Veće plaće i nagrade zaposlenicima

poruka: 14
|
čitano: 3.744
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veće plaće i nagrade zaposlenicima".
15 godina
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima

A znaci pomalo dolazi iz guzice u glavu....

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
 
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima

a kako se dobije posao u Microsoft Hrvatska ? Mislim već godinama posječujem portale za posao i nikad nisam vidio otvoreni oglas od njih. A znam da svako toliko zaposle nekoga ...

:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Veće plaće i nagrade zaposlenicima
13 godina
protjeran
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima

a koliko su oni imali plače prije povišice.......i kolike su plaće kod nas u hr......

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima

Kuzis, ne ?

 

Kada radnik to isto govori - da njegov rad nije iskljucivo moguce platiti novcem, vec i udijelom u onome sto stvara, e ne, to nje tako, vi ste samo radnici, sljakeri, zamjenjvi.... manageri su glavni.... sada kada polako mozgovi odlucuju biti nezavisn, buntovni, kurve koje idu za placom a ne nekim virtualnim benefitima.... e sada cete ih platiti udijelom u poduzecu :) sretan ce to biti dan kada ce radnici ponovo biti vlasnici nad onim sto stvaraju... mic po mic.... :)

 

samo neka to shvate i nasi domaci, mozda ce time rijesiti i problem nemogucnosti isplate adekvatnih placa 8jednakih ili pribliznih onima sa zapada)

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veće plaće i nagrade zaposlenicima
TranceMight kaže...

 e sada cete ih platiti udijelom u poduzecu :) sretan ce to biti dan kada ce radnici ponovo biti vlasnici nad onim sto stvaraju... mic po mic.... :)

 Hahaha... prvo smo se svim silama borili protiv komunizma, rusili vlasti i drzave... A sad bi ga natrag... Jugoslavijo, vrati nam se!!! {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
protjeran
offline
Re: Veće plaće i nagrade zaposlenicima
SupremeCommander kaže...
TranceMight kaže...

 e sada cete ih platiti udijelom u poduzecu :) sretan ce to biti dan kada ce radnici ponovo biti vlasnici nad onim sto stvaraju... mic po mic.... :)

 Hahaha... prvo smo se svim silama borili protiv komunizma, rusili vlasti i drzave... A sad bi ga natrag... Jugoslavijo, vrati nam se!!! {#}

to nema nikakve veze s komunizmom, vec prirodan tok stvari...

a jugoslaviju nenzam di si izvadio :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Veće plaće i nagrade zaposlenicima
SupremeCommander kaže...
TranceMight kaže...

 e sada cete ih platiti udijelom u poduzecu :) sretan ce to biti dan kada ce radnici ponovo biti vlasnici nad onim sto stvaraju... mic po mic.... :)

 Hahaha... prvo smo se svim silama borili protiv komunizma, rusili vlasti i drzave... A sad bi ga natrag... Jugoslavijo, vrati nam se!!! {#}

Mozak postaje najvažnije sredstvo proizvodnje u informacijskom dobu, a s obzirom da su vlasnici mozgova (još uvijek :P) radnici možemo itekako govoriti o komunizmu :)

13 godina
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima
Nema veze sa komunizmon, ali ima veze sa samoupravnim socijalizmom. Jedna od najboljih tekovina koja je proizvedena u ono vrime. Norvezani je i danas njeguju kao i jos neke druge svjetske firme (Nokia). Da imas 10 dionica neke firme puno ces zesce upirat na poslu nego da nemas nijednu, jel da? :)

I da. Ne znan nijednu lokalnu firmu koja tako posluje.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veće plaće i nagrade zaposlenicima
Antonic kaže...
 Da imas 10 dionica neke firme puno ces zesce upirat na poslu nego da nemas nijednu, jel da? :)
I da. Ne znan nijednu lokalnu firmu koja tako posluje.

 Ne bi se slozio s time. Ljude najvise motivira zanimljiv posao, a ne placa ili dionice...

 U zadnjoj firmi u kojoj sam radio su nam dali udio firme + malu placu umjesto velike place... S obzirom da je firma brzo propala, nismo se bas usrecili s tom idejom... {#}

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Veće plaće i nagrade zaposlenicima

Ne.
Osobito ne u velikoj firmi jer ti da se ubiješ od posla nemožeš utjecati niti na jedan ppm vrijednosti dionice (npr kada je prihod firme u milijardama kuna, čak ni kad je u milijonima).
Osim toga količina dionica koja se dijeli u firmi tipično je 1-3% vrijednosti firme). Kada se to raspodjeli ti dobiješ punooo manje od promila vrijednosti firme.  

Sve skupa da se ubiješ od posla možeš preko dionica eventoalno zaraditi par kuna više (npr 5 kuna), pa ti je bolje žicati plaću nego dionice.

BTW. Puno firmi u Hrv dijeli dionice kao kompenzaciju (uključujući i firmu gdje radim i gdje sam dobio dionice)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2011 16:55 (cinculator).
16 godina
neaktivan
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima

Mislim da se ovdje žele zadržati 'stručnjaci', a ne da bi se neko ubijao od posla...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima

Developers, developers, developers...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Veće plaće i nagrade zaposlenicima
Mislim da nije poanta tu raspravljat o tom sta je bolje za zaposlenike sta za firmu ( mozda i je :)) ali ne govorim o firmi koja vrijedi 500 000kn mozda i onda ti dobijes 10 od ko zna koliko dionica. Naravno da i to treba imat svoju tezinu. Ovo je naravno samo moje misljenje ali mislim da je dobro da radnici imaju dobar dio dionica firme naprosto iz razloga sto je njima najvise stalo da firma dobro posluje. A i naravno da je to dobar nacin da se zaradi nesto ukoliko firma dobro posluje.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice