Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

poruka: 173
|
čitano: 13.884
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l".
15 godina
online
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

libertarijanski kapitalizm kao i ovakvi baloni su uzrokovani američkim štancanjem dolara što pak uzrokje ogromnu količinu novca na tržištu a koji nije pravilno distribuiran već se dijeli samo velikima s izlikom da "oni otvaraju radna mjesta". i onda umjesto da otvaraju radna mjesta, oni se kockaju s ovakvim kockarskim investicijama i stvaraju tavkve balone, potpomognute ogromnom količinom isto tako prenapuhane valute koju čuva ogromni vojno-naftno-bankarski lobij. i slijepci vide ta o više nije teorija urote već samo urota nastala kako bi se bogatiji mogli igrati s tim neviđenim bogatstvom kojeg posjeduju (a ne jer žele uništiti civilizaciju kao što to teoretičari urote misle, stvari imaju uvijek mnogo jednsotavnije motive - obijest i dosada)

očito je da tek kad propadne SAD će nastupiti olakšanje za cijeli svijet

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 8:50 (Ges).
 
7 2 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

Somalija i Afganistan. Really?!

 
4 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

Ima jedna zanimljiva serija koja se temelji na viziji budućnosti u kojoj se monopolističke kompanije udružuju u velike konglomerate, otkupljuju dugove države i tako potpuno preuzimaju kontrolu stvarajući korporacijsku državu u kojoj se svako rodi s dugom kojeg za života otplaćuje radeći za tu korporaciju, dok istovremeno živi koristeći usluge te korporacije, što stvara zatvoreni krug: Continuum

 

S druge strane potreba za ljudskim radom je sve manja i manja, pa se rađaju ideje o bezuvjetnom temeljnom dohotku, samo je pitanje od kojih novaca. Jedna od ideja je uvođenje naknade za komercijalno korištenje tehnologija (ili patenata) koji spadaju u javnu domenu (ilitiga, istekli su). Znači, ako zarađuješ na znanju koje je društveno dobro, onda tom društvu to moraš i vratiti kroz naknadu iz koje se financira temeljni dohodak.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
8 0 hvala 4
13 godina
neaktivan
offline
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

Dobar članak, i sam sam dugo razmišljao o tom kako je moguće da kompanija koja konstantno bilježi gubitke, i sa strane zdravog razuma gledano definitivno je u popriličnoj banani istovremeno sve više vrijedi. Mislim da ni sami ekonomisti nemaju konkretan (matematički, ekonomski, naučno potkovan) odgovor.

Apsudrno nema šta. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur

Zanimljiva teorija, ali ne bih rekao da se ovdje radi o tome. Kao i u mnogim startupovima, a 99,999% ih ne vrijedi niti $1 stvar je da fondovi sami stvaraju potražnju. Čisto špekulativna stvar.  Fond X ulaže milijardu, objavi se to u medijima, odmah raja misli da je to nešto dobro, samim time što oni misle da je to nešto dobro vrijednost odmah raste, dionice se kupuju i tražene su, a takvima im i raste vrijednost. Svi su zadovoljni jer "zarađuju" dok god dionice rastu, a one rastu dok ima naivaca koji će u vreću bez dna ubacivati svježi novac. Oni koji izađu na vrijeme zaradit će (dok još ima naivaca kojima mogu uvaliti svoje dionice), svi ostali će dobiti jedno veliko ništa. Neki možda dobiju dva mala ništa. :-)
Obzirom na rizik i nepovoljne prilike koje Uber ima oni bi morali ostvarivati dobit od minimalno $8 bn da bi opravdali sadašnju kapitalizaciju, a to se neće dogoditi nikad. Kad bi ostvarili takav poslovni rezultat tek bi im onda vrijednost skočila pa ulaganje u njih opet ne bi bilo ekonomski opravdano.
Fondove baš briga, novac nije njihov, ako zarade uzet će postotak, ako izgube izgubit će investitori. 

 

P.S. pod "zanimljiva teorija" sam mislio na ovo što je Ges napisao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 9:22 (jozef).
11 godina
neaktivan
offline
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

Pa i Tesla gubi sve više pa vrijedi sve više, al to kad predočiš našim stručnim forumašima vrijedi kao očiti znak da tvrtka pametno investira, dakle dvojaka pravila kao i za sve ostalo.

Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Branimir82 kaže...

Pa i Tesla gubi sve više pa vrijedi sve više, al to kad predočiš našim stručnim forumašima vrijedi kao očiti znak da tvrtka pametno investira, dakle dvojaka pravila kao i za sve ostalo.

 A što to znači gubi. U kapitalizmu tvrtka očekuje svake godine rast. Ako je 2016 neko zaradio 10 miljardi 2017 očekuje 12 miljardi itd. Ako 2018 zaradi 10 miljardi odmah se počnu žalit da su u gubitcima i otpuštaju radnike bez obzira što su u plusu. Fuck logic.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
jozef kaže...

Čisto špekulativna stvar.  Fond X ulaže milijardu, objavi se to u medijima, odmah raja misli da je to nešto dobro, samim time što oni misle da je to nešto dobro vrijednost odmah raste, dionice se kupuju i tražene su, a takvima im i raste vrijednost. Svi su zadovoljni jer "zarađuju" dok god dionice rastu, a one rastu dok ima naivaca koji će u vreću bez dna ubacivati svježi novac. Oni koji izađu na vrijeme zaradit će (dok još ima naivaca kojima mogu uvaliti svoje dionice), svi ostali će dobiti jedno veliko ništa. Neki možda dobiju dva mala ništa. :-)

Što je u osnovi definicija investicijskog balonai objašnjenje kako funkcionira, dok se Ges-ova teorija fokusira na to zašto može (tako dobro) funkcionirati. Bez takve politike je i dalje moguć investicijski balon, ali je daleko manje izražen. Što manje goriva dovodiš, to je požar manji.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
protjeran
offline
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

Koliko vidim po tekstovima i komentatorima na forumu, ispada da je BUG.hr samo još jedno obitavalište socijalista.



Uživajte drugovi u ovoj žabokrečini.

 
2 12 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Branimir82 kaže...

Pa i Tesla gubi sve više pa vrijedi sve više, al to kad predočiš našim stručnim forumašima vrijedi kao očiti znak da tvrtka pametno investira, dakle dvojaka pravila kao i za sve ostalo.

 

Autor je u pravičnoj borbi protiv "investicijski fondovi i budžovani najevećg kalibra" što direktno implicira negativnost. Subjektivan tekst.

 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Mayo kaže...

Koliko vidim po tekstovima i komentatorima na forumu, ispada da je BUG.hr samo još jedno obitavalište socijalista.


 Ja mislim da nije toliko jako crveno. Normalna je želja ljudi da većina ima dovoljno, kao što je normalna i želja da ne vole "parazite".

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur

Ljudi kojima su zdrav razum, riječi "drug" i "socijalisti" uvreda - neprocjenjivo. Oni će nam sigurno zaraditi za svoju i našu sretnu starost. Samo da obrišu pjenu s usta i počnu raditi...

15 godina
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Mayo kaže...

Koliko vidim po tekstovima i komentatorima na forumu, ispada da je BUG.hr samo još jedno obitavalište socijalista.

Uživajte drugovi u ovoj žabokrečini.

Autor objektivno i realno piše o manama postojećeg sustava koji pogoduje isključivo korporacijama i elitama. Ako ti paše da radiš za 2500kn dok tvoj šef ubire milijun mjesečno od tvog rada, samo daj... Država bi trebala biti tu da štiti se svoje državljane, jer je država tu radi njih, ne obrnuto, a ne da pogoduje Todoriću, Kutli i ostalim banditima.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 10:53 (tnakir).
16 godina
online
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

Valjda ima i neka sredina izmedju libertarijanstva i socijalizma/komunizma i totalne kontrole. Ako je neko protiv prvog, ne znaci da je socijalista/komunjara?

Btw, meni dobar tekst (iz kog sam skontao stosta). Drago se izvadio s ovim za GoT kolumnu. :P

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
knight kaže...

Valjda ima i neka sredina izmedju libertarijanstva i socijalizma/komunizma i totalne kontrole. Ako je neko protiv prvog, ne znaci da je socijalista/komunjara?

Btw, meni dobar tekst (iz kog sam skontao stosta). Drago se izvadio s ovim za GoT kolumnu. :P

Što je loše u socijalizmu?

Rvat katolik!
16 godina
online
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
tnakir kaže...
knight kaže...

Valjda ima i neka sredina izmedju libertarijanstva i socijalizma/komunizma i totalne kontrole. Ako je neko protiv prvog, ne znaci da je socijalista/komunjara?

Btw, meni dobar tekst (iz kog sam skontao stosta). Drago se izvadio s ovim za GoT kolumnu. :P

Što je loše u socijalizmu?

 To sto ne funkcionise. I necu dalje na temu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur

"Razlog je što ljudi, razočarani očitom društvenom distopijom i lažnom fasadnom demokracijom gdje zapravo nitko ne zastupa stvarne interese glasača koji vladajućim političkim i ekonomskim elitama služe samo za demokratski štimung, doživljavaju takav kapitalizam kao moguće rješenje."

Ahaha, i svi se grohotom nasmijase, a nakon toga svizac je zamotao cokoladu.

 

tnakir kaže...

Što je loše u socijalizmu?

Sacekaj malo, i ide Venezuela kao primjer. 3, 2, 1...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
protjeran
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
tnakir kaže...
Mayo kaže...

Koliko vidim po tekstovima i komentatorima na forumu, ispada da je BUG.hr samo još jedno obitavalište socijalista.

Uživajte drugovi u ovoj žabokrečini.

Autor objektivno i realno piše o manama postojećeg sustava koji pogoduje isključivo korporacijama i elitama. Ako ti paše da radiš za 2500kn dok tvoj šef ubire milijun mjesečno od tvog rada, samo daj... Država bi trebala biti tu da štiti se svoje državljane, jer je država tu radi njih, ne obrnuto, a ne da pogoduje Todoriću, Kutli i ostalim banditima.

 

 

Odi otvoriti bilo koji biznis u Hrvatskoj bez "licence" pa da te vidimo... Ja ne radim za Hrvatske poslodavce jer su većinom najobičnija govna, kao što su i većinom govna ljudi koji sa tobom rade. Hrvatski radnici su uglavnom (ne svi, ali dovoljna količina) ljeni, tašti, ljubomorni. Ni vani nije bolje, ali barem vani imaš izbor koju ćeš klasu poslodavca odabrati.. ovjde je sve isti ku#ac, drugo pakovanje. Ja sam sretan što mogu raditi intelektualne poslove i nisam primoran fizički emigrirati van Hrvatske, međutim da sam ograničen na manualne poslove budite sigurni da bi zbrisao iz ove nedođije -- odavno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 11:00 (Mayo).
16 godina
online
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Mayo kaže...
Odi otvoriti bilo koji biznis u Hrvatskoj bez "licence" pa da te vidimo... Ja ne radim za Hrvatske poslodavce jer su većinom najobičnija govna, kao što su i većinom govna ljudi koji sa tobom rade. Hrvatski radnici su uglavnom ljeni, tašti, ljubomorni. Ni vani nije bolje, ali barem vani imaš izbor koju ćeš klasu poslodavca odabrati.. ovjde je sve isti ku#ac, drugo pakovanje. Ja sam sretan što mogu raditi intelektualne poslove i nisam primoran fizički emigrirati van Hrvatske, međutim da sam ograničen na manualne poslove budite sigurni da bi zbrisao iz ove nedođije -- odavno.

Ovo je jednostavno laz i sad si ga zbilja da prostis, pros*rao. Pogotovo ako radis, kao sto tvrdis, intelektualne poslove (sto god pod tim mislio).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Mayo kaže...

 

Odi otvoriti bilo koji biznis u Hrvatskoj bez "licence" pa da te vidimo... Ja ne radim za Hrvatske poslodavce jer su većinom najobičnija govna, kao što su i većinom govna ljudi koji sa tobom rade. Hrvatski radnici su uglavnom (ne svi, ali dovoljna količina) ljeni, tašti, ljubomorni. Ni vani nije bolje, ali barem vani imaš izbor koju ćeš klasu poslodavca odabrati.. ovjde je sve isti ku#ac, drugo pakovanje. Ja sam sretan što mogu raditi intelektualne poslove i nisam primoran fizički emigrirati van Hrvatske, međutim da sam ograničen na manualne poslove budite sigurni da bi zbrisao iz ove nedođije -- odavno.

Ne razumijem što želiš reći... Da je ekonomski model u HR loš? Naravno da je loš, pa sve što sam gore napisao je primjer HR modela...

 

Inače, ja radim u privatnoj firmi. Situacija je suprotna od onoga što si ti napisao. Moj poslodavac je zakon, kolege također...

 

Možda je problem u tome što mi šef nije kapitalistički gonič robova kojemu je profit na prvom i jedinom mjestu, nego normalan čovjek.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 11:05 (tnakir).
16 godina
protjeran
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
1domagoj1 kaže...
Mayo kaže...
Odi otvoriti bilo koji biznis u Hrvatskoj bez "licence" pa da te vidimo... Ja ne radim za Hrvatske poslodavce jer su većinom najobičnija govna, kao što su i većinom govna ljudi koji sa tobom rade. Hrvatski radnici su uglavnom ljeni, tašti, ljubomorni. Ni vani nije bolje, ali barem vani imaš izbor koju ćeš klasu poslodavca odabrati.. ovjde je sve isti ku#ac, drugo pakovanje. Ja sam sretan što mogu raditi intelektualne poslove i nisam primoran fizički emigrirati van Hrvatske, međutim da sam ograničen na manualne poslove budite sigurni da bi zbrisao iz ove nedođije -- odavno.

Ovo je jednostavno laz i sad si ga zbilja da prostis, pros*rao. Pogotovo ako radis, kao sto tvrdis, intelektualne poslove (sto god pod tim mislio).

 

Da li si ti uopće imao doticaj sa prosječnim Hrvatskim poslodavcem?! Radio sam od manualnih poslova, pa sve do uredskih poslova.. uglavnom su poslodavci bili govno do govna, uz rijetke iznimke. Prevari te na satnici, prevari te na isplati, prevari te na pravo za godišnji odmor, prevari te za bonus, prevari te na dodacima na plaću.. Možda si ti isto jedan od "poslodavaca" pa si se našao uvrijeđen?! :D

8 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
tnakir kaže...

 Ako ti paše da radiš za 2500kn dok tvoj šef ubire milijun mjesečno od tvog rada, samo daj...

 

Tko je kriv što on radi za 2500kn? poslodavac koji je našao djelatnika koji je spreman raditi za 2500kn? Ne bi se složio. Daj otkaz.

Ali avaj što se desi, dođe netko drugi na upražnjeno radno mjesto i uzme 2500kn.

Dakle tko pokazuje manjak senzibiliteta za početni problem? Građani koji nemaju svijest o tome da omalovažavanjem svoga rada ne štete samo sebi nego cijelom društvu.

Ne možeš se ljutiti na poslodavca što pokušava proći jeftinije niti možeš od njega očekivati da bude "karitas", a kao što se vidi iz realnog stanja stvari izlika o brizi za socijalna prava građana toliko basnoslovno poskupljuje državu da je to naprosto sumanuto.

Pa sad, stvari su jasne. Ili ćeš imati sumanuto skupu državu i nekakvu pristojnu plaću sa hrpom javnih (državnih) usluga ili ćeš dobro zarađivati pa sve plaćati iz svoga džepa. Na isto ti dođe, no opet ti ostaje problem sa početka. Moraš u oba slučaja cijenti svoj rad, jer i socijalna država će brzo zaključiti da ti neke usluge zapravo ne trebaju pa će postati tek formalo dostupne.

Ne sjećam se kad sam uspio dobiti zubara kad mi je trebao unatoč uredno plaćenim doprinosima, no onaj "za pare" je bio odmah dostupan.

 

Država kakva god, Vam je kao i ovaj forum. Većina samo klipove drugome pod noge baca i to je nekakav sukus problema, a ne toliko u ideološkoj profilaciji.

 

 

 

 

 

16 godina
protjeran
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
tnakir kaže...
Mayo kaže...

 

Odi otvoriti bilo koji biznis u Hrvatskoj bez "licence" pa da te vidimo... Ja ne radim za Hrvatske poslodavce jer su većinom najobičnija govna, kao što su i većinom govna ljudi koji sa tobom rade. Hrvatski radnici su uglavnom (ne svi, ali dovoljna količina) ljeni, tašti, ljubomorni. Ni vani nije bolje, ali barem vani imaš izbor koju ćeš klasu poslodavca odabrati.. ovjde je sve isti ku#ac, drugo pakovanje. Ja sam sretan što mogu raditi intelektualne poslove i nisam primoran fizički emigrirati van Hrvatske, međutim da sam ograničen na manualne poslove budite sigurni da bi zbrisao iz ove nedođije -- odavno.

Ne razumijem što želiš reći... Da je ekonomski model u HR loš? Naravno da je loš, pa sve što sam gore napisao je primjer HR modela...

 

Inače, ja radim u privatnoj firmi. Situacija je suprotna od onoga što si ti napisao. Moj poslodavac je zakon, kolege također...

 

Možda je problem u tome što mi šef nije kapitalistički gonič robova kojemu je profit na prvom i jedinom mjestu, nego normalan čovjek.

 

Tvoj primjer je statistička devijacija.

15 godina
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Mayo kaže...

 

Da li si ti uopće imao doticaj sa prosječnim Hrvatskim poslodavcem?! Radio sam od manualnih poslova, pa sve do uredskih poslova.. uglavnom su poslodavci bili govno do govna, uz rijetke iznimke. Prevari te na satnici, prevari te na isplati, prevari te na pravo za godišnji odmor, prevari te za bonus, prevari te na dodacima na plaću.. Možda si ti isto jedan od "poslodavaca" pa si se našao uvrijeđen?! :D

Jasno da postoje loši poslodavci. Ali nisu svi isti.

 

Generalizacija je uvijek loša 

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Sroljo the second kaže...

 

Tko je kriv što on radi za 2500kn? poslodavac koji je našao djelatnika koji je spreman raditi za 2500kn? Ne bi se složio. Daj otkaz.

Ali avaj što se desi, dođe netko drugi na upražnjeno radno mjesto i uzme 2500kn.

Dakle tko pokazuje manjak senzibiliteta za početni problem? Građani koji nemaju svijest o tome da omalovažavanjem svoga rada ne štete samo sebi nego cijelom društvu.

Ne možeš se ljutiti na poslodavca što pokušava proći jeftinije niti možeš od njega očekivati da bude "karitas", a kao što se vidi iz realnog stanja stvari izlika o brizi za socijalna prava građana toliko basnoslovno poskupljuje državu da je to naprosto sumanuto.

Pa sad, stvari su jasne. Ili ćeš imati sumanuto skupu državu i nekakvu pristojnu plaću sa hrpom javnih (državnih) usluga ili ćeš dobro zarađivati pa sve plaćati iz svoga džepa. Na isto ti dođe, no opet ti ostaje problem sa početka. Moraš u oba slučaja cijenti svoj rad, jer i socijalna država će brzo zaključiti da ti neke usluge zapravo ne trebaju pa će postati tek formalo dostupne.

Ne sjećam se kad sam uspio dobiti zubara kad mi je trebao unatoč uredno plaćenim doprinosima, no onaj "za pare" je bio odmah dostupan.

 

Država kakva god, Vam je kao i ovaj forum. Većina samo klipove drugome pod noge baca i to je nekakav sukus problema, a ne toliko u ideološkoj profilaciji.

 

Kapitalizam je zapravo problem.

 

Ako daš otkaz, ti, tvoja djeca, nećete imati što jesti. U tome i je problem što država ne štiti one zbog kojih postoji.

 

U Hrvatskom kapitalu se i zakoni selektivno provode (pitaj tete u Konzuma kada su zadnji put bile na godišnjem, pitaj zaštitare koliko im je prekovremenih plaćeno i koliko su ih odradili poviše zakonskih 40h mjesečno i slično).

Rvat katolik!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
tnakir kaže...

Kapitalizam je zapravo problem.

 

Ako daš otkaz, ti, tvoja djeca, nećete imati što jesti. U tome i je problem što država ne štiti one zbog kojih postoji.

 

U Hrvatskom kapitalu se i zakoni selektivno provode (pitaj tete u Konzuma kada su zadnji put bile na godišnjem, pitaj zaštitare koliko im je prekovremenih plaćeno i koliko su ih odradili poviše zakonskih 40h mjesečno i slično).

 Naravno da kapitalizam nije problem, kao što problem nije niti socijalizam da odmah naglasim.

 

Daš otkaz i nađeš drugi posao bolje plaćen, a poslodavac koji neće platiti bude dignuo plaću da si nađe radnika, to tako mora funkcionirati i nikako drugačije.

Selektivna provedba zakona jest problem, no čiji problem? Jesi išao protestirati zato što tete u konzumu nisu bile na godišnjem ili si samo stisnuo "like" na nekoj socijalnoj mreži kad je neka teta iz konzuma kukala kako joj je teško?

Očekuješ li državu, bilokojeg uređenja da se sama regulira i sama provodi sve što je na papiru zaipsano, jednostavno nisi realan. Samo građani mogu dovesti državu u red, a to počinje sa kvalitetnom percepcijom o stvarnoj vrijednosti vlastitog rada. 

15 godina
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
Sroljo the second kaže...

 Naravno da kapitalizam nije problem, kao što problem nije niti socijalizam da odmah naglasim.

 

Daš otkaz i nađeš drugi posao bolje plaćen, a poslodavac koji neće platiti bude dignuo plaću da si nađe radnika, to tako mora funkcionirati i nikako drugačije.

Selektivna provedba zakona jest problem, no čiji problem? Jesi išao protestirati zato što tete u konzumu nisu bile na godišnjem ili si samo stisnuo "like" na nekoj socijalnoj mreži kad je neka teta iz konzuma kukala kako joj je teško?

Očekuješ li državu, bilokojeg uređenja da se sama regulira i sama provodi sve što je na papiru zaipsano, jednostavno nisi realan. Samo građani mogu dovesti državu u red, a to počinje sa kvalitetnom percepcijom o stvarnoj vrijednosti vlastitog rada. 

Pa izbori bi trebali biti alat kojim će građani regulirati državu.

 

Samo izgleda da Hrvatima paše da ih se brica kao ovce pa svake 4 godine biraju one koji ih opljačkaju, gurnu im veliki debeli crni dildo u dupe, pljunu ih u facu, i to sve dok ih gledaju u oči i cere im se u facu. Ja sam zadovoljan svojim poslom. Ako Hrvatima paše status-quo, nek i dalje primaju u dupe i nek biraju kriminalce.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsur
1domagoj1 kaže...

tnakir kaže...

Što je loše u socijalizmu?

Sacekaj malo, i ide Venezuela kao primjer. 3, 2, 1...

 

pa Venezuela je daleko uspješnija i od Somalije i od Afganistana :)

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Uber gomila gubitke i vrijedi sve više - apsurdi l

"jer libertarijanske oaze uspješnosti gdje država praktički nema nikakve ovlasti niti je u stanju od ikoga prikupiti poreze i postaviti bilo kakva pravila već postoje u našemu svijetu –Somalija i Afganistan" 

-Libertarijanci se ne zalazu da "država praktički nema nikakve ovlasti"  za to se zalažu anarhisti. Libertarijanci se zalažu za najmanju moguću drzavu. A s obzirom da imas najmanju drzavu ne treba ti toliko poreza. Poreze treba skupljati u mjeri kojoj su dovoljni za policiju, vojsku, pravosuđe i javna infrastruktura. No to ovisi o smjeru libertarijanizma.

Somalija i Afganistan su zemlje koje su bile u ratu ili su jos u ratu i njih karakterizira to sto su među prvima u svijetu po ljestvici korumpiranosti. A dobro se zna više države=veća korumpiranost.

 

"A da su "osjetljivost" za korporacijsko neplaćanje poreza razvili čak i inače vrlo nonšalantna zakonodovastva u Europi, pokazuje današnja odluka EU Komisije da Apple mora platiti, a Irska od njega naplatiti, nekih 13 milijardi dolara u neplaćenim porezima. Naime, države su sve siromašnije i "austerity" reže li reže kvalitetu života, a megakorporacije i banke sve bogatije i nikome ne plaćaju ništa."

-u Hrvatskoj nitko nije cuo za pojam "privlacenje investicija" jer mi ne želimo se davati "bezdusnim korporacijama koje režu kvalitetu života" zato postoji zajednica Hrvata u Irskoj i tema na forumu "Kako sam dobio posao u Irskoj".

 

 

To što vrijednost Ubera raste pada to na nas(barem na mene) ne utječe te ne vidim nikakav problem. Takvih primjera precijenjenosti tvrtke je brdo.

Po meni ovdje nema previse problema. Ako uber maltretira svoje vozace, vozaci ce dat otkaz i naci drugi posao ili raditi ono sto su radili prije ubera. Ako uber povisi cijene konkurencija ce ga pojest, ljudi vise nece koristit Uber i propast ce. I dolazimo do problema poreza, po meni taxi sluzbe se trebaju izjednaciti sa Uberom a ne obrnuto. Zasto? jer bi to bila normalna konkurencija i bi time najviše dobili građani - manje cijene prijevoza.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 11:37 (golatificon).
 
4 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice