Veliki povratak ZX Spectruma

poruka: 16
|
čitano: 2.837
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Veliki povratak ZX Spectruma".
15 godina
neaktivan
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

moj je i dan danas ziv! :)

Radi kod da sam ga tek sad kupio jedini mi je problem naci mono, da mono kazetofon posto stereo nije bas najbolje rijesenje.

A kazeta imo sam nekih al sam na kraju moro pobacat sve jer su se s godinama poljepile i osle u k...

Tak da on super radi ali nemam igara za sad.

Imam emulator s 13000 igara (sve 80 i 90 godine) i sve neke verzije ZX Spectruma pa cak i neke izmisljene :) hahaha

 

 

Da zaboravio sam napisat kupljen je 1984 il 1985 nisam bas 100% siguran al ima preko 29 godina i jos 100% u funkciji sto je bila kvaliteta izrade :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 9:25 (zzXXy).
Moj PC  
23 0 hvala 0
12 godina
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Ja ću sad upast u temu sa svojim comodorcem 64, zapakiran je  najlonske vrečice u više slojeva. Imam i kazetofon i dva Joysticka, jedan onaj pravi quickshot , samo pitanje je u kakvom su stanju i moje kazete. Ali kad se sjetim samo nekih igara  i to na malom C/B televizoru. Jet set wily, taladega, spiderman u tekstualnom obliku :) Ili kad uspiješ isprogramirat da sam nacrta krug.. wow. Ah memories.....Možda bi nam trebala retro tema, da vidimo tko kaj ima i s čim smo se zabavljali.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 9:31 (Dud).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Veliki povratak ZX Spectruma

Imam ga i ja i ponosno ga cuvam za trenutke nostalgije. I petnaestak kazeta sa igrama (koliko su dobre, nisam bas siguran), ukljucujuci i originalne SuzySoftove Alibaba i Svemirska prica.

Nije tako dobro ocuvan (izguljen je onaj sloj s gornje strane, oko tipaka, ipak se koristio dugo i obilno).

 

Interesantno mi je vidjeti razlike kod drugih modificiranih spectruma (original nije imao reset gumb), kod tebe je s gornje strane a na mom sa straznje.

Object reference not set to an instance of an object
15 godina
neaktivan
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Ja imam zx128+2 sa integriranim kazetofonm i pištoljem. Proveo je desetljeća zapakiran u stiropore.

Nisam imao igrica za njega a kao klincu, brzo mi je dosadilo programiranje u basicu.

Ako netko hoce kupit nek se javi :)

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Nemam i nisam imao ni Spectrum niti Comodore ali sam zato picio po Orlu dugo vremena :D

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Imao sam Spectruma ZX no otišao je davno kad sam kupio Commodore SX-64 (slika u prilogu), kolike sam noci proveo na jednome i drugome a posebno na ovome drugome. Negdje je mozda na tavanu u nekoj od kutija i pitanje da li uopce radi vise nakon toliko godina stajanja jer cim je izasao prvi 286 bio je Commodorac umirovljen.

veni vidi didici
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

moj prvi komp {#}

 

primjedba: imenica = igraČi, pridjev = igraĆi (elementarno, watsone) {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Veliki povratak ZX Spectruma
150 funti je oko 1400 kuna,malo previše love traže za takav koncept,barem ja nikad ne bih dao toliko,koliko god da me nostalgija puca.
You are what you believe yourself to be
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki povratak ZX Spectruma
Beno kaže...

 

Interesantno mi je vidjeti razlike kod drugih modificiranih spectruma (original nije imao reset gumb), kod tebe je s gornje strane a na mom sa straznje.

hehe jbg drug u to vrijeme su elektronicari napacivali pun k.... novaca za ugradnju te famozne tipke reset al lemilica u ruke kupi "Svet Kompjutora" nadji shemu i moli boga da nesprzis procesor! :) hahaha

uz put nisma prijatelju spomenio (zaboravio) pred kraj 80tih sam promjenio tipkovnicu kupio ju u Sl Brodu kostala nekih 100DEM.

Al cuvam jos uvjek staru koju sam imo snjim (slika dole)!!!

14 godina
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Mojeg je brat prošvercao iz Engleske 1983 ili 1984. Bio je nekoliko puta jeftiniji nego kod nas. Nažalost nemam ga više, odavno prodan. Nije imao nikakve modifikacije. Commodore 128 koji ga je naslijedio još uvijek imam negdje. Vjerojatno i radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Veliki povratak ZX Spectruma
Nabavio sam polovan, naizgled neispravan ZX Spectrum pre nekih pola godina i sada planiram da ga podmladim, tj. da od njega napravim redovan kompjuter baziran na Raspberry pie-u. Zato mi se ova cena od 150£ čini malo preterana, pošto sam ja u moj uložio sveukupno oko 50e (10e Spectrum, 30e raspbi I 10e za novu matricu i mikrokontroler za tastaturu). All in all, mnogo, mnogo jeftinije. :)
16 godina
neaktivan
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Moje prvo cudo bio je ZX80, poslije ZX81 i nakon toga Apple, ali kopija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Veliki. Povratak. How about no?

 
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Veliki povratak ZX Spectruma

Da, nakon toliko godina radi kao prvog dana... ZX80 zatim C64...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Veliki povratak ZX Spectruma
Drazen kaže...

Moje prvo cudo bio je ZX80, poslije ZX81 i nakon toga Apple, ali kopija.

 

Moje prvo mikroračunalo je bilo ZX81, pa Commodore 64, pa Amiga 500

12 godina
online
Veliki povratak ZX Spectruma

Ovakvog sam ja imao 48 kB i tipkica za reset na desnom boku. Ajme, otkad to nisam niti vidio... Svoj sam prodao 1992. http://hr.wikipedia.org/wiki/ZX_Spectrum#mediaviewer/File:ZX_Spectrum%2B.jpg

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice