TypeScript

poruka: 13
|
čitano: 3.886
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TypeScript".
13 godina
neaktivan
offline
TypeScript

Samo još jedna stvar koju će prosječan poslodavac dodavati kao potrebnu vještinu u oglasu na "posao.hr" :)

 

Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TypeScript
Damok kaže...

Samo još jedna stvar koju će prosječan poslodavac dodavati kao potrebnu vještinu u oglasu na "posao.hr" :)

 

 

Drito u sridu! Svaka čast. :)

16 godina
offline
Re: TypeScript
Damok kaže...

Samo još jedna stvar koju će prosječan poslodavac dodavati kao potrebnu vještinu u oglasu na "posao.hr" :)

 

Istina... Umjesto da jednostavno napišu "Tražimo Supermana. Bez ili sa plaštom, svejedno je." :)

16 godina
offline
TypeScript

Ovo se meni na prvi pogled extra dopada.

Daje bolju preglednost u kodu tako da se je teze pogubiti gdje je sta i cemu sta sluzi u vecim projektima.

Morat cu se malo poigrat sa ovim da vidim kako to stvarno funkcionise u praksi.

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: TypeScript

Silverlight zaboravili, i sad pokušavaju sa nečim novim, neznaju ni sami kako da uđu na ovaj dio internet tržišta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 17:08 (makopos).
15 godina
neaktivan
offline
TypeScript

Ma fuck off, to kao Googlov Dart. Bacaju svašta, pa gledaju šta će se primit.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: TypeScript
A fora je da zvucna imena izdaju tako nesto i onda bude hype oko toga samo zato sto je jaka tvrtka to izdala i misle onda svi da je to najbolje...
Tako me klijent pitao jedno "Jel si cuo za Googlov programski jezik, jesi radio s njim? Trebalo bi da predjemo kazu da je dobar" i sl...
K'eni pa te vat' ;)
12 godina
protjeran
offline
TypeScript

Iskreno, ne kontam poantu istoga. Strongly typed podrzavam inace u potpunosti, ali kod JS-a stvarno nema smisla.

No MS ostaje dosljedan samome sebi. Svake godine par novih "revolucionarnih" tehnologija uvede, a jednako tako onih starih svega par godina izbaci. Ukratko, bezvezarija. No ok, ako im ovo prodje, onda odlicno. Vec vidim da podrzavaju node.js, sto je odlicno. Nadam se da ce i out of the box podrzavati i razne JS librarye tipa jQuerya itd.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
TypeScript

Meni se svidja, posebno jer mi baca na AS3 / haxe

Bravo Microsoft

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 23:15 (parizer).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: TypeScript
jumboY kaže...

Iskreno, ne kontam poantu istoga. Strongly typed podrzavam inace u potpunosti, ali kod JS-a stvarno nema smisla.

No MS ostaje dosljedan samome sebi. Svake godine par novih "revolucionarnih" tehnologija uvede, a jednako tako onih starih svega par godina izbaci. Ukratko, bezvezarija. No ok, ako im ovo prodje, onda odlicno. Vec vidim da podrzavaju node.js, sto je odlicno. Nadam se da ce i out of the box podrzavati i razne JS librarye tipa jQuerya itd.

 

Podržavaju jQuery,i to već dugo u MVC-u.

Zapravo se svi popularniji libraryi sada vrlo lagano integriraju kroz NuGet, to je jedna od boljih stvari koje su napravili u zadnje vrijeme.

11 godina
neaktivan
offline
TypeScript

Type script nije novi jezik već samo proširenje JavaScript-a prema ECMA 6 standardu.

 

Znači pišete isti JavaScript kao i do sada ali imate još neke nove mogućnosti,

Kao što su Klase, Moduli, Interfejsi i Opcionalno definiranje tipova. 

Znači ne radi se o "strongly type" jeziku jer java script to nije.

 

Žalosno je da je Microsoft uopće morao raditi takav alat

jer su browseri već odavno trebali uvesti novu verziju JavaScripta,

ali gospoda iz ECMA i WWW konzorcija očito ništa ne rade.

 

Iako nisam ljubitelj Microsofta i ne radim sa njegovim alatima

već sa konkurentskim (Delphi) moram priznati da je Microsoft

napravio dobar projekt koji je još ktome

BESPLATAN i OPEN SOURCE iako će cijeli projekt izgubiti

smisao kad browseri pređu na ECMA 6 standard.

 

Kako type Script izgleda najbolje ćete vidjeti:

 

http://www.typescriptlang.org/Playground/

 

ono što je zanimljivo je to što možete raditi

isti JavaScript kod kao i do sada a definicije

tipova možete staviti u zasebnu datoteku 

tako da vam kod ostaje isti a editor vam

javlja greške i nudi vam "code completition."

 

najbolje je pogledati filmić u kojemu se sve prikazuje:

 

http://www.typescriptlang.org (<- na dnu stranice je filmić)

 

 

Toliko od mene sa tehničke strane a

ionako ne mislim koristiti TypeScript

već  GoogleDart  :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
TypeScript

Još jedna beskorisna glupost.

Ad astra peronospora
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
TypeScript

Evo moja dva centa o cijeloj stvari, http://www.msacademic.hr/novost/155/typescript---jezicna-revolucija-na-frontendu, i čini mi se da ako razvijate na MS web stacku ovo može biti dobar korak naprijed. Poanta TS-a nije da zamijeni JS, niti je usporediv s Dartom, već je jednostavno rješenje za povećanje produktivnosti JS programera na microsoftovoj platformi...

 

Što se tiče Delphija, mali kuriozitet: chief architect Delphija je i chief architect TypeScripta (Anders Hejlsberg)

 

Toliko od mene {#}

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice