"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

poruka: 49
|
čitano: 6.180
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov".
16 godina
odjavljen
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Eksplodirat ce u lice samo onima koji se bave coinima...

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
Ti mora da imas vulkanske krvi, kad ti logika tako dobro radi 😉
16 godina
odjavljen
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
dd.inc kaže...
Ti mora da imas vulkanske krvi, kad ti logika tako dobro radi 😉

 

Ne, samo volim pricati o stvarima u koje se ne kuzim

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
Friday kaže...

Eksplodirat ce u lice samo onima koji se bave coinima...

 Meni frend neki dan digao jebeni kredit da bi uzeo BC. Mislim mogu shvatit nekoga tko ima viška novca pa ulaže, ili preprodavače, ali ić si život stavit na kocku radi toga...*ebote ono.

12 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

'ebeš vrijednost koju Slovenka ne može u gaćama prenijeti preko granice.

 
15 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

ICO i kriptovalute su dvije potpuno različite stvari. Naslov je potpuno netočan. 

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
ante_etna kaže...

'ebeš vrijednost koju Slovenka ne može u gaćama prenijeti preko granice.

Ko kaže da ne može: http://www.conec.com/en/2013/05/05/ip67-usb-2-0-steckverbinder-mit-2-gb-speicherstick/

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
MrBlc kaže...
ante_etna kaže...

'ebeš vrijednost koju Slovenka ne može u gaćama prenijeti preko granice.

Ko kaže da ne može: http://www.conec.com/en/2013/05/05/ip67-usb-2-0-steckverbinder-mit-2-gb-speicherstick/

 a ništa onda, pozvat Leonarda i snimit drugi dio.

15 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

dobro, mamumu, kome ćete vjerovati, rudari? njemu ili nama (iako govorimo isto)?  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Nisam siguran da kapiram šta je ICO. Ako sam dobro razumeo, kompanija napravi svoju kriptovalutu, izrudari je u nekoj meri, i onda ponudi te coine po određenoj ceni? Nešto kao što je kolega iz kancelarije kupio neke silne OneCoine (koji su otprilike kriptovaluta sa centralnom bankom, pošto ih rudari samo ta kompanija koja stoji iza njih)? 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Da, osim što kod POS prinicpa nema nikakvog rudarenja.

 

Obično su hard capovi nerealno visoki pa ljudi popuše novce ako ulože u određene shitcoine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

- ovce i vukovi.

- vjerovati prevarantu.. ili onima koji stoje iza platforme i žele zaradu.. :) bar sumnja? ne, oni koji kupuju su 'sigurni' jednako kao kad križaju listić na sportskoj.. :))

- sistem može biti pošten (i opet traljav/šupalj/zloupotrebljen..) ili je već u startu zamišljen kao navlakuša.. (no to ne znači da se ne može zaraditi, može se na svemu, zaraditi-izgubiti.. uz napomenu, nije smišljeno tako da druga strana dobije zaradu, nego prva strana, tko tad ima prednost..(?)).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 15:30 (ihush).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
DarthMarkus kaže...
Friday kaže...

Eksplodirat ce u lice samo onima koji se bave coinima...

 Meni frend neki dan digao jebeni kredit da bi uzeo BC. Mislim mogu shvatit nekoga tko ima viška novca pa ulaže, ili preprodavače, ali ić si život stavit na kocku radi toga...*ebote ono.

 Frend ti je deb..l i neće bit ni prvi ni zadnji koji će plakat zbog toga. Mnogi su se opekli 2008 na isti naćin. Vidim da ljudi ne postaju pamentiji s iskustvom.

6 godina
protjeran
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
DarthMarkus kaže...
Friday kaže...

Eksplodirat ce u lice samo onima koji se bave coinima...

 Meni frend neki dan digao jebeni kredit da bi uzeo BC. Mislim mogu shvatit nekoga tko ima viška novca pa ulaže, ili preprodavače, ali ić si život stavit na kocku radi toga...*ebote ono.

 Ta je priča slična onima koji su se zaduživali kako bi ulagali u investicijske fondove. I onda je sve otišlo k vragu i do danas se nije oporavilo.

12 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Ma njih te sve sjebe pohlepa. Npr. kupit po dobroj cijeni i prodat je super. Čista zarada. 

 

Logika kod njega ti je da će jedan BC vrijedit 100 000 dolara kroz deset godina. I tu mislim da će flopat. Ostale likove koje poznam imaju sličnu logiku.

 

Čuvati, čuvati, čuvati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Meni je fora kad procitam "da ste 2008 kupili BC za 100 dolara danas biste imali 150 milijuna" ili nest...

Bitch, please - pa svatko bi prodao kad bi doslo do 2000

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
Friday kaže...

Meni je fora kad procitam "da ste 2008 kupili BC za 100 dolara danas biste imali 150 milijuna" ili nest...

Bitch, please - pa svatko bi prodao kad bi doslo do 2000

 Jel nije bila neka akcija 2013. isto ? Mislim kad su ih srušili ?

16 godina
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
ridealong kaže...

 Ta je priča slična onima koji su se zaduživali kako bi ulagali u investicijske fondove. I onda je sve otišlo k vragu i do danas se nije oporavilo.

 

Da, ako pričaš o obvezničkim, mješovitim i sl. fondovima sa velikom stopom dobiti i rizika..

Postoje i novčani inv. fondovi s malom stopom koji su praktički sigurni koliko i štednja.

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
16 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Hm, da, ali je u tom slučaju i prinos tu negde, a onda je pitanje isplati li se matematički da se neko zaduži po kamatnoj stopi nekog gotovinskog ili kakvog već kredita da bi uložio u njih.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
DarthMarkus kaže...

Ma njih te sve sjebe pohlepa. Npr. kupit po dobroj cijeni i prodat je super. Čista zarada. 

 

Logika kod njega ti je da će jedan BC vrijedit 100 000 dolara kroz deset godina. I tu mislim da će flopat. Ostale likove koje poznam imaju sličnu logiku.

 

Čuvati, čuvati, čuvati.

Pohlepa i ništo drugo.

6 godina
protjeran
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
Friday kaže...

Meni je fora kad procitam "da ste 2008 kupili BC za 100 dolara danas biste imali 150 milijuna" ili nest...

Bitch, please - pa svatko bi prodao kad bi doslo do 2000

 Pohlepa je prokleta stvar.

16 godina
odjavljen
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
ridealong kaže...
Friday kaže...

Meni je fora kad procitam "da ste 2008 kupili BC za 100 dolara danas biste imali 150 milijuna" ili nest...

Bitch, please - pa svatko bi prodao kad bi doslo do 2000

 Pohlepa je prokleta stvar.

 

A gle, kako naraste na milijun tako moze pasti na 10 necega. Tesko je biti pametan. 

Pipsi bi rekli "I propasti je lako, kao sto je laka zemljica"

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
PaleRider kaže...
ridealong kaže...

 Ta je priča slična onima koji su se zaduživali kako bi ulagali u investicijske fondove. I onda je sve otišlo k vragu i do danas se nije oporavilo.

 

Da, ako pričaš o obvezničkim, mješovitim i sl. fondovima sa velikom stopom dobiti i rizika..

Postoje i novčani inv. fondovi s malom stopom koji su praktički sigurni koliko i štednja.

Pričam o dioničkim fondovima koji su imali nerealan prinos. Mješoviti su bili manjeg / umjerenog rizika, a obveznički još manjeg. Tada. I onda je puknulo i imovina u pojedinim fondovima je pala na smiješan postotak prethodne vrijednosti.

6 godina
protjeran
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
Friday kaže...
ridealong kaže...
Friday kaže...

Meni je fora kad procitam "da ste 2008 kupili BC za 100 dolara danas biste imali 150 milijuna" ili nest...

Bitch, please - pa svatko bi prodao kad bi doslo do 2000

 Pohlepa je prokleta stvar.

 

A gle, kako naraste na milijun tako moze pasti na 10 necega. Tesko je biti pametan. 

Pipsi bi rekli "I propasti je lako, kao sto je laka zemljica"

 Je, tako je bilo s investicijskim fondovima prije dosta godina. Otišlo u nebo, pa se spustilo u podrum.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
ridealong kaže...

 Je, tako je bilo s investicijskim fondovima prije dosta godina. Otišlo u nebo, pa se spustilo u podrum.

 

 

I masa ljudi je vjerojatno mislila "ajde neka jos malo naraste pa cu prodati". Na kraju su pofafali labana...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Hm, da laka lova. Povijest se ponavlja kao i u vrijeme Zlatne groznice 19. stoljeća. Jedan se obogati na samoj rudi, dok on i oni drugi se obogate na onima koji se žele obogatiti preko noći.

 

Zanimljiva mi je i lajkam pojavu comp coina, al' ipak osobno bi se teško odlučio na ovakav način zarade. 

Al' ako se netko žiku u sve to, možda može uspjeti. Bilo je slučajeva da su ljudi na kladarama dobivali velike pare ili pak u pokeru, pa eto možda netko i sa malim ulaganjima, danas-sutra dođe do velikih novaca za neko određeno vrijeme.

 

Osobno ipak ulažem na sigurno. U svoje znanje.

 

Mada, vele oni koji žele investirati na osobnoj razini, neka kupuju zlato i srebro, te da ioako znaju varirati cijene toga da ipak drže cijenu na duže vrijeme.

 

Sretno, svima!!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
Friday kaže...
ridealong kaže...

 Je, tako je bilo s investicijskim fondovima prije dosta godina. Otišlo u nebo, pa se spustilo u podrum.

 

 

I masa ljudi je vjerojatno mislila "ajde neka jos malo naraste pa cu prodati". Na kraju su pofafali labana...

 Pušing rođo!

 

 

12 godina
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Ja sam recimo odlucio ulagati u kriptovalute, a vrijeme ce pokazati jesam li u pravu ili ne..

 

Price o balonu se stalno ponavljaju, ali nakon svakog pada BTC nedugo nakon dostize novi all time high.

 

Ali da sam toliko glup da bih isao dizati kredit za kupiti bitcoin, nisam. Ulazem tocno onoliko koliko mogu podnijeti da sutra izgubim. Ako izgubim, nisam se znacajno ugrozio, ako dobijem super.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: "Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kri
PaleRider kaže...

Da, ako pričaš o obvezničkim, mješovitim i sl. fondovima sa velikom stopom dobiti i rizika..

Postoje i novčani inv. fondovi s malom stopom koji su praktički sigurni koliko i štednja.

Misliš poput ovih mirovinskih koji su ulagali u Agrokor i državne obveznice?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 19:16 (MrBlc).
13 godina
odjavljen
offline
"Vuk s Wall Streeta" upozorava na opasnost kriptov

Kao prvo, on upozorava na opasnost ICO-a, ne kriptovaluta, u čemu se, u jednom dijelu, slažem s njim. ICO-i su omogućili veliku količinu shitcoina koji su koštali ljude previše. S investicijske strane, ulaganje u ICO fazi se više puta pokazalo kao loše (iako ima stvarno dosta iznimki) jer su puno puta ljudi izgubili na vrijednosti portfolia. Primjer je jedan token (zaboravio sam ime, onda znate koliko je popularan), na ICO-u je bio 10 dolara, dosad je pao više od 5 puta u vrijednosti. Dakle, netko je zgrnuo fine pare. 


Trenutačno stanje je uzrokovano time što se u zadnje vrijeme jako puno piše o kriptovalutama, i ljudi žele zaradu. Nažalost, puno njih prati trendove, ne istražuje, te se događa ono što je neizbježno u tim situacijama - gube novce. To je apsolutno njihova krivica pošto svojom voljom kupuju i prodaju. Pošto se priča o kriptovalutama, normalno je da što više ljudi želi zaraditi, i samim time izdaju coine koji nemaju nikakve svrhe.

 

Također, gubi se glavna ideja blockchaina - anonimne transakcije bez posrednika te decentralizirani sustav. Sve dok je zajednice (a ona je ogromna), taj sustav će funkcionirati bez obzira je li Bitcoin 5 dolara (kao što je i bio) ili 5000 dolara. U redu, možda se ne gubi, no znate što želim reći - ljudi gledaju zaradu i cijene coina, a ne tehnologiju i ideje koju određena mreža predstavlja. 

 

Jedino zbog čega se priča o balonu koji će puknuti je zbog cijena valuta u fiat novcu. Da Bitcoin vrijedi 1 dolar, onda ne bi bilo govora o njemu (balonu), a mreža bi funkcionirala isto tako kvalitetno kao što funkcionira sada. Samo se ne bi toliko pričalo o njemu jer cijena ne raste u nebesa. 

 

Usporedba s dot-com bubbleom je isto jako tanka, no mislim da će se ponoviti nešto slično - trenutno je to u trendu, puno različitih kriptovaluta dolazi, ali smatram da će doći do pada vrijednosti velike većine coina (sigurno nekih 90%) od kojih su svi redom shitcoini, a ostat će coini kao što su Bitcoin, Ether, NEO, Dash, TenX itd. koji će dominirati područjem u koje zalaze (recimo stopostotna anonimnost u transakcijama, usluga plaćanja crypto karticama u raznim kriptovalutama itd). Isto tako, ove valute bi se trebale uvelike koristiti, a ne kao što je slučaj s većinom coina - hold da naraste cijena pa prodaj u Bitcoin ili Ethereum. Ovo je još začeće kriptovaluta i dok se ne riješe baby bolesti, ovakvih problema će biti. Što zbog scammera, što zbog neopreznosti ulagača i korisnika. 

 
9 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice