VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a

poruka: 10
|
čitano: 1.949
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a".
16 godina
offline
VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a

Nisam baš upućen u tehnologije ekrana. No zar 10bitna boja nije premalo? Na računalima imamo 24bitne boje + 8bita za prozirnost.

 

Kako je onda na najjačim monitorima dosta 10bita, a na ovim standardnim je mislim 6? Nije mi jasno kak je to dovoljno da prikažu 16.7mil boja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a

Misli se na 10 bita po komponenti, znači 30 bita/pixel ako je RGB format. 6 bitni monitori slično imaju 6 bita po komponenti, a "prikazuju" 8 bita temporalnim ditheringom, tj. pojedini pikseli vrlo brzo trepere različitim intenzitetom čime se prividno dobije dojam nešto većeg raspona vrijednosti.

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a
lllnuclearlll kaže...

Nisam baš upućen u tehnologije ekrana. No zar 10bitna boja nije premalo? Na računalima imamo 24bitne boje + 8bita za prozirnost.

 

Kako je onda na najjačim monitorima dosta 10bita, a na ovim standardnim je mislim 6? Nije mi jasno kak je to dovoljno da prikažu 16.7mil boja?

 10 bita "po kanalu" RGB+A znaci 40 bita umjesto dosadasnjih 32 (24+8)

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
offline
VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a

"zasad još uvijek gotovo nepostojeće ekrane rezolucije 7680 x 4320 piksela (8K) pri 60 Hz."

 

Pa uskoro izlazi Galaxy S6 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a
lllnuclearlll kaže...

"zasad još uvijek gotovo nepostojeće ekrane rezolucije 7680 x 4320 piksela (8K) pri 60 Hz."

 

Pa uskoro izlazi Galaxy S6 

 
"gotovo ne postojece" nije bas isto kao i bas "ne postojece". Ima 8K ekrana vec neko vrijeme samo nisu za nas smrtnike :) :).

http://www.digitaltrends.com/home-theater/forget-4k-lgs-98-inch-8k-tv-window-future-weve-waiting/

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
offline
VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a

Jel moguće vidjet mrtav pixel na 5" 2K ekranu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a
Lewis kaže...
lllnuclearlll kaže...

Nisam baš upućen u tehnologije ekrana. No zar 10bitna boja nije premalo? Na računalima imamo 24bitne boje + 8bita za prozirnost.

 

Kako je onda na najjačim monitorima dosta 10bita, a na ovim standardnim je mislim 6? Nije mi jasno kak je to dovoljno da prikažu 16.7mil boja?

 10 bita "po kanalu" RGB+A znaci 40 bita umjesto dosadasnjih 32 (24+8)

Mala ispravka: Alfa kanal je 2 bita - 10+10+10+2, pa je i dalje 32 bita.

14 godina
neaktivan
offline
Re: VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a
lllnuclearlll kaže...

Jel moguće vidjet mrtav pixel na 5" 2K ekranu?

 Nije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 23:13 (gogi321).
14 godina
neaktivan
offline
VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a

Naravno da je moguce vidjeti mrtav piksel. Zamisli da imas bijelu pozadinu i crnu tocku, ili pak ako svijetli zeleno.

 

Jedino ako je crna i bas negdje na rubu je tek moguce da se nece skoro nikad primjetiti

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: VESA predstavila Embedded DisplayPort 1.4a
Mojpismonosa kaže...

Naravno da je moguce vidjeti mrtav piksel. Zamisli da imas bijelu pozadinu i crnu tocku, ili pak ako svijetli zeleno.

 

Jedino ako je crna i bas negdje na rubu je tek moguce da se nece skoro nikad primjetiti

 ma gotovo ga je nemoguce vidit golim okom..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice