Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

poruka: 105
|
čitano: 15.625
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke".
9 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Eto a navodno windows 10 je 'najispeglaniji' OS i ona stvar da korisnik mora biti prijavljen na svoj online račun a lokalni račun je dobro skrio microsoft upravo zato da ljudi koriste online račun.

Zovite me X-Men
 
10 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Imate tamo linukse i onaj BSD pa se brinite o privatnosti...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
11 8 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Ili ugasiti internet pa si miran. Privatnost je odavno iluzija
...i tako dalje
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Xbox584 kaže...

Eto a navodno windows 10 je 'najispeglaniji' OS i ona stvar da korisnik mora biti prijavljen na svoj online račun a lokalni račun je dobro skrio microsoft upravo zato da ljudi koriste online račun.

Lokalni account postavis odmah pri instalaciji windowsa. Ne treba ti online account. Ja ga ne koristim.

 

Ali da, mislim da ce se Microsoftu ovi windowsi obiti o glavu. Previse je gafova, bugova i ostalih sranj.a... povijest se ponavlja...

Rvat katolik!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
tnakir kaže...

 

 Ali da, mislim da ce se Microsoftu ovi windowsi obiti o glavu. Previse je gafova, bugova i ostalih sranj.a... povijest se ponavlja...

 Upravo to...A ljudi navalili na nove windowse.

Zovite me X-Men
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2015 12:40 (Xbox584).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Xbox584 kaže...

 Upravo to...A ljudi navalili na nove windowse.

Pa zato jer rade bolje, stabilnije i brže nego prethodni a to meni poprilično znači.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Sum_of_all_fears kaže...

Pa zato jer rade bolje, stabilnije i brže nego prethodni a to meni poprilično znači.

Ovo boldano je upitno...

Rvat katolik!
15 godina
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Znaju u microsoftu di je prava lova (personificirani oglasi), za to trebaju sto vise podataka o korisnicima tako da mi sve to mirisi na taj smjer. Ocekujem ubrzo i socijalnu mrezu od MS-a ciji profil ce bit uvjet za koristenje windowsa.

 
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
zlosobno kaže...

 Ocekujem ubrzo i socijalnu mrezu od MS-a ciji profil ce bit uvjet za koristenje windowsa.

 

Znači trenutno bi samo 90+% korisnika zadovoljilo taj uvjet?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Ne bih se baš složio da rade brže. Pokretanje je skoro duplo sporijie, a gašenje još i više (nova instalacija Win10 prema skoro godinu dana staroj Win 8.1). Uopće nisam oduševljen, privatnost po strani. Ovo je samo dokaz što radi marketing.
Ne sumnjam da će biti brži i ispoliraniji OS kroz 6+ mjeseci, a ovo za privatnost, zato to i rade što postepeno ispiru globalno mišljenje. Prvo ti stave opcije, pa ih sakriju, pa opcije nema. A ljudi viču da privatnost odavno ne postoji i to donekle drži vodu, al da mi još i OS snifa privatne stvari i šalje slobodno po internetu to je sranje. Da mi NSA dođe u kuću i počne kopati po ladici opalio bih im šamar iako ne kršim zakon.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
9 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
tnakir kaže...

Ovo boldano je upitno...

Meni (i većini koje poznajem) nije nimalo upitno. Čak i neka raga od PCja koji je u firmi je preživio upgrade sa 7 na 10 bez ijednog problema. Tipični poslovni PC... Kontamo prebaciti svih ~120 komada tijekom godine.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

kamo sreće ja JOŠ nisam instalirao 10ku...valja malo čekat,još koji mjesec.... Ma rješiš komunikaciju jednostavno,čupneš router iz zida pa nek komunicira u offlajn modu.

M
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Friday kaže...
zlosobno kaže...

 Ocekujem ubrzo i socijalnu mrezu od MS-a ciji profil ce bit uvjet za koristenje windowsa.

 

Znači trenutno bi samo 90+% korisnika zadovoljilo taj uvjet?

 Eh a što je s mobilnim korisnicima :D

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

I ja sam primjetio da se pali "store" "weather" "xbox" cak i calculator u pozadini s vremena na vrijeme. Primjeti se tek u task manageru i kod alt+tab-anja da su upaljeni u pozadini, a pogasio sam sve u settings-u.

香港 - 47
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

kao što i inače volim istaknuti u pauzi između dviju ofanziva, u me sedmica ostaje (a i to samo zbog toga što je niz programa neophodnih za ono što radim načinjeno samo za windows - dakle, nužno zlo). ova se (u osnovi vizionarska) odluka potvrđuje iz dana u dan. i mikrosoft i epl su nekad bile "normalne" tvrtke, svjesne svojeg mjesta u društvu i informatici, a onda im je profit udario u šuplju glavu. ostalo je povijest. zbljuv. 

 

OT: iz ovoga se mogu izvući konture nekog budućeg, približno idealnog, operacijskog sustava za računala:

 

> platformski neutralan (u smislu pc/mac/konzole/nalik tome, ne govorim o telefonima i inim igračkama koje su u IT smislu notorna i beskorisna glupost kojoj su jedine namjene zaglupljivanje i maltretiranje, najčešće od strane korporacija ili posodavaca)

> korisnički neutralan (nešto o čemu se i ne razmišlja - jednostavno postoji - i korisnik s time nema ništa)

> aplikacijski neutralan

> input/output (komunikacijski) neutralan (glasom, tipkovnicom, dodirom, pantomimom, pogledom, mislima ...)

> hadverski neutralan (sve neophodno je već "ugrađeno" i tu se nema što dodavati, nadograđivati, mijenjati, "poboljšavati")

> očišćen od svih nepotrebnosti ("accesories" i ostale gluposti)

> koherentan i zatvoren kao jezgra (fizički u startu konačno odredivih dimenzija i nepenetrabilan), a otvoren prema korisničkim programima (ili kako to vole nazivati "aplikativni softver") kao njihova podloga

> besplatan/ugrađen u osnovnu hardversku stavku (procesor)

> načinjen "fool proof", bez potrebe za krpanjima i dodavanjima/oduzimanjima

 

ukratko, ono što je LCARS u zvjezdanim stazama: samo po sebi se podrazumijeva (jedinstvo hardvera i softvera) i nitko o tome nema više što reći jer je zadano. nalik operacijskom sustavu za konzole: osnovni su parametri zadani i igre se u njih moraju uklopiti. ovo je samo razmišljanje, ne i postulat. svatko ima pravo sanjariti o boljem svijetu (jer gori od ovoga ne može biti) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
19 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Pa,kako sam i rekao,sve frisko i novo,ne samo W10,treba staviti na led,bar pola godine..Najbolji su mi ovi "genijalci",koji misle da moraju promptno imati "vecu stabilnost i brzinu",a sam OS je jos daleko od ispoliranog,kako sve vise ljudi U SVIJETU zakljucuje,no Balkanci su po obicaju najpametniji,pa ce za 6 mjeseci u Firmi izgubiti puste milijune,ako ne predju odmah na W10

Sto se tice Privatnosti,odnosno teme iz naslova,mogu samo reci,da OS mora postivati zelju korisnika,i prekinuti nezeljenu komunikaciju,ako to korisnik zeli.Nije sa u pitanju teorija zavjera,nego cisto cinjenica,kao i kod auta,TV-a,paljenja i gasenja svjetla,je sasvim normalno i pozeljno,da se sve iskljuci kad korisnik to zeli..U W10 to vidimo,nije slucaj..s te strane korisnik gubi kontrolu nad svojim sustavom,a ako nekoga niti to ne brine,pa lijepo,njegova odluka,ali nek ne prica bajke i ne izmislja razloge,zasto je on bas presao na W10,a sad je sramota da se pospe pepelom po tintari..

 
2 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

vi geekovi ste prilično naivni,lol

It will cost you,but you don t know that yet ):

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

dobro došao u klub kolega :-)

M
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
mad_zyx kaže...

vi geekovi ste prilično naivni,lol

 

 

Ja sam čak i malo debeljuškast!

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Sum_of_all_fears kaže...
tnakir kaže...

Ovo boldano je upitno...

Meni (i većini koje poznajem) nije nimalo upitno. Čak i neka raga od PCja koji je u firmi je preživio upgrade sa 7 na 10 bez ijednog problema. Tipični poslovni PC... Kontamo prebaciti svih ~120 komada tijekom godine.

 nije li to... malo (pre)brza odluka?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Ne mogu povjerovati da razni sys admini u firmama,imaju toliko prostora da radi svoje napaljenosti na nesto novo,cijelu Firmu vode u potencijalnu sigurnosnu Crnu rupu..Mislim,baja,ako se hoces igrati necim novim,slobodno izvoli,na svoj racun,instaliraj sebi i frendovima,to je oke.Ali u Firmu uvoditi sustav,koji jos nije ispoliran,nisu otkrivene sve slabosti,a napose,dogodi se blamaza ovakvog formata,mogu samo reci,da bi kod mene takav sistemac,dobio promptni otkaz,jer je daleko od profesionalca..

Neki se smijuckaju kad spomenem Nijemce,po pitanju koristenja OS-a,ali oni su tipa psihologije,gdje ce prije nego uvedu novi OS,detaljno ga iztestirati,izsecirati,cekati povratnu informaciju korisnika,razna neovisna testiranja,i onda jos malo promisljati,a ako treba za sve to odvojiti i vise od godine dana..Jer daleko je manja steta od starijih OS-eva,kojima se jasno i do u detalj znaju mane,pa ih se moze kontrolirati,nego nesto novo,gdje ne znas gdje da gledas i sto da trazis..Pametnome dovoljno..

 
15 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Microsoft gubi pare i to puno - Sagledajte situaciju: Windows 10 je besplatan (nema para od toga)
Svega 2-4% ljudi na svijetu kupuje Windows Phone uređaje (što znači da ni tu nema para),
Kod internet preglednika, 98% ljudi ima Google kao zadani pretraživač (Dakle nema para od oglasa na Bingu)

Jedine opcije zarade su XBOX i oglasi na platformi koju će svi (bar se tako nadaju) koristit - Windows 10.
Tako da je činjenica da će Microsoft za milu glavu pokušat zaradit na oglasima, čak iako korisnik to ne želi.
9 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Filozofil kaže...
Microsoft gubi pare i to puno - Sagledajte situaciju: Windows 10 je besplatan (nema para od toga)
Svega 2-4% ljudi na svijetu kupuje Windows Phone uređaje (što znači da ni tu nema para),
Kod internet preglednika, 98% ljudi ima Google kao zadani pretraživač (Dakle nema para od oglasa na Bingu)

Jedine opcije zarade su XBOX i oglasi na platformi koju će svi (bar se tako nadaju) koristit - Windows 10.
Tako da je činjenica da će Microsoft za milu glavu pokušat zaradit na oglasima, čak iako korisnik to ne želi.

 Kolega,MS ima sasvim nesto novo na umu.Preporucio bih ti da obratis pozornost na BESPLATNOST & OGRANICENO VRIJEME OD 1 GODINE..Tu im uopce nije cilj nesto zaraditi,nego,privoliti sto vise korisnika, kreirati vlastitu paralenu mrezu,koja ce biti stalno aktivna,a korisnik ce imati vrlo malo kontrole nad time..To otvara prostore buducim trzistima za nove usluge,i stotine milijuna korisnika..

13 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Filozofil kaže...
Microsoft gubi pare i to puno - Sagledajte situaciju: Windows 10 je besplatan (nema para od toga)
Svega 2-4% ljudi na svijetu kupuje Windows Phone uređaje (što znači da ni tu nema para),
Kod internet preglednika, 98% ljudi ima Google kao zadani pretraživač (Dakle nema para od oglasa na Bingu)

Jedine opcije zarade su XBOX i oglasi na platformi koju će svi (bar se tako nadaju) koristit - Windows 10.
Tako da je činjenica da će Microsoft za milu glavu pokušat zaradit na oglasima, čak iako korisnik to ne želi.

 

1. Win10 je besplatan samo za privatne korisnike, i to one koji su imali neku od prijašnje dvije verzije Win

2. Microsoft zbog patenata zarađuje i na svakom prodanom Androidu.. pa rađe zbroji Android share + WinPhone share

http://www.zdnet.com/article/microsoft-is-making-2bn-a-year-on-android-licensing-five-times-more-than-windows-phone/

3. Ne znam za svijet, ali u Americi Bing drži 30% pretraživačkog tržišta:

   http://mashable.com/2011/04/11/bing-google-stats/

 

Mislim da je daleko Microsoft od gubitka ikakve love.

14 godina
online
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
tnakir kaže...

Lokalni account postavis odmah pri instalaciji windowsa. Ne treba ti online account. Ja ga ne koristim.

 

Ali da, mislim da ce se Microsoftu ovi windowsi obiti o glavu. Previse je gafova, bugova i ostalih sranj.a... povijest se ponavlja...

 Koji gafovi? Bugovi?

Eventualno je upitna EULA ali nije ništa gora od prosječnog android (a i iOS/WP) mobitela koji također ima pristup svemu i svačemu.

 

Koja će se to povijest ponoviti? Da će svi prijeći na Desetku kao što su prešli na Sedmicu kada je Vista bila sranje, ono što je sada Windows 8? Vjerojatno da.

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
Sum_of_all_fears kaže...

Imate tamo linukse i onaj BSD pa se brinite o privatnosti...

Odlično rečeno. Jer se Windowsi ne brinu za privatnost. 

 

Kako neka tvrtka uopće može pristati na ovo:

We will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to protect our customers or enforce the terms governing the use of the services.

 

Microsoft zapravo želi Googleov model zarade. Samo što Google skenira poštu i ostalo online pa prodaje oglašivačima, a Microsoft želi skenirati lokalni disk. 

 

Bit će zanimljivo kad vlade raznih država, ponajprije američka počne tražiti od Microsofta kao dokaz sken lokalnog diska, je ovaj parafraf gore to apsolutno dozvoljava. Sada će puno lakše dokazati domaćici da ima 18 nelicenciranih pjesama. Mogli su to oni i do sada, samo ne legalno i ne iskoristivo na sudu. S desetkom je već drugačije.

There is no job like cron job!
15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke

Neki bi bili odusevljeni da im MS upakira goFno i pokloni im ga. Isto vrijedi i za sve druge fanbojse (apple, google, itd.). Radi EULA-e 10ku necu instalirati. I ako se stvori dovoljno velik pritisak, ta EULA ce se ubrzo promjeniti. Ne bi bilo prvi puta...

 

Nije stvar imas li ili nemas nesto za skrivati. Stvar je principa i u tome da nitko, ali ama bas nitko nema pravo dirati po mom privatnom disku. Ne cudi me da je vecina ekipe slijepa i gluha na ovakve stvari. No onaj dio koji me cudi je da je ekipa sa jednog IT foruma gluha i slijepa na to. Barem vecina. Zato i govorim, vrijeme je da im MS upakira i naplati i jedno goFno. Njih nece to nista kostati, a korisnici ce biti odusevljeni.

 
16 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
sirka666 kaže...
tnakir kaže...

Lokalni account postavis odmah pri instalaciji windowsa. Ne treba ti online account. Ja ga ne koristim.

 

Ali da, mislim da ce se Microsoftu ovi windowsi obiti o glavu. Previse je gafova, bugova i ostalih sranj.a... povijest se ponavlja...

 Koji gafovi? Bugovi?

Eventualno je upitna EULA ali nije ništa gora od prosječnog android (a i iOS/WP) mobitela koji također ima pristup svemu i svačemu.

 

Koja će se to povijest ponoviti? Da će svi prijeći na Desetku kao što su prešli na Sedmicu kada je Vista bila sranje, ono što je sada Windows 8? Vjerojatno da.

Ne citas temu "Problemi i pitanja Windows 10" ili kako se vec zove?

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 ne poštuju korisničke postavke
sirka666 kaže...
tnakir kaže...

Lokalni account postavis odmah pri instalaciji windowsa. Ne treba ti online account. Ja ga ne koristim.

 

Ali da, mislim da ce se Microsoftu ovi windowsi obiti o glavu. Previse je gafova, bugova i ostalih sranj.a... povijest se ponavlja...

 Koji gafovi? Bugovi?

Eventualno je upitna EULA ali nije ništa gora od prosječnog android (a i iOS/WP) mobitela koji također ima pristup svemu i svačemu.

 

Koja će se to povijest ponoviti? Da će svi prijeći na Desetku kao što su prešli na Sedmicu kada je Vista bila sranje, ono što je sada Windows 8? Vjerojatno da.

 

Za Android je sve poznato, za WP stvarno ne znam. No iOS nema tako uzasnu EULA-u, a cak ni aplikacije ne mogu pristupiti nicemu osim onom dijelu kojeg im ti sam odobris. I to te ne pita za sve od jednom, niti mogu. Pitaju te kad zele pristupiti necem u tom trenutku (npr. slikama, ili pak kontaktima). Apple tu drzi dosta striktna pravila, a da ti napisem kakve sam sve odbijenice kod svojih aplikacija primao i razloge istih, smijao bi se. Tako da ocito nemas pojma o cemu pricas, vec samo bezveze nabrajas.

 

Da ne bi bilo zabune, nisam niciji fanboy. A ne koristim iPhone uopce (mada se mislim vratiti na iOS sa 6s modelom). Imam i Linux doma, Win7 i koristim OS X. Da mi unutar nove verzije OS X-a i/ili Linuxa dodje neka slicna EULA, ne bi ni ta verzija kod mene bila instalirana.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice