Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

poruka: 18
|
čitano: 3.178
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove ".
15 godina
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

"Autori studije tumače da ima više razloga za takav nalaz. Prije svega pacijenti kojima je dijagnosticiran rak mogu umrijeti zbog drugih bolesti i drugih uzroka."

 

tako je. ako im se dijagnosticira rak, neka izvole od njega i umrijeti, a ne se švercati s nekakvim tamo drugim štatigajaznamčime. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

... ukratko zato jer su svjesni da u medicinskoj dijagnostici leži strahovita potancijalna para - jer je trenutno ista prilično troma, rudimentarna i manjkava, pa se ne testira
dovoljan broj ljudi (liste čekanja, mali broj skupih uređaja samo u velikim centrima). Kada tržište naraste na broj od 7 milijardi korisnika koji će se moći testirati svaki dan i u svako vrijeme, 
a trakice za test će koštati koliko će koštati... sadašnji prihodi Microsofta bit će kao usputni hobi.
Dakle to uopće nema izravne veze sa brigom za zdravlje(jer je liječenje dijagnosticiranog problema druga igra), ali je ista vrlo pogodna kao parola za poslovni model i priliku.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
12 2 hvala 0
16 godina
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

BTW. Hvala na tekstu. Drago mi je da se još cijeni pisanje znanstvenika na BUG člancima. 
Očekujem kao zapeta puška tekstić o planetu X od gospodina Daria Hrupeca ili Korada Korlevića!
http://www.sciencemag.org/news/2016/01/feature-astronomers-say-neptune-sized-planet-lurks-unseen-solar-system

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 19:46 (overhaul).
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

"Kompanija Illumina Inc, teška oko 25 milijardi dolara, koja se bavi sekvencioniranjem genoma za tu je svrhu osnovala posebnu kompaniju Grail što je očito aluzija na činjenicu da je rano otkrivanje raka sveti gral liječenja."

Iluminati confirmed...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
16 0 hvala 0
8 godina
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove
Ne znam čemu sve te lamentacije oko pouzdanosti testova. Svake godine napravim kompletnu krvnu sliku i još PSA. Sve dobivam zabadava. Pa zar da riskiram
život za malo pikanja i pola sata čekanja?
I još nešto: svaki novi lijek, teprapijska ili dijagnostička metoda polazi tri faze: 1. "sve rješava - iskorjenje bolest" 2. "više šteti nego koristi" i 3. "dobar je - ali ne za sve".
Danas, međutim već pušemo na hladno, pa počesto preskačemo prvu fazu. Svakoj novoj metodi liječenja treba pružiti šansu.
Nenad
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertest
danen kaže...
Ne znam čemu sve te lamentacije oko pouzdanosti testova. Svake godine napravim kompletnu krvnu sliku i još PSA. Sve dobivam zabadava. Pa zar da riskiram
život za malo pikanja i pola sata čekanja?
I još nešto: svaki novi lijek, teprapijska ili dijagnostička metoda polazi tri faze: 1. "sve rješava - iskorjenje bolest" 2. "više šteti nego koristi" i 3. "dobar je - ali ne za sve".
Danas, međutim već pušemo na hladno, pa počesto preskačemo prvu fazu. Svakoj novoj metodi liječenja treba pružiti šansu.
Nenad

 Ovdje u tekstu koliko vidim se ne spominje "nova metoda liječenja", nego jednostavnija, preciznija i unificirana dijagnostika za sve vrste tumora.
To je drugačije od uobičajenog godišnjeg sistematskog, i NIJE novi lijek. S karcinomom je "problem u preranoj dijagnostici", što su karcinomi međusobno prilično različiti i što ih, prije svega, svatko od nas dobija praktički svakodnevno, ne?. Gotovo svi dobijamo nultu fazu raznoraznih karcinoma, a s kojima se uredno obračuna vlastiti imuni sistem. 
http://www.medicalnewstoday.com/articles/272092.php
No ukoliko ih preosjetljivi testeri budu otkrivali i u tim fazama na svakome -  ljudima će biti više štete nego koristi. Naravno, farmaceutika i proizvodnja suplemenata jedva čeka takav razvoj događaja. 
S druge strane, rana dijagnostika dafinitino bi mogla pomoći u fazi gdje imuni sistem može sam djelovati (uz pomoć npr. http://www.cancer.gov/research/areas/treatment/immunotherapy-using-immune-system) sve ovisi o osjetljivosti tih budućih multitestera, i postotku "false positive"... vidjet ćemo. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2016 1:10 (overhaul).
14 godina
neaktivan
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

To je upravo ono što se traži! Bravo BUG! Popularizacija znanosti. To je ono što pokreče svijet!

Okrenimo se budućnosti. Boljoj budučnosti!

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertest
danen kaže...
Ne znam čemu sve te lamentacije oko pouzdanosti testova. Svake godine napravim kompletnu krvnu sliku i još PSA. Sve dobivam zabadava. Pa zar da riskiram
život za malo pikanja i pola sata čekanja?
* * *

U kojoj državi?

Mom stricu je dijagnosticiran rak debelog crijeva on rekao ili režite taj dio ili me pustite da umrem, ali stonu neću. I faktički je bio pokusni kunić ("UKC Tuzla" koga zanima), ali kako i šta se deslo da mu tumor ode u pluća, tu isječe komad tkiva i sada mora na CT da vidi je li što ostalo + da li će oni odrediti neku kemoterapiju.

 

Ali ljudi moje gore od bolesti, kako on priča, je užasno loša administracija i čekanje za koje je nešto juče trebao odraditi oni mu zakažu pregled za 6 mjeseci.

15 godina
offline
Re: Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertest
overhaul kaže...

* * *
a trakice za test će koštati koliko će koštati... sadašnji prihodi Microsofta bit će kao usputni hobi.
* * *

Radije bi lično Gatesu dao ček od 500 USD i neka mu prigod odu u nekontrolisano za jendu državu nego recimo kupiti iPhone koji košta 1000 USD... ali da oni ovo već naprave.. 

 

jer... od kada imam Interenet i od kada surfam po razonraznim portalima (to je od 1997-me godine) slušam jednu te istu pjesm "evo ga, lijek otrkiven, samo još da se testira na ljudima", tako da više nikome i ništa ne vjerujem. Vjerujem paracetamolu kada imam povišenu temperaturu. Antibiotiku niti pod razno. 

15 godina
offline
Re: Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertest
danen kaže...
Ne znam čemu sve te lamentacije oko pouzdanosti testova. Svake godine napravim kompletnu krvnu sliku i još PSA. Sve dobivam zabadava. Pa zar da riskiram
život za malo pikanja i pola sata čekanja?
I još nešto: svaki novi lijek, teprapijska ili dijagnostička metoda polazi tri faze: 1. "sve rješava - iskorjenje bolest" 2. "više šteti nego koristi" i 3. "dobar je - ali ne za sve".
Danas, međutim već pušemo na hladno, pa počesto preskačemo prvu fazu. Svakoj novoj metodi liječenja treba pružiti šansu.
Nenad

 zar se život ne riskira svakodnevno već i prelaskom ulice (da ne spominjem doslovce sve ostalo)? osim toga, kim jong un se hvali kako imaju lijek protiv svega (samo jedan) i dovoljno je biti samo unešto ljubazniji s njim i ponijeti u posjet veliku krišku ementalera. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertest
A zato je stipica isao u koreju... ☺
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

Ulazu iz koristi i osobnog profita kao s ovim cijepljenjima itd . Zalim njega i sve ostale koji misle da su "Bogovi"  odgovarat ce oni i svi ostali prije ili kasnije . Znate kako je Bog rekao covjece dajem ti da radis sta god hoces , ali ne dokad hoces . 

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

zato jer mogu, zato jer ne mogu reći ne monsantu, gmo-u, nato savezu, bilderburgu i ostalima koji nas truju iz zraka, zemlje i vode

 

ps. bodu me u oći imena ovih firmi  

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

mora negdje oprat višak love a di drugdje nego bacit uvjetar, taj novac u stvarnosti ni ne dotakne onoga kome zaista treba a to su u ovom slučaju bolesnici sa tumorom

 
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

Bilo bi zanimljivo vidjeti usporedbu ove tablice kod onih koji private liječenje naspram onih koji odbiju. Iz razloga što ova sama tablica ne dokazuje da će ranije otkrivanje produžiti životni vijek pacijenta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

bemti hrvatski jal,,, šta ovdje netko nije sposoban uložit milione u razvoj nečega i pokupit milijarde :) ili ih poklonit čovječanstvu i tako je život kratak nećeš stić potrošit ni dio tih milijardi,, beš lovu

 

svi se prave pametni i samo urote vide

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertestove

Hrvatima nikad ne bi na pamet palo da se se neka djeca dogovorila da kažu kako vide Mariju pa da od te izmišljotine godinama dobro žive, ali ti doktori su im skroz sumnjivi, izmišljaju bolesti, pa onda i nekakve navodne antibiotike, markere, štajaznam. Urotili se milijuni doktora da varaju nedužan narod. A isto tako i tisuće pilota i aviomehaničara da taj narod (a i sebe) zasipavaju kemikalijama. Ali nisu Hrvati glupi, sve je njima jasno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zašto Gates i Bezos ulažu milijune u supertest
Zato sto imaju extra casha i viska vremena 😲
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice