WP7 prvi do 2015.

poruka: 48
|
čitano: 6.736
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WP7 prvi do 2015.".
15 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

Znači, za četiri godine? {#} Osobno, mislim da su ovo posve blesava predviđanja...Plaćena vjerovatno iz redova Microsofta.

Moj PC  
19 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

Koje gluposti...


I, o kakvom rastu u zadnje vrijeme se govori kad je WP7 u padu?
Pa čak je Samsung isporučio više mobitela s Bada OS-om...


Mislim, WP7 je vjerojatno dobar/odličan OS, ali ovo su bezvezna naklapanja...

http://androoolog.blogspot.com/
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Šef kaže...

I, o kakvom rastu u zadnje vrijeme se govori kad je WP7 u padu?
Pa čak je Samsung isporučio više mobitela s Bada OS-om...

Pa normalno da će ih isporučiti više kad je to njihov OS. WP7 i njihova trg. aplikacijama grabe naprijed, ne onako kako je bio slučaj s iOS-om ili Android-om jer je tržište postalo zasićeno smartphone-ima.

14 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

Sačekajmo palet novih smartphonea Nokie ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Zizm kaže...

Sačekajmo palet novih smartphonea Nokie ...

Ne sumnjam da će to biti lijepa paleta modela, a cijena će biti još ljepša..>5.000kn

14 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Riker kaže...
Zizm kaže...

Sačekajmo palet novih smartphonea Nokie ...

Ne sumnjam da će to biti lijepa paleta modela, a cijena će biti još ljepša..>5.000kn

 

Sačekajmo ipak :)

15 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

Meni se WP7 svida kao OS. Dok pokrapaju sve nedostatke i pocnu ga stavljat na sve vise mobitela, moguce je da ce uzet veci dio trzista.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Joco55 kaže...
Šef kaže...

I, o kakvom rastu u zadnje vrijeme se govori kad je WP7 u padu?
Pa čak je Samsung isporučio više mobitela s Bada OS-om...

Pa normalno da će ih isporučiti više kad je to njihov OS.

  Ne, isporuceno je vise mobitela sa Bada OS/om nego mobitela (svih proizvođača) s WP7...

http://androoolog.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

Najveci problem WP7 je razvoj aplikacija. 

Microsoft je zabranio koristenje native koda u aplikacijama za WP7 tj. dozvolio je razvoj samo u .net-u.

 

Sa gledista developera to je katastrofa. Moguce je napravit program koji se uz vrlo male izmjene da

pokrenut na ios-u/bada/android/windows ce/symbian, ali za WP7 je potrebno prakticno napravit jos jednom isti program.

 

Jasno je da se ne isplati razvijat za WP7 dok ne postigne velik udio na trzistu, a bez kvalitetne baze aplikacija to nece bit

bas lako.

 
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Blakc kaže...

Najveci problem WP7 je razvoj aplikacija. 

Microsoft je zabranio koristenje native koda u aplikacijama za WP7 tj. dozvolio je razvoj samo u .net-u.

 

Sa gledista developera to je katastrofa. Moguce je napravit program koji se uz vrlo male izmjene da

pokrenut na ios-u/bada/android/windows ce/symbian, ali za WP7 je potrebno prakticno napravit jos jednom isti program.

 

Jasno je da se ne isplati razvijat za WP7 dok ne postigne velik udio na trzistu, a bez kvalitetne baze aplikacija to nece bit

bas lako.

Upravo suprotno!!!

 

Najveća prednost WP7 je jednostavnost razvoja, a ti da si probao napraviti neku aplikaciju za WP7 u SL-u ili XNA nebi govorio ovakve stvari.

 

S nadogradnjom 7.5, kodnog imena Mango platforma je još otvorenija prema svim developerima, a što se tiče nativnog razvoja, za WP7 postoji "Iris" biblioteka stoga i ta tvrdnja ti pada u vodu.

 

http://gigaom.com/2010/11/15/microsoft-opened-its-wallet-to-build-wp7-app-success/

16 godina
offline
WP7 prvi do 2015.

2015 ce izaci iOS 7, iPhone 8 i Android 5. Jesu ovi analiticari pomislili na to ?

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

Microsoft se hvalio predviđanjima da će prodati 30 milijuna WP7 ove godine, a do sada nisu niti milijun. Žao mi je što sam ga kupio.

 
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
WP7 prvi do 2015.

Zaboli me kitopsina za os-eve na plastičnim igračkama.

 

Ako mogu zvati i poslati sms, boli me džon i da se vrti na commodore 64 sustavu.

$this->db->where->('I don't have a clue');
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

Mozda je malo preoptimisticno da ce biti prvi ali ce sigurno biti u vrhu i ispred Androida ako se nesto ne dogodi i Google odluci napraviti OS kako spada.
iOS je van konkurencije, jedan  model telefona, kvalitetno napravljen, tona software-a, Apple marketing da ne nabrajam vise...

 

Netko je spomenuo da nece biti jeftinijeg nokinog telefona od 5000 kuna a nije se potrudio procitati dio u kojem se navodi da ce nokia pokusati se probiti s WP7 u srednji segment telefona. Ja nevidim kako je to cjenovni rang od 5000kn ili vise...

 

Zivi bili pa vidjeli ali nakon sto sam koristio i Android (nazalost jos uvjek) i Sym i iOS moram reci da se WP7 doima kao malo osvjezenje i tracak nade u moru nedoradjenosti, bugova, pre zatvorenog ili previse otvorenog tipa OS-a... Za OS star godinu i kusur je vrlo stabilan i nemogu reci doradjen ali definitivno doradjeniji od mnogih verzija androida. a da nepricamo o fluidnosti sucelja.
Dok Android svoju rasirenost zasniva na uredjajima jeftinijim i od 1000kn, Bada slicno ako i Android ciejnovni rang telefona od 800-3000kn, WP7 se prodaju u daleko vecem cjenovnom razredu sto definitivno ne pomaze postotcima rastupljenosti...
Nadajmo se da ce Nokia to promejniti a da ce samsung okreniti vrata WP7 jer neznaju napraviti telefon, nikad nisu i nikad nece. Nexus S je ispao dobar jer je radjen pod paskom Google i po njihovim nacrtima/standardima, Galaxy jeftini rip-off iPhonea  sto ce ih sada vjerovatno kostati (poznajuci rad Apple-ovih odvjetnika do sad, i malo vise), sve ostalo je jeftino smece i to svi znamo...

 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Bypass kaže...

Zaboli me kitopsina za os-eve na plastičnim igračkama.

 

Ako mogu zvati i poslati sms, boli me džon i da se vrti na commodore 64 sustavu.

 

Mislim da si ti ipak, kao tek jedan od par milijardi kupaca, ipak prilično nebitan za čitavu priču

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Blakc kaže...

Najveci problem WP7 je razvoj aplikacija. 

Microsoft je zabranio koristenje native koda u aplikacijama za WP7 tj. dozvolio je razvoj samo u .net-u.

 

Sa gledista developera to je katastrofa. Moguce je napravit program koji se uz vrlo male izmjene da

pokrenut na ios-u/bada/android/windows ce/symbian, ali za WP7 je potrebno prakticno napravit jos jednom isti program.

 

Ti si developer pa iz iskustva govoriš ili samo malo pricas gluposti iz dosade?

Nemoj sa svojim komentarima obmanjivat ljude na forumu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Kuzo kaže...

2015 ce izaci iOS 7, iPhone 8 i Android 5. Jesu ovi analiticari pomislili na to ?

 

  Ocito da nisu.

 

Inace moram priznati da je WP7 po meni najoriginalniji OS nakon iOS-a.

Jednostavno su napravili jednostavan i funkcionalan, a potpuno originalan OS u odnosu na druge.

Vec iz aviona možeš skužit koji je WP mobitel i to je po meni pohvalno.

iOS je prvi napravio sucelje kakvo ima, a Android i novi Symbian a pogotovo Bada Os izgledaju kao derivati

toga. Jedino HTC pomalo spašava stvar svojim intervencijom u sucelje.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.

sve to stoji ali isto tako stoji da moja omnia 7 nije nista vec mob koji moze slati sms i obaviti poziv, te na lijepom ekranu sve to vrtiti.Drugo nis ne radi pa cak ni bluetooth, a o drugoj kameri koju imam od naprijed nevidim nikakvu korist posto je os ne prepoznaje,isto tako nemogu ni postavke kamere spremiti nego svaki put iznova,katastrofa.

nema flash u browseru

nema video poziva

nema multitaskinga

nema copy pasta

nema wifi tetheringa

nema bluetooth filesheringa

nema custom ringtonesa niti bilo kakvih zvukova(alarm,sms,mail,mms...)

nema custom themsa

jako stur marketplace

nemozes koristiti ledicu od fotica kao bateriju

Uglavnom svodi se na to da je mmoj sony ericsson naitte mogo puno vise nego sadasnja omnia7 ili ti ga i8700!

Pre jadno!!!!!!!!!!

+ od updeta niti traga niti gla

+ mob se prikazuje samo kroz zune u win je nevidljiv tako da sve sta je na njemu je osudjeno na zune koji je moram priznati jako lijep ali malo koristan,samo zelim nesto bacit ili skinut sa moba zasto ga nemogu vidjeti ko disk?????

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 19:17 (chekfile).
 
3 2 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
segregator kaže...
Bypass kaže...

Zaboli me kitopsina za os-eve na plastičnim igračkama.

 

Ako mogu zvati i poslati sms, boli me džon i da se vrti na commodore 64 sustavu.

 

Mislim da si ti ipak, kao tek jedan od par milijardi kupaca, ipak prilično nebitan za čitavu priču

 

Svi smo mi nebitni :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
chekfile kaže...

sve to stoji ali isto tako stoji da moja omnia 7 nije nista vec mob koji moze slati sms i obaviti poziv, te na lijepom ekranu sve to vrtiti.Drugo nis ne radi pa cak ni bluetooth, a o drugoj kameri koju imam od naprijed nevidim nikakvu korist posto je os ne prepoznaje,isto tako nemogu ni postavke kamere spremiti nego svaki put iznova,katastrofa.

nema flash u browseru

nema video poziva (...)

 

Nisam znao da je tako loše stanje s WP7. Možda neki update ipak popravi nešto od toga.

Npr. nije ni iPhone imao  wifi tetheringa do unatrag pol godine.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
offline
Re: WP7 prvi do 2015.

Nokija i Microsoft su ubojita kombinacija ... nokia će i dalje biti br.1 isto tako i u smartphonima

13 godina
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
brainiac kaže...

Mozda je malo preoptimisticno da ce biti prvi ali ce sigurno biti u vrhu i ispred Androida ako se nesto ne dogodi i Google odluci napraviti OS kako spada.
iOS je van konkurencije, jedan  model telefona, kvalitetno napravljen, tona software-a, Apple marketing da ne nabrajam vise...

 

Netko je spomenuo da nece biti jeftinijeg nokinog telefona od 5000 kuna a nije se potrudio procitati dio u kojem se navodi da ce nokia pokusati se probiti s WP7 u srednji segment telefona. Ja nevidim kako je to cjenovni rang od 5000kn ili vise...

 

Zivi bili pa vidjeli ali nakon sto sam koristio i Android (nazalost jos uvjek) i Sym i iOS moram reci da se WP7 doima kao malo osvjezenje i tracak nade u moru nedoradjenosti, bugova, pre zatvorenog ili previse otvorenog tipa OS-a... Za OS star godinu i kusur je vrlo stabilan i nemogu reci doradjen ali definitivno doradjeniji od mnogih verzija androida. a da nepricamo o fluidnosti sucelja.
Dok Android svoju rasirenost zasniva na uredjajima jeftinijim i od 1000kn, Bada slicno ako i Android ciejnovni rang telefona od 800-3000kn, WP7 se prodaju u daleko vecem cjenovnom razredu sto definitivno ne pomaze postotcima rastupljenosti...
Nadajmo se da ce Nokia to promejniti a da ce samsung okreniti vrata WP7 jer neznaju napraviti telefon, nikad nisu i nikad nece. Nexus S je ispao dobar jer je radjen pod paskom Google i po njihovim nacrtima/standardima, Galaxy jeftini rip-off iPhonea  sto ce ih sada vjerovatno kostati (poznajuci rad Apple-ovih odvjetnika do sad, i malo vise), sve ostalo je jeftino smece i to svi znamo...

Na sve ovo što si napisao, mogu reći samo jedno, kada je napravljen, ZA SADA, mob i po čemu bolji, od HTC DHD-a, a s WP7 software-om???? {#} {#}

 

Što se tiče HTC DHD-a, kao user odgovorno tvrdim, jedan LG Optimus 7 je lošiji čak i od bilo kojeg HTC WP7 mobitela, a Android mobovi (konkretno jean HTC Desire čisti), su trenutno bolji od njih svih WP7 mobova generalno, a nadam se da će takvima i ostati, kada samo pomislim na dvojezgrene procesore hardware-ski, Gingerbread 2.3.3 za sada ili Honeycomb 3. i nešto ubuduće software-ski!!!! {#} {#} {#}

ATJ Lučko
15 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
chekfile kaže...

sve to stoji ali isto tako stoji da moja omnia 7 nije nista vec mob koji moze slati sms i obaviti poziv, te na lijepom ekranu sve to vrtiti.Drugo nis ne radi pa cak ni bluetooth, a o drugoj kameri koju imam od naprijed nevidim nikakvu korist posto je os ne prepoznaje,isto tako nemogu ni postavke kamere spremiti nego svaki put iznova,katastrofa.

nema flash u browseru

nema video poziva

nema multitaskinga

nema copy pasta

nema wifi tetheringa

nema bluetooth filesheringa

nema custom ringtonesa niti bilo kakvih zvukova(alarm,sms,mail,mms...)

nema custom themsa

jako stur marketplace

nemozes koristiti ledicu od fotica kao bateriju

Uglavnom svodi se na to da je mmoj sony ericsson naitte mogo puno vise nego sadasnja omnia7 ili ti ga i8700!

Pre jadno!!!!!!!!!!

+ od updeta niti traga niti gla

+ mob se prikazuje samo kroz zune u win je nevidljiv tako da sve sta je na njemu je osudjeno na zune koji je moram priznati jako lijep ali malo koristan,samo zelim nesto bacit ili skinut sa moba zasto ga nemogu vidjeti ko disk?????

 

Sve ovo stoji.Ja sam imao lg optimus 7 i ok je mob ali previše ograničen.To je novi os i s vremenom će se sve riješit.

Sad već imaš copy paste,mt dolazi na ljeto kao i hrpa mogučnosti tipa ie9..iE9 bude naj bowser na mobu ako bude kao ie9 desktop već sad na wp7 je odličan browser samo ga treba ispolirat i stavit neku tehnologiju kao silverligh ili html5.

Videopozive budu isto krzo aplikacije riješeno.

Marketplace je ok jako brz samo kaj su aplikacije preskupe i ima malo aplikacija.

Taj problem da nemožeš koristit ledicu kao svtjelo je isto na androidu ima dosta aplikacija koje koriste ekran kao svijetlo tako na androidu ili wp7 ali nema nijedna za ledicu dok na iphonu imaš ih na bacanje.

Update koji je izašao u ožujku bi trebao riješit neke stvari(copy paste,brzi marketplace.)Do ljeta bude ok os s nekim nedostacima koje budeš trebao prijeć ako hoćeš wp7(kao bluetooth,ringtone,custom thema).

Dobra strana wp7 je brzina i ui koji je prekrasan i brz i notifikacije koje su najbolje sređene.

Omnia 7 ti nema prednju kameru pa nemožeš prebacit na nju ono prenje ti je proxymity senzor.

Postavke u kameri to je isto mene zajebavalo treba se to što prije riješit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 19:43 (jpelko2).
15 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
alen-c kaže...
chekfile kaže...

sve to stoji ali isto tako stoji da moja omnia 7 nije nista vec mob koji moze slati sms i obaviti poziv, te na lijepom ekranu sve to vrtiti.Drugo nis ne radi pa cak ni bluetooth, a o drugoj kameri koju imam od naprijed nevidim nikakvu korist posto je os ne prepoznaje,isto tako nemogu ni postavke kamere spremiti nego svaki put iznova,katastrofa.

nema flash u browseru

nema video poziva (...)

 

Nisam znao da je tako loše stanje s WP7. Možda neki update ipak popravi nešto od toga.

Npr. nije ni iPhone imao  wifi tetheringa do unatrag pol godine.

Ali je iphone imao od lipnja 2009 tethering putem bluetootha ili usb i tek je sad dobio putem wifia.Sad budu rekli android fanovi da je bolje preko wifia,a stalno spominju bluetooth da kao da je to najbrže i najbolje i da je sramota kaj to nema iphone.

13 godina
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
jpelko2 kaže...
alen-c kaže...
chekfile kaže...

sve to stoji ali isto tako stoji da moja omnia 7 nije nista vec mob koji moze slati sms i obaviti poziv, te na lijepom ekranu sve to vrtiti.Drugo nis ne radi pa cak ni bluetooth, a o drugoj kameri koju imam od naprijed nevidim nikakvu korist posto je os ne prepoznaje,isto tako nemogu ni postavke kamere spremiti nego svaki put iznova,katastrofa.

nema flash u browseru

nema video poziva (...)

 

Nisam znao da je tako loše stanje s WP7. Možda neki update ipak popravi nešto od toga.

Npr. nije ni iPhone imao  wifi tetheringa do unatrag pol godine.

Ali je iphone imao od lipnja 2009 tethering putem bluetootha ili usb i tek je sad dobio putem wifia.Sad budu rekli android fanovi da je bolje preko wifia,a stalno spominju bluetooth da kao da je to najbrže i najbolje i da je sramota kaj to nema iphone.

Zbog toga što sam imao i sam 2009 Iphone 3GS, i ponešto o bluetoothu sam pokušavao dokučiti kod njega, ali tethering i Iphone, bluetooth i Iphone, ajme, što sam s time imao problema. 

Bluetooth i Iphone, samo za ukras, nažalost, tada. {#} {#}

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
chekfile kaže...

sve to stoji ali isto tako stoji da moja omnia 7 nije nista vec mob koji moze slati sms i obaviti poziv, te na lijepom ekranu sve to vrtiti.Drugo nis ne radi pa cak ni bluetooth, a o drugoj kameri koju imam od naprijed nevidim nikakvu korist posto je os ne prepoznaje,isto tako nemogu ni postavke kamere spremiti nego svaki put iznova,katastrofa.

nema flash u browseru

nema video poziva

nema multitaskinga

nema copy pasta

nema wifi tetheringa

nema bluetooth filesheringa

nema custom ringtonesa niti bilo kakvih zvukova(alarm,sms,mail,mms...)

nema custom themsa

jako stur marketplace

nemozes koristiti ledicu od fotica kao bateriju

Uglavnom svodi se na to da je mmoj sony ericsson naitte mogo puno vise nego sadasnja omnia7 ili ti ga i8700!

Pre jadno!!!!!!!!!!

+ od updeta niti traga niti gla

+ mob se prikazuje samo kroz zune u win je nevidljiv tako da sve sta je na njemu je osudjeno na zune koji je moram priznati jako lijep ali malo koristan,samo zelim nesto bacit ili skinut sa moba zasto ga nemogu vidjeti ko disk?????

 

 

 

Daj mi molim te odgovori na jedno pitanje, nije flame, uistinu me interesira odgovor jer vec godinama pokusavam to skuziti. Naime, sto teponukalo da kupis ovaj smartphone koji je, iako hardverski dobar, softverski toliko nedovrsen i manjakav kao sto si to gore sam naveo? Da li si ga besplatno dobio na test pa adje? Da li samo zato jer na njemu je Microsoftov logo? Da li zato jer je Samsung? Vec godinama pokusavam skuziti zasto ljudi kupuju potrgan, iako mozda lijepog izgleda, i manjkav softver na desktopima, ali i na serverima. Ne zelim raspravljati o samom WP7 i onome sto Balmer i ekipa obecavaju vec godinama i sto WP7 mozda i bude jednom ali nije sada i ne izgleda u dogledno vrijeme. Zasto nisi kupio neki drugi smartphone pa onda kroz godinu-dvije kupio WP7 kad konacno izadje iz debele alphe i dobije set featura usporediv s konkurencijom. Jos jednom, nije flame, nije bitno jel je to WP7 (ili neki drugi OS da se netko usudio izbaciti nesto tak nezavrseno) nego nedovrsen i vrlo manjkav proizvod. Thanks.

16 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
chekfile kaže...

sve to stoji ali isto tako stoji da moja omnia 7 nije nista vec mob koji moze slati sms i obaviti poziv, te na lijepom ekranu sve to vrtiti.Drugo nis ne radi pa cak ni bluetooth, a  o drugoj kameri koju   imam od naprijed nevidim nikakvu korist posto je os ne prepoznaje,isto tako nemogu ni postavke kamere spremiti nego svaki put iznova,katastrofa.

nema flash u browseru

nema video poziva

nema multitaskinga

nema   copy pasta

nema wifi tetheringa

nema bluetooth filesheringa

nema   custom ringtonesa niti bilo kakvih zvukova(alarm,sms,mail,mms...)

nema   custom themsa

jako   stur marketplace

nemozes koristiti ledicu od fotica kao bateriju

Uglavnom svodi se na to da je mmoj sony ericsson naitte mogo puno vise nego sadasnja omnia7 ili ti ga i8700!

Pre jadno!!!!!!!!!!

+ od updeta niti traga niti gla

+ mob se prikazuje samo kroz zune u win je nevidljiv tako da sve sta je na njemu je osudjeno na zune koji je moram priznati jako lijep ali malo koristan,samo zelim nesto bacit ili skinut sa moba zasto ga nemogu vidjeti ko disk?????

 

1. To nije kamera, neko proximity sensor i brightness sensor -.- (toliko o upućenosti)

  2. Kako nema copy-paste, pa jesi li napravio NoDo update?

3. To će s idućim updateom biti riješeno (ringtone)

4. Custom tema? pa meni je ovakav UI trenutno vrhunac, ne vidim nikakve potrebne promjene.

5. S NoDo updateom je i marketplace poboljsan, iako IMHO i prije je bio odlican, sad mozes filtrirati po app/music/games kad radis search, a ionako je sve segmentirano u brojne podskupine.

Zaboravio si napomenuti da svaka  WP7 aplikacija ima trial ili demo, tako da uvjek možeš isprobati prje uporabe. Npr. ja koristim SleepMaster aplikaciju u trialu koja mi omogućava tri dana besplatnog korištenja. Nakon toga samo uninstall/reinstall apliakcije i imam nova 3 dana. Tako je s dosta aplikacija.

Naravno i svaka igra ima demo.

6. Jak problem, upalis kameru i drzis autofokus gumb

 

A većina ovih stvari što si nabrojao je prisutna i na najvećem konkurentu, iPhonu, počevši od promjene tema   do mass storage

 

A ruku na srce, da imaš prednju kameru ostvarivao bi videpozive? Koga bi to zvao, i po kojoj cijeni?

Flash u Exploreru svakako jest   problem. Meni osobno i ne preveliki, ne sjećam se da mi je i jedan put zatrebao.

 

Bluetooth je pomalo tehnologija koja je zaboravljena, barem što se tiče filesharinga. koriste je klinci koji si šalju mp3ice i slike golih teta. Ako si možeš priuštiti Omniu7 sigurno možeš i nekakav data plan kod svog operatora. Ja imam flat tako da ne brinem oko toga.

 

Ja osobno umjesto BT-a koristim email client, i stvarno sam prezadovoljan. Sve što je potrebno podesiti je email adresu i password, eventualno sync period. Funkcionira savršeno, full HTML preglednik, glatko i optimizirano, te intuitivno sučelje. Mislim da mi je čak email client najbolji dio OS-a. Užitak za koristiti!

 

Wifi tethering svakako jest minus, to stoji, iako meni osobno ne treba.

 

Ne znam jesi li pogledao konkurenciju, ali npr. Android uz svu otvorenost platforme ima i dosta minusa u odnosu na   WP7, meni najveći je manja optimiziranost, neituitivan dizajn, i kaotičan market (Desire HD na probi tjedan dana korišten, nimalo zadovoljan).

Podrška za MS office je najbolja od svih mobile OS-eva. Zar misliš da je na drugim platforama putpuno funkcionalan full feature MS Office besplatan?

 

Još kada izađe Mango update (7.5) OS će biti; pa gotovo, bez zamjerke.đ

 

 

 

@igor (post iznad)

ti očito nisi nikad koristio WP7 kad ovakve šarlatanske izjave pišeš.

 

 

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2011 2:58 (FlyBoy).
16 godina
neaktivan
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
ATJLučko kaže...
brainiac kaže...

Mozda je malo preoptimisticno da ce biti prvi ali...

Na sve ovo što si napisao, mogu reći samo jedno, kada je napravljen, ZA SADA, mob i po čemu bolji, od HTC DHD-a, a s WP7 software-om???? {#} {#}

 

Što se tiče HTC DHD-a, kao user odgovorno tvrdim, jedan LG Optimus 7 je lošiji čak i od bilo kojeg HTC WP7 mobitela, a Android mobovi (konkretno jean HTC Desire čisti), su trenutno bolji od njih svih WP7 mobova generalno, a nadam se da će takvima i ostati, kada samo pomislim na dvojezgrene procesore hardware-ski, Gingerbread 2.3.3 za sada ili Honeycomb 3. i nešto ubuduće software-ski!!!! {#} {#} {#}

Na osnovu ove tvoje prve recenice/pitanja cak sam i pomislio da imas nesto u toj glavi ali u daljnjem si tekstu pokazao da si jos jedan brain damaged klinac koji svrsava na vise jezgri i megaherca...

 

Znaci, DesireHD je stvarno dobar telefon i jedan od rijetkih koji stvarno radi a to moze zahvaliti HTC-ovim inzinjerima koji su napravili drugo najbolje sucelje za smarthphone na svijetu trenutno.

Od istog proizvodjaca dolaze takodjer jedini funkcionalni WP7 telefoni trenutno jer sve do jedan od Samsunga je sranje... doslovno... HD7 je jedan strasno dobar telefon s velikom manom slabe baterije (dan vremena max), svi ostali nedostatci i sukobu DHD i HD7 idu na racun WP7 OS-a (stim da ni baterija na DHD nije nesto extra). Ali ako uzmemo u obzir da DHD ima Android 2.2 a HD7 WP7 koji bi po Android nomenklaturi bio negdje oko 1.6 onda je jasno da je to jedan te isti telefon samo s drugim OS-om i mrvicu izmjenjenim dizajnom.

 

Osobno se nadam da ce se WP7 razviti u odican OS i ostati orijentiran prvo na poslovne korisnike a onda na ostale jer rupa koja je nastala tromoscu Nokie i Blackberry-a u tom segmentu je stvarno ogromna. Iako je Sym^3 solidan OS kojeg i sam koristim paralelno s Androidom fali mu "ono nesto".

 

@igor101

Slazem se s pitanjem zasto netko kupuje mob od 3k+ kuna bez da se zapita jel to ima ono sto mu treba. Ali nisi nimalo nepristran i vidi se da nevolis winse i bilo sta iz Microsofta. I da trollas s tom pricom o debeloj alpha-i...

 

 

16 godina
neaktivan
offline
WP7 prvi do 2015.
Problem je sto je ponekad na ovom forumu nema pretjerane svrhe raspravljati o dosta toga, jer je sve prepuno tinejdzera koji u trazenju sebe i izgradnji karaktera poslovicno pljuju po onome po cemu je in pljuvati. U ovom slucaju to je Microsoft, u drugom to ce biti Apple, a u trecem ce se vec naci Electronic Arts ili neka treca uspjesna kompanija.

Realno WP7 (a to dolazi i iz usta mnogih korisnika drugih uredaja) ima odlicno sucelje, odlicnu i najbolju tipkovnicu i neka sitna rjesenja koja stvar cine jako zabavnom.S razvojne strane, WP7 trenutno ima za konkurenciju nedostizne alate i ponudu: .NET, Silverlight i XNA.
U ovom stanju, bez skorasnjeg Mango apdejta, WP7 je nesto kao iOS 3.x.

Neki spominju nedostatak video poziva? LOL - telefone s tim mogucnostima sam imao i prije 5 godina, a imam i sad i bas nikad nisam na to pomislio, cak ni uz FaceTime; to je epic fail mogucnost koja nigdje ne zivi u praksi.
Flash? Cak i da se ne vuce kao krepana macka, ni to ni Silverlight nemaju nikakvog smisla na ekranina od 4". Posvemasnja je glupost na tome inzistirati. Imao sam (i imam) svaki bolji smartphone, od iPhonea 3 i 4, do Desirea i Omnie 7 i nikad nisam ni zazelio Flash. Cak sam ga radosno iskljucio na Androidu, jer Flash sucelja nisu za male ekrane, kao ni vecina obicnog weba, a reklame me ne interesiraju pretjerano.

U praksi Microsoftu se moze zamjeriti nacin isporuke nadogradnji, preko operatera umjesto da koriste Appleov princip, ali nista drugo nije vrijedno spomena. Za razliku od Androida WP7 ima jasnu viziju, stabilno i konkretno vodstvo i kontrolu, sto ga smjesta uz bok Appleu i ispred Androida kojeg muci nedostatak spomenutog i fragmentacija kao posljedica.

Android bi mogao, poput Linuxa na racunalima, postati tek alternativac za entuzijaste i uvjeren sam da ce Apple i Microsoft preuzeti vrh ako dobro odigraju s trzistem koje za sada drze telefoni srednje cijene.

I da, uvijek mogu unaprijed odustati od rasprave prihvacanjem "strucnih" procjena i analiza forumaskih srednjoskolaca umjesto nekoliko renomiranih analiticara. Svi su ionako placeni naftom iz jadne Libije.
Moj PC  
12 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: WP7 prvi do 2015.
Ali ako uzmemo u obzir da DHD ima Android 2.2

DHD ima 2.3.3

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice