Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

poruka: 77
|
čitano: 7.690
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?".
13 godina
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

Nikada konkretni podatci.
Samo govore "2x brže, 30% više, 20x više."
Kao i na službenim stranicama.

Kladim se da ni oni sami ne znaju što se nalazi u iPadu i iPhone-u.

Enivej, odličan marketing za privlačenje onih koji su uvjereni da je to 20x ili nevažno koliko puta bolje/brže od prethodnika.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
12 15 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

Zna li netko gdje se to kreće u odnosu na trenutne konzole (XBOX, PS3)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
sudy_freak kaže...

Nikada konkretni podatci.
Samo govore "2x brže, 30% više, 20x više."
Kao i na službenim stranicama.

Kladim se da ni oni sami ne znaju što se nalazi u iPadu i iPhone-u.

Enivej, odličan marketing za privlačenje onih koji su uvjereni da je to 20x ili nevažno koliko puta bolje/brže od prethodnika.

To vam je kao i sa Arielom... prva reklama je već nudila čisto bijelu odjeću, a svaka iza nudi novu formulu za još čistiju...uskoro će roba biti prozirna {#}

13 godina
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

pa ako će novi ipad imat retina display onda mu i treba jača grafika, a za iphone mislim da još ne treba. ova u 4s je trenutno najjača u smartphoneu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
zuper kaže...

pa ako će novi ipad imat retina display onda mu i treba jača grafika, a za iphone mislim da još ne treba. ova u 4s je trenutno najjača u smartphoneu

Nitko ne kaže da ne treba, nego, njihove marketinške fore.
Ne obznanjivanje podataka koji su možda nekom od krucijalne važnosti.


Ne daju brojke, podatke, koji MHz, koliko čega, nego samo "20x brže" i to je to. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
neaktivan
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

Woohoo 1000 puta bolja grafika, sada cu moci igrat angry birds u 3Du!

 

....

 

Al stvarno koji K ce im to? Dok ti vragovi imaju touch screenove nece se igra nista vece od Angry Birdsa i Fruit Ninja...

 

Makar da imaju D pad i 2 buttona pa ajde mogli bi platformere igrat ali ovako nemozes nista igrat sto nije touch based...

 

Razer je to skuzio, Sony isto zato rade jedni konzolu a drugi tablet sa 2 analoga.

Moj PC  
7 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
sudy_freak kaže...
zuper kaže...

pa ako će novi ipad imat retina display onda mu i treba jača grafika, a za iphone mislim da još ne treba. ova u 4s je trenutno najjača u smartphoneu

Nitko ne kaže da ne treba, nego, njihove marketinške fore.
Ne obznanjivanje podataka koji su možda nekom od krucijalne važnosti.


Ne daju brojke, podatke, koji MHz, koliko čega, nego samo "20x brže" i to je to. 

Pa kada se apple prodaje ljidima koji neznaju beknit o preformansama a imaju novaca na bacanje... nece ti jedan bugovac koji OCa svoj CPU do teoretskog maximuma ici kupovat iPoo vec ce otici po Galaxy S1 il S2 il sta ja znam...

14 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
sudy_freak kaže...

Nikada konkretni podatci.
Samo govore "2x brže, 30% više, 20x više."
Kao i na službenim stranicama.

Kladim se da ni oni sami ne znaju što se nalazi u iPadu i iPhone-u.

Enivej, odličan marketing za privlačenje onih koji su uvjereni da je to 20x ili nevažno koliko puta bolje/brže od prethodnika.

Nikada konkretni podaci????{#}

Pa lijepo ti kažu 30%!! Šta bi ti?

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije? Već su ti rekli u postotcima! Ti bi u promilima?

15 godina
neaktivan
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

Znači za next gen odnosno ovogodišnje modele imamo :

 

Tegru3 koja je već u nekim tabletima, uskoro i na smartphoneovima. Takva kakva je, nisam gledao detalje ali igre za tegru 3 izgledaju odlično.

 

Mali-T658 nasljednik Mali - 400 Gpu-a koji se nalazi u SGS II i koji bi se mogao naći u novom SGS-u III. Vidjeti ćemo u drugom mjesecu vjerovatno kad bi trebao biti službeno predstavljen.

"... with ARM promising to deliver PS3 quality gaming."

 

http://phandroid.com/2011/11/10/arm-shows-off-new-mali-gpu-promises-10x-the-performance-over-your-mommas-smartphone/

 

http://www.arm.com/products/multimedia/mali-graphics-hardware/mali-t658.php

 

I imamo iz članka spomenuti novi Power VR 6 o kojem ne znamo puno:

http://en.wikipedia.org/wiki/PowerVR

 

Izgleda da ipak nVidia predvodi s GPU-ovima što i nije toliko iznenađujuće.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 13:21 (Dkc).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

Na iP4S-u je "7x" bolje grafika nego na iP4, šta ovo ispada 140x bolja grafika naprema iP4  {#}

 

Yeah, but can it run crysis?

 

Veći je problem što nemogu povečat ekran na 4.3" zbog lošeg omjera stranica.

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
4 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Kill Frenzy kaže...

Nikada konkretni podaci????{#}

Pa lijepo ti kažu 30%!! Šta bi ti?

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije? Već su ti rekli u postotcima! Ti bi u promilima?

Zaboravi!
Vidim s kim imam posla.

 

/fapajte

 

Cijeli normalan svijet razumije i vidi, jedino ste vi najpametniji.
Kao i u ovoj temi

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Kill Frenzy kaže...
sudy_freak kaže...

Nikada konkretni podatci.
Samo govore "2x brže, 30% više, 20x više."
Kao i na službenim stranicama.

Kladim se da ni oni sami ne znaju što se nalazi u iPadu i iPhone-u.

Enivej, odličan marketing za privlačenje onih koji su uvjereni da je to 20x ili nevažno koliko puta bolje/brže od prethodnika.

Nikada konkretni podaci????{#}

Pa lijepo ti kažu 30%!! Šta bi ti?

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije? Već su ti rekli u postotcima! Ti bi u promilima?

MEGAGERCI JESI CUO ZA NJIH.

 

I ime procesora, sta je unutra, sta je na SoCu i tako dalje. Apple ne proizovdi svoje nista, Samsung ih supplaya sa 60% svega....

 

Tako da onaj njihov famozni A5 je PoP SoC (package on package system-on-a-chip) a u sebi ima ARM Cortex A9 i PowerVR GPU...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_A5

 

Hocu da kazu sta koriste.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 13:20 (Mew).
14 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
sudy_freak kaže...
Kill Frenzy kaže...

Nikada konkretni podaci????{#}

Pa lijepo ti kažu 30%!! Šta bi ti?

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije? Već su ti rekli u postotcima! Ti bi u promilima?

Zaboravi!
Vidim s kim imam posla.

 

/fapajte

 

Cijeli normalan svijet razumije i vidi, jedino ste vi najpametniji.
Kao i u ovoj temi

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije!

Ajde kad si već tako pametan

14 godina
online
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
sudy_freak kaže...

Nikada konkretni podatci.
Samo govore "2x brže, 30% više, 20x više."
Kao i na službenim stranicama.

Kladim se da ni oni sami ne znaju što se nalazi u iPadu i iPhone-u.

Enivej, odličan marketing za privlačenje onih koji su uvjereni da je to 20x ili nevažno koliko puta bolje/brže od prethodnika.

 

vi android fanboji ste veseli ko mala djeca kad vaš omiljeni proizvođač smartphonea objavi da će mu procesor biti 5% brzi od ajfonovog...

to je ok, a kad je appleov procesor 20x brzi od prethodnog onda je vijest bezveze i treba popljuvati?

lol

 

btw da, dovoljno je reci 20x brzi. kad napisu da novi proc radi na 1.235 ghz to ne znaci ama bas nista. pogotovo u svijetu neoptimizirane fragmentirane platforme kao sto je android.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Ezio kaže...
sudy_freak kaže...

Nikada konkretni podatci.
Samo govore "2x brže, 30% više, 20x više."
Kao i na službenim stranicama.

Kladim se da ni oni sami ne znaju što se nalazi u iPadu i iPhone-u.

Enivej, odličan marketing za privlačenje onih koji su uvjereni da je to 20x ili nevažno koliko puta bolje/brže od prethodnika.

 

vi android fanboji ste veseli ko mala djeca kad vaš omiljeni proizvođač smartphonea objavi da će mu procesor biti 5% brzi od ajfonovog...

to je ok, a kad je appleov procesor 20x brzi od prethodnog onda je vijest bezveze i treba popljuvati?

lol

 

btw da, dovoljno je reci 20x brzi. kad napisu da novi proc radi na 1.235 ghz to ne znaci ama bas nista. pogotovo u svijetu neoptimizirane fragmentirane platforme kao sto je android.

Ne vec smo sretni kada cujemo da ce Tegra 3 biti Quad Core i da ce imat Quad core GPU i slicno. Boli me K sto ce imat 55 Mhz vise od jabuka.

 

BTW to znaci puno jer za razliku od Appla mi imamo custom ROMOVE koji su optimizirani tocno za nasu paltformu.

 

Kill Frenzy kaže...
sudy_freak kaže...
Kill Frenzy kaže...

Nikada konkretni podaci????{#}

Pa lijepo ti kažu 30%!! Šta bi ti?

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije? Već su ti rekli u postotcima! Ti bi u promilima?

Zaboravi!
Vidim s kim imam posla.

 

/fapajte

 

Cijeli normalan svijet razumije i vidi, jedino ste vi najpametniji.
Kao i u ovoj temi

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije!

Ajde kad si već tako pametan

 

Ja sam ti vec rekao. Neka mi daju kao onaj wikipedija link. Da znam tocno sta i gdje imamo i sta se nalazi gdje i na koliko radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 13:23 (Mew).
13 godina
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

pa ne piše od kojeg gpu-a je 20 puta jači. od ovog u ipad2 i 4s sigurno neće biti toliko ali od onog kaj se nalazi u iphone 4 bi mogao biti

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Kill Frenzy kaže...

Objasni mi kako da ti kažu konkretnije!

Ajde kad si već tako pametan

Mew ti je odgovorio.
Pametni {#} 

Ezio kaže...

vi android fanboji ste veseli ko mala djeca kad vaš omiljeni proizvođač smartphonea objavi da će mu procesor biti 5% brzi od ajfonovog...

to je ok, a kad je appleov procesor 20x brzi od prethodnog onda je vijest bezveze i treba popljuvati?

lol

 

btw da, dovoljno je reci 20x brzi. kad napisu da novi proc radi na 1.235 ghz to ne znaci ama bas nista. pogotovo u svijetu neoptimizirane fragmentirane platforme kao sto je android.

Koji ste vi brzopleti, ne-ispeci pa reci specijalci.


Nitko ne pljuje vijest. Niti ste razumijeli što govorim, ali neću i ne da mi se objašnjavati, s očito preinteligentnim pućanstvom.

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
sudy_freak kaže...
zuper kaže...

pa ako će novi ipad imat retina display onda mu i treba jača grafika, a za iphone mislim da još ne treba. ova u 4s je trenutno najjača u smartphoneu

Nitko ne kaže da ne treba, nego, njihove marketinške fore.
Ne obznanjivanje podataka koji su možda nekom od krucijalne važnosti.


Ne daju brojke, podatke, koji MHz, koliko čega, nego samo "20x brže" i to je to. 

Pa na CES-u su lijepo rekli ljudi iz Imagination Technologies-a " da će prvi grafički procesori serije 6 biti toliko boljih perfomansi u odnosu na prošlu generaciju (generacija 5) kombinacijom GFLOPS/mm2 i GFLOPS/mW faktora. Dakle nešto više računskih operacija u seknudi a uz nešto manju potrošnju energiju, sumarno "preko 20x" nego li je mogla prethodna generacija.

 

Kako će se to točno prevsi u ono kako se grafika "standardno" gleda (fps za iste scene, što često mjere raznim sintetičkim bechmark alatima namjenjenim testiranju grafike određene klase uređaja) pitaj Boga, to ne znamo.

 

Apple inače kada reklamira svoje uređaje relativne usporedbe radi prema fps koji se ostvaruju u nekim njihovim testovima. Zadnji puta kada je A6 prema A5 trebao imati navodno 9x bolju grafiku (znači: 9x bržu u terminima fps) nezavisni testovi su pokazivali ovisno od situacije do situacije 5-7x do čak 20x. Dakle to vam je sa grafikom (baš zato što ti procesori rade stvari principom velike specijalizacije, nije to kao CPU sve "općenito" računanje). E sad kako je njima dobiveno tih 9x, to je stvar njihove metodologije, što smatraju relevatnim, što da će se koliko koristiti, ali tih 9x je bilo stvarno "tako nešto u otprilike u prosjeku", dakle od svega 5x pa do puno više od objavljenih 9x.

 

Što ovih 20x iz Imagination-a znači za stvarne fps koje će Apple izmjeriti u svjom testovima svojih finalnih uređaja prema onome kako su te testove prolazili oni starog procesora zbilja ne možemo znati. To će možda biti puno manje od toga, a možda i ne mora (recimo ako je ova potrošnja energije koja ulazi i produkt od 20x performanse nekako varijabilna!?, promjenom takta??, tada u slučaju da nabave nekavku bolju bateriju mogu i prešišati ovih njihovih generičkih 20x itd. dakle to se ništa ne može znati dok ne bude končano isprojektiran finalni A6 i uređaji koji ga koriste i naprave testovi).

 

Stoga pričati puste priče o tome kakva će grafika biti na novom A6 nema smisla. Ali kakva bude, to ćete lijepo vidjeti zaista iz tog jednog broja koji će Apple objaviti u opisu svog uređaja jer on mjeri prave fps u nekom skupu testova koji smatra relevantnim i koji se pokazuju sličnima nezavisnim mjerenjima generičkim benchamark alatima a za vjerovati je da u Apple-u znaju što rade tj. da ti njihovi testovi apstrahiraju stvarni način korištenja od strane njihovih korisnika tj. da su ove promjene perormansi za njih relevantne u njihovim aplikacijama, igricama i sl. koje stvarno koriste.

14 godina
online
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Mew kaže...

Ne vec smo sretni kada cujemo da ce Tegra 3 biti Quad Core i da ce imat Quad core GPU i slicno. Boli me K sto ce imat 55 Mhz vise od jabuka

vecinu korisnika zaboli nesto za tehnicke detalje ako stvar radi 20x brze. sta me briga sto je unutra cetverojezgreni proc ako je os los i aplikacije pisane za 10 raznoraznih snaga procesora pa ni na jednoj kombinaciji ne radi kako spada.

i sta ce tebi uopce quad core ako se u drugoj poruci iscudjavas kome treba ta silna snaga. ocito ne znas ni sta tebi treba pa se bojim da i ti spadas u vecinu kojoj nisu bitni detalji tehnickih specifikacija.

bit ce 20x jaci i to je sve sto trebas znati. sjedi i cekaj da ga tvoji dostignu.

13 godina
neaktivan
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

Ja ju zapravo pljujem jer grafiak je tu da se igra nesto, a na Smartphoneu i Tabletu nemas sta igrat.

 

Znac ici ce gurat "Retina" ili ti HD rezolucije na Smartphonove, a iskreno one nemaju tamo sta radit. 300 PPIa je max za ljudsko oko.

 

I onda sto je najtuznije tipa Super AMOLED+ izgleda bolje nego IPS LCD Retina koja ima 100 vise PPIa.

 

PA HALO STA CE TI 330 PPIa na mobitelu OD 3.5 INCHA EKRANA?!

 

Ezio kaže...
Mew kaže...

Ne vec smo sretni kada cujemo da ce Tegra 3 biti Quad Core i da ce imat Quad core GPU i slicno. Boli me K sto ce imat 55 Mhz vise od jabuka

vecinu korisnika zaboli nesto za tehnicke detalje ako stvar radi 20x brze. sta me briga sto je unutra cetverojezgreni proc ako je os los i aplikacije pisane za 10 raznoraznih snaga procesora pa ni na jednoj kombinaciji ne radi kako spada.

i sta ce tebi uopce quad core ako se u drugoj poruci iscudjavas kome treba ta silna snaga. ocito ne znas ni sta tebi treba pa se bojim da i ti spadas u vecinu kojoj nisu bitni detalji tehnickih specifikacija.

bit ce 20x jaci i to je sve sto trebas znati. sjedi i cekaj da ga tvoji dostignu.

 

Da netreba, iskreno ja mislim da smo dosli do prezasicenja funkcija na mobitelma. Od kada su izasli Dual Corovi sve ide glatko ko suza i na Apple i na Androidu. Ja bi bio 100 puta rađi da stave neke nove vrste baterija unutra pa da traju mobitelu 500 sati pod FULL LOAD.

 

Ali da iskren cu biti baljezgam samo da oblatim apple. Jer horde zombie apple fanova mi idu na K kada pricaju o specifikacijama i optimiziranosti. Jer zatvoreni sustav nikada nemoze ni nece biti tako optimiziran kao otvoreni tipa Android.

 

Ali da biti ce bolje za zombie apple korisnika koji voli hvalit svojim 330 PPIa a neznam ni sta PPI je. "RETINA DISPLAY" i to su jos patentirali joj boze...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 13:33 (Mew).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Ezio kaže...
sudy_freak kaže...

Nikada konkretni podatci.
Samo govore "2x brže, 30% više, 20x više."
Kao i na službenim stranicama.

Kladim se da ni oni sami ne znaju što se nalazi u iPadu i iPhone-u.

Enivej, odličan marketing za privlačenje onih koji su uvjereni da je to 20x ili nevažno koliko puta bolje/brže od prethodnika.

 

vi android fanboji ste veseli ko mala djeca kad vaš omiljeni proizvođač smartphonea objavi da će mu procesor biti 5% brzi od ajfonovog...

to je ok, a kad je appleov procesor 20x brzi od prethodnog onda je vijest bezveze i treba popljuvati?

lol

 

btw da, dovoljno je reci 20x brzi. kad napisu da novi proc radi na 1.235 ghz to ne znaci ama bas nista. pogotovo u svijetu neoptimizirane fragmentirane platforme kao sto je android.

Onda da se spustimo na tvoju razinu:

 

Hoće li neka igra 20x bolje izgledati?

Hoće li se neka igra 20x brže upaliti?

Hoće li HD video sada izgledati 20x bolje?

Hoće li se HD video 20x brže upaliti?

Hoće li sučelje, animacije i ostali djelovi iOSa o kojima se brine GPU 20x fluidnije ići?

Hoće li scrollanje u web browseru biti 20x brže?

itd.

 

Naravno to 20x je puno bitnije od strukture i frenkvencije na kojoj GPU radi. Izvrći kako hoćeš ali to su tvoje riječi.

 

EDIT: Risko je lijepo objasnio.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 13:35 (Dkc).
13 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Risko kaže...

(...)

Nema sumnje da će biti dobro.
Niti sam ja popljuvao (kako je to ekipa dežurnih Apple mudraca protumačila) njihov napredak.

Samo sam se osvrnuo na šturost informacija i marketinške fore kojima Apple informira svoje vjerne, kupce-znalce. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
16 godina
neaktivan
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

E da, svi samo pricaju dok istina ne dodje na vidjelo. Uvijek se sjetim nVidije i njihove Tegre: "Nesto fantasticno, nevidjeno, brze od Core2Duo....." {#}. A na kraju koma. Hvalili se Tegrom3 i njezinom grafikom, a ova slabija od Omapa i PowerVRa. Zanima me da PowerVR ide raditi graficke za PC sto bi bilo? Sada su se dokazali da znaju puno bolje nego nVidija. iPhone je najbolji primjer jer ima ubjedljivo najbrzu grafiku.

 

Ovih 20x i sicno moguce je samo uz vecu potrosnju struje jer radi na visem taktu i ima vise jezgri za obradu. Naravno, potrosnja struje skace u nebesa i zahtjeva najnovije tehnologije (<20nm) da bi zadrzali potrosnju na nekom normalnom nivou.

Ajde, bas mi je drago mada ne vidim neku veliku korist od svega toga. Obicno se ubrzava 3D dok 2D ostaje polagan. Meni osobno bilo bi puno vaznije imati brzi text rendering nego 3D jer 90% vremena browsam i citam text.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Drazen kaže...

E da, svi samo pricaju dok istina ne dodje na vidjelo. Uvijek se sjetim nVidije i njihove Tegre: "Nesto fantasticno, nevidjeno, brze od Core2Duo....." {#}. A na kraju koma. Hvalili se Tegrom3 i njezinom grafikom, a ova slabija od Omapa i PowerVRa. Zanima me da PowerVR ide raditi graficke za PC sto bi bilo? Sada su se dokazali da znaju puno bolje nego nVidija. iPhone je najbolji primjer jer ima ubjedljivo najbrzu grafiku.

 

Ovih 20x i sicno moguce je samo uz vecu potrosnju struje jer radi na visem taktu i ima vise jezgri za obradu. Naravno, potrosnja struje skace u nebesa i zahtjeva najnovije tehnologije (<20nm) da bi zadrzali potrosnju na nekom normalnom nivou.

Ajde, bas mi je drago mada ne vidim neku veliku korist od svega toga. Obicno se ubrzava 3D dok 2D ostaje polagan. Meni osobno bilo bi puno vaznije imati brzi text rendering nego 3D jer 90% vremena browsam i citam text.

Neznam sta bi bilo, jer to je totalno drugacija arhitektura, ja iskreno mislim da bi failali ko Nvidia u mobile marketu. Jedni znaju super radit jedno Drugi drugo zato i postoje druge firme a ne SAMO INTEL I NVIDIA. Ali kada pogledam Quad Core PowerVRa na Playstation Vita i sta moze napravit slini mi se :)

12 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
sudy_freak kaže...
zuper kaže...

pa ako će novi ipad imat retina display onda mu i treba jača grafika, a za iphone mislim da još ne treba. ova u 4s je trenutno najjača u smartphoneu

Nitko ne kaže da ne treba, nego, njihove marketinške fore.
Ne obznanjivanje podataka koji su možda nekom od krucijalne važnosti.


Ne daju brojke, podatke, koji MHz, koliko čega, nego samo "20x brže" i to je to. 

pa kako ce privuci raju bez marketinskih fora

 

eto ti samsung, ne zna napraviti reklamu za svoj proizvod vec ga predstavlja kao iphone/ipad killera

Had a dream I was king, I woke up still king
15 godina
neaktivan
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
zoki.zlikowski kaže...

Zna li netko gdje se to kreće u odnosu na trenutne konzole (XBOX, PS3)?

Konzole?? :P Bez euforije molim! ;) I ove "lagane" igre na mobilnim plafromama su ljudima za sada baš super. Euforija je Apple jesenas skoro došla glave, jer nakon što su svi napričali kako izlazi iPhone 5, razočarenje korisnika ne-izlaskom je u prvi mah bilo stvarno zabrinjavajuće, ali srećom ipak su uvidjeli svjetle strane iPhone-a 4S na vrijeme :)

 

Mislim da je premalo vremena do izlaska iPad 3 da bi bilo moguće implemenitrati ovu najnoviju grafiku već u njemu, bez obzira što je prije par dana postala dostupna za licenciranje, jer čak i Apple kao suvlasnik Imagination Technologies-a nije mogao toliko ranije od drugih dobiti uvid u tu tehnologiju (jednostavno: nije bila gotova!), vjerojatno nije mogao do nedavno dobiti prototipe takvih procesora, tj. nije bilo moguće to testirati i ugraditi u prototipe svojeg novog A6 pa niti razvijati novi iPad oko toga...

 

Jedino ako sam izlazak stvarno pomaknu negdje kasnije u ožuju, travnju... tko zna možda bi se onda i uspjelo stići. Jer rođendan Steva Jobsa je stvarno pred vratima, 24. veljače ako će biti datum predstavljanja novog iPad-a mislim da je prerano za ovu grafiku.

 

Mogu zamisliti jedino onu situaciju da se npr. predstavi na taj dan (jer je do tada proizvod recimo ipak stigao u potpunosti postati gotov, samo još nije npr. u masovnoj proizvodnji napravljeno dovoljno primjeraka za nekakvo normalno lansiranje) a "dostupnost" na tržištu USA da je za nekih onako solidnih barem 3-4 tjedna, pa onda na kapaljku za dodatnih bar 2-3 tjedna na drugim tržištima jedno po jedno... u tom slučaju možda i stigne nova grafika, bila ona 5x brža ili 25x :P

 

Ali i čemu sada takva grafika, pa već je serija 5 njihove grafike ono najbolje na tržištu i više nego dovoljno za većinu potreba većine korisnika? 

 

Naime ne vjerujem da se već stiglo završiti razvoj onih špekuliranih novih 3D mapa i sl. To bi sigurno zahtjevalo na iPad-u vrlo jaku grafiku (ali ta je aplikacija i tako važnija za iPhone), ali mislim da je teško vjerovati da je to već gotovo, to je ipak megalomanski posao. 

 

A što se tiče igrica, pa iOS je već posao najpopularnija mobilna igračka platforma, svakim danom je sve popularnija, i nisam čuo da se netko žali na grafiku, e sad na puno većoj rezoluciji iPad-a 3 (ako će već sada izaći, ako ne izađe npr. neki inkrementalni recimo iPad 2S) bi možda stvar mogla biti nešto dugačija, ali to je onda stvarno velika utrka s vremenom. Nije to tako jednostavna stvar "na brzinu" novi GPU ugraditi u svoj "SoC", napraviti probne primjerke, testirati onda cijeli sustav, cijeli novi proizvod, jer to sve mijenja. Ako su do sada radili sa starom grafikom ovo je kao da ih baca par mjeseci unazad, puno posla treba ispočetka napraviti. Jedino kažem ako u Apple-u ipak nisu puno prije to sve imali, ali zvuči nevjerojatno ako je to stvarno tako dobar GPU, da su u Imagination-u to razvili tako brzo... znamo da su oni geniji, najbolji na svijetu u toj mobilnoj grafici itd. (zato je Apple i kupio djelić te kompanije, jer vjeruje u njihovu budućnost, to im je dobra investicija i samo po sebi onda i kao dublja veza s tim partnerom), ali ipak nisu oni čudotvorci, ne može se iz rukava tek tako svakih malo mao izbaciti N puta jaču grafiku :P

15 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Mew kaže...

 

 

Ali da iskren cu biti baljezgam samo da oblatim apple. Jer horde zombie apple fanova mi idu na K kada pricaju o specifikacijama i optimiziranosti. Jer zatvoreni sustav nikada nemoze ni nece biti tako optimiziran kao otvoreni tipa Android.

 

 

Otvoreno govoriš da si troll, i još se time hvališ?! Svašta...

 

BTW. Zatvoreni sustav je uvijek daleko lakše optimizirati jer imaš konačan skup poznatih faktora koji utječu na rad sustava, dok kod ovorenog sustava imaš niz problema (od različitih specifiakcija hardvera do potrebe za podržavanjem različitih standarda).

16 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Mew kaže...

 

BTW to znaci puno jer za razliku od Appla mi imamo custom ROMOVE koji su optimizirani tocno za nasu paltformu.

 

 

Pa i Apple ROMovi su optimizirani točno za njihovu platformu, i to od strane proizvođača, pa se ne treba

zaj...at sa custom ROMovima

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhoneu?

Risko, upravo tako. Sumnjam u novi grafički podsustav na trici, trebalo je sve već biti istestirano, a nije moglo biti, zato mi se čini da imaju smisla ova šuškanja o iPad 3 sa novim ekranom ali više manje starim hardwareom ( obratno od iPhone 4s taktika ? ) negdje u 3. mjesecu, a onda iPad 4 ( ili 3s ) tamo na jesen sa A6 i novom grafikom.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Višestruko brža grafika u novom iPadu i iPhone
Drazen kaže...

  Zanima me da PowerVR ide raditi graficke za PC sto bi bilo? Sada su se dokazali da znaju puno bolje nego nVidija. iPhone je najbolji primjer jer ima ubjedljivo najbrzu grafiku.

 

 

PowerVR je nekad davno pokušao konkurirati ATI-u, nVida-i i još nekima (Matrox, number9, 3dfx) u PC segmentu, ali je neslavno prošao (kao i ostatak ekipe naveden u zagradama). Tako da to što netko radi brze PC grafičke kartice ne znači da će raditi i podjednako brze mobilne grafičke procesore.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice