Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

poruka: 37
|
čitano: 8.726
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja".
13 godina
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

Ja znam gdje neće biti ni 10 od windowsa 10 :D

win 7 i ništa drugo ;)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
5 14 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

Da li postoji kakva razlika između clean instala desetke ili nadogradnje?

Ja sam stavio clean instal sedmice prije mjesec dana pa zato pitam da ne moram ponovo sve naštelavati ako se odlučim za upgrade.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra

U pravilu ne.

15 godina
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

Ja sam danas napravio upgrade sa čiste instalacije Win 7 na Win 10. Isprobavam ga, pa ću viditi šta dalje, za sada radi sve ok.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Kako ce znati da licenca nije prava, ako nisu vidjeli isto na sedmici? Btw, razlika je clean install i upgrade. Na tabletu nakon update cca 20GB, a nakon clean 45. Obrisan old win i sve sto se moglo...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Brk kaže...
Kako ce znati da licenca nije prava, ako nisu vidjeli isto na sedmici? Btw, razlika je clean install i upgrade. Na tabletu nakon update cca 20GB, a nakon clean 45. Obrisan old win i sve sto se moglo...

 to ti samo misliš da nisu vidili

Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

hvala na upozorenju. taman stignem pripremiti obrambene mjere. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja


Iz Microsofta naglašavaju da Windowsi 10 neće biti automatski instalirani

 

 

Ne gine vam Pulitzerova nagrada.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
18 1 hvala 1
10 godina
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

broDo da sam isključio automatik ažuriranje, da me ovi Win 10 ne bi strefili kao krpelj.

 

Meni je sasvim dobar bio i WinXP, al sam kada sam uzimao novu konfu, mora uzeti i neke novije Win. Mogao sam i stare, al' nije bilo više legalnih XP, a i prestali su davati posršku za njih.

 

Mnogi geekovi su isčuđavali zakaj uzimam legalne Win, al sad se opet potvrđuje da nema đžabe ni u stare babe...Win 10 te tvodi da kupiš original...

 

Ostajem na Win 8, odnosno 8.1. Meni je to sasvim O.K.

Panzerkampfwagen. Dinamo Zagreb iznad svih. Dinamovac!
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

jel se znaju neki konkretni datumi kada bi to trebalo krenuti u akciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

Obična laž (provjereno)

MS ima agendu da svi korisnici do kraja 2016 imaju win 10 OS 

Tako im je naređeno,tako da savjetujem autoru da ne trkelja gluposti dok prije nije provjerio informacije koje šalje mass ovčicama 

navečer ćete nakon update-a win 7 ugasiti računalo i ujutro će vas dočekati devilish WIN10

 

p.s. NE POSTOJI MOGUĆNOST DA SE IZBJEGNE INSTALL WIN 10 

JEDINO RJEŠENJE JE KOMPLETNO GAŠENJE WIN UPDATE SERVISA (nema kompromisa)

);

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
3 4 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra

Da, ti sigurno najbolje znaš, ljuti kolega.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
13 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Arendelle kaže...

Da, ti sigurno najbolje znaš, ljuti kolega.

Moguće je to itekako.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Valentin17 kaže...

Moguće je to itekako.

 Sve je moguće. Ipak, ne možeš poreći činjenicu da njegov odgovor zvuči kao teorija zavjere. Treba prilagoditi diskurs!

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
mad_zyx kaže...

Obična laž (provjereno)

MS ima agendu da svi korisnici do kraja 2016 imaju win 10 OS 

Tako im je naređeno,tako da savjetujem autoru da ne trkelja gluposti dok prije nije provjerio informacije koje šalje mass ovčicama 

navečer ćete nakon update-a win 7 ugasiti računalo i ujutro će vas dočekati devilish WIN10

 

 Svi dobro znamo da su ljudi gušteri koji surađuju s Rotschildima naredili, nema zafrkancije s njima.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Tonči kaže...

 Svi dobro znamo da su ljudi gušteri koji surađuju s Rotschildima naredili, nema zafrkancije s njima.

 Ništa nije slučajno. Windows 10 ima bolje skaliranje na 4K rezoluciju, 4K je slično 4D-u... A znamo da 4D omogućuje da nam ljudi-gušteri (ili bez spojnice?) iskoče iz monitora.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
mad_zyx kaže...

Obična laž (provjereno)

MS ima agendu da svi korisnici do kraja 2016 imaju win 10 OS 

Tako im je naređeno,tako da savjetujem autoru da ne trkelja gluposti dok prije nije provjerio informacije koje šalje mass ovčicama 

navečer ćete nakon update-a win 7 ugasiti računalo i ujutro će vas dočekati devilish WIN10

 

p.s. NE POSTOJI MOGUĆNOST DA SE IZBJEGNE INSTALL WIN 10 

JEDINO RJEŠENJE JE KOMPLETNO GAŠENJE WIN UPDATE SERVISA (nema kompromisa)

);

 wtf did i just read

14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Cemu tolika averzija od Win 10 i neka to netko kaze svojim argumentiranim izjavama, a ne copy/paste trkeljanjem s raznih portala?

Meni osobno npr. na Win 8 nije odgovaralo samo sucelje, metro look, nedostatak klasicnog Start-a (ne, ne volim i za tako debilne stvari instalirati dodatnu aplikaciju) i jednostavno sam preskocio OS i ostao na meni odlicnima Win 7.
Uz to, tu je bilo i malo ljenosti u pitanju jer mi se ne mice OS koji mi radi odlicno i nisam u ono vrijeme imao volje za instalacije svega sta mi je potrebno, podesavanje raznih aplikacija, instaliranje igara i sl. (ne, nisu mi na "C" kao nekima no ne rade uvijek sve kako treba nakon nove instalacije (da, koristim samo i jedino legalno kupljene igre jer ih ne igram mali milijun vec vecinom MMO, RPG, neke MOBA no ipak mi najvise vremena ode na D3 te u zadnje vrijeme na Fallout jer odbrojavam dane do dolaska box verzije Fallout-a 4).
Kada je dosao Win 10 kao nadogradnja, imao sam slobodno vremena te sam se odlucio napraviti nadogradnju te napokon preci i na novi Office.
Kako je nakon nadogradnje sve radilo bez greske (ok, neke ikone su imale cudan izgled no kasnije je utvrdeno da je to bila stvar do nadogradnje jer je nakon clean installa sve izgledalo kako treba), odmah sam za par dana napravio clean install i stavio Office 2013. (yep, nisam presao debilno na 2016. posto nisu u to vrijeme bili dostpuni, a sada makar imam legalan key mi se ne micu 2013.) i sve ostale aplikacije i igre (npr. GTA 5. mi nije radio nakon instaliranja novog OS-a pa sva sreca sto imam box verziju pa trebam samo odvojiti malo vremena i instalirati tu preveliku kolicinu GB).
Izgled OS-a mi se svida, jedino mi je velika mana sto s kompletno disejblanim UAC-om ne radi cak ni kalkulator te se iskreno nadam da nece u nekoj nadogradnji izbaciti klasicni Control panel (naviknuti cemo se na sve i bez njega, makar osobno vise volim koristiti Control panel, a ne Setting-s)).
Jos jedna stvar, s Win 10 mi napokon svi USB-i na MBO i kucistu rade kako treba dok prije s Win 7 te XP se OS ponekad znao smrznuti kada bi USB piknuo bilo direktno u MBO, USB hub ili u recimo front panel od kucista (ne, nije bila stvar u MBO posto sam imao par komada, kao sto nije bila stvar ni u kejsu posto sam zamijenio Obsidian 800D, CM Cosmos, CM 690 II, Fractal i sl. ...nije bila stvar u hardveraju jer sve je par puta izmijenjeno vec je bila stvar u OS-u te niti jedan hint s neta nije pomogao oko tog pitanja no s promjenom OS-a su nestali i ti uzasno iritantni problemi (smrtnut OS kada ti radi npr. FTP i nije bas najdivnija stvar na svijetu).

Kako god bilo, Win10 se da lijepo sloziti, a one stvari oko narusavnja privatnosti i sl. se mogu slozit, ako vam smeta automatski update i on se lako sredi uz par klikova...sve ono na sta se ekipa pjenila se lako slozi pa ne vidim razlog za ne prijeci na novi OS (vidim jedino problem ako netko naravno nema vremena za samu instalaciju ili u firmama gdje prelazak na novi OS moze donijeti jako puno posla, problema i zastoja u radu).

Izvinjvam se na poduzem postu i sto sam malo otisao OT.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra

Zaboravio si na činjenicu da mnogo starijeg hardvera radi na Windowsu 7, a neće na 8/8.1/10. Čipseti pogotovo znaju zajebavati, a tu su i razne dodatne kartice i slično.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Arendelle kaže...

Zaboravio si na činjenicu da mnogo starijeg hardvera radi na Windowsu 7, a neće na 8/8.1/10. Čipseti pogotovo znaju zajebavati, a tu su i razne dodatne kartice i slično.

 Kao npr Riva Tnt, abacus i slicno.

14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
mad_zyx kaže...

Obična laž (provjereno)

MS ima agendu da svi korisnici do kraja 2016 imaju win 10 OS 

Tako im je naređeno,tako da savjetujem autoru da ne trkelja gluposti dok prije nije provjerio informacije koje šalje mass ovčicama 

navečer ćete nakon update-a win 7 ugasiti računalo i ujutro će vas dočekati devilish WIN10

 

p.s. NE POSTOJI MOGUĆNOST DA SE IZBJEGNE INSTALL WIN 10 

JEDINO RJEŠENJE JE KOMPLETNO GAŠENJE WIN UPDATE SERVISA (nema kompromisa)

);

 Idemo Redom:

 

Za one kojima se već uvukao Windows Telemetry i famozni GWX KB update (Get Windows X Ikonica)

 

http://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html

 

Jedan od najboljih alata za micanje Win 10 telemetry-spyware-update smeća, usput automatski u Win firewall listi blokira Microsoft IP adrese vezane za iste, miče dotične KB updejte sa stroja i automatski ih stavlja u hidden (nepoželjne) updates listu. U Hosts datoteku automatski dodaje i blokira MS domene koje im sluze za prikupljanje podataka o korisniku. Ako nešto MS ne promijeni za sad funkcionira ta metoda sa ovim gore alatom, te se ti Win 10 updejti više korisniku ne nude niti instaliravaju čak i ako je uključen automatic updates.

 

 

Za ubuduće kada krenu sa forsanjem upgrejda na Windows *NSA* edition OSa preko gore opisane metode u članku, samo je potrebno malo drugačije postaviti Windows Updates postavke, tj ISKLJUČIT opciju koju sam zaokruzio na slici. Automatic se moze ostaviti, iako kako su krenuli sa forsiranjem svačega na sisteme, i deploymenta patcheva predviđenim za Win 10 na Win  7-8 koji ti razjebu cijeli Windows update servis i slično najbolje je staviti **Check for updates but let me choose whenever to download and install**

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Tonči kaže...

U pravilu ne.

 U pravilu ne, u praksi pogotovo u poslovnom okruženju, razlika nebo i zemlja.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Pošto sam uz 7-cu dobio Office starter kojeg samo 7-ca podržava jer je za Dž. Da li bi starter prilikom nadogradnje na win 10 uredno radio?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Colossus7 kaže...
Tonči kaže...

U pravilu ne.

 U pravilu ne, u praksi pogotovo u poslovnom okruženju, razlika nebo i zemlja.

Vrlo je teško razlučiti na što misliš, ali tehnički razlika ne postoji - osim u činjenici da je nadogradnja kompleksnija zbog već podešenih i instaliranih aplikacija i servisa s obzirom da nitko ne može garantirati kako će se treće aplikacije ponašati na novom sustavu. Naime, metoda je takva da se sve treće aplikacije i podešenja apliciraju na novi sustav, a uspješnost ovisi o kvaliteti tih aplikacija. Na Windowsima po kvaliteti ima svakakvog smeća (ponajviše zato jer su mnoge treće aplikacije loše, pogotovo domaće poslovne) pa je šansa za problem veća. Kontrastno, Mac OSX ima mnogo manje problema s tim jer ima daleko više standarde kvalitete trećih aplikacija.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
igorbirokip kaže...
Pošto sam uz 7-cu dobio Office starter kojeg samo 7-ca podržava jer je za Dž. Da li bi starter prilikom nadogradnje na win 10 uredno radio?

 Ne bi. Iako se to čini grubo, nisi puno izgubio - Office Starter je teška muka s ogavnim umjetnim ograničenjima.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
14 godina
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

onda je li win 10 krenuo kroz win update, imam jedan tablet koji bi updateao kad to krene pa zato pitam

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
kale_fotograf kaže...

onda je li win 10 krenuo kroz win update, imam jedan tablet koji bi updateao kad to krene pa zato pitam

 Je, krenuo je od 29. srpnja ove godine.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Arendelle kaže...
kale_fotograf kaže...

onda je li win 10 krenuo kroz win update, imam jedan tablet koji bi updateao kad to krene pa zato pitam

 Je, krenuo je od 29. srpnja ove godine.

 ma je znam taj, probao MCTom pa kenja da mu fali prostora, zanima me ova nova spika što je microsoft najavio recomended i optional kroz win update ili kako su to već krstili

8 godina
odjavljen
offline
Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogradnja

Praviš li se namjerno blesav ili jednostavno jesi blesav? Ako nemaš slobodnog prostora na disku, ne može ti pomoći ni Bog, a kamoli MS-ovo trpanje ažuriranja na sustav Windows 10 kroz sustav automatskog ažuriranja.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 uskoro stiže kao automatska nadogra
Arendelle kaže...

Praviš li se namjerno blesav ili jednostavno jesi blesav? Ako nemaš slobodnog prostora na disku, ne može ti pomoći ni Bog, a kamoli MS-ovo trpanje ažuriranja na sustav Windows 10 kroz sustav automatskog ažuriranja.

 ma kvaka je šta on ima free preko 11,5GB free tada, ne znam, kontao sam možda (naivno :) )  kad bude išao kroz tu automatiku bude trebalo manje, da ga tamo nije MCT nečim nakrcao, booo, jbg sve je to još novo, nije nikad nadogradnja na novi OS išla tim načinom pa jbg, ko pita ne skita hihihi :) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice