Windowsi 8 na 2,3%

poruka: 37
|
čitano: 5.389
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 na 2,3%".
11 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Desit će se sljedeće: kada ovi koji još nisu napustili xp konačno pređu na nova računala najdostupnija opcija će im biti win 8 ili čak win 9. Na to Microsoft po svoj prilici i računa...

 
7 5 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Cognitor kaže...

Desit će se sljedeće: kada ovi koji još nisu napustili xp konačno pređu na nova računala najdostupnija opcija će im biti win 8 ili čak win 9. Na to Microsoft po svoj prilici i računa...

i da i ne... računaj da je tu veliko tržište tableta na koje ce preći ti ljudi + bolest za applovim proizvodima.. pa ljudi plaćaju dobre proizvode koji im prakticki ne trebaju ali ih zele samo da bi imali jabuku..

Play Hrad Play Cool
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Zanimljivo je primijetiti da je Vista izašla 30. 01. 2007. (mjesec dana nakon božićne šoping groznice, za razliku od osmice koja je izašla upravo uoči iste) i poslije tri mjeseca imala, prema NetApplicationsu, 3,02% udjela. {#}  Toliko o "uspjehu" Win8 - udio će rasti samo zato što korisnici nemaju drugog izbora ako žele Windowse, a ne zato što su izabrali osmicu.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 16:47 (hrx).
 
13 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
hrx kaže...

Zanimljivo je primijetiti da je Vista izašla 30. 01. 2007. (mjesec dana nakon božićne šoping groznice, za razliku od osmice koja je izašla upravo uoči iste) i poslije tri mjeseca imala, prema NetApplicationsu, 3,02% udjela. {#}  Toliko o "uspjehu" Win8 - udio će rasti samo zato što korisnici nemaju drugog izbora ako žele Windowse, a ne zato što su izabrali osmicu.

 

 

Hoćeš reći da su korisnici pri izboru sedmicu imali desetak opcija za razliku od ovih koji će izabrati osmicu?

Osmica ima jaku konkurenciju u sedmici kakvu ova prilikom izlaska nije niti približno imala u tadašnjim os-ima..

Sedmica je imala konkurenciju u xp i visti a osmica ima u xp, visti i sedmici pa ti sad meni reci kome je bilo lakše osvojiti tržište pri izlasku?

15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Stanje je takvo zato jer je bio potreban novi stabilan OS nakon XP-a, a to je bila sedmica. Ne kazem ja da je Vista losa, ali ispod haube je bilo previse lufta. 

Posto je Windows 7 jos relativno nov Windows koji je jedan od najboljih, ljudi nemaju potrebu prelazit na Win 8.

 

Koristim Win 8 vec 5 mjeseci i dalje tvrdim da je Metro jedna od najretardiranijih stvari u Windowsima.

http://isvijet.com.hr
 
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
8-ica i dalje ima lufta za stabilnost, pogotovo što se tiče drivera.

Zbog čega ne funkcioniraju svi Windows 8 driveri, ako su identični onima za sedmicu?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Mitch kaže...
8-ica i dalje ima lufta za stabilnost, pogotovo što se tiče drivera.

Zbog čega ne funkcioniraju svi Windows 8 driveri, ako su identični onima za sedmicu?

A tko je rekao da su identični? I kakve to veze ima s postocima korištenja pojedinih OS-ova?

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
kizo2703 kaže...
Mitch kaže...
8-ica i dalje ima lufta za stabilnost, pogotovo što se tiče drivera.

Zbog čega ne funkcioniraju svi Windows 8 driveri, ako su identični onima za sedmicu?

A tko je rekao da su identični? I kakve to veze ima s postocima korištenja pojedinih OS-ova?

Sumnjam da itko zeli preci na Osmicu ako mu ne rade driveri

 

 

Pogledaj drivere na Windows Updateu.

Ako ides radit update, stavit ce ti onaj za sedmicu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
The Black Iso kaže...
Cognitor kaže...

Desit će se sljedeće: kada ovi koji još nisu napustili xp konačno pređu na nova računala najdostupnija opcija će im biti win 8 ili čak win 9. Na to Microsoft po svoj prilici i računa...

i da i ne... računaj da je tu veliko tržište tableta na koje ce preći ti ljudi + bolest za applovim proizvodima.. pa ljudi plaćaju dobre proizvode koji im prakticki ne trebaju ali ih zele samo da bi imali jabuku..

  Ljudi koji imaju stare masine, koje mogu pokrecati samo XP, su bolesni za applovim proizvodima...{#}

14 godina
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Dobro je Linux smo prešišali, OSX još malo.... to je to.... Prva liga... ;)

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Meni se čini da će uskoro XP opet postati prvi OS po zastupljenosti: ekipa će lagano prelaziti na osmicu a time će sedmica biti znatno više zakinuta od XP-a.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Win 8 drzim u virtualci od CP verzije. Ne vidim razlog zasto bi sa win 7 presao na win 8 iako su mi na tom racunalu oba piratska tj. prelazak me ni malo ne bi kostao. 

Kupujem sluzbeni laptop ovih dana i jedina mana modela kojeg gledam je predinstaliran win 8. Da isti laptop kosta 200-300kn vise a ima predinstaliran win 7 vjerojatno bi mi vec bio doma. Ne da mi se zahebavat sa downgradeom.

Toliko o omojoj odusevljenosti novim MS OS-om.

 
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Mitch kaže...

Sumnjam da itko zeli preci na Osmicu ako mu ne rade driveri

 

Pogledaj drivere na Windows Updateu.

Ako ides radit update, stavit ce ti onaj za sedmicu.

I opet ,po milijarditi put: kaj Microsoft ima sa driverima za ,recimo ,Saphire grafičku karticu? Tijekom instalacije ,dobiješ WHQL drivere ,ako hoćeš bolje ,ideš na AMD ili NVidia site i skidaš ''prave'' drivere.

 

Isto je i sa ostalim komponentama.

Jesu li napravljeni i kakvi su driveri ,ovisi o proizvođačima hardvera ,ne o Microsoftu.

 

EOS

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Ja mislim da će Linux sada polako rasti. Nikad probao i vidio Linux, ali koliko čujem Valve se dosta bazira na Linux, pa ako ga oni dobro izreklamiraju moglo bi pokrenuti neku lančanu reakciju.

 

Microsot Windows je po meni jako raširen samo radi piratiziranja. Po meni. A mislim da to njima ide masovno u korist jer ljudi su upoznati sa tim OS i onda ga ljudi i kupuju.

 

Dok ove velike tvrtke više manje uvijek imaju apple OS.

Moj PC  
2 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Windows 8 je promasaj osim ako ne naprave cudo u SP1, ne u smislu da je to los Windowse ili nestabilan ali sam siguran da nece bit prihvacen među korisnicima. Jednostavno nisu trebali stavit Metro pod obvezno, trebali su dat odabir classic ili metro i sve bi im bilo daleko bolje.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
BlueMax kaže...

Win 8 drzim u virtualci od CP verzije. Ne vidim razlog zasto bi sa win 7 presao na win 8 iako su mi na tom racunalu oba piratska tj. prelazak me ni malo ne bi kostao. 

Kupujem sluzbeni laptop ovih dana i jedina mana modela kojeg gledam je predinstaliran win 8. Da isti laptop kosta 200-300kn vise a ima predinstaliran win 7 vjerojatno bi mi vec bio doma. Ne da mi se zahebavat sa downgradeom.

Toliko o omojoj odusevljenosti novim MS OS-om.

Ja sam također jako dugo imao Win8 u virtualci i stekao sam isti dojam, ali prevario sam se. U virtualci nikad ne dobiješ da sve radi 100% koliko može nativno i to jako kvari dojam. Zbog toga također nisam želio preći, ali imao sam problema s kompom pred 2 tjedna i morao sam reinstalirati Windowse i stavio sam na osmicu(Win7 mi je na DVDu, 8 na sticku, a u kompu nemam DVD drivea) s planom da vratim na 7 čim budem mogao, ali nakon prvog boota o tome nisam ni razmišljao. Svakim danom mi se sve više sviđa, prvo me oduševila brzina bootanja, pa task manager i prozor za kopiranje i takve slične sitnice. Čak ni metro nije tako loš, ali njega gotovo ni ne vidim(programe otvaram tako što ga otvorim, počnem pisati i stisnem enter pa je vidljiv oko sekunde).

 

I jedan tip za one koji ne znaju: Win+X je jako korisna kombinacija, start menu mi za ništa drugo nije ni služio.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
11 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Edge kaže...

Koristim Win 8 vec 5 mjeseci i dalje tvrdim da je Metro jedna od najretardiranijih stvari u Windowsima.

 

Imas 2 programcica koji Win 8 prilicno dobro pretvaraju u Win 7 bez Aero GUI-a, a to su besplatni IObit Start Menu 8 i komercijalni (5$) Stardock Start 8. Sto se Win 8 trzisnog procenta tice, pa iskren da budem ja sam kupio 2 licence samo zato sto je bio 40$, a postoje navedena 2 programa :) Metro jednostavno nije za desktop masinu, a skoro 100% sam siguran da Microsoft nece ubaciti Start meni sa SP1, tako da ce Win 8 rasti iskljucivo zbog novih masina koje se isporucuju. A koliko ce rasti? Ne mnogo, jer je vecina velikih OEM-a najavila da ce i dalje nuditi Win 7

12 godina
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Windowsi 8 nisu uopce toliko losi kao sto ljudi bruje. Metro sucelje included, stvar je samo u tome da netko pukne nesto a onda svi uhvate to ponavljat pa tako u nedogled.. A i opcenito ljudi nisu skloni promjenama..

 

Eto, iz osobnog iskustva mogu reci da su windowsi 8 stvarno korak naprijed u preformansama i generalno u radu. Windowsi 7 su super ali 8ica rulz iz vise razloga(posebice u radu s vise ekrana). Bavim se developmentom i povremeni sam gamer. Ono sto mogu iz vlastitog iskustva potvrditi jest da mi igre i aplikacije na istom hardweru rade brze a jednom kad se naviknes, stvarno - u don't go back :).

 

p.s. metro zauzima samo segment "start izbornika" - nije uvjet koristenje metro aplikacija

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 8 na 2,3%
Win 8 je veliki potencijal jer je rađen za tablet i desktop. Koristim ga od 8 mjeseca i totalno sam se privukao. Većina pljuju po njemu, a mislim da ga nisu isprobati. Na kraju ako stvarno toliko smeta to sto nema start, ima dosta rješenja koja ga vraćaju.
 
3 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
hrx kaže...

Zanimljivo je primijetiti da je Vista izašla 30. 01. 2007. (mjesec dana nakon božićne šoping groznice, za razliku od osmice koja je izašla upravo uoči iste) i poslije tri mjeseca imala, prema NetApplicationsu, 3,02% udjela. {#}

lijep pozdrav sa planete 3%

 

 

aj dobro, imam 4 win racunala,ali i dalje ovaj stroj mi je primaran {#}.  radi savrseno dugi niz godina,bez najmanje primjedbice. 7-ca mi isto radi ko avion na laptopima.  mozda se dogodi kao sa vistom...kad sjedne SP2 os postane ispoliran.{#}

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
15 godina
odjavljen
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Da li u ovu statistiku ulaze i oni koji su kupili laptop s OEM Windowsom 8 i instalirali ilegalnu sedmicu nakon što su sebi počupali kosu od previše "jednostavnosti korištenja"!?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Baš tako.

Vidio sam mamu s kćerkicom kako vraća "neispravan" laptop jer "ovi" windowsi nemaju tipke za shut down. :)

Volim sve moderatorice i administratorice !
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
torrente kaže...
hrx kaže...

Zanimljivo je primijetiti da je Vista izašla 30. 01. 2007. (mjesec dana nakon božićne šoping groznice, za razliku od osmice koja je izašla upravo uoči iste) i poslije tri mjeseca imala, prema NetApplicationsu, 3,02% udjela. {#}

lijep pozdrav sa planete 3%

 

 

aj dobro, imam 4 win racunala,ali i dalje ovaj stroj mi je primaran {#}.  radi savrseno dugi niz godina,bez najmanje primjedbice. 7-ca mi isto radi ko avion na laptopima.  mozda se dogodi kao sa vistom...kad sjedne SP2 os postane ispoliran.{#}

Pa zar ima razlike izmedu Viste SP2 i 7? ;)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
hrx kaže...

* * * Toliko o "uspjehu" Win8 - udio će rasti samo zato što korisnici nemaju drugog izbora ako žele Windowse, a ne zato što su izabrali osmicu.

Ma imam sav izbor na svijetu i ne pada mi na pamet da se vratim na Windows 7. Neki dan sam sjeo da servisiram jednu 7-cu i nakon što sam čekao minutu da se digne OS, što je manji problem, (Windows 8 ne gasim 99,99% vremena i kada ga nekada, zbog nekog razloga ugasim i ponovo upalim svaki put me dočeka WOW efekat) tek kada sam vidio start menu rekao sam sebi jedno veliko LOL. Šta je ovo.. nešto sitno, klikni na All Programs, skrolaj, ismijao sam se. Na 8-ci je to: Win tipka - klik mišem i program se otvara u 0,5s.

Ljud niste mi jasni, ali nikako. Redom: astronomski skok u bootanju OS-a, integriran AV, poboljšani File Explorer, bolja podrška za Wi-Fi mreže, integracija sa Live Accountom, ukratko koliko je 7-ca bolja od Viste u ovom slučaju multiplicirajte sa 10... ili... je problem u meni tj. u činjenici da sam na Windowsu 8 još iz Developer Previw verzije, jednostavno nema nazad.

12 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Envy kaže...

 Redom: astronomski skok u bootanju OS-a,

Za koliko sekundi ti se boota kad je računalo potpuno isključeno (da nije u hibernaciji) do upotrebljive radne površine na SSD-u ?

Dakle, napravi turn off na napajanju pa turn on i onda uključi računalo na tipki power na kućištu.

Volim sve moderatorice i administratorice !
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Envy kaže...
hrx kaže...

* * * Toliko o "uspjehu" Win8 - udio će rasti samo zato što korisnici nemaju drugog izbora ako žele Windowse, a ne zato što su izabrali osmicu.

Ma imam sav izbor na svijetu i ne pada mi na pamet da se vratim na Windows 7. Neki dan sam sjeo da servisiram jednu 7-cu i nakon što sam čekao minutu da se digne OS, što je manji problem, (Windows 8 ne gasim 99,99% vremena i kada ga nekada, zbog nekog razloga ugasim i ponovo upalim svaki put me dočeka WOW efekat) tek kada sam vidio start menu rekao sam sebi jedno veliko LOL. Šta je ovo.. nešto sitno, klikni na All Programs, skrolaj, ismijao sam se. Na 8-ci je to: Win tipka - klik mišem i program se otvara u 0,5s.

Ljud niste mi jasni, ali nikako. Redom: astronomski skok u bootanju OS-a, integriran AV, poboljšani File Explorer, bolja podrška za Wi-Fi mreže, integracija sa Live Accountom, ukratko koliko je 7-ca bolja od Viste u ovom slučaju multiplicirajte sa 10... ili... je problem u meni tj. u činjenici da sam na Windowsu 8 još iz Developer Previw verzije, jednostavno nema nazad.

  Vidim da djeliš oduševljenje s 2,3% populacije.

Uskoro će vas bit relevantna večina.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Envy kaže...

Ma imam sav izbor na svijetu i ne pada mi na pamet da se vratim na Windows 7. Neki dan sam sjeo da servisiram jednu 7-cu i nakon što sam čekao minutu da se digne OS, što je manji problem, (Windows 8 ne gasim 99,99% vremena i kada ga nekada, zbog nekog razloga ugasim i ponovo upalim svaki put me dočeka WOW efekat) tek kada sam vidio start menu rekao sam sebi jedno veliko LOL. Šta je ovo.. nešto sitno, klikni na All Programs, skrolaj, ismijao sam se. Na 8-ci je to: Win tipka - klik mišem i program se otvara u 0,5s.

Ljud niste mi jasni, ali nikako. Redom: astronomski skok u bootanju OS-a, integriran AV, poboljšani File Explorer, bolja podrška za Wi-Fi mreže, integracija sa Live Accountom, ukratko koliko je 7-ca bolja od Viste u ovom slučaju multiplicirajte sa 10... ili... je problem u meni tj. u činjenici da sam na Windowsu 8 još iz Developer Previw verzije, jednostavno nema nazad.

Nitko ne kaže da je 8-ica loša, pogotovo ne ispod haube, ali Windowse bootam max jednom dnevno, program koji mi nije u favoritima pokrećem jednom tjedno, a tad uz odličan search u 7-ici nemam problema s traženjem, na desktopu imam par widgeta koji su mi korisni, 90% operacija radim kraticama, a za onih 10% mi klasični izbornik puno više paše od ribbona. Windows Essentials možda nije integriran, ali mislim da tu i nema neke razlike.

 

Što se starta tiće, na tuđem računalu je puno pregledniji jer možeš proći po listi tražeći program za ono što ti treba, search ti ne pomaže ako ne znaš koji točno program ima instaliran, osim ako ima u nazivu ključnu riječ koju ima 90% takvih programa ili metodom pokušaja i pogreške upisuješ nazive.

 

Na znam, da imam laptop s touch screenom, mislim da bi mi 8-ica dobro sjela, ali na desktopu (i običnom laptopu) jednostavno djeluje neprilagođena i one negativne strane (na koje bi se možda čovjek mogao i naviknuti) dovoljno useru user expirience da poboljšanja padu u drugi plan.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Mitch kaže...

Pa zar ima razlike izmedu Viste SP2 i 7? ;)

Ima. Naziv OSa. Neke sitnice po sučelju, par sistemski programa razlike i to je to.

 

Doduše, neki genijalci vidi razlike samo ne znam kakve. To su oni što viču da Vista ne valja (moja cura npr. - koristila ju je 2 sata i zamrzila "jer joj ne otvara neke dokumente i svi kažu da je loša").

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na 2,3%
Budokai kaže...

Za koliko sekundi ti se boota kad je računalo potpuno isključeno (da nije u hibernaciji) do upotrebljive radne površine na SSD-u ?

Dakle, napravi turn off na napajanju pa turn on i onda uključi računalo na tipki power na kućištu.

Windows 8 nikada nisam hibernirano, niti jednu verziju, reset 8-ce je ajmo reći pravo paljenje-gašenje. Ovo gašenje odnosno paljenje na power tipki (ili Settings - Power - Shut Down) i nije baš punokrvno paljenje gašenje (za što ima i opcija u postavkama) ali kada gasim, gasim tako. Dakle od stiskanja power tipke do otvorene radne površine (otvoren Bug-hr u Chrome) cca 12 sekudni.

Promatrač kaže...

  Vidim da djeliš oduševljenje s 2,3% populacije.

Uskoro će vas bit relevantna večina.

Na sreću jesam.. a ti možeš biti samo ili od onih 40% koji koriste XP ili od onih drugh 40% koji koriste 7, trećeg izbora nemaš. Da si u Bosni imao bi i nekih 20% šanse da voziš Golfa II, totalno irelevantno a da stvar bude zanimljivija obojica čemo biti na Windowsu 9, ja naravno od Developer Preview verzije, ti ćeš čekati 'super-ultimate-final sp1 ' verziju.

 

MrBlc kaže...

Nitko ne kaže da je 8-ica loša, pogotovo ne ispod haube, ali Windowse bootam max jednom dnevno, program koji mi nije u favoritima pokrećem jednom tjedno, a tad uz odličan search u 7-ici nemam problema s traženjem, na desktopu imam par widgeta koji su mi korisni, 90% operacija radim kraticama, a za onih 10% mi klasični izbornik puno više paše od ribbona. Windows Essentials možda nije integriran, ali mislim da tu i nema neke razlike.

 

Što se starta tiće, na tuđem računalu je puno pregledniji jer možeš proći po listi tražeći program za ono što ti treba, search ti ne pomaže ako ne znaš koji točno program ima instaliran, osim ako ima u nazivu ključnu riječ koju ima 90% takvih programa ili metodom pokušaja i pogreške upisuješ nazive.

 

Na znam, da imam laptop s touch screenom, mislim da bi mi 8-ica dobro sjela, ali na desktopu (i običnom laptopu) jednostavno djeluje neprilagođena i one negativne strane (na koje bi se možda čovjek mogao i naviknuti) dovoljno useru user expirience da poboljšanja padu u drugi plan.

 

Eh ovako ćemo, vrlo jednostavno ja navedem par razloga (kakvi god da su) zašto ostajem na 8-ci a vi navedite razloge zašto treba da se vratim na 7-cu. Pa idem redom: Windows Live integracija (ovo mi poprilično znači), Ugrađen AV (ovo je epohalno olakšanje nakon deceniju borbe sa licencama raznih AV-ova), ugrađen ISO mounter, i do 33% bolje trajanje baterije na prijenosnicima (provjereno sa Gataway 10" Netbookom), brže Bootanje, te nativna instalacija svih drivera na mojoj desktop mašini (napominjem da prilikom instaliranje Windowsa 7 moram zasebno instalirati drivere za WLAN karticu) te naravno i možda najvažniji razlozi: manji hardverski zahtjevi, a to se koliko ja znam nikada nije desilo još od Windowsa 1.0

 

Jednostavno ja ne vidim niti jedan pravi razlog da se vratim na Windows 7. Pa da vas čujem, rado bih prihvatio svaki dobar savjet.

16 godina
offline
Windowsi 8 na 2,3%

Windows 8? Da s jednim ALI. Za 6+ mjeseci. Treba zakrpa i poštenih drivera od strane proizvođača hardwarea. Vratio sam se na Win7 nakon 4 mjeseci korištenja Win8. Jednostavno je svako malo bila neka sitnica koja me smetala, problemi s određenim igrama, čudna ponašanja AV-a i sl. Treba jednostavno vremena da sve sjedne na mjesto, pa onda opet probat. Moram priznat da je za sad osjećaj sličan kao kad je Vista došla i smatram da će tek sa SP-om to biti prava stvar, al će do onda doći Win9, sređena osmica koja će preuzeti štafetu od sedmice.

EDIT:
Envy "Eh ovako ćemo, vrlo jednostavno ja navedem par razloga (kakvi god da su) zašto ostajem na 8-ci a vi navedite razloge zašto treba da se vratim na 7-cu. Pa idem redom: Windows Live integracija (ovo mi poprilično znači), Ugrađen AV*1 (ovo je epohalno olakšanje nakon deceniju borbe sa licencama raznih AV-ova), ugrađen ISO mounter*2, i do 33% bolje trajanje baterije na prijenosnicima*3 (provjereno sa Gataway 10" Netbookom), brže Bootanje*4, te nativna instalacija svih drivera na mojoj desktop mašini (napominjem da prilikom instaliranje Windowsa 7 moram zasebno instalirati drivere za WLAN karticu) te naravno i možda najvažniji razlozi: manji hardverski zahtjevi*5, a to se koliko ja znam nikada nije desilo još od Windowsa 1.0

 

Jednostavno ja ne vidim niti jedan pravi razlog da se vratim na Windows 7. Pa da vas čujem, rado bih prihvatio svaki dobar savjet." 

 

1) AV koji je osnovna zaštita i ništa više. Za naprednog korisnika dovoljan, za ljude koji ne koriste brain.exe ipak treba jača "terapija" (budimo realni, većina korisnika su prosječni, odnosno trebaju bolju zaštitu)

2) i opet kraj njega trebam Daeom lite jer osim ISO-a ništa mi ne znaći za druge formate (koji se dosta koriste)

3) Tu se slažem, sve na mjestu
4) U početku, nakon par mjeseci (a održavam sustav) je razlika između njega i osmice gotovo nikakva, a ionako palim komp u jutro, gasim na večer
5) Osjeti se na slabijim konfama/prijenosnicima. Opet na nekoj već prosječnoj pili te nijanse se izgube, a trenutno mi većina igri radi u malo do solidno većem FPS-u na sedmici (opet, gamer sam, nije svima bitno)

S driverima je relativno. Ovisi od konfe do konfe. A gledaj, što si napisao tebi više odgovara 8 zbog nekih stvari koje su ti bitne, pa ne trebaš otići natrag na 7, ja bih ipak rekao da je u ovom trenutu za veliki dio PC-aša bolji Win7. 

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2013 0:27 (Lovac).
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice