Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

poruka: 37
|
čitano: 6.553
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth".
9 godina
protjeran
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

Ocekivano

Najjeftiniji su piratski programi
 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

Tko ce da 390$ dolara za neki "no name" kineski uredjaj a nece za tu istu lovu ili mozda 50$ vise uze nekog renomiranog proizvodjaca? Jedino zasto ekipa kupuje te uredjaje je znog niske cijene a oni sami sebi pucaju u nogu...

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 26 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
FuzzyBrain kaže...

Tko ce da 390$ dolara za neki "no name" kineski uredjaj a nece za tu istu lovu ili mozda 50$ vise uze nekog renomiranog proizvodjaca? Jedino zasto ekipa kupuje te uredjaje je znog niske cijene a oni sami sebi pucaju u nogu...

 Xiaomi nije nikakav "no name". Odavno vec nije ni jeftin. Ljudi ga kupuju jer je odlican.

12 godina
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

Xiomi je odličan uređaj i sve skupa što ide uz njega,ali uvjek će ostat samo običan Kinez za večinu potrošaća!!Tako da..

AUDIOFIL
Moj PC  
1 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
volegradele kaže...

Xiomi je odličan uređaj i sve skupa što ide uz njega,ali uvjek će ostat samo običan Kinez za večinu potrošaća!!Tako da..

 To je zato što smo mi balkanci navikli na to da kad se nešto kinesko kupi da ne traje više od tjedan dana,što god bilo..od obuće,odjeće,do igračaka i svih stvari koje se mogu naći u kineskoj trgovini. Kinezi su jednostavno označeni kao nekvalitetni proizvođači,i zato mislimo da ti kineski telefoni nisu kvalitetni,ali zapravo stvarnost je drugačija,Xiaomi je odličan telefon!

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
10 godina
odjavljen
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

Xiaomi je strava,posebno me privači Redmi Note 2 :)

Prc !
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

I s 450$ je barem 30-40% jeftiniji od uređaja sličnih karakteristika razvikanih(na balkanu/eu) proizvođača, pa time još uvijek ostaje bolja kupnja.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

Za 450$ se kupi gotovo svaki flagship ove godine, S6, G4, Z3, Z5 ce pasti cijena nakon x mjeseci tak da tih 450$ nije nista super povoljno. Osim toga ne znam jel postoji opce sluzbeni Xiaomi servis u Hrv.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
FuzzyBrain kaže...

Tko ce da 390$ dolara za neki "no name" kineski uredjaj a nece za tu istu lovu ili mozda 50$ vise uze nekog renomiranog proizvodjaca? Jedino zasto ekipa kupuje te uredjaje je znog niske cijene a oni sami sebi pucaju u nogu...

 Vjerujem da ime nije bitno nego kvaliteta komponenti i kvaliteta

Najjeftiniji su piratski programi
12 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
filipvk1000 kaže...
volegradele kaže...

Xiomi je odličan uređaj i sve skupa što ide uz njega,ali uvjek će ostat samo običan Kinez za večinu potrošaća!!Tako da..

 To je zato što smo mi balkanci navikli na to da kad se nešto kinesko kupi da ne traje više od tjedan dana,što god bilo..od obuće,odjeće,do igračaka i svih stvari koje se mogu naći u kineskoj trgovini. Kinezi su jednostavno označeni kao nekvalitetni proizvođači,i zato mislimo da ti kineski telefoni nisu kvalitetni,ali zapravo stvarnost je drugačija,Xiaomi je odličan telefon!

 Ne govorim o balkancima,nego opčenito,Kina je sinonim za nekvalitetno u cijelom svijetu,bez obzira što imaju i odlične uređaje kao što je ovaj Xiomi!

Osobno ne bih nikad kupio Xiomi,danas ima dosta dobrih i kvalitetnih telefona na pretek tako da me Xiomi i slični ne zanimaju!!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
volegradele kaže...

Osobno ne bih nikad kupio Xiomi,danas ima dosta dobrih i kvalitetnih telefona na pretek tako da me Xiomi i slični ne zanimaju!!

 Što misliš odakle su Samsung, LG, Huawei...?

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

šta nisu LG i Samsung iz Koreje??

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
volegradele kaže...
filipvk1000 kaže...
volegradele kaže...

Xiomi je odličan uređaj i sve skupa što ide uz njega,ali uvjek će ostat samo običan Kinez za večinu potrošaća!!Tako da..

 To je zato što smo mi balkanci navikli na to da kad se nešto kinesko kupi da ne traje više od tjedan dana,što god bilo..od obuće,odjeće,do igračaka i svih stvari koje se mogu naći u kineskoj trgovini. Kinezi su jednostavno označeni kao nekvalitetni proizvođači,i zato mislimo da ti kineski telefoni nisu kvalitetni,ali zapravo stvarnost je drugačija,Xiaomi je odličan telefon!

 Ne govorim o balkancima,nego opčenito,Kina je sinonim za nekvalitetno u cijelom svijetu,bez obzira što imaju i odlične uređaje kao što je ovaj Xiomi!

Osobno ne bih nikad kupio Xiomi,danas ima dosta dobrih i kvalitetnih telefona na pretek tako da me Xiomi i slični ne zanimaju!!

 

Mogu i kinezi porizvesti kvalitetno, samo to onda ne košta 1 USD.

 

Neka xiaomi digne cijenu, samo onaj tko će ga prodavati kasnije će više popušiti nego na nekom "brandname" uređaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 16:00 (Syke).
14 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Edge kaže...

Za 450$ se kupi gotovo svaki flagship ove godine, S6, G4, Z3, Z5 ce pasti cijena nakon x mjeseci tak da tih 450$ nije nista super povoljno. Osim toga ne znam jel postoji opce sluzbeni Xiaomi servis u Hrv.

Daj mi molim te reci kojem od ovih je launch price bio 450$ ?? Kojeg si mogao u trgovini kupiti za 450$ po puštanju u prodaju??

15 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
mystik kaže...
Edge kaže...

Za 450$ se kupi gotovo svaki flagship ove godine, S6, G4, Z3, Z5 ce pasti cijena nakon x mjeseci tak da tih 450$ nije nista super povoljno. Osim toga ne znam jel postoji opce sluzbeni Xiaomi servis u Hrv.

Daj mi molim te reci kojem od ovih je launch price bio 450$ ?? Kojeg si mogao u trgovini kupiti za 450$ po puštanju u prodaju??

 

Nije launch price, ali prek njuske se nakon par mj. svaki od navedenih mogao naci za tu lovu, tko nije sposoban cekat (ili mu se jednostavno neda cekat) nek iskesira kojih soma, dvije vise.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
14 godina
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

I Mi5 ćeš nakon par mjeseci nać na njuški za manju lovu. Sve ćeš nać na njušci za manju lovu nakon određenog vremena.

To i dalje ne mjenja činjenicu da je uređaj na launchu i sa 450$ mnogo jeftiniji od drugih flagshipova kao SIM-free u slobodnoj prodaji. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 16:36 (mystik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
FuzzyBrain kaže...

Tko ce da 390$ dolara za neki "no name" kineski uredjaj a nece za tu istu lovu ili mozda 50$ vise uze nekog renomiranog proizvodjaca? Jedino zasto ekipa kupuje te uredjaje je znog niske cijene a oni sami sebi pucaju u nogu...

 No name a imaju jacu prodaju u Aziji od Applea...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Silwncer kaže...

Xiaomi je strava,posebno me privači Redmi Note 2 :)

 

De mi pukni specifikacije tog Redmia

15 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Redmi Note 3 je bitno bolji...:D

Iako je i Note 2 zvijer za male pare
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Mitch kaže...
Redmi Note 3 je bitno bolji...:D

Iako je i Note 2 zvijer za male pare

 

Mobitel koji nema SD slot ne može biti zvijer(mislim na 3.)

15 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Dex.pwn kaže...
Mitch kaže...
Redmi Note 3 je bitno bolji...:D

Iako je i Note 2 zvijer za male pare

 

Mobitel koji nema SD slot ne može biti zvijer(mislim na 3.)

 Zašto? SD slot je danas potpuno nepotreban ukoliko znaš koristiti i iskoristiti Android smartphone. Jedina korist je bila proširiva memorija, a ako imaš mogućnost uzet 64GB telefon više ne vidim korist u tome.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 22:35 (Mitch).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Mitch kaže...
Dex.pwn kaže...
Mitch kaže...
Redmi Note 3 je bitno bolji...:D

Iako je i Note 2 zvijer za male pare

 

Mobitel koji nema SD slot ne može biti zvijer(mislim na 3.)

 Zašto? SD slot je danas potpuno nepotreban ukoliko znaš koristiti i iskoristiti Android smartphone. Jedina korist je bila proširiva memorija, a ako imaš mogućnost uzet 64GB telefon više ne vidim korist u tome.

 

Čemu rezanje mogučnosti? Koji je problem dodati taj SD slot i omogučiti korisniku da ima dodatnu memoriju koja je oustalom prenosiva? Nije svakom mobitel za par appova i pet slika Lise Ann... Netko slika i snima s mobitelom jer je DSLR pre skup ;)

15 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p

Upoznaj malo novu bazu Androida uvedenu KitKatom...nije jednostavno alocirati microSD slot, a sustav ARTa je bitno brži jer se koristi isključivo eMMC/flash u uređaju, a ne dalvik i Android.secure na SD slotu pa je odbacivanjem toga odbačen i SD slot.

Upravo zbog toga LG G4 ima izuzetno loš (i lošiji) I/O score. Također microSD zahtjeva 25% veću MBO što nije jednostavno više ugurati kad se pokušavaju zadržati dimenzije ispod phablet razine.

 

Pogledaj koliko uređaja iz 2013. u 2014. je odbacilo taj slot, uključujući i Samsung koji vjerojatno proizvodi najviše microSD kartica na svijetu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2015 23:57 (Mitch).
10 godina
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

Skuplji je zato jer od ovog modela naplaćuju i satnicu izrade malware-a za vaš telefon. Nema više besplatnog malware-a. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
HTC danas spada među brand name proizvođače. Prije 10 godina, kad većina nije uopće znala što je to smartphone, HTC je bio kineska (tj. tajvanska) noname firma koja je proizvodila jeftine (a kvalitetne) verzije windows mobile telefona.

Sličan put, samo ranije, je prošao i GoldStar, današnji LG.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Mitch kaže...

Upoznaj malo novu bazu Androida uvedenu KitKatom...nije jednostavno alocirati microSD slot, a sustav ARTa je bitno brži jer se koristi isključivo eMMC/flash u uređaju, a ne dalvik i Android.secure na SD slotu pa je odbacivanjem toga odbačen i SD slot.

Upravo zbog toga LG G4 ima izuzetno loš (i lošiji) I/O score. Također microSD zahtjeva 25% veću MBO što nije jednostavno više ugurati kad se pokušavaju zadržati dimenzije ispod phablet razine.

 

Pogledaj koliko uređaja iz 2013. u 2014. je odbacilo taj slot, uključujući i Samsung koji vjerojatno proizvodi najviše microSD kartica na svijetu.

 

Samsung je izbacio SD slot jer kopira Apple koji je taj isti slot izbacio radi dodatne zarade na Clod servisu.

15 godina
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

Mogla bi im se ova odluka obiti o glavu. Znaci, mozemo napraviti jeftini mobitel, ali cemo ga prodavati skuplje jer ljudi ne vole jeftino. A proslavili smo se jer smo radili jeftine mobitele. Ako vec kupujem skupi mobitel, onda hocu i support/servis kojeg imam kod Samsunga, Applea i HTC-a.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Mitch kaže...

Upoznaj malo novu bazu Androida uvedenu KitKatom...nije jednostavno alocirati microSD slot, a sustav ARTa je bitno brži jer se koristi isključivo eMMC/flash u uređaju, a ne dalvik i Android.secure na SD slotu pa je odbacivanjem toga odbačen i SD slot.

Upravo zbog toga LG G4 ima izuzetno loš (i lošiji) I/O score. Također microSD zahtjeva 25% veću MBO što nije jednostavno više ugurati kad se pokušavaju zadržati dimenzije ispod phablet razine.

 

Pogledaj koliko uređaja iz 2013. u 2014. je odbacilo taj slot, uključujući i Samsung koji vjerojatno proizvodi najviše microSD kartica na svijetu.

 

A onda ti upoznaj Cyanogenmod baziran na Kitkatu, koji uredno radi s SD karticom bez postavljanja pitanja.

 

I jedini razlog izbacivanja sd kartice je da ti mogu nabiti dodatnu cijenu na uređaj zbog percipirano velike količine memorije,

ne daju ti mogućnost proširenja koje danas ide bez problema do 128 Gb i više, pa maši korisniče repom za privilegij plaćanja

dva ili tri puta veće cijene za istu gigabajtažu (koja je ipak najčešće do najviše 64 GB u ugrađenoj memoriji). Ili ti nude "verzije"

uređaja s jedinom razlikom u količini ugrađene memorije, pri čemu se lako da izračunati koliko tu memoriju precjenjuju (u odnosu

na ono koliko košta sd kartica istog kapaciteta.

 

Ima ljudi, uključujući mene, koji na mobu drže pola života da se slikovito izrazim. Brdo e-knjiga, audioknjiga (idu i do gigabajta po komadu),

stripova, muzike, slika,... I ima korisnika  koji kao ja puno putuju i provode vrijeme "u leru" pa im svi ti sadržaji dobro dođu.

 

Za mene igra samo SD kartica, njezin izostanak je instant deal brake. Cloud me ne zanima sve dok mobilni internet istinski ne bude neograničen.

A vjerojatno neće ni tad zbog drugih razloga. Ili jednostavno principa. Ili jednostavno jer me to podsjeća na Apple.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2015 19:52 (Yo Momma).
10 godina
offline
Re: Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog p
Dex.pwn kaže...
Silwncer kaže...

Xiaomi je strava,posebno me privači Redmi Note 2 :)

 

De mi pukni specifikacije tog Redmia

 

 

www.google.de

10 godina
odjavljen
offline
Xiaomijev Mi5 bit će osjetno skuplji od svog preth

GSMArena.

Prc !
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice