Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

poruka: 70
|
čitano: 10.331
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake".
16 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Lipo li je bilo u vrime Athlona 64 kad je najskuplji procesor koštao cca 1500kn.
Danas za te novce jedva dobiješ nižu srednju klasu...
 
11 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

Biti će ovo "vruće" ljeto. 

SkorvY
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Mar kaže...
Lipo li je bilo u vrime Athlona 64 kad je najskuplji procesor koštao cca 1500kn.
Danas za te novce jedva dobiješ nižu srednju klasu...

 Koliko se ja sjećam Athlon FX-ovi su bili 3500+ kn.

16 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
rambox kaže...

Laprdaš gluposti na kvadrat, gleda se samo uloženo-dobiveno tako razmišlja pametna glava i svako ko se bavi nekih ozbiljnim poslom.Ti si se posvađal sa matematikom, ako proc za 600dolara nudi isto kao onaj za 1000dolara štaš kupit ovaj skuplji jel?

Ja ne govorim o takvim odnosima i ciframa koje spominjes... Govorim o ciframa od 50 -60 dolara kolika razlika će i biti vjerojatno. Računalo mijenjam svakih 6-7 godina i takva razlika u cijeni mi ne znači ništa,

 

Nisam imao AMD do sada, a s Intelom nikakvih problema, te ne vidim razlog zašto im ne ostati vjeran ako će i dalje biti bolji za neznatno višu cijenu... Jedino što bi me prebacilo na AMD je da budu stvarno bolji od Intela ili da razlika u cijeni bude veća.

 

Intel uvijek poržava novije tehnologije, i puno manje ima problema s njima nego s AMDom... Evo za početak, prije skoro 5 godina kad sam uzimao trenutno računalo AMDov chipset je imao problema s iskorištavanjem SSDova, nije imao PCI-E 3.0, USB 3.0 itd. AMD još ni DDR4 ne podržava, a ni PCI-E 3.0

 

S Intelom se ipak osjećam sigurnije što se tog tiče, možda krivo razmišljanje imam, al takvo je... Intel sudjeluje i u stvaranju dosta standarada i to odmah ugrađuje u svoje procesore/chipsete itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 20:43 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

ja mogu pojest deset palacinki ni da trepnem,

u takvom stanju najedenosti ,mogu trcati jako brzo .

ali postoji i losa strana , vrlo kratko brzo mogu trcati ,

koga je briga za tizen i samojede procesore :).

...... gdje je sve po mom :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

Fućkaj ga sad!!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
lllnuclearlll kaže...
 

Intel uvijek poržava novije tehnologije, i puno manje ima problema s njima nego s AMDom... Evo za početak, prije skoro 5 godina kad sam uzimao trenutno računalo AMDov chipset je imao problema s iskorištavanjem SSDova, nije imao PCI-E 3.0, USB 3.0 itd. AMD još ni DDR4 ne podržava, a ni PCI-E 3.0

 

S Intelom se ipak osjećam sigurnije što se tog tiče, možda krivo razmišljanje imam, al takvo je... Intel sudjeluje i u stvaranju dosta standarata i to odmah ugrađuje u svoje procesore/chipsete itd.

 

Da, razmišljanje ti je malo krivo ... možda se ne sjećaš prvih dual-core Athlona dok je Intel jedva sklepao P4 D, "kašnjenja" Microsofta sa 64-bit Windowsima XP .... ali, jesi se ikad zapitao zašto instalacija neke 64-bit aplikacije ima AMD u imenu ili koliki je AMD-ov doprinos općenito 64-bit softveru i setu instrukcija ?

 

 

16 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Mladen kaže...

 

Da, razmišljanje ti je malo krivo ... možda se ne sjećaš prvih dual-core Athlona dok je Intel jedva sklepao P4 D, "kašnjenja" Microsofta sa 64-bit Windowsima XP .... ali, jesi se ikad zapitao zašto instalacija neke 64-bit aplikacije ima AMD u imenu ili koliki je AMD-ov doprinos općenito 64-bit softveru i setu instrukcija ?

 

 

 Eh da... TIh dana mi je bilo žao što sam kupio P4, no Athlon64 je došao malo kasnije nakon moje kupovine, a i nisam znao toliko o računalima tad.

 

No trenutno ga Intel šije... Naravno ako AMD ponudi konkurentno rješenje da ću ga uzeti, ali uz ovo sve što sam nabrojao, trenutno mi to nije na kraj pameti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby

a čuj,ja sam eto za prošlogodišnji Uskrs uzeo FX-6300....moram priznati šljaka to.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
16 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Igor150 kaže...

a čuj,ja sam eto za prošlogodišnji Uskrs uzeo FX-6300....moram priznati šljaka to.

 A šljaka, zašto ne bi šljakalo... Pristojan procesor.

15 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
mislav_01 kaže...

Sumnjam da ce i5 HT, nema potrebe za time po meni. 

 

* * * Osim ak ne pokleknem pa ne uzmem neki 10core xeon.

[Uređivano: i7] nikada nije bio Gaming procesor, [nego je to uvijek bio i5] ali nikada, iako će davati 1-2% bolje performanse ali raja to ne može ili ne želi skužiti.

 

A ako pređeš na neki 10 core Xeon sa HT-om, ja ti mogu obećati da će ti se otvoriti sasvim novi pogled na arhitekturu računala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 21:59 (Envy).
16 godina
odjavljen
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

Ovi procesori su samo da malo zamute vodu. To nije nesto sto je intel stvarno pripremio da se bori sa ryzenom. Tek kad ryzen stigne i vidi se sta nudi (pa da i mi svi znamo a ne samo rambox) onda ce intel poceti povlaciti konkretne poteze.

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
lllnuclearlll kaže...
 

Intel uvijek poržava novije tehnologije, i puno manje ima problema s njima nego s AMDom... Evo za početak, prije skoro 5 godina kad sam uzimao trenutno računalo AMDov chipset je imao problema s iskorištavanjem SSDova, nije imao PCI-E 3.0, USB 3.0 itd. AMD još ni DDR4 ne podržava, a ni PCI-E 3.0

Bristol Ridge podrzava DDR4, PCIe 3.0, USB 3.1 itd, samo su OEM only, a ovi FX6300/8xxx su vec par godina stari, normalno da tamo nema.

16 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Friday kaže...

Ovi procesori su samo da malo zamute vodu. To nije nesto sto je intel stvarno pripremio da se bori sa ryzenom. Tek kad ryzen stigne i vidi se sta nudi (pa da i mi svi znamo a ne samo rambox) onda ce intel poceti povlaciti konkretne poteze.

Več i ptice na krovu znaju kakav je Ryzen, a ti jadan još u neznanju ali to je tak odeš u hladnu Irsku pa izgubiš dodir sa realnošču.

 

Ponavljam opet istu priču, Intel trenutno ne može odgovorit jer nema čime nisu planirali ništa za 14nm tu je kvaka+opet su podcjenili AMD.Procesor nije kruh fučkaj ga, danas je premali pa ču sutra ispeč veči i nema frke bit če ok.Intel če odgovorit tek za godinu dana, i to samo dodavanjem dodatnih CPU jezgri i to je to kraj priče.Nema više velikog povečanja IPC performansi, vremena SB su prošla i to se više neče vratit nazad.To šta Intel planira ide za njihov 10nm, koji je trenutno u banani dakle za Intel na 14nm nema ništa bitnog=novoga u 2017 godini.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5224846&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/coffee-lake-procesori-imat-sest-jezgri/245374.aspx?page=1&jumpto=5225895&sort=asc&view=flat

 

Intel CPU dominacija je završila, i kad se tu još istakne da su od Samsunga izgubili prednost u proizvodnom procesu tu je sve jasno.Realno ovo je vrlo bitna činjenica, koja za Intel u budučnosti donosi samo negativne posljedice.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/qualcomm-sluzbeno-predstavio-snapdragon-835/246647.aspx?page=0&jumpto=5267712&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2017 22:47 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
rambox kaže...
Friday kaže...

Ovi procesori su samo da malo zamute vodu. To nije nesto sto je intel stvarno pripremio da se bori sa ryzenom. Tek kad ryzen stigne i vidi se sta nudi (pa da i mi svi znamo a ne samo rambox) onda ce intel poceti povlaciti konkretne poteze.

Več i ptice na krovu znaju kakav je Ryzen, a ti jadan još u neznanju ali to je tak odeš u hladnu Irsku pa izgubiš dodir sa realnošču.

 

 

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake
Intel CPU dominacija nije završila. Velim, AMD se tek treba boriti da uzme što veći dio tržišta. To govorim za desktop, kod prijenosnika Intel nema konkurencije

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

Rambox se ko mali puno volio igrat flomasterima.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
13 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
win32 kaže...
Mislio sam da je AMD u ovih xx godina odavno opravdao svoju reputaciju te da su odavno "ozbiljna firma".

Budimo realni, trenutni je već duže vrijeme Intel vrh te AMD već neko vrijeme samo kaska za Intelom.
Istina da je Intel u samome startu malo skuplji, ali vrijedi svake lipe.

Zadnji Intel koji sam imao je bilo smeće od P4, precijenjeno smeće od kojega su bili bolji duplo povoljniji AMD procesori.
Od onda sam prešao na AMD i nekako se poklopilo da sam totalno glupo stalno kupovao AMD.
Tako da i sada imam AMD, no znam da idući CPU, ako situacija bude kao i sada, neće sigurno biti AMD već Intel.
Imam neku averziju prema Intelu, ali mi je žao što sam opet išao na AMD kada sam mijenjao herdveraj i što nisam uzeo bar neki i5 te bi sada bio miran....a ne da sada kada ganjam neke "nove" stvari, cijelo vrijeme ispod oka gledam ovu kantu od procesora i koji me maksimalno zeza kada je u pitanju idući upgrade.

Wintel je oduvijek bio i sada jest sigurna kombinacija ali je zato Intel maksimalno cjenovno iskoristio (čitaj iscijedio novčanik) svoje prednosti nad konkurencijom dokle god AMD nije imao adekvatan odgovor koji se pojavio s Athlon procesorima.

 

Uz procesor, važna karika je chipset i njegove mogućnosti. nVIDIA je radila odlične chipsete za AMD i to je bila dobitna kombinacija. Pojavom Core procesora, AMD je počeo debelo zaostajati, nVIDIA prestala proizvoditi chipsetove za AMD i došli smo do sadašnje situacije gdje AMD procesori troše struju kao Chrome memoriju.

7 godina
neaktivan
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

amd prvo treba dokazati firmama da je 100% kompatibilan s intelom

to je prva boljka njihovih problema

jer svaka firma koja je nabavljala amd se sjeca opekline koje je amd k7 uradio

kad su tone procesora bacane jer nije bio 100% soket kompatibilan

sad ti isti iz nabave pusu i na hladno

ako dell/hp/lenovo primi ryzen u svoje corp konfiguracije onda ce krenuti ,ako ne 

onda ce i dalje amd prezivljavati

 

izasle cijene 

1700 najsporiji 8 core  320$

1800x najbrzi  8core    490$ 

  fine cijene

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 9:07 (husarim).
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
husarim kaže...

amd prvo treba dokazati firmama da je 100% kompatibilan s intelom

 

 

 

?

Freak Show Inc.
16 godina
protjeran
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Friday kaže...
husarim kaže...

amd prvo treba dokazati firmama da je 100% kompatibilan s intelom

 

 

 

?

AMD procesori moraju bit kompatibilni sa svim Intelovim MBO čipsetima od Sandya do danas - sasvim legitiman zahtjev

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 11:14 (Prince-Artas).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Prince-Artas kaže...
Friday kaže...
husarim kaže...

amd prvo treba dokazati firmama da je 100% kompatibilan s intelom

 

 

 

?

AMD procesori moraju bit kompatibilni sa svim Intelovim MBO čipsetima od Sandya do danas - sasvim legitiman zahtjev

 

Moze lock!

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Ajar kaže...

ako neće ograničavati verziju windowasa na 10 pri instaliranju (kao jezerski), imat će hrpu kupaca. da, izbjegavam sve te "nove" intelove procesore baš zbog tog bezobrazluka s windowsima. nabijem ih na (svih) 10. 

Instaliraj 10-ku i ne kaki..

15 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
rambox kaže...

Intel CPU dominacija je završila, i kad se tu još istakne da su od Samsunga izgubili prednost u proizvodnom procesu tu je sve jasno.Realno ovo je vrlo bitna činjenica, koja za Intel u budučnosti donosi samo negativne posljedice.

 

 

Presiguran si ti u svoje izjave a proc još nije niti u ambalaži, a kamoli nekome na matičnoj.

Misliš da zbilja toliko kompanije nemaju strategije za razvoj brenda, proizvoda i svega vezanog? I to što ti vidiš prema vani da je realno ili zadnje stanje stvari? Tako apsolutno nitko ne radi...kada nešto imaš vani znači da u razvoju već imaš bar za pola bolji proizvod.

 

Kako ti znaš da Intel upravo ne razvija nešto što će biti duplo brže od Ryzena? Ili to već imaju gotovo?

Zašto bi oni sami sebi vadili zaradu od trenutne serije procova kada mogu cijediti ekipu još godinama, a biti osigurani da će imati uvijek nešto za ponuditi?

 

Što se mene tiče, želim AMD-u sav uspjeh sa novim procovima, nekad budu kako najavljuju i da ne bude neke vrste monopola Intela u high-end klasi.

Iako kako je krenulo, ekipa koja traži takve procove za recimo rendering bi se mogla lagano (a punu njih već i je) okrenuti na GPU rend pošto to tamo radi puuuuuno bolje.

 

Pričekajmo pa ćemo vidjeti.. Nagledao se ovaj forum hrpu ekipe koja kod prve najave svima da prostiš j**e majku da su jadni i da će ovi sad pokopat ove druge pa su na kraju papali drekec 

origin: mrxa
16 godina
odjavljen
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

Ukratko - Intel propada, AMD drzi monopol...

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
rambox kaže...
Friday kaže...

Ovi procesori su samo da malo zamute vodu. To nije nesto sto je intel stvarno pripremio da se bori sa ryzenom. Tek kad ryzen stigne i vidi se sta nudi (pa da i mi svi znamo a ne samo rambox) onda ce intel poceti povlaciti konkretne poteze.

Več i ptice na krovu znaju kakav je Ryzen, a ti jadan još u neznanju ali to je tak odeš u hladnu Irsku pa izgubiš dodir sa realnošču.

 Prilično je neozbiljno imati tako sigurne stavove o nečemu što još nije ugledalo svjetlo dana.

 

Protiv oporavka AMD-a nešto imati realno može samo vlasnik intelovih dionica; svi ostali trebamo konkurenciju. Ali tu želju/nadu zamijeniti s činjenicama... no no.

 

Ja rekoh
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
Friday kaže...
husarim kaže...

amd prvo treba dokazati firmama da je 100% kompatibilan s intelom

 

 

 

?

 pa da malo potrazis zasto je intel s svojim smecem p4 zadrzao firme po svijetu ,znao bi o cemu pricam

16 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
husarim kaže...
Friday kaže...
husarim kaže...

amd prvo treba dokazati firmama da je 100% kompatibilan s intelom

 

 

 

?

 pa da malo potrazis zasto je intel s svojim smecem p4 zadrzao firme po svijetu ,znao bi o cemu pricam

 

Ni ti ne znas o cemu pricas, kako da ja onda znam?

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby Lake

Rambox danas nije uzeo ljekove pa bunca gore nego inace..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog AMD-ovih Ryzena Intel uvodi dodatne Kaby
rambox kaže...
* * *

 

Intel CPU dominacija je završila, * * *

Šta čovjek reče i ostade živ... 

ansha kaže...

Rambox danas nije uzeo ljekove pa bunca gore nego inace..

... neka mu netko puls izmjeri, ljudi požurite u pitanju je život ili smrt :))

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice