Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

poruka: 31
|
čitano: 7.763
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket".
16 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Je*e š budale koji kupuju preko njuškala i plaćaju avansno... Ovo im je škola.

I have nothing to say. Thank you and goodbye.
Moj PC  
23 3 hvala 0
12 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

stvarno se cudim tim ljudima , kao oni u provjerenom , nije im bilo sumnjivo sto lik trazi za laptop koji vrijedi 1500 kn , samo 500 kn , i kupuju sa drugih strana hrvatske , kao da se mobiteli, tableti,pc, laptopi prodaju u zagrebu ili neznam ni ja, odes osobno provjeris platis i cao , sami su si krivi, mobitela i ostalih gluposti ima na svakom koraku

XS LT26i
 
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Ni prvi ni zadnji.. Naivaca ima ko u priči.

 

Nekad mi nisu jasni ti ljudi. Izdvojit će viška para koje ni nemaju, jedva će ih i skupit da bi kupili najjeftiniji iPhone (primjer 4) u oglasniku.

I sad, skupe primjer 1800 kn i čekaju mjesec dva dana da naiđe baš jedan po toj cijeni. I kad su već skupili toliko para, nedo dragi Bog nadodat još 200 kn i nać se sa susjedom iz kvarta i kupit ga ovako. Nego baš ih zanima taj za 1800 iz Pušče Bistre.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Ovde u Srbiji pre neki dan lik kupio polovan laptop za 100€ preko sličnog sajta a kući mu stigla cepanica slične težine, lepo upakovana. :D

BTW kod nas kurirske službe ti dostave robu a ako ti se ne sviđa šta si dobio moš se je*at. Doduše lik koji mu je prodao se valjda pokajao i vratio mu lovu nazad.

Moj PC  
14 1 hvala 0
14 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

To danas murja pokazuje mišiče jer je sinoć na NOVA tv u bila emisija o onoj ekipi iz Slavonije što je i tu na forumu nasanjkala zilion ljudi do cifre od 1000 kn.

 

Htio bih reći , bolje ikada nego nikada, ali kasne jako jako jako puno tako da se neču složiti sa tom izrekom.

Po mojem mišljenju kasne, i to jako puno i da nije bilo na Tv jučer još bi pljačkali.

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
Problem je i u tim kurirskim sluzbama i slicno. Treba uvest opciju da kad se salje paket, osoba koja radi na posti provjeri sadrzaj, napise da li je sve u redu i da se to odmah azurira na web (npr.). Ovako ljudi nemaju pojma sto im se salje, cak postari ne daju da se paket otvara prije nego plati. Plati, otvori... a postar odeee, unutra cjepanica. Dalje, policija ne reagira ako je ispod 1000kn. Debilana na hrvatski nacin, kao i ako ukrades nesto do 20kn u ducanu policija nece izaci na teren. Znaci, po zakonu ja nesto do 20kn ukradem, pobjegnem, policija nece reagirati, a ducan nece moci podignuti privatnu tuzbu jer mi ne zna podatke itd... Zivjela hrvatska.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
15 godina
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
Policija ti reagira u svim slučajevima bez obzira o kojoj materijalnoj vrijednosti se radi. Bit male materijalne vrijednosti (do nedavno 1000 kn a sada 2000 kn) je u tome što se ona progoni po privatnoj tužbi dok za veče iznose ide po službenoj dužnosti. Kod male materijalne vrijednosti policija ti ustupi podatke o počinitelju a na tebi je hočeš li tužiti ili ne ili se pak dogovoriti s počiniteljem. Po meni je ovdje i Njuškalo podosta odgovoran jer ne radi ništa u svezi zaštite od prijevare poput ebay-a. Ali kada nemaju neku jaču konkurenciju na tome će vjerojatno i ostati na žalost...
Scorp21
16 godina
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
Scorp21 kaže...
Policija ti reagira u svim slučajevima bez obzira o kojoj materijalnoj vrijednosti se radi. Bit male materijalne vrijednosti (do nedavno 1000 kn a sada 2000 kn) je u tome što se ona progoni po privatnoj tužbi dok za veče iznose ide po službenoj dužnosti. Kod male materijalne vrijednosti policija ti ustupi podatke o počinitelju a na tebi je hočeš li tužiti ili ne ili se pak dogovoriti s počiniteljem. Po meni je ovdje i Njuškalo podosta odgovoran jer ne radi ništa u svezi zaštite od prijevare poput ebay-a. Ali kada nemaju neku jaču konkurenciju na tome će vjerojatno i ostati na žalost...

 Da, neznam što se dogodilo sa onim plavim oglasnikom, nekad su oni bili praktički monopolisti. Pa su njih imitirali nekakvi kratkotrajni zeleni oglasnici i slični,

no opet, prije njih je sjećam se, glavni bio "mali oglasnik" u subotnjem večernjem... no njuška je mislim u biti i tako od večerneg/stirije, pa bi to valjda moglo

biti nazvano "imperija uzvratila udarac".
Ja nebih totalno odbacio poštene trgovce iz drugih mjesta koji pošalju poštom zbog par prevaranata.
Samo, dobro je rečeno, trebalo bi dio rizika prebaciti na sistem:
-sad, kad po zakonu svatko tko daje oglas, mora predočiti OIB
(koji bi oglasnik mogao i provjeravati a ne da netko natipka random što mu se sprdne), lijepo povezati
taj oib sa također oibom registrirane povratne reputacije, pa bi ljudi malo lakše filtrirali ponudu.
Nije ni to neka mega garancija, ali samo njuškalo nebi pretjerano koštala truda.
Sjećam se prije nekoliko godina je bilo najavljeno ulaz ebaya u Hrvatsku.
Neznam što ih je usporilo...možda im treba neki domaći partner? Recimo Bug?

14 godina
protjeran
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

To treba biti obavezno pravilo da se paket po primitku otvori u prisustvu kurira/poštara da se vidi jel sve u redu, jedino je bed za one kaj kupuju preverzije prek oglasnika/njuškala {#}.
Al fakat ne kužim ljude koji plaćaju unaprijed, najbolje je osobno preuzimanje ili plaćanje po primitku.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
Bug i ebay!! Hebate ! Kupujeeeeem!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Otkad sam dobio neispravnu grafičku sa njuškala više nikada ništa ne kupujem na njemu. Jednom mi je bilo dosta. A cifra je bila 600 kn. Od tada radje skupim još malo pa kupim u trgovini pa makar i dao 1000 kn za istu stvar kada ima sve više lopova i lažova da se ljudi organiziraju u skupne prjevare i varaju ljude.

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
Kako se zaštiti? Uključiti mozak... Kako možeš nasjesti na ovakve oglase čija je cijena 50% niža od svih ostalih?
Galaxy SII I9100 + 2000mah battery || 21. stoljeće, vrijeme pametnih telefona i glupih ljudi.
12 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

to njuškalo je bezveze, su mogli barem stavit ocijenu prodavača kao na ebayu feedback ili kao na pik.ba, a ne one pi*darije dostavni kalkulator i saldo

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 16:39 (bjong).
 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Pa zastitis se tako da ides samo na primopredaju, nades se u nekom kaficu, daj mobitel/laptop/bilo sta drugo, isprobas jel valja(usput procjenis covjeka dal vam se cini ko neki prevarant), das pare i dovidenja.

:D
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
overhaul kaže...

-sad, kad po zakonu svatko tko daje oglas, mora predočiti OIB
(koji bi oglasnik mogao i provjeravati a ne da netko natipka random što mu se sprdne), lijepo povezati
taj oib sa također oibom registrirane povratne reputacije, pa bi ljudi malo lakše filtrirali ponudu.
Nije ni to neka mega garancija, ali samo njuškalo nebi pretjerano koštala truda.
Sjećam se prije nekoliko godina je bilo najavljeno ulaz ebaya u Hrvatsku.
Neznam što ih je usporilo...možda im treba neki domaći partner? Recimo Bug?

 

Po zakonu nitko nema pravo provjeravati tvoj oib.  Znači, mora se mijenjati zakon. Sinoć je kučka iz nekog ministarstva rekla kako su možda zakoni zastarjeli pa bi ih možda trebalo mijenjati. Uglavnom, kad vidiš takav lik onda znaš kako nam je država u k..cu.  Najprije objašnjava neobjašnjivo a kad novinar kaže kako  njuškalo nema ovlasti provjeravati oib onda kaže: a ništa, možda bi trebali zakon mijenjati... tragikomedija od države..

16 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

U slučaju da privedu počinitelja, pronađeni novci idu u državni proračun. A ja da im još platim porez i dam plaću. E da nebi {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 17:57 (memulica).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

poslao upit njuskalu, zasto ne stave feedback kao ebay, rekli su da rade na tome (poslano prije 2 god.)

 
8 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
ITman kaže...

To treba biti obavezno pravilo da se paket po primitku otvori u prisustvu kurira/poštara da se vidi jel sve u redu, jedino je bed za one kaj kupuju preverzije prek oglasnika/njuškala {#}.
Al fakat ne kužim ljude koji plaćaju unaprijed, najbolje je osobno preuzimanje ili plaćanje po primitku.

A šta ste se uhvatili poštara i raznih dostavljača?

Njihov je posao samo da isporuče paket, ako ćete ti i poštar otvarati paket onda se vas dvojica možete dogovoriti da uzmete sadržaj paketa, stavite ciglu i vratite pošiljatelju.

Daj uključi mozak malo.

Poštar nije ovlašten niti treba biti ovlašten da kopa po paketima.

 

Nije problem u kuriru ili njuškalu, oni su posrednici, problem je u naivcima koji tamo nekom anonimusu uplaćuju 2-3k kn, a to je žešća debilana.

Ne može tebe nitko prevarit ako imaš barem gram pameti.

 

Za veće iznose kupovine nađi se s prodavačem uživo, ako niste blizu onda nemoj ni kupovati od njega, kakvo slanje para, đizs...

16 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Platiti nepoznatoj osobi sa njuskala unapred 5000 kuna??? Budalama treba uzeti lovu i bok!

daniel
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Tako je mene jedna kur*a skoro prevarila kad sam kupovo iphone. Ja joj poslo poruku da mi pošalje sliku računa, garancije i mobitela. Ona mi kaže da će mms poslat

 

Reko sam joj kao da imam mal ekran na mobitelu pa necu vidit, nek mi na mail poašalje. Ženska mi kaže nisam u mogućnosti uslikati. Pa ko u 21. stoljeću nije u mogućosti nešto uslikati i poslat na mail?

 

Malo sam se raspitivo i shvatio da nema smisla riskirat par milja kuna, za ovo sto je njen iphone 200kn jeftiniji od ostalih.

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

ima svakakvih ljudi,ja san dosta stvari proda na njuskalu,i ako bi netko unaprid zelio platit ja bi njemu kopiju svoje osobne i sve podatke posla tako su i ovi tribali trazit.

i on meni posalje potvrdu uplate na moj racun i svoju kopiju osobne i etoga svi sigurni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 6:13 (pivac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

Nakupovao sam se svega i svačega preko raznih online shopova... zaista svih mogućih vrijednosti, dimenzija i čega sve ne. Vrijedi ista kao i u stvarnom životu. Pazi od koga i za koliko kupuješ i nema problema. Kupujem kojih 6, 7 godina preko neta i nikad nisam imao problema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
Ne mozes se ti dogovoriti s postarom da stavite unutra ciglu pa vratite kaj neodgovarajuci paket, ako ti po primitku pregledaju kaj saljes i to zapisu. Tako bi trebalo biti. Posaljes laptop, pise laptop i ne moze doci cjepanica/cigla/zrak. Krive su poste i razne kurirske sluzbe. Ako cemo se stiti sami, analizirajuci hrpetinu sadrzaja, sto ce onda drugi radit? Nista. Btw, ako postar more furat pare dok su penzije i socijalke, po nekoliko desetaka tisuca kuna, onda moze biti s tobom prisutan i pregledat paket, napravit zapisnik i dovidjenja.
Jos nesto. I kod primopredaje ze lako neko zaebe - specena maticna, promjenjeno hrpa djelova, nikad cisceno (govorim zza elektroniku) i dovedeno u rad s cudnim domacim metodama ozivljavanja. Dok krepa za mjesec/dva, onda reci da te ne mogu zaebati.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
13 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

I kupovao i prodavao preko njuškala; i plaćao unaprijed i plaćali meni unaprijed i nikad problema. Istina, vrijednosti nikad nisu bile velike.

E-bay ima dobar sistem i "recenzija" i paypal kad traži provjeru prije isplate prodavatelju.

Poštari MORAJU pričekati dok ti otvoriš paket, ako to hoćeš. Na to i imaš pravo. Mislim čak da su kod većih vrijednosti i dužni pričekati (ispravite me ako griješim).

Na kraju krajeva, to je ista fora kao i sa onim autima u Grčkoj/Španjolskoj/Engleskoj... nakon prvog ili drugog kontakta, razuman čovjek shvati s kim ima posla i odustane.

Ovo sa skeniranjem osobne kod prodaje nije loša ideja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
DowlaBoy kaže...

Ovde u Srbiji pre neki dan lik kupio polovan laptop za 100€ preko sličnog sajta a kući mu stigla cepanica slične težine, lepo upakovana. :D

BTW kod nas kurirske službe ti dostave robu a ako ti se ne sviđa šta si dobio moš se je*at. Doduše lik koji mu je prodao se valjda pokajao i vratio mu lovu nazad.

  Zapravo, nije se pokajao već mu je prevareni kupac sve preneo u medije zajedno sa pismom zahvalnicom u kome mu je poručio šta ga čeka ukoliko ne vrati lovu. Prodavac je bio smotan pa je dao broj računa koji se lako poveže sa osobom. :D

 

 

At the end of the day it's all about her - Lew Ashby www.nethitchhiker.co.cc
12 godina
protjeran
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

odličan komentar na članku:

"Zakonskim aktom ignorirati ovakve prijevare. Osnovno ljudsko pravo svakog slobodnog pohlepnog glupog čovjeka jest da bude namagarčen."

u potpunosti se slažem s tim...pa stvarno moraš bit blesav samo tako uplatit 3000kn nekom na račun...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
neaktivan
offline
Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

zovem se D.K .

dolazim i ST  i imam 32 god.... kako bi poceli u AA

i ja sam se zaje{#} jednom.

popušija 750 kn.

i to na mobitel {#}

 

neki momak iz Like, čak imam i ime jos negdje zpisano.

ima od toga i koja godina.

neka Nokia n96 mislim da je bila u pitanju.

dobio HP expressom pošiljku na posao, otvorio sam kuvretu i vidio kutiju od mobitela, sve lipo, otvorija kutiju mob unutra. dam liku liku lovu.bila mi neka guzva pa nisam odmah gledao mobitel.

navecer doma šok i nevjerica - neki falši kineski mob, sa 4 mb memorije i nekim ekranom 100x100 piksela.{#}

napominjem da sam prije toga preko njuskala kupio/prodao xy stvari i to tipa laptop, zvučnici, pojačalo, dslr aparat i tako to.

nije mi palo do tog trenutka da netko ide varat (naivno znam ali jebi ga)

čuosam se sa likom nekoliko puta, neki mladac, do max cca 17-18 godina. kaže mi:" i mese su zajebali, pa sam i ja prodao dalje".

kasnije se nije vise javljao (to dok sam jos bio nadrkitis na sve to kako me zaje{#}alo)

prijatelj je radio u nekom odvj. uredu pa je cak i slozio neki dopsi koji sam mu posalo doma preporučeno sa povratnicom, misleći da će bar starci reagirati kad vide čime se bavi,ali ništa.

nisam iao na policiju jer sam znao da je to gubljenje vrimena.

na kraju sam tih 750 kn  otpisa i rasknjžija {#}valjda su mu pomogle nečem u životu, makar da curi plati piće....

 

njuskalo i dalje korsitim..

suma sumarum, ljudi su naivni i dok se ne opeku ......

 

pozz
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Umjesto iPhonea "kupili" bezvrijedni paket

I ta vijest tek sada objavljena ? Pa to je već godinama tako .. 

Sve stvari preko 200 kuna bi išao naći se s čovjekom uživo i isprobao bih prije kupnje . I da živiš u Splitu, ako ćeš dati 3500kn za mobitel samo tako onda možeš se i naći s čovjekom negdje i isprobati, te se ovo sada nebi događalo .. Ali kao što sam rekao tako je već godinama .. Uvijek treba zadržati dostavljača i provjeriti paket pred njim 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2013 13:06 (AmD).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice