Ubuntu mobiteli su pred vratima

poruka: 47
|
čitano: 6.928
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubuntu mobiteli su pred vratima".
12 godina
odjavljen
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

Živi bili pa vidjeli. Bilo je već i vrijeme.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
14 0 hvala 0
11 godina
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

Da niste tolko ljeni mogli ste na nekom Nexus 5 uredjaju isprobati Ubuntu.... lakse je reci da se ne govori puno o njemu :D :D :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 17:43 (LudaRajcica).
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
LudaRajcica kaže...

Da niste tolko ljeni mogli ste na nekom Nexus 5 uredjaju isprobati Ubuntu.... lakse je reci da se ne govori puno o njemu :D :D :D

 

Ti bi mogao iskusiti neželjenu trudnoću jer cijeli dan nešto/nekog jebavaš po forumu...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

Start ce biti terminal da bi korisnici mogli utipkavati komande i osijecati se ko doma. 😃

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

Isprobat ću ga ako mi ga poklone. Ne pada mi na pamet kupovati nešto što već sutra može propasti (poput Samsungovog Bada OS-a).

 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
LudaRajcica kaže...

Da niste tolko ljeni mogli ste na nekom Nexus 5 uredjaju isprobati Ubuntu.... lakse je reci da se ne govori puno o njemu :D :D :D

 

Dodatak na Fridayev komentar: lijeni*

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
BudalastoStvorenje kaže...

Isprobat ću ga ako mi ga poklone. Ne pada mi na pamet kupovati nešto što već sutra može propasti (poput Samsungovog Bada OS-a).

 

Ulažem znatno više nade u Ubuntu Mobile nego što sam u Bada OS, primarno zbog toga što ima drugu politiku poslovanja te što donosi zaista nešto inovativno (za razliku od Bada OS-a koji je bio closed source). Ni Tizen nije ništa previše inovativno donio. Bada OS i Tizen mi više liče na pokušaj zarde, ako ništa drugo, unutar firme (ali ne mogu to mišljenje poduprijeti zbog neznanja/neiskustva sa Samsungovom strukturom firme)

One child dies every five seconds. Dirty water KILLS 6000 children per day. 45.000 people die in the US annually because they don't have health care. US spends $18 BILLION a WEEK on Iraq.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
BudalastoStvorenje kaže...

Isprobat ću ga ako mi ga poklone. Ne pada mi na pamet kupovati nešto što već sutra može propasti (poput Samsungovog Bada OS-a).

 Neće propasti.Tj. čak i ako se ne prodaje oni još tamo od 2012 su planirali spojiti codebase desktop i touch verzije.A očekuje se da će codebase od toga dvoje biti spojen negdje kada desktop verzija Ubuntua postigne ili 15.10 ili 16.04 verziju.Znači otpr. kao ono što MS pokušava ali nikako da pogodi.Ona fora da ga uštekaš u dock,staviš miš i tipkovnicu i imaš desktop.
Inače 15.10 ti znači 10. mjesec ove godine a 16.04 četvrti mjesec slijedeće godine.

Znači čak i ako bude tržišni flop ono će nastaviti živjeti.A sa obzirom na veličinu Canonicala kao tvrtke i veličinu njihovog samog projekta procjena je da im je dosta samo 1% smartphone tržišta da im bude profitabilno.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
g12356 kaže...
..im je dosta samo 1% smartphone tržišta da im bude profitabilno.

 e je ti cirfra.. 1% (sarkazam ali neobičan). Svakom, pa i čisto za primjer Appleu/Sonyju/IBMu/MSu.. bi 1% bilo dosta/puno.. san. Nje to hr BDP nego teže cifre.

-istovremeno, Canonical ne može (dok ne zatvori konstukciju, nabavi težak novac), ni napraviti 1% uređaja, tako da je ovo samo hipetetski odgovor.

Ali, ide k tom cilju, sad je na korak i zapravo, sad o tome dali će se poskliznuti (izbaciti dovoljno uređaja pod ubuntićem) ovisi (ne)uspjeh.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

Zanimljivo kako autor kaže da ništa nije procurilo, a alpha preview dostupan od 2013. :) 

http://arstechnica.com/gadgets/2014/04/hands-on-with-ubuntu-touch-14-04-coming-along-but-miles-to-go/

 

Što se tiče Canonicala nemaju ni na desktopu 1% pa nisu propali. Bit će tu kao peronospora. Gurat će zajedno sa desktopom, 'one to rule them all', kao i Microsoft što pokušava a i Google.  Danas su na desktop admin consoli gappsa ubacili taj material dizajn, kružiće, plusiće kao na smartphoneu. To mi se ne sviđa. Nije isto klikat mišem i prstom. 

 

Ako Canonicala progura neki jači telekom mogli bi postati 'cool'  za širu masu. Mene zanima kako su riješi bateriju, i ta 'konvergencija' kojom se hvale. Jedna aplikacija za phone i desktop 

 

A naslov je kao da Drago piše iz Staljingrada ;) 

 

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 21:13 (hrvooje).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
hrvooje kaže...

..Jedna aplikacija za phone i desktop 

 

 

- ja to vidim kao švic.nožić ... dobar kad nemaš pravi alat. (način rada, ergonomija..) + raspoloživi resursi (time i baterija) jer nije isto kad imaš punokrvni desktop sa svim čarima npr plug&playa ili 'samo' phone. (mora trošiti više, često nepotreban dodatak=teret)

-specijaliziran uvek može više/brže ... ili je lakši.

-zanimljivije mi je korištenje kao remote/touch npr. pogotovo na HTPC/TV kombinaciji. Spoj DE+mob, ne jedan za sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

ma slažem se. meni bi za ured mobitel sa velikim ekranom bio sasvim dovoljan. Office i sve ostalo je ionako u oblaku. a još srećem desktopa sa sporijim celeronom i manje RAM-a od prosječnog smartphonea danas,tako da je to zanimljiva i iskoristiva ideja. 

 

Prezadovoljan sam Androidom 5.0, ali bi ovo kupio čisto iz potpore za početak + nadopunjavanje koje spominješ 

 

http://www.techrepublic.com/article/ubuntu-phone-the-little-phone-that-could/

  • 4.5-inch screen (qHD resolution @ 540×960)
  • 1.3 GHz Quad Core ARM Cortex A7 (MediaTek)
  • Mali 400 GPU @ 500 MHz (MediaTek)
  • 8 GB eMMC storage
  • 1 GB RAM
  • 2150 mAh battery
  • Dual micro-SIM

 

Sa ovim specifikacijama mid-range uređaja moraju ići s malom cijenom. U teoriji bi trebale jednom raditi X.org aplikacije. Kako će i ako će ARM A7 vrtjeli LibreOffice tek treba vidjeti. Iako nade više polažu u Scopes, a ne Apps

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 22:02 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
Drazen kaže...

Start ce biti terminal da bi korisnici mogli utipkavati komande i osijecati se ko doma. 😃

-Zapravo umjesto tradicionalnih start screenova će se upotrebljavati scopeovi.
-Scopeovi su nešto poput više tražilica informacija u jednom.Npr, napraviš "socijalni scope" koji učitava podatke sa facebooka,twittera google plusa itd. i prezentira ih korisniku.Ili napraviš glazbeni scope koji će učitavati glazbu sa samog uređaja,glazbu sa last.fm-a i myspacea.

-Sa scopeovima se također nadaju zamjeniti one najtradicionalnije i najobičnije webaplikacije kakvih na drugim platformama ima na pretek.
-A i ti scopeovi su nešto čime se planira zamijeniti i onaj tradicionalni app-grid izgled menija kakvog imaju android i ios(ono šta je Windows phone zamijenio sa metro stilom pa se WP obožavatelji hvale daimaju nešto drugačije),tako da ne ispadne da imaju isto ono tradicionalno sučelje kao android i ios i većina drugih mobilnih platformi.Jedan pokušaj inovacije.
-Ako si skužio,ili ako ja nisam dovoljno jasan bio biti će više vrsta tih scopeova a sa svake crtice koje sam opisao je jedna vrsta scopea pa se nadam da si sada bolje shvatio.
-Ukratko Canonical se nada te scopeove promovirati kao novu filozofiju razvoja aplikacija.Iako ćeš slobodno imati i aplikacije po staroj filozofiji.

ihush kaže...
g12356 kaže...
..im je dosta samo 1% smartphone tržišta da im bude profitabilno.

 e je ti cirfra.. 1% (sarkazam ali neobičan). Svakom, pa i čisto za primjer Appleu/Sonyju/IBMu/MSu.. bi 1% bilo dosta/puno.. san. Nje to hr BDP nego teže cifre.

-istovremeno, Canonical ne može (dok ne zatvori konstukciju, nabavi težak novac), ni napraviti 1% uređaja, tako da je ovo samo hipetetski odgovor.

Ali, ide k tom cilju, sad je na korak i zapravo, sad o tome dali će se poskliznuti (izbaciti dovoljno uređaja pod ubuntićem) ovisi (ne)uspjeh.

 -za to su pokušavali sa Ubuntu Edgeom na kickstarteru,ali unatoč tome što su oborili sve rekorde,nije uspjelo.

hrvooje kaže...

Zanimljivo kako autor kaže da ništa nije procurilo, a alpha preview dostupan od 2013. :) 

http://arstechnica.com/gadgets/2014/04/hands-on-with-ubuntu-touch-14-04-coming-along-but-miles-to-go/

 

Što se tiče Canonicala nemaju ni na desktopu 1% pa nisu propali. Bit će tu kao peronospora. Gurat će zajedno sa desktopom, 'one to rule them all', kao i Microsoft što pokušava a i Google.  Danas su na desktop admin consoli gappsa ubacili taj material dizajn, kružiće, plusiće kao na smartphoneu. To mi se ne sviđa. Nije isto klikat mišem i prstom. 

 

Ako Canonicala progura neki jači telekom mogli bi postati 'cool'  za širu masu. Mene zanima kako su riješi bateriju, i ta 'konvergencija' kojom se hvale. Jedna aplikacija za phone i desktop 

 

A naslov je kao da Drago piše iz Staljingrada ;) 

 

-Negdje u prvoj polovici ove godine se očekuje i prvi high end mobitel od  Kineskog Meizu-a.
-Što se tiče teleoperatera,već ih ima određen broj,za nas su najzanimljiviji Vodafone(vip) i T-mobile,a ta dva ujedno pokrivaju većinu ako ne cijelu europu:
http://www.ubuntu.com/phone/carrier-advisory-group
-usput ovaj launch sutra je prvo za europu,ostatak svijeta dolazi kasnije
-bateriju su riješili tako da je to kompletni rewrite cijelog grafičkog stacka,od samog display servera do sučelja.Nikakav fork nego sve od nule(koliko znam).Također prešli su sa GTK-a na QT.A glavna mantra tijekom tog rewritea im je upravo bila štedljivost performansi.
-konvergencija,u biti i na mobitelu i tabletu i desktopu će se koristiti isti codebase,uređaj će od uređaja prepoznati o kojem se uređaju radi i dali su tipkovnica itd. priključeni na njega.Mobilna strana koda im je većinom gotova.Trenutno masno rade na desktop strani.Iako ja sam skinuo alfa/beta verzije toga na desktopu i instalirao u multiboot i to radi već sada uz određenu nekompletnost i greške.Tablet strana će biti najmanji problem jednom kada završe i desktop.
-što se tiče samih aplikacija da,aplikacije kreirane Ubuntu na mobitelima/tabletima će se moći pokrenuti na desktopu.Aplikacije koje su kreirane za desktop,one će i dalje radit na desktopu ali nitko nije rekao da će postojati neki softverki lock koji će im onemogućit da ih se prisili radit na mobilnom načinu,tako da je to jedna velika nepoznanica.

p.s.imam već par aplikacija na njihovom mobilnom storeu,do sada su se skinule cca 100 puta,ali mislim da mogu očekivati barem amnje ili veće povećanje downloada. :)

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
g12356 kaže...
..

 -za to su pokušavali sa Ubuntu Edgeom na kickstarteru,ali unatoč tome što su oborili sve rekorde,nije uspjelo.

..

 -biz nije stvar rekorda, nego uspjeha... to je važno. A razlog? Canonical je OK guy, ali nema ono što MS ima, M$+licence+poluge (MSO, direcx, .net, VS.. itd). Tad imaš situaciju da MS zarađuje i na Androidu, izbacuje MSO u oblak, dok Canonical pokušava stvoriti kritičnu masu (a za to mu treba protumasa tj količina HWa na kojem će biti neki soft..).

AKo ga usporedimo s npr Sonyjem, koj je 'gubio' na samoj konzoli.. opet, zarađivao je na licencama (od svake igre). Kako bi Canonical to pokrio samo relkamama? Pa nije on the-google.. i dolaziš do (moje) kokoš-jaje situacije.

Može, ali u biz je važno imati proizvod, količine, prodati i zaraditi. Tad se može sve, ovako je vječno u fazi startupa/pokušaja i kao vrijeme odmiče ostali otkidaju djelove kolača, ako ostanu mrvice..

.. a Canonical je prvi krenuo. MS ga je pustio malo pa dao gas, google je jednostavno išao drugim putem (duplo kraćim) ali ima toliko milijardi da bi ih inače morao spaljivati (dodatni trošak) pa ide u biz s HWom. Ne vidim neku budućnost, šansu. Biz je okrutan (nije filmski happyend).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 23:05 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

da je tako kako ti kažeš, nikad niti jedna uspješna tvrtka ne bi propala, niti bi neka početna uspjela. još samo fali izjava da je sve izmišljeno i da možemo zatvoriti patentne urede :)

Life is too short to remove USB safely
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
hrvooje kaže...

da je tako kako ti kažeš, nikad niti jedna uspješna tvrtka ne bi propala, niti bi neka početna uspjela. još samo fali izjava da je sve izmišljeno i da možemo zatvoriti patentne urede :)

 -slažem se ... (pa ipak rečenice izazivaju na odgovor).. uspješni-porpadaju? .. patenti + linu/GNU/FOSS.. previše kontradiktornih osjećaja u rečenici. Pojedine riječi nebi smjele biti u istoj rečenici, odlomku.. ali smisao je OK. Precinično sam prognozirao... btw, prognozirao sam i dinamu ispadanje iz EU lige, greška?

 

uvjek postoji 'prvi put', uvjek su moguća iznanđenja. No da su to nogometni klubovi, Canoncal bi bio dinamo/ajduk, MS bi bio MadridSosedado (kakse to već piše) a google bi bio premierliga+bundes.. Canonical nije loš, ali ovo je biz.

 

još gore, što to sutra izlazi? što je to? mobitel starije genracije, cijena.. Gle, Opel stavi Šifericu koja uzdiše i proda auto (mada nema veze s autom), di su Canonicalove hotbabes, di je pumpanje adrenalina u npr BUGu, .. pa WTF!!! kad dolazi novi LTS ljudi postaju (besmisleno) kad će? .. a znamo da će biti u 18h ili 0 US vrijeme. Tko se pitao za ovaj mob, kad će? Da nema teme nebi ni znao da je to sutra.

Dali je to biz? Dali je to recept? Kao sa Šifericom, proizvod je sporedan, može prodavati i zeppter lonce, EEP može ostati isti, samo photoshopiraš-gimpaš gif lonca umjesto auta. Tad se lonac proda. Tad svi imaju ajfon, tamguči, nike.. a ovo? što je to, ubuntu, nešto za jesti?

Zato ne vidim neko svjetlo u tunelu... ili sam cinik. A nije Canonical loš...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 23:46 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
ihush kaže...
g12356 kaže...
..

 -za to su pokušavali sa Ubuntu Edgeom na kickstarteru,ali unatoč tome što su oborili sve rekorde,nije uspjelo.

..

 -biz nije stvar rekorda, nego uspjeha... to je važno. A razlog? Canonical je OK guy, ali nema ono što MS ima, M$+licence+poluge (MSO, direcx, .net, VS.. itd). Tad imaš situaciju da MS zarađuje i na Androidu, izbacuje MSO u oblak, dok Canonical pokušava stvoriti kritičnu masu (a za to mu treba protumasa tj količina HWa na kojem će biti neki soft..).

AKo ga usporedimo s npr Sonyjem, koj je 'gubio' na samoj konzoli.. opet, zarađivao je na licencama (od svake igre). Kako bi Canonical to pokrio samo relkamama? Pa nije on the-google.. i dolaziš do (moje) kokoš-jaje situacije.

Može, ali u biz je važno imati proizvod, količine, prodati i zaraditi. Tad se može sve, ovako je vječno u fazi startupa/pokušaja i kao vrijeme odmiče ostali otkidaju djelove kolača, ako ostanu mrvice..

.. a Canonical je prvi krenuo. MS ga je pustio malo pa dao gas, google je jednostavno išao drugim putem (duplo kraćim) ali ima toliko milijardi da bi ih inače morao spaljivati (dodatni trošak) pa ide u biz s HWom. Ne vidim neku budućnost, šansu. Biz je okrutan (nije filmski happyend).

 -treba te poslati na obilazak startup akceleratora nekoliko dana

-nabit će te optimizmom

-zezam se

ihush kaže...
hrvooje kaže...

da je tako kako ti kažeš, nikad niti jedna uspješna tvrtka ne bi propala, niti bi neka početna uspjela. još samo fali izjava da je sve izmišljeno i da možemo zatvoriti patentne urede :)

 -slažem se ... (pa ipak rečenice izazivaju na odgovor).. uspješni-porpadaju? .. patenti + linu/GNU/FOSS.. previše kontradiktornih osjećaja u rečenici. Pojedine riječi nebi smjele biti u istoj rečenici, odlomku.. ali smisao je OK. Precinično sam prognozirao... btw, prognozirao sam i dinamu ispadanje iz EU lige, greška?

 

uvjek postoji 'prvi put', uvjek su moguća iznanđenja. No da su to nogometni klubovi, Canoncal bi bio dinamo/ajduk, MS bi bio MadridSosedado (kakse to već piše) a google bi bio premierliga+bundes.. Canonical nije loš, ali ovo je biz.

 

još gore, što to sutra izlazi? što je to? mobitel starije genracije, cijena.. Gle, Opel stavi Šifericu koja uzdiše i proda auto (mada nema veze s autom), di su Canonicalove hotbabes, di je pumpanje adrenalina u npr BUGu, .. pa WTF!!! kad dolazi novi LTS ljudi postaju (besmisleno) kad će? .. a znamo da će biti u 18h ili 0 US vrijeme. Tko se pitao za ovaj mob, kad će? Da nema teme nebi ni znao da je to sutra.

Dali je to biz? Dali je to recept? Kao sa Šifericom, proizvod je sporedan, može prodavati i zeppter lonce, EEP može ostati isti, samo photoshopiraš-gimpaš gif lonca umjesto auta. Tad se lonac proda. Tad svi imaju ajfon, tamguči, nike.. a ovo? što je to, ubuntu, nešto za jesti?

Zato ne vidim neko svjetlo u tunelu... ili sam cinik. A nije Canonical loš...

 -mislim da prati svako koga zanimaju mobiteli i želi vidjeti nešto inovacije,poput onih koji žele izaći iz android/ios/wp flame war rutine :P
-nisi cinik.Nisam ni ja siguran da će uspjeti,ali vjerujem da će preživjeti na duže staze,barem 5 godina.iz razloga koje sam već spomenuo.
-a za 5 godin tko živ tko mrtav
-uostalom opera nije ni open source,em ju se ni ne plaća a gle,živa već desetljeće i pol sa 1-2%
-canonical vjerojatno želi pinku kroz kombinaciju reklama,postotak od prodaje aplikacija i prodaje uređaja.iako nisam siguran.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 10:51 (g12356).
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

ove igrače što si spomenio, njihov marketing budget je veći od cijelog canonicala. s obzirom da je to firma od 400-500 ljudi s godišnjim prihodom od nekoliko desetaka milijuna dolara sasvim će se dovoljno danas čuti za njih. to je kao da konzum lansira novi sir. nije baš da sve zagrebačke posveduše znaju za to, al prodaje se i prihod kapa.

 

nemoju oni šta ne uspjeti ili uspjeti s prvim danom. naći će dovoljan broj nepoznatih proizvođača koji će tiskati dovoljno mali broj jeftinih mobitela da svi odu sa skladišta. ako ništa, barem za božićnicu uposlenicima. kad postanu 'mainstream' i poznati brand na telefonima doći će i neki veliki igrač tipa huawei, htc itd ...

Life is too short to remove USB safely
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
hrvooje kaže...

A naslov je kao da Drago piše iz Staljingrada ;) 

 

Nije Drago, sigurno. Da je on na kraju bi bilo da obećava a u tekstu bi prošla nekakva baba s kolačima (ziher).

 

Kad bude dostupan kod nas, kupujem ga. Ako ništa drugo da klincu, nakon Linuxa na desktopu, osiguram poznato okruženje i na mobitelu.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
protjeran
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

 

Predinstaliranim   Facebook, Twitter, Dropbox i Evernote,  se točno vidi ciljana publika tj kupci...

 

Ode to polako od fossa u full komercijalu  ....

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
bunkermax kaže...

 

Predinstaliranim   Facebook, Twitter, Dropbox i Evernote,  se točno vidi ciljana publika tj kupci...

 

Ode to polako od fossa u full komercijalu  ....

 -Jeli je važno koja je ciljana publika ako je kod otvoren?
-foss je i dalje foss bez obzira na ciljanu publiku

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
10 godina
protjeran
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

 

Mislim da cannonical razmišlja ovako : fućka mi se koju filozofiju trubiš dok god koristiš ili kupuješ moje proizvode a ja na tome zarađujem  .

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
bunkermax kaže...

 

Bilo koja firma razmišlja ovako : fućka mi se koju filozofiju trubiš dok god koristiš ili kupuješ moje proizvode a ja na tome zarađujem  .

 

Ispravljeno

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
bunkermax kaže...

 

Mislim da cannonical razmišlja ovako : fućka mi se koju filozofiju trubiš dok god koristiš ili kupuješ moje proizvode a ja na tome zarađujem  .

-Canonical ima 400-500 zaposlenika koji nekako moraju preživjeti.
-Što poništava argument da se od FOSS softvera nemože živjeti.
-Uz to još imaju hobiste i ostatak tvrtki u zajednici koji međusobno koegzistiraju i pridonose slobodnom softveru.
-Sav softver koji oni naprave je 100% open source,jedino ponekada oni sam projekt započnu unutar zatvorenih vrata ali na kraju open sourceaju.
-Za 3rd party softver ih nije briga.Za to je kriv onaj tko ga je napravio.Imaš distribucije koje ni ne dopuštaju 3rd party closed source software,npr. gentoo(afaik).I ja se njima divim,pogotovo godspodinu Stallmanu koji je car.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 12:11 (g12356).
10 godina
protjeran
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

Dragi moj kompa  ( blue dragon,  jel tak  )  ... Itekako se na linuxu zarađuje.  Pa Torvald je i samo ime linux patentno zaštitio, oa onda linux foundation vredi milijarde, pa cannonical, pa redhat, pa sles,pa serverski dio priče ala debian....    

 

Znam da se mnogi uvjek naljute na moj stav o svemu tome, ali meni i dalje to sve liči da je foss dobro upakirana demagogija koja omogućuje besplatnu radnu snagu na kojoj neko tamo u vrhu zarađuje i to dobro zarađuje...  C frakcija...

:-)

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

pa što je loše u zarađivanju? FOSS znači slobodan za mijenjanje, otvoren za gledanje izvorni softver. nigdje ne vidim riječ besplatno. čemu toliko čuđenje radi komercijalizacije. meni je baš drago da ide prema komercijalizaciji što znači da će se još bolji code vraćati u FOSS, tj. više developera će raditi, više očiju provjeravati bugove. nije Linux neki partizanski chegevara pokret gdje svi sjede oko vatre i dijele jedan mesni narezak, svi za jednog jedan za sve. 

 

npr. zar ne bi bilo super da Canonical 'proda' Ubuntu mojoj, tvojoj, firmi i da poraste potražnja za poznavanjem Linux desktopa, Ubuntu Toucha itd. 

Life is too short to remove USB safely
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
bunkermax kaže...

Dragi moj kompa  ( blue dragon,  jel tak  )  ... Itekako se na linuxu zarađuje.  Pa Torvald je i samo ime linux patentno zaštitio, oa onda linux foundation vredi milijarde, pa cannonical, pa redhat, pa sles,pa serverski dio priče ala debian....    

 

Znam da se mnogi uvjek naljute na moj stav o svemu tome, ali meni i dalje to sve liči da je foss dobro upakirana demagogija koja omogućuje besplatnu radnu snagu na kojoj neko tamo u vrhu zarađuje i to dobro zarađuje...  C frakcija...

:-)

-to sam i rekao,da se na Linuxu zarađuje.
-nije demagogija nego obostrana korist.Na kraju krajeva ako si netko i nešto u Linux zajednici a cijelo vrijeme si bio hobist,ako ti zatreba posao ili novac,samo u životopis napišeš da si netko i nešto u Linux zajednici,i ako nisi lagao dobiš posao odmah.Korisnici dobe dobar softver.
-Ma nemoraš ni biti netko i nešto,dosta je da ti par patcheva bude odobreno i imaš super stavku za životopis.
-a 95% razvoja Linux kernela dolazi iz tvrtki,5% su hobisti.A ti hobisti su većinom ljudi koji su dali otkaz u svojoj tvrtci,ili sveučilišni profesori a tek onda random geekovi koje razne kompanije ciljaju da ih čim prije zaposle.
-da je blue dragon.Pitanje,nije baš da skrivam ali o kuda si saznao?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 13:20 (g12356).
10 godina
protjeran
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

@hrvoje

Tako je, dijelim tvoj stav u potpunosti.  No sigurno znaš da unutar fossa ima frakcija koje se propnu na zadnje noge čim se spomene komercijalizacija, marketing, bogaćenje nekih zvucnih linux imena....

 

Možda griješim, ali mi se tu pojavljuje paradox : kada neko uloži svoje milijune u razvoj nečega, mislim da mu više neće biti drago da se to slobodno dila i prilagodjava kako kome paše....   Otvoren kod nije čudotvorno rješenjee jer ga tada proučavaju i zlonamjernici, i par puta smo se dosad osvjedocili da su postojali sigurnosni problemi i to godinama a da nisu uočeni

 

Teoretski je i unity de pod gpl ali se cannonical potrudio da ga nije samo tako staviti u mint ili opensuse..

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu mobiteli su pred vratima
bunkermax kaže...

@hrvoje

Tako je, dijelim tvoj stav u potpunosti.  No sigurno znaš da unutar fossa ima frakcija koje se propnu na zadnje noge čim se spomene komercijalizacija, marketing, bogaćenje nekih zvucnih linux imena....

 

Možda griješim, ali mi se tu pojavljuje paradox : kada neko uloži svoje milijune u razvoj nečega, mislim da mu više neće biti drago da se to slobodno dila i prilagodjava kako kome paše....   Otvoren kod nije čudotvorno rješenjee jer ga tada proučavaju i zlonamjernici, i par puta smo se dosad osvjedocili da su postojali sigurnosni problemi i to godinama a da nisu uočeni

 

Teoretski je i unity de pod gpl ali se cannonical potrudio da ga nije samo tako staviti u mint ili opensuse..

 -osobno ja sebe smatram između te dvije frakcije.Shvaćam stavove i jedne i druge,u biti navijam za status quo.
-zašto ne?Ima više primjera gdje su autori softvera više profitirali od tuđih modifikacija nego od vlastitog proizvoda.Čisto jedan primjer nevezan za Linux:Više ljudi je kupilo igru Arma II jer je htjelo igrati DayZ mod nego je htjelo igrati samu igru.
-zapravo jesu par distribucija uspješno imale unity u ranim danima ali su ga sve napustile zbog nepopularnosti i lošeg marketinga oko unity-a.Osim toga najmanji problem ga je forkati i kasnije raditi sa njime što želišbez obzira kaj canonical rekao.
-pročitaj edit mog prošlog posta ako ti nije problem?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.2.2015 13:30 (g12356).
10 godina
protjeran
offline
Ubuntu mobiteli su pred vratima

@za zmaja

 

Pa moja osnovna djelatnost je cyber sigurnost, tako da mi neke stvari nisu problem.... Naravno da to ne zloupotrebljavam.

 

Razvio si jednu ili dvije aplikacije, i naravno da to ciniš u svrhu tvoje bolje budućnosti.  Em ljepo zvuči u životopisu em možda danas sutra napraviš i hit aplikaciju koja bu te učinila milionerom..... Ja ti imam previse godina i iskustva da bih vise vjerovao u entuzijazam koji je svrha samom sebi.....

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice