Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

poruka: 29
|
čitano: 4.052
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray".
14 godina
neaktivan
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

pa u redu, mogu živjeti s time da nema podrške za DVD/Blu-Ray. I tako to gledam na kompu.

 

Jedino mi nije jasno, mislim igre u biti HOĆE dolaziti na blu-ray diskovima, zar ne ? 25 gigabajta, ovo se definitivno ne isplati skidati s neta.

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
zoran123456 kaže...

pa u redu, mogu živjeti s time da nema podrške za DVD/Blu-Ray. I tako to gledam na kompu.

 

Jedino mi nije jasno, mislim igre u biti HOĆE dolaziti na blu-ray diskovima, zar ne ? 25 gigabajta, ovo se definitivno ne isplati skidati s neta.

Treba platiti licence za dekodere. Nisu baš jeftine.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
Father_Dougal kaže...
zoran123456 kaže...

pa u redu, mogu živjeti s time da nema podrške za DVD/Blu-Ray. I tako to gledam na kompu.

 

Jedino mi nije jasno, mislim igre u biti HOĆE dolaziti na blu-ray diskovima, zar ne ? 25 gigabajta, ovo se definitivno ne isplati skidati s neta.

Treba platiti licence za dekodere. Nisu baš jeftine.

 

hvala.

 

Tehnički, WII U dakle može podržavati i DVD i BLU RAY, ali ne s defaultnim firmwareom nego nekim hackanim.

Drago G. moj omiljeni člankopisac !
13 godina
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

Imat će neki svoj format, neće biti blu-ray ali nešto slično sa istim kapacitetom.

Malo glupo, mogli su odmah blu-ray uzeti i skratiti troškove proizvodnje i razvijanja zasebne tehnologije a uz to bi ljudi mogli gledati i filmove sa blu-rayeva na njemu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

Nintendo opet po starome. Ne znam, po meni ne baš mudar potez. Kolko god već ljudi imali dvd i blu ray čitače ne vidim baš smisao u ograničavanju konzole na taj način. PS3 i Xbox su uspjeli djelom i zato što su u principu multimedijalni centri. A ukoliko će se Nintendo i dalje fokusirati na casual gaming bez kvalitetnih hardcore gaming ekskluziva - što za sada izgleda da je slučaj, sigurno neće preuzeti gamere od ps3 i xboxa, već će i dalje bit eventualna sekundarna konzola za multiplayer kad dođe ekipa. Obzirom da je najavljeno da i neće biti nešto cijenovno pristupačna - teško da će ponoviti uspjeh wii-a. Druga stvar je tehnološka zastarjelost konzole. Kada dvije godine nakon wii u-a izađu novi xbox i ps koji će vrlo vjerojatno biti daleko moćniji opet će se postaviti pitanje isplativosti portanja igara na wii u - i onda će ostati bez i velikog dijela multiplatform igara. To je i ono što mi se u biti i ne sviđa u politici nintenda. Svaka čast na inovacijama, ali to ne vrijedi pišljiva boba ako iza toga ne staneš sa kvalitetnim igrama. Wii je na tržištu 5 godina a dovoljni su prsti jedne ruke da se nabroje naslovi koji ne spadaju u domenu casual gaminga a koji se isplate igrati na wii - a ni ovih casual nema puno više. I sad Nintendo već odustaje od te konzole i ide dalje - a zašto? Zato što je Wii u startu bio tehnološki zastario i nije dovoljno privlačan unatoč potencijalu wii motea. Čini se da tu grešku opet ponavljaju.

Moj PC  
0 12 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

Baš kada sam pomislio da če ova konzola biti bolja od od koncepta xbox 720 i ps4 odnosno a če u današnje vrijeme biti savršena, pojave se neki nedostatci. To smo možda i mogli očekivati od Nintenda ali financije je mogao balansirat i na drugi način. Za to što več netko posjeduje DVD/Blu-Ray playere to ne znači da ga ova konzola ne smije sadržavati. Možda Nintendo neželi savršenu konzolu nego bolji koncept Wii-a. Osobno meni se konzola sviđa ali je još uvijek nekako "nježna" na Nintendov način, kao da je Wii samo modicifiran.

Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
Chronosus kaže...

Nintendo opet po starome. Ne znam, po meni ne baš mudar potez. Kolko god već ljudi imali dvd i blu ray čitače ne vidim baš smisao u ograničavanju konzole na taj način. PS3 i Xbox su uspjeli djelom i zato što su u principu multimedijalni centri. A ukoliko će se Nintendo i dalje fokusirati na casual gaming bez kvalitetnih hardcore gaming ekskluziva - što za sada izgleda da je slučaj, sigurno neće preuzeti gamere od ps3 i xboxa, već će i dalje bit eventualna sekundarna konzola za multiplayer kad dođe ekipa. Obzirom da je najavljeno da i neće biti nešto cijenovno pristupačna - teško da će ponoviti uspjeh wii-a. Druga stvar je tehnološka zastarjelost konzole. Kada dvije godine nakon wii u-a izađu novi xbox i ps koji će vrlo vjerojatno biti daleko moćniji opet će se postaviti pitanje isplativosti portanja igara na wii u - i onda će ostati bez i velikog dijela multiplatform igara. To je i ono što mi se u biti i ne sviđa u politici nintenda. Svaka čast na inovacijama, ali to ne vrijedi pišljiva boba ako iza toga ne staneš sa kvalitetnim igrama. Wii je na tržištu 5 godina a dovoljni su prsti jedne ruke da se nabroje naslovi koji ne spadaju u domenu casual gaminga a koji se isplate igrati na wii - a ni ovih casual nema puno više. I sad Nintendo već odustaje od te konzole i ide dalje - a zašto? Zato što je Wii u startu bio tehnološki zastario i nije dovoljno privlačan unatoč potencijalu wii motea. Čini se da tu grešku opet ponavljaju.

 

Nintendo Wii je sa svojih prodanih 85+ milijuna konzola naspram Xboxa 360 s 55 milijuna i PS3a s 50 milijuna itekako pokazao da je "casual" tržište ipak puno veće od "hardcore" tržišta. Mislim da nova konzola neće biti toliko puno tehnološki nazadna kao prvi Wii u usporedbi s rješenjima iz Microsofta i Sonya, a da ne spominjem potencijal Wii U-a kao konzole na koju će se moći bez manje ili više problema prebaciti sve igre izdane dosad na Xbox ili PS. Naravno veliki plus je i kompatibilnost s naslovima izdanim za Wii. Uostalom, mislim da će se i Nintendo sa novom konzolom uključiti u igru distribucije filmova i medijskih sadržaja putem centraliziranog servisa kao što je Xbox Live ili PSN, što isključuje DVD kao medij. Puno je bitniji USB, a i mogućnost čitanja raznih kodeka od Divx-a do MKV-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2011 12:13 (Lisac1606).
13 godina
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

totalno nepotrebno i ovak i onak..

 

radije ću kupit jeftiniju konzolu umjesto skuplje na kojoj mogu gledat filmove :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

Ionako ce vecina igraca koristiti Netflix, Hulu ili ostale servise, nije previse bitno dal ima podrsku za DVD ili BluRay, bezveze bi podiglo troskove.

Jos uvijek se ne zna tocan HW koji ce ici u Wii U ali prema onome sto sada kruzi internetom, GPU je baziran na Radeon HD4890. Ako  se sjetimo da Xbox360 ima GPU baziran na Radeon X1900 onda nema straha da ce igre za Wii izgledati jednako dobro kao i za slijedeci Xbox ili PS.

CPU je opet IBM-ov, samo treba pricekati tocne specifikacije, zna se samo da ima dosta eDRAM-a, a radjen na istoj arhitekturi kao Watson, Power7.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
Lisac1606 kaže...
Chronosus kaže...

Nintendo opet po starome. Ne znam, po meni ne baš mudar potez. Kolko god već ljudi imali dvd i blu ray čitače ne vidim baš smisao u ograničavanju konzole na taj način. PS3 i Xbox su uspjeli djelom i zato što su u principu multimedijalni centri. A ukoliko će se Nintendo i dalje fokusirati na casual gaming bez kvalitetnih hardcore gaming ekskluziva - što za sada izgleda da je slučaj, sigurno neće preuzeti gamere od ps3 i xboxa, već će i dalje bit eventualna sekundarna konzola za multiplayer kad dođe ekipa. Obzirom da je najavljeno da i neće biti nešto cijenovno pristupačna - teško da će ponoviti uspjeh wii-a. Druga stvar je tehnološka zastarjelost konzole. Kada dvije godine nakon wii u-a izađu novi xbox i ps koji će vrlo vjerojatno biti daleko moćniji opet će se postaviti pitanje isplativosti portanja igara na wii u - i onda će ostati bez i velikog dijela multiplatform igara. To je i ono što mi se u biti i ne sviđa u politici nintenda. Svaka čast na inovacijama, ali to ne vrijedi pišljiva boba ako iza toga ne staneš sa kvalitetnim igrama. Wii je na tržištu 5 godina a dovoljni su prsti jedne ruke da se nabroje naslovi koji ne spadaju u domenu casual gaminga a koji se isplate igrati na wii - a ni ovih casual nema puno više. I sad Nintendo već odustaje od te konzole i ide dalje - a zašto? Zato što je Wii u startu bio tehnološki zastario i nije dovoljno privlačan unatoč potencijalu wii motea. Čini se da tu grešku opet ponavljaju.

 

Nintendo Wii je sa svojih prodanih 85+ milijuna konzola naspram Xboxa 360 s 55 milijuna i PS3a s 50 milijuna itekako pokazao da je "casual" tržište ipak puno veće od "hardcore" tržišta. Mislim da nova konzola neće biti toliko puno tehnološki nazadna kao prvi Wii u usporedbi s rješenjima iz Microsofta i Sonya, a da ne spominjem potencijal Wii U-a kao konzole na koju će se moći bez manje ili više problema prebaciti sve igre izdane dosad na Xbox ili PS. Naravno veliki plus je i kompatibilnost s naslovima izdanim za Wii. Uostalom, mislim da će se i Nintendo sa novom konzolom uključiti u igru distribucije filmova i medijskih sadržaja putem centraliziranog servisa kao što je Xbox Live ili PSN, što isključuje DVD kao medij. Puno je bitniji USB, a i mogućnost čitanja raznih kodeka od Divx-a do MKV-a.

 

Jedan od prvih naslova koje sam pročitao u vezi Wii U-a je bio Nintendo: vraćamo se hardcore gamingu. To na prezentaciji nisu nikako prikazali a dosta govori i činjenica da su se najavljeni i demonstrirani multiplatform portovi vrtili na xbox i ps3 konzolama - nintendov tech demo nije bio nešto posebno impresivan te sam siguran da bi se to bez ikakvih problema izvrtilo i na x360 i na ps3 konzolama, a ako se još uzme činjenica da su tech demoi novih konzola redovito još vizualno nabrijaniji nego što na kraju ispadnu igre - sve prikazane igre izgledaju na razini wii-a osim zelde koja nije na razini ps3 i x360. Nemoj me krivo shvatiti, nije meni grafika presudna. Još dan danas znam odigrati igre s plejke 2. No problem je sljedeći: sljedeće godine kada wii u izađe koštati će podjednako ili više od x360 i ps-a3 (objavljeno je da neće koštati manje od 250 dolara), biti će podjednako snažan ako je vjerovati Nintendu, no imati će bazu igara od Wii-a koja nije baš impresivna te neke multiplatforme te par ekskluziva vjerojatno (već očekivana Zelda, Mario i ostale Nintendove franšize). Ako gledaš da za tu ili manju cijenu dobiješ konzolu koja ima nemjerljivo impresivniji katalog igara, uključujući fenomenalne ekskluzive i blu ray/dvd, a još je i po snazi tu negdje - ako nisi casual gamer koji već ima wii teško da ćeš se odlučiti za Wii U.  I onda nakon 2 godine izlaze nove generacije konkurentnih konzola koje će biti osjetno skuplje no i osjetno modernije te opet imaš konzolu koja je daleko iza svog vremena. Pogledaj što se desilo revolucionarnom 3ds-u unatoč svoj njegovoj revolucionarnosti - prodaje pale u školjku isključivo zbog nedostatka kvalitetnih igara. Nintendo je proizvođać hardwarea i normalno da inzistira na tom polju na nekim novim stvarima. No nije samo kontrola ono što čini revoluciju. Naravno, još je puno ostalo do izlaska i možda se stvari promjene no ovisnost Nintenda o starim franšizama koje su prošle sve moguće iteracije ne daju nadu. A što se tiče playbacka nitko još nije ništa spominjao tako da o reprodukciji putem usb-a, mkvu i distribuciji filmova puno preuranjeno govoriti. Moje mišljenje se bazira na ovome što smo do sad vidli i saznali, možda me nintendo razuvjeri.

12 godina
neaktivan
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

ono sto ce vjerojatno izvuc wii u je homebrew, niti stari wii sluzbeno ne podrzava dvd pa ja ipak na njemu znam pogledat dvd film, spojio sam ga na mrezni disk i s njega gledao filmove, divx, xvid, mkv. sigurno ce takvo nesto biti i na novome tako da ce novi wii vjerojatno kroz par mjeseci dobiti nesluzbeni firmware koji ce omoguciti ucitavanje blueraya i dvd-a i nakon toga i player koji ce to normalno prikazivati, meni zvuci kao genijalna ideja gledati film na tv-u a imati menu na kontroleru :) (pretpostavljam da ce netko napravit takvo nesto)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
nintendov tech demo nije bio nešto posebno impresivan te sam siguran da bi se to bez ikakvih problema izvrtilo i na x360 i na ps3 konzolama
Ti si vidio tech demo uživo? Bez problema na X360 i PS3? Ne baljezgaj gluposti. GPU će sigurno biti bolji od onih ugrađenih u X360 i PS3 iz 2005.  
sve prikazane igre izgledaju na razini wii-a osim zelde koja nije na razini ps3 i x360
Izgledaju na razini Wiia? A gdje si vidio te igre? Sam si rekao da se demoi vrte na X360 i PS3 pa sam sebe pokopavaš. Zelda nije na razini PS3 i X360? Pogledaj video:
Vrti se u punom Full HD-u, što nije istina skoro ni za jednu PS3 igru (sve se vrte većinom u 720p ili čak i niže pa su samo upscaleane), a i grafika općenito je mnogo impresivnija. Ovo znam i sam iz osobnog iskustva jer imam PS3 spojen na Full HD televizor i jedina igra koju imam koja radi na 1080p je Gran Turismo 5. 
Pogledaj što se desilo revolucionarnom 3ds-u unatoč svoj njegovoj revolucionarnosti - prodaje pale u školjku isključivo zbog nedostatka kvalitetnih igara.
S ovim se slažem u potpunosti, no za Wii U je već najavljen dolazak popularnih franšiža kao što su Assassin's Creed, Battlefield, Batman pa čak i Tekken koji je do sada bio većinom PlayStation ekskluziva, tako da ni ovdje Wii U neće zaostajati. 
EDIT: Nov sam pa ne znam pravilno "raspodijeliti" citate iz jednog posta. Bilo bi bolje da možemo npr. [quote] i [/quote] kao na drugim forumima. Ovo se čini pojednostavljeno, a zapravo je još kompliciranije.

 

For time and the world do not stand still. Change is the law of life. And those who look only to the past or the present are certain to miss the future.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2011 14:16 (iskeledz).
15 godina
protjeran
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

ah netreba mi to 

ionako bluray filmove kupujem sa amazon.com ili amazon.co.uk 

tak da nisu iste regije i ovi sa .com nebi radili na njemu ,a na kompu sa anydvdHD maknem region lock i gledam sve :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
Chronosus kaže...

Nintendo opet po starome. Ne znam, po meni ne baš mudar potez. Kolko god već ljudi imali dvd i blu ray čitače ne vidim baš smisao u ograničavanju konzole na taj način. PS3 i Xbox su uspjeli djelom i zato što su u principu multimedijalni centri. A ukoliko će se Nintendo i dalje fokusirati na casual gaming bez kvalitetnih hardcore gaming ekskluziva - što za sada izgleda da je slučaj, sigurno neće preuzeti gamere od ps3 i xboxa, već će i dalje bit eventualna sekundarna konzola za multiplayer kad dođe ekipa. Obzirom da je najavljeno da i neće biti nešto cijenovno pristupačna - teško da će ponoviti uspjeh wii-a. Druga stvar je tehnološka zastarjelost konzole. Kada dvije godine nakon wii u-a izađu novi xbox i ps koji će vrlo vjerojatno biti daleko moćniji opet će se postaviti pitanje isplativosti portanja igara na wii u - i onda će ostati bez i velikog dijela multiplatform igara. To je i ono što mi se u biti i ne sviđa u politici nintenda. Svaka čast na inovacijama, ali to ne vrijedi pišljiva boba ako iza toga ne staneš sa kvalitetnim igrama. Wii je na tržištu 5 godina a dovoljni su prsti jedne ruke da se nabroje naslovi koji ne spadaju u domenu casual gaminga a koji se isplate igrati na wii - a ni ovih casual nema puno više. I sad Nintendo već odustaje od te konzole i ide dalje - a zašto? Zato što je Wii u startu bio tehnološki zastario i nije dovoljno privlačan unatoč potencijalu wii motea. Čini se da tu grešku opet ponavljaju.

Ukratko cu nesto reci jer su ostali vec rekli podosta pa da ne ponavljam..... itekako je mudar potez, zato i prodaju najvise konzola, a bome i igara. Sta mene briga kakav je hardver unutra, moze biti i iz 1950-tih, bitno je samo da bude igara koje ce me zabaviti i tjerati me da ih igram, igram i igraaaam. Jedan Donkey Kong(novi recimo) mi je bolji od mnogo igara koje dolaze za PC/xbox/ps3 i za takvu igru bih uvijek dao novac bez obzira sto nema MP komponentu, a to sto je netko zaluden grafikom ili sto ne zna engleski/njemacki itd da bi mogao pratiti pricu u nekim igrama, za to mu nitko nije kriv (ne odnosi se na nikog odredenog)..... a za krafiku, odi na svjez zrak na planinu i da vidis pogleda

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
13 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
iskeledz kaže...
nintendov tech demo nije bio nešto posebno impresivan te sam siguran da bi se to bez ikakvih problema izvrtilo i na x360 i na ps3 konzolama
Ti si vidio tech demo uživo? Bez problema na X360 i PS3? Ne baljezgaj gluposti. GPU će sigurno biti bolji od onih ugrađenih u X360 i PS3 iz 2005.  
sve prikazane igre izgledaju na razini wii-a osim zelde koja nije na razini ps3 i x360
Izgledaju na razini Wiia? A gdje si vidio te igre? Sam si rekao da se demoi vrte na X360 i PS3 pa sam sebe pokopavaš. Zelda nije na razini PS3 i X360? Pogledaj video:
Vrti se u punom Full HD-u, što nije istina skoro ni za jednu PS3 igru (sve se vrte većinom u 720p ili čak i niže pa su samo upscaleane), a i grafika općenito je mnogo impresivnija. Ovo znam i sam iz osobnog iskustva jer imam PS3 spojen na Full HD televizor i jedina igra koju imam koja radi na 1080p je Gran Turismo 5. 
Pogledaj što se desilo revolucionarnom 3ds-u unatoč svoj njegovoj revolucionarnosti - prodaje pale u školjku isključivo zbog nedostatka kvalitetnih igara.
S ovim se slažem u potpunosti, no za Wii U je već najavljen dolazak popularnih franšiža kao što su Assassin's Creed, Battlefield, Batman pa čak i Tekken koji je do sada bio većinom PlayStation ekskluziva, tako da ni ovdje Wii U neće zaostajati. 
EDIT: Nov sam pa ne znam pravilno "raspodijeliti" citate iz jednog posta. Bilo bi bolje da možemo npr. [quote] i [/quote] kao na drugim forumima. Ovo se čini pojednostavljeno, a zapravo je još kompliciranije.

 

 

 

 

 

Jel tebi nešto od ovoga izgleda posebno impresivno odnosno ne kao upscaleani wii?

 

Quote sa gamespota o dojmovima sa Zelda demoa: "If anything, the Legend of Zelda tech demo shows that the visual capabilities of the system far surpass those of the Wii and are comparable to those of the Xbox 360's."

 

"Outside of stating that the console outputs at 1080p, Nintendo was mum on details. But judging from the visuals, we can speculate a little on what's driving Wii U. Many of the demos we saw had dynamic lighting and shadowing, light shafts, high dynamic range rendering, full reflections, and bump mapping, and some titles also featured antialiasing. It's hard to say whether the console was rendering at a lower resolution and then upscaling to 1920x1080, a common occurrence on the PlayStation 3 and Xbox 360. The console's GPU has its limitations--distant objects in complex scenes were noticeably less detailed than those found in the foreground."

 

Također: "Talking with CVG during E3 week, Nintendo global president Satoru Iwata wouldn't get into exact pricing details when asked, but he did admit, "This is not going to be cheap." He did point out that it will probably cost more than 20,000 yen (about $250) when it drops next year."

 

I još (opet Iwata): "The console is not drastically different, and Wii U is about the controller. The console itself will be almost invisible."

 

http://venturebeat.com/2011/06/08/nintendo-admits-e3-wii-u-reel-used-ps3-and-xbox-360-clips/ - "Fils-Aime said it used footage from other consoles because the Wii U is a year from launch and games on its system would look at least as good as PS3 and 360 versions."

 

Eto, od tud ja crpim svoj skepticizam. Ako iz samog Nintenda kažu da sama konzola nije drastično drugačija, te da će grafika biti podjednako dobra kao na psu3 i x360 o čemu onda ti pričaš?

I evo ti graphics demoa:

koji izgleda lijepo no ne i impresivno, pogotovo obzirom na to da nije interaktivan.

 

P.S. super mi je sve ovo thumbs downanje, obzirom da pokušavam dobro argumentirati svoje stavove te ostaviti prostora za to da sam u krivu i priznajem da se još puno toga ne zna i da se može dosta toga promijeniti. Lako stisnuti thumbs down, onda barem argumentiraj zašto misliš da sam u krivu. Toliko o kvalitetnoj diskusiji.

15 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
zoran123456 kaže...

pa u redu, mogu živjeti s time da nema podrške za DVD/Blu-Ray. I tako to gledam na kompu.

 

Jedino mi nije jasno, mislim igre u biti HOĆE dolaziti na blu-ray diskovima, zar ne ? 25 gigabajta, ovo se definitivno ne isplati skidati s neta.

 

 

Igre neće dolaziti na blu ray diskovima!

15 godina
protjeran
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
movie kaže...
zoran123456 kaže...

pa u redu, mogu živjeti s time da nema podrške za DVD/Blu-Ray. I tako to gledam na kompu.

 

Jedino mi nije jasno, mislim igre u biti HOĆE dolaziti na blu-ray diskovima, zar ne ? 25 gigabajta, ovo se definitivno ne isplati skidati s neta.

 

 

Igre neće dolaziti na blu ray diskovima!

nego na cem ?

 

15 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
Lisac1606 kaže...

 

Nintendo Wii je sa svojih prodanih 85+ milijuna konzola naspram Xboxa 360 s 55 milijuna i PS3a s 50 milijuna itekako pokazao da je "casual" tržište ipak puno veće od "hardcore" tržišta. Mislim da nova konzola neće biti toliko puno tehnološki nazadna kao prvi Wii u usporedbi s rješenjima iz Microsofta i Sonya, a da ne spominjem potencijal Wii U-a kao konzole na koju će se moći bez manje ili više problema prebaciti sve igre izdane dosad na Xbox ili PS. Naravno veliki plus je i kompatibilnost s naslovima izdanim za Wii. Uostalom, mislim da će se i Nintendo sa novom konzolom uključiti u igru distribucije filmova i medijskih sadržaja putem centraliziranog servisa kao što je Xbox Live ili PSN, što isključuje DVD kao medij. Puno je bitniji USB, a i mogućnost čitanja raznih kodeka od Divx-a do MKV-a.

 

 

Nintendo je pokazao da ljudi uglavnom djeci kupuju jeftiniju konzolu bez obzira na sve ostalo.  Treba uzeti u obzir da se wii pojavio na tržištu puno prije PS3 i bilo bi interesantno vidjeti koliko bi se wiia prodalo da mu je cijena istovjetna cijeni PS3.  Da li bi se u tom slučaju pokazalo da je casual tržište veće ili bi jednostavno bilo pregaženo od hardcore tržišta ...  sve u svemu, imao sam obje konzole i dalje tvrdim da je wii najveća prijevara u povijesti konzolaškog igranja .. wii je izvukla samo cijena i ništa više ...

13 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
hrvatskafarkasevec kaže...
movie kaže...
zoran123456 kaže...

pa u redu, mogu živjeti s time da nema podrške za DVD/Blu-Ray. I tako to gledam na kompu.

 

Jedino mi nije jasno, mislim igre u biti HOĆE dolaziti na blu-ray diskovima, zar ne ? 25 gigabajta, ovo se definitivno ne isplati skidati s neta.

 

 

Igre neće dolaziti na blu ray diskovima!

nego na cem ?

 

Nintendov standard. Nekako mi ne stoji priča da im se ne isplati stavljati dvd ili bluray zbog plaćanja licence. Zar je jeftinije izraditi vlastiti novi format koji se neće koristiti nigdje drugdje? Ovo je jedino logičan potez ako se gleda kroz prizmu sprečavanja piratizacije.

14 godina
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

digli bi troškove za max 200 kn

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

Ma kakva prijevara? o cemu ti? ako mislis na razne kontrolere za Wii koji nisu bas jeftini, tada se slazem s tobom.....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

bas me zanima koliko bi sony trazio za Blu ray? Poznavajuci sony, sicu :)

Uostalom, kakav blu ray, dvd, sve je u digitalnoj distribuciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2011 18:01 (magic12).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
magic12 kaže...

bas me zanima koliko bi sony trazio za Blu ray? Poznavajuci sony, sicu :)

Uostalom, kakav blu ray, dvd, sve je u digitalnoj distribuciji.

je sigurno 

sruse ti server pa si u k°^u

 

ionako konzola kolko se moze vidjet ima nekakav opticki pogon

ako su igre do 25gb to je onda BD25 standard

15 godina
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

Al kazu da ce se moci vrtiti igre za Wii na toj konzoli

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
hrvatskafarkasevec kaže...
magic12 kaže...

bas me zanima koliko bi sony trazio za Blu ray? Poznavajuci sony, sicu :)

Uostalom, kakav blu ray, dvd, sve je u digitalnoj distribuciji.

je sigurno 

sruse ti server pa si u k°^u

 

ionako konzola kolko se moze vidjet ima nekakav opticki pogon

ako su igre do 25gb to je onda BD25 standard

 

Ajmo još jednom, nintendo neće koristiti blu ray već nešto potpuno novo razvijeno samo za ovu konzolu ... google je tvoj najbolji prijatelj pa provjeri prije nego što izvališ glupost ..

 

A single self-loading media bay will play 12-centimeter proprietary high-density optical discs for the new console, as well as 12-centimeter Wii optical discs

 

http://www.computerandvideogames.com/305977/nintendo-wii-u-official-specs/

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2011 19:46 (movie).
15 godina
protjeran
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
movie kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
magic12 kaže...

bas me zanima koliko bi sony trazio za Blu ray? Poznavajuci sony, sicu :)

Uostalom, kakav blu ray, dvd, sve je u digitalnoj distribuciji.

je sigurno 

sruse ti server pa si u k°^u

 

ionako konzola kolko se moze vidjet ima nekakav opticki pogon

ako su igre do 25gb to je onda BD25 standard

 

Ajmo još jednom, nintendo neće koristiti blu ray već nešto potpuno novo razvijeno samo za ovu konzolu ... google je tvoj najbolji prijatelj pa provjeri prije nego što izvališ glupost ..

ako to rade onda je to totalan fail 

novi standard nije samo tako lako za izmislit 

 

treba im firma koja ce radit potpuno nove opticke pogone ,a to nije ni najmanje jeftino 

 

12 godina
neaktivan
offline
Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray

tko zna, mogu i uzeti HD-DVD. Dobili bi ga za djabe  {#}.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
Chronosus kaže...
Jel tebi nešto od ovoga izgleda posebno impresivno odnosno ne kao upscaleani wii?

 

Eto, od tud ja crpim svoj skepticizam. Ako iz samog Nintenda kažu da sama konzola nije drastično drugačija, te da će grafika biti podjednako dobra kao na psu3 i x360 o čemu onda ti pričaš?

I evo ti graphics demoa:

koji izgleda lijepo no ne i impresivno, pogotovo obzirom na to da nije interaktivan.

 

P.S. super mi je sve ovo thumbs downanje, obzirom da pokušavam dobro argumentirati svoje stavove te ostaviti prostora za to da sam u krivu i priznajem da se još puno toga ne zna i da se može dosta toga promijeniti. Lako stisnuti thumbs down, onda barem argumentiraj zašto misliš da sam u krivu. Toliko o kvalitetnoj diskusiji.

 

Sve igre koje su se vrtile su tu samo radi pokazivanja mogucnosti kontrolera, samo su koncepti, zapravo ih Nintendo nije ni nazvao igrama, vec samo demoima za prikazivanje mogucnosti novog kontrolera. Nintendu je trenutno najmanje bitno pokazati kakve je grafika, jer im je bitnije da ljudi prihvate novi kontroler.

 

Ostali videi su bili PS3 i Xbox360 verzije iz jednostavnog razloga jer su developeri imali premalo vremena da naprave ista smisleno i da to mogu prezentirati na E3-u, pa su samo stavili video tih igara, jer je ljepse ako prikazu video, a ne samo par slova sa naslovom igre.

Onaj Nintendov "tech-demo" je radjen na dosta ranim verzijama konzole i alata za razvoj. A tesko da ce najednom sada svi poceti raditi od nule engine za Wii U, kada im je lakse samo portati postojece sa Xbox360 i PS3.

Treba pricekati prve igre da se vidi kako Wii U zapravo stoji u grafickom smislu, iako je to kod Nintenda uvijek bilo manje vazno, a 87 milijuna prodanih Wii konzola (a i trilijun prodanih COD igara :D) pokazuje da i igracima nije bitna grafika, vec igre. Sada ce developeri bar imati mogucnost raditi igre u HD rezolucijama i na njima je da iskoriste sve HW mogucnosti nove konzole. Samo treba imati na umu da konzola mora dodatno rendati sliku i za onaj mali zaslon na kontroleru.

 

I mene je malo razocarao prikazani demo Zelde, ocekivao sam dosta vise ali se tjesim da je to tek veoma rana verzija igre i da jos nisu poceli raditi na Zeldi za Wii U, jer rade punom parom na Skyward Sword. Kazem, bar se nadam da je tako :D.

 

Ne sumnjam da ce nasljednici Xboxa i PS-a biti jaci od Wii U, ali vjerojatno ne toliko puno kao sto je slucaj sa trenutnom generacijom.

 

Evo i video od Ubisofta sa E3 sajma: http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-ubisoft/716329

Sve sto su pokazali su jos uvijek rane faze razvoja sa prvim verzijama SDK-a, imaju jos godinu dana za razvoj igara, tako da ce se i kvaliteta poboljsati. A Ubisoft je vjerojatno samo preradio trenutni engine sa Xbox360 za Wii U.

U videu kazu da konzola ima multi-core CPU i dosta memorije.

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Wii U bez podrške za DVD i Blu-ray
lol, a zasto bi wii kostao koliko i ps3 kad i ovak na njemu zaraduju od pocetka, za razliku od debila koji su svoju konzolu morali spustiti na razinu ispod isplativosti da bi bili konkurentni...
http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice