energy i planirao to implementirati kako bi SVI imali koristi od toga... al onda je i SHVATIO da svijetom vladaju samo NESPSOOBNI LJUDI, a najsposobniji se ili iskoriste i odbace ili odbace kako svojom sposobnoscu ne bi narusili sigurnost NESPOSOBNIH!

 

tak je to...  demokracija & kapitalizam :)

12 godina
offline
Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

nije stvar u sposobnosti nego u ljudskosti. ako te netko moze tek tako izmusti ili odbaciti to znaci da je u vecini stvari sposobniji od tebe.

 

Ponekad besmislena ali ne uvijek, prepucavanja s patentima sluze da bi netko zastitio svoj proizvod. ipak bi bilo glupo da jedna firma ulozi puno truda i vremena (citaj: novca) u osmisljavanju nekog proizvoda a da par dana nakon sto ga predstave, neka druga firma napravi klona i prodaje ga u pola cijene. treba biti puno rigorozniji kod procjene da li nesto zasluzuje biti patent ili ne pa ce puno lakse biti regulirati ovaj nered koji sad postoji.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke
cogito_ergo_sum kaže...

1000 licenci ->200 kn

materijali,sastavljanje i dostava u trgovine -> 500kn

Dobro ti je rekao da si fulao ceo fudbal. Cijena samih materijala je 1080 kn. Nemaš pojma koliki su ostali troškovi pa ispadaš glup.

www.bug.hr/forum/suspended/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

Ja mislim da bi neke patente trebalo ukinuti. Koj proizvođać mobitela nema to?... idem ja patentirati patent pa ih tužiti sve redom. Danas nemožeš ništa napraviti a da ne prekršiš nečiji patent.

Arian RIčko
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke
D-Style kaže...

Gledajte to na ovaj nacin....

 

apple tuzi ovo..apple tuzi onog...

facebook tuzi ovo pa onog.. oni tuze ove   pa one...

 

e... sad je firmama koje su to sve patentirale (prve)   dop....lo ...patuze sve te tuzibabe....

 

to vam je isto kao da sad tesla se ustane iz mrtvih i kaze cjelom svijetu.... tuzit cu vas sto koristite moju struju ili....

jedan pekar tuzi drugoga... pravis isti kruh ko ja... ne bu islo.....

 

meni su te sve tuzibabe debilne ustanove ..

 

 The Venus Project !

 

To je točno, ali neke stvari su vrijedne patenta. Jedna tvrtka napravi da pomoćeš sliku s rukom i patentira to druga tvrtka napravi nešto slićno i opet patentira. I 3 koja ide napraviti tako nešto nema izbora nego mora platiti ili prekršiti patent.

Arian RIčko
13 godina
neaktivan
offline
Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

Patentni sistem, kao sto iz brojnih primjera vidimo uopce ne funkcionira kao je zamisljeno. Smatram da software uopce ne bi trebalo bit moguce patentirati. 

 

Patenti bi se trebali odnosit na nove procese i tehnologije (npr. nano tech, ljekovi, poboljsanje postojecih strojeva i sl) tamo gdje je zaista potrebno uloziti novac i naprvit nesto novo (fizicki), a ne na trivijalne stvari poput pokreta po touch ekranu. To doista nema smisla. 

 

Sto se tice nazivanja Apple-a patentnim trollom - to je potpuno pogresno jer Apple proizvodi uredjaje i tuzi svoje konkurente. 

 

Patentni trollovi su fantomske firme ili odjvetnicki uredi koji nista ne proizvode vec pokusavaju od ostalih tvrtki izvuci sto vise novaca na temelju svog patentnog portfolija. Oni su paraziti drustva. 

 

Trebalo bi donijeti zakon da vlasnik patenta moze tuziti nekog drugog samo ako on taj patent doista i koristi (npr. izradjuje hardware).. Vjerujem da bi onda bilo manje tuzakanja, jer i patentni trollovi trebali svoje patente prodati pravim proizvodjacima. 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Tužba zbog upravljanja slikama pokretom ruke

Mislim da bi trebalo patentirati upravljanje mobitelom "onom" stvari, zatim namlatiti lovu od svih pr0n proizvođača i celeb-ova, tužeći ih. Ako ništa drugo barem se dosegne 5 minuta slave.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice