Wi-Fi – za trećinu sporiji

poruka: 26
|
čitano: 5.732
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wi-Fi – za trećinu sporiji".
16 godina
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Aleluja da su to skužili. Gameri to znaju još od postanka wi-fija. Zato, ako je moguće žicom onda svakako žica, radije ću provlačit 20 metara kabla ako je moguće nego stavit wi-fi.

Unless Silkroad has a hole i can stick it in, i prefer spending money on the girlfriend... ;)
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Istina, žica je žica, ali opet imam doma 4 lapa pa je ipak nekako komocija kroz wlan veća.

Evl
 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

za surf je wireless sasvim ok ali za igrice je bolja solucija žica

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Kod T-Coma je svejedno kako se spajaš...

 
21 3 hvala 0
15 godina
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Otkrili su toplu vodu. Tko uopce placa ovakva istrazivanja!?

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
Sljepi kaže...

Kod T-Coma je svejedno kako se spajaš...

Hahahahha

hahahaha

hahahaha

 

-------

Meni u kućnom wlanu voip neradi tj. radi naravno da radi ali toliiko puta se mora reć: "Halo" "Halo" da je neupotrebljivo ako se uopće ima sriće da te ljudi ćuju.

Nadalje, ako ima brzina od "do 16 megabita" wlan bez skupe opreme neće to moć "potegnit" tj. onaj klasićni wlan stik ili kartica ili ugrađen u laptop poteže do 4megabita - jeli istina?

Na laptopu ne nemogu polgledat full hd film koji se strima sa kompa preko wlana. Ne, ne, on se mora fizički prebacit na lap....

I ovo sam sve zan otkad! I njima je trebalo gay istraživanje! Ma kojim se oni piz... bave!

MIKROBLOG: Nanovo sam instalira cod4 a obrisa mw2
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 7:46 (KIKI3ooo).
15 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
KIKI3ooo kaže...
Sljepi kaže...

Kod T-Coma je svejedno kako se spajaš...

Hahahahha

hahahaha

hahahaha

 

-------

Meni u kućnom wlanu voip neradi tj. radi naravno da radi ali toliiko puta se mora reć: "Halo" "Halo" da je neupotrebljivo ako se uopće ima sriće da te ljudi ćuju.

Nadalje, ako ima brzina od "do 16 megabita" wlan bez skupe opreme neće to moć "potegnit" tj. onaj klasićni wlan stik ili kartica ili ugrađen u laptop poteže do 4megabita - jeli istina?

Na laptopu ne nemogu polgledat full hd film koji se strima sa kompa preko wlana. Ne, ne, on se mora fizički prebacit na lap....

I ovo sam sve zan otkad! I njima je trebalo gay istraživanje! Ma kojim se oni piz... bave!

Voip trosi jako malo bendvidtha. Al ono. Jaaaako malo tako da ti niej u wifiju problem. Dalje... Wlan (g) vuce oko 2 MB (bajta, ne bita), dok kabel vuce oko 8 MB. 2MB ti je svakako malo za HD film, ako mislis gurat HD preko wirelessa trebas preci na N standard. Nije tu tu T-com kriv.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
16 godina
online
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
KIKI3ooo kaže...

-------

Meni u kućnom wlanu voip neradi tj. radi naravno da radi ali toliiko puta se mora reć: "Halo" "Halo" da je neupotrebljivo ako se uopće ima sriće da te ljudi ćuju.

Nadalje, ako ima brzina od "do 16 megabita" wlan bez skupe opreme neće to moć "potegnit" tj. onaj klasićni wlan stik ili kartica ili ugrađen u laptop poteže do 4megabita - jeli istina?

Na laptopu ne nemogu polgledat full hd film koji se strima sa kompa preko wlana. Ne, ne, on se mora fizički prebacit na lap....

I ovo sam sve zan otkad! I njima je trebalo gay istraživanje! Ma kojim se oni piz... bave!

Za voip si podesi osjetljivost mikrofona ili kupi neki pošteni. Nema niti najmanje veze sa wifi-em...

 

Ovo sa megabitima nije nikako istina. Malo prouči što znače megabiti i gdje. G standard je na papiru 54 mbita, ako je pola od toga u realnom svijetu to je daleko više od "do 16 mbita koliko ti može net biti brz. Nema to vieze sa stickom, karticom ili ugrađenim, veze ima samo standard, b/g/n.

14 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

preko wirelessa se spajajm i imam brzinu od preko megabajt u sekund (10 megabita u T-Comu).

Doduše meni je centrala na možda 500 metara od stana (ili manje), a ruter mi je na 3 - 5 metara udaljen, ovisno gdje sam.

 

Što točno znači da kad igraš igrice osjetiš promjenu brzine u bežičnom / žičnom spajanju? Iskreno, to mi nema neke logike - igra otvara svoj TCP+UDP socket port preko kojeg komunicira s centralnim serverom (tj. farmom njih). To znači da ako vam igre rade sporije, trebao bi raditi sporije i chat aplikacija, npr. Windows Live ili Skype. Ali i ne samo oni, već u globalu većina internet aplikacija. Neka netko dade konkretni razlog zašto mu je brzina sporija preko wirelessa.

:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Na preko nekoliko mjesta sam već spajao wifi g ( 54Mbs ) i stremao sam hd filmove i sve radi bez problema.

Nisam isprobavao komp-wifi-route-wifi-komp, nego komp-lan-route-wifi-komp i to sve radi bez ikakvih problema čak i

kroz kat, tako da ako vam nešto sa wifi vezom nevalja, mjenjajte kanal, proskenirajte zagušenost ( ostale wifi mreže ) i odaberite

si slobodan kanal i to mora raditi .

A na n-standardu to sve leti, naravno ovisno koliko ste udaljeni, posebno ako imate mogučnost staviti ga na 5GHz, tamo nema zagušenja i ne

smeta ni mikrovalna , ni bežični telefon , ni ništa

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 8:40 (X-file).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji

žnora je žnora

14 godina
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

meni se još i brat spoji onda je katastrofa ne možeš ni na internet izači

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
zoran123456 kaže...

preko wirelessa se spajajm i imam brzinu od preko megabajt u sekund (10 megabita u T-Comu).

Doduše meni je centrala na možda 500 metara od stana (ili manje), a ruter mi je na 3 - 5 metara udaljen, ovisno gdje sam.

 

Što točno znači da kad igraš igrice osjetiš promjenu brzine u bežičnom / žičnom spajanju? Iskreno, to mi nema neke logike - igra otvara svoj TCP+UDP socket port preko kojeg komunicira s centralnim serverom (tj. farmom njih). To znači da ako vam igre rade sporije, trebao bi raditi sporije i chat aplikacija, npr. Windows Live ili Skype. Ali i ne samo oni, već u globalu većina internet aplikacija. Neka netko dade konkretni razlog zašto mu je brzina sporija preko wirelessa.

 

Koj god medij koristis na podacima se mogu dogoditi greske. Dakle kada koristis kabel na njega utjecu razna elektromagnetska zracenja. Zato su mrezni kablovi oklopljeni pa dovode ta zracenja odnosno greske uzrokovane istima na minimum. Kod WiFia su razni vanjski utjecaji puno izrazeniji jer WiFi signal ne mozes "oklopiti" na slican nacin. Tu se onda koriste razna zastitna koridanja. Dakle recimo teoretski da kabel ima istu brzinu kao i WiFi (ovo nije istina, kabel ima vecu brzinu-propusnost). Ako teoretski salju podatke istom brzinom a uzmi u pbzir da ce podaci sa WiFia imati vise gresaka, sto znaci da ce tvoj komp traziti od routera da mu ponovno posalje te podatke koji su stigli do njega sa greskama. Dakle putem WiFia ce stici manje ispravnih paketa sto opet znaci da ce "korisna" brzina biti manja.

Takoder ako koristis zastitna kodiranja onda osim "korisnih" paketa, odnosno onog sto si ti trazio router salje i zastitne bitove koji povecaju promet (ne puno, ali opet povecaju).

Nadam se da nisam previse nespretno ovo napisao :) Sigurno ce netko i ispravit i nadopunit ponesto

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 11:31 (JosephBullet).
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

s druge strane, wlan+ručno napravljena usmjerena antena = umrežen sa par prijatelja, war3, COD2, i hrpa "starijih" igara radi bez premca. E sad, grafički zahtjevniji MMORPG-ovi + hrpa igrača (izračuni kretanja.......) = koma....... Dvojako je to s wlanom

Evl
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji
Ima kabel nekih prednosti,ali novi wifi n mu je pred petama.Meni koji imam komp spojen preko wifia udaljenost od modema thomsona tg782i je oko 15 metara i nemam nikakvih problema s brzinom,ni s pingom i niti s online igranjem sve je isto kao na kabelu ali.se jedino nemože stremat hd filmovi preko wifia.To će se s vremenom promijenit kada wifi n standard.bude zastupljeniji.I daljina ulogu jedino ako je preko 40 metara.Imam oko 42 mb na 15 metara.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Meni su udaljeni oko 5-7m, nema ama baš nikakve razlike između žice i wlan-a, bar kod mene.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Moje skromno mišljenje o ljudima koji "navodno rade" u tim branšama, je da su to obični KLOŠARI i VUNCIBATINE!! To obrazlažem činjenicom kako bi sve bilo u redu kada bi to netko drugi njima napravio i još k tome to i platio jer kako objasniti umjetno izmišljen problem (moje osobno mišljenje), kako čitam u dnevnoj štampi koji ih spriječava u provedbi optike a to je budućnost, turizam, kvaliteta života. lako gospodinu Mudriniću s managerskim ugovorom i sličnima, njih to ne boli i toliko ne trebaju garant, ha!!?? {#}

 

Iz nekih osobnih iskustava kroz prijateljske veze, doznao sam kako je brzina preko optike ali barem 5 puta brže (možda i više), ali problem je kada jedan seljačina kaže, moja zemlja, preko koje bi trebao ići kabel, košta xyz kuna/oera makar je realna cijena oko 50% manje, nižai slično. Dok ljudi koji bi trebali raditi na reklami, na edukaciji ljudi koji još velikom većinom se boje nečeg novog ali samo iz razloga što opet oni/ovi ljudi iz T-Com-a, VIP-a, i inih su lijeni i nezainteresirani u implementaciji novih tehnologija.{#}

 

P.S. osobno sam bio zadovoljan s časopisima Moj Moby i Mobile, a zašto su nestali s tržišta, pa IT industrija buja 1000% na sat a ovi stisnu guzu i off??!!{#}

P.P.S. kada pomislim da u HR nema mogućnosti niti videopoziva niti MMS-a niti push poruka i poziva, kao velika cijena usluge, ma još ćemo duuugo mi biti Balkan i na Balkanu, čijom krivicom ????

A kako si pomoć??!!{#}

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Ma neki ovde nemaju veze ja mislim niti što je full hd film a niti su ikad uplatili 10 eura za voip, možda ni nemaju pay pal, a igrice koje igraju i ako igraju su u najmanju ruku "tehnički nezahtjevne" (farmvile)

A to je u biti i odgovor na pitanje: "Zašto su uopće radili ovo istraživanje" Jer jer nekima teško povjerovat da je stari glupi kabel bolji od wiiireeellssss ahhhhh ahhhhha oooooo

MIKROBLOG: Nanovo sam instalira cod4 a obrisa mw2
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Kaj vam je sad T-com kriv za brzinu vaše lokalne mreže..{#}

Nabavite si opremu kak spada, i Avatar u HD-u s bitrate-om od 7 Mbps ide bez problema (naravno, 802.11n je u pitanju).

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
KIKI3ooo kaže...

Ma neki ovde nemaju veze ja mislim niti što je full hd film a niti su ikad uplatili 10 eura za voip, možda ni nemaju pay pal, a igrice koje igraju i ako igraju su u najmanju ruku "tehnički nezahtjevne" (farmvile)

A to je u biti i odgovor na pitanje: "Zašto su uopće radili ovo istraživanje" Jer jer nekima teško povjerovat da je stari glupi kabel bolji od wiiireeellssss ahhhhh ahhhhha oooooo

  Sto sad ima paypal s wirelessom???

 

I farmville???

 

WTF Twiligiht Zone...

Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 17:13 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
tnakir kaže...

Otkrili su toplu vodu. Tko uopce placa ovakva istrazivanja!?

tvornice žica...

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji

Žica ftw..

 

Od bilo čeg bežičnog bježim ko vrag od tamjana..

He sees like he's never seen before.. He is light in water..
14 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji

nerazumijem svrhu ove vijesti pa to se znalo odkada se wifi koristi! bas svasta!

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
14 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
EnlightenedPhoenix kaže...
KIKI3ooo kaže...

Ma neki ovde nemaju veze ja mislim niti što je full hd film a niti su ikad uplatili 10 eura za voip, možda ni nemaju pay pal, a igrice koje igraju i ako igraju su u najmanju ruku "tehnički nezahtjevne" (farmvile)

A to je u biti i odgovor na pitanje: "Zašto su uopće radili ovo istraživanje" Jer jer nekima teško povjerovat da je stari glupi kabel bolji od wiiireeellssss ahhhhh ahhhhha oooooo

  Sto sad ima paypal s wirelessom???

 

I farmville???

 

WTF Twiligiht Zone...

Paypal i farmville nemaju nikakve veze sa wirelessom. Čestitam i zahvaljujem što si to istaknuo. Nikad, niko to nebi znao bez tebe.

Baš si pedantan

MIKROBLOG: Nanovo sam instalira cod4 a obrisa mw2
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 20:44 (KIKI3ooo).
16 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi – za trećinu sporiji

Izuzetno glupi zakljucak. Danas min brzina Etherneta iznosi 100 mbs, a sve vise uredjaja ima 1gbs. Kod WiFija brzina je reda 54mbs i to upitno.

WiFi samo grdo pogledaj i pada brzina. Takodjer enkripcija uzima svoj danak.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wi-Fi – za trećinu sporiji
Drazen kaže...

Izuzetno glupi zakljucak. Danas min brzina Etherneta iznosi 100 mbs, a sve vise uredjaja ima 1gbs. Kod WiFija brzina je reda 54mbs i to upitno.

WiFi samo grdo pogledaj i pada brzina. Takodjer enkripcija uzima svoj danak.

 

Enkripcija uzima danak u procesorski slabim uredjajima, a danas niti jedan moderan uredjaj nije toliko slab da mu enkripcija utjece na brzinu. Dalje, sve vise se gura 802.11n koji podrzava respektabilnih 150Mbit/s sto je u 99% slucajeva i vise nego dovoljno i to ne samo za po doma. Gigabitni ethernet je ok ako se prebacuju hrpetine podataka, za po doma - najcesce overkill i wireless N zadovoljava vecinu potreba a usto nemoras vuci kabele po kuci. Iako i ja volim zicu :) 

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 22:11 (tnakir).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice