Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

poruka: 12
|
čitano: 3.868
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj".
16 godina
odjavljen
offline
Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

Bravo za profesora! Napokon netko bez "it's not my fucking job" spike...

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osv

Nikola je dao sebe u struku i rezultati se vide.
Unatoč stavu javnosti o toj profesiji, postoji velik broj nastavnika koji troše sate i sate svog vremena za rad učenika koji im nije nikako honoriran osim zadovoljstvom uspjesima koji ta djeca naposljetku ostvare. A nekoć cijenjeno zanimanje nastavnika je sada na najniži granama, najpotplaćeniji VSS-ovci, dok s druge stane oni koji mlate praznu slamu imaju mnoštvo benificija...

8 godina
odjavljen
offline
Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

Ime škole nije MIOC, već Matematičko-informatički obrazovni centar. MIOC je samo akronim za koji mnogi više ne znaju koje značenje skriva.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
Moj PC  
2 9 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osv
Arendelle kaže...

Ime škole nije MIOC, već Matematičko-informatički obrazovni centar. MIOC je samo akronim za koji mnogi više ne znaju koje značenje skriva.

 Nije točno, ime je: XV. gimnazija.

...
12 godina
online
Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

Ime škole je XV gimnazija, MIOC je tradicionalno ime koje se koristi. Sad ima priča tu sa XV gimnazijom u Srbiji, pa se zato naš naziva MIOC da ima razlika.


A prof. Dmitroviću sve pohvale, jedan od najboljih profesora, točno sa srcem predaje i njegova predavanja su  zanimljiva slušat, daje sve od sebe da bi svatko skužio. 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 11:21 (Tony1999).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

a, znači to je taj kvisling koji mrzi sve rvacko i proizvodi kadrove za nekakve tamo inozemne poslodavce! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osv
Ajar kaže...

a, znači to je taj kvisling koji mrzi sve rvacko i proizvodi kadrove za nekakve tamo inozemne poslodavce! 

 Sarkazam level 9000

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
offline
Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

Kapa dolje profesoru i naravno djacima. Svaka cast bug-u na promoviranju ovakvih ljudi. I sad zmaisli cudo da ovaj covjek dobije neku uber placu iz nekog fonda za ovakve stvari ciji godisnji budjet moze bit par miljona. I onda zamisli cudo da to motivira neke druge profesore da se odluce za isto? To je najveca tuga ove nase prcije, mnoge se stvari mogu rijesit jednim godisnjim budjetom za aute licko-senjske zupanije...

 
7 0 hvala 2
16 godina
offline
Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

Iako za to što piše u medijima "prvi na svijetu" nisu krivi ni MIOC ni natjecatelji, međunarodna informatička olimpijada ipak se čini relevantnije natjecanje od ACSL-a da nosi tu tutulu, em što je pristup u organizaciji ozbiljniji, em što ravnopravno sudjeluje puno više država nego na ACSL-u. Ovo je valjda prešućena premisa: Amerika je najbolja država na svijetu, stoga prvi na američkom natjecanju znači prvi na svijetu. Iako hrvatski srednjoškolci uopće ne stoje loše i na IOI-u, ipak neke druge države dominiraju u informatici, a one ignoriraju ACSL. Ima li nešto što propuštam u vezi ACSL-a radi čega se toliko želi sudjelovati u njemu?

 

Usput, srednjoškolac, ako koji čita ovo, koji je zagrizao u računarstvo i gleda prema nekoj znanstvenoj karijeri, neka bolje razmisli barem o matematici na PMF-u umjesto FER-a jer FER ne razvija toliko apstrakciju koliko neki izazovniji predmeti. FER je razvikan samo zato što ima jače "partnere" u gospodarstvu koji mogu svu tu fasadu napumpati, no u suštini program koji se tamo nudi ne daje dobre osnove za znanstvenu karijeru, već više za primjenjene djelatnosti i zapošljavnaje u "gospodarstvu" (Uz iznimku Zavoda za primjenjenu fiziku FER-a gdje se pomalo bave i općom teorijom relativnosti i crvotočinama ). Doduše, sve se može nadoknaditi i samostalnim radom i učenjem, ali dobro je uzeti u obzir i sistematsku podlogu (studij) koja može u tome odmagati ili pomagati. U svakom slučaju - što apstraktnije to bolje za intelekt - jer u konkretnim stvarima će uvijek doći neki Kinez ili Indijac koji će biti motiviraniji u "kompanju kanala" dok u apstraktnom razmišljanju brute force ne prolazi baš tako. Onima koji gledaju kako si osigurati što više novaca kasnije u životu ovo neka shvate kao anti-savjet

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2016 12:57 (4ndY).
 
12 0 hvala 1
14 godina
offline
Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osvajaj

Što reći. Žalosno je što nam ovako pametni i iskusni ljudi ne vode državu.

 
3 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osv
KIKI3ooo kaže...

Što reći. Žalosno je što nam ovako pametni i iskusni ljudi ne vode državu.

 Kao što vidiš, imaju pametnijeg i korisnijeg posla...

drpetric
8 godina
odjavljen
offline
Re: Upoznajte profesora iz MIOC-a čiji učenici osv
KIKI3ooo kaže...

Što reći. Žalosno je što nam ovako pametni i iskusni ljudi ne vode državu.

 Predosadni su za to. Ja sam od dosade umalo zaspala usred emisije.

http://informanka.blogspot.hr/ (Ili jednostavno pretražite Google s ključnom riječju ‘informanka’.)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice