U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

poruka: 59
|
čitano: 14.556
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb".
16 godina
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

Kad čovjek pomisli da ti je dosta, recimo naprimjer random cifru od 200.000 $ da si sredis kompletan život i živiš lagodno do penzije radeći nešto što voliš laganim tempom.

Moj PC  
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Na putu do te random cifre 'shvatis' da ti treba jos tolko i tako u nedogled. Ljudska priroda zeli uvijek jos. Da nema toga, nebi bilo ni vrhunskih znanstvenika ni vrhunskih umjetnika, a bome bi ovih koji ih financiraju...
12 godina
protjeran
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

Toliko love a nema ni za kosulp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
13 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
A dam se kladit da je na eliksire spizdio barem milijardu.
Što bi, zapravo, trebala biti pouka inim jadnicima o njihovoj učinkovitosti ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.1.2019 22:32 (Antiseptik).
8 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Koliko ti imas godina da mislis da ti je 200.000$ dovoljno do kraja zivota?
70?
13 godina
odjavljen
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

Krivo napisan naslov, on nije zaradio toliko novaca nego mu je vrijednost imovine narasla za toliko. Plus što je većina njegove imovine Amazon, tako da on nije vrijedan toliko zbog svoje pohlepe, nego zbog odlične usluge koju Amazon pruža i konstantnog porasta korisnika koji novce troše na kupovinu na Amazonu i affiliate servisima kao što je Audible. Ne može stati s Amazonom jer ako stane onda će ga konkurencija polagano preći a mislim da investitori neće biti baš presretni s padom cijene dionica :)

Za mene je ovo veoma motivacijski članak. :)

Btw za $200.000 bi se i u Hrvatskoj za 5-10 godina, ovisno gdje živiš, već počeo hvatati za glavu, a kamoli u SAD-u (prosječna plaća na godišnjoj razini na oko $35k-40k) :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Umbel kaže...
Koliko ti imas godina da mislis da ti je 200.000$ dovoljno do kraja zivota?
70?

 nije to do dobi nego do apetita. meni bi tih 200.000 bilo čist dost. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Kad si mator
6 godina
protjeran
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

kada je mator ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Ajar kaže...

 nije to do dobi nego do apetita. meni bi tih 200.000 bilo čist dost. 

Umbel kaže...
Kad si mator

 čitaj što je napisao - ne zato što je mator, nego je to zbog apetita

dakle, neki ovdje misle koliko im je love potrebno da više ništa ne rade u životu i da odmah krenu u kupovinu kuće u kojoj mogu odjednom ugostiti širu familiju, auta koji košta kao proračun omanjeg grada itd., dok neki tih 200.000 gledaju kao lovu koju bi iskoristili za sređivanje trenutnih problema i ostatak stavili na stranu, te nastavili normalno živjeti i raditi kao i dosad, uz određeni iznos sa strane kao dodatnu sigurnost

eto, to je razlika u apetitima, ne godinama

 

14 godina
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

Ružno će zvučati, ali ne mogu ne napisati: želim gosponi Bezosu da mu sav novac raspline i da ostane samo na jednoj plaći, i to na onoj koliko plaća svoje skladištare. Kao u onim božićnim filmovima sa zamjenama uloga kada bogataši postanu siromašni i pogledaju život iz drugoga gledišta te se promijene.

Eventualno bih još želio da postoji Veliki Sudac da mu na kraju presudi je li bio dobar čovjek ili nije. 

 

Ovako kako ja to vidim s dna kace riječ je najvećem škrtcu, gramzljivcu i smradežu najveće vrste.

 
3 4 hvala 0
15 godina
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

ma neka se on za dicu pobrinija, da mu ne budu kruva gladni. ae. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

Desetorica najbogatijih ljudi ima 683 milijarde dolara, prema ovoj tablici. Zamislite koliko dobrih stvari se može s time napraviti, ali i koliko ljudi je bilo potrebno da to zaradi, a ova desetorica pokupe sebi. Kako reče Barba Veli, daj Bože da Bezos ostane samo na plaći svojeg skladištara, da malo vidi kako se živi u stvarnom svijetu. (i svi ovi ostali debeloguzi bogatuni koji gule običnu raju).

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

dzaba mu sve kad se i ja i on napijemo obadvojcu sutra može glava bolit pa taman da je zlato pio

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Ajar kaže...
Umbel kaže...
Koliko ti imas godina da mislis da ti je 200.000$ dovoljno do kraja zivota?
70?

 nije to do dobi nego do apetita. meni bi tih 200.000 bilo čist dost. 

 Moja i ženina godišnja plaća je kada se zbroji cca 25000$ , tako da bi sa 200 000$ mogao sasvim normalno proživjeti oko 8  - 10 godina. Da je 200 000$ godišnje to bi bilo jaaako dobro i čisto sumnjam da bi mi trebalo više od toga. Ali, sa porastom raspoložive količine love rastu i raznorazni troškovi, mijenjaju se želje i ciljevi pa tko zna...

dolazim odmah - Godot
13 godina
odjavljen
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

Da Bezos nauči kako se živi u stvarnom svijetu? E Balkane moj, koliko si zaluđen. Evo slike Bezosovog ureda, cca 1999. 

 Mislim da ne može stvarnije od ovoga.

@učo: desetorici najbogatijih ljudi na svijetu se imovina procjenjuje na 683 milijarde dolara, ne da fizički u banci imaju 683 milijarde dolara. Može se puno dobrih stvari napraviti s time, kao što se i radi, kao npr. Bill and Melinda Gates Foundation, privatna zadruga s 50 milijardi dolara imovine koja se bavi filantropijom. Dalje možemo spomenuti i Bloomberga i Buffeta koji su također na filantropiju potrošili više desetaka milijardi dolara. Bezos je recimo otvorio Day One Fund s 2 milijarde dolara svojih novaca za pomoć beskućnicima i obiteljima slabijeg imovinskog statusa u pogledu školovanja djece. 

 

Razumijem da ste ogorčeni jer se tolika hrpa imovine nalazi u njihovim rukama, ali nadam se da ste svjesni da je za humanitarnu pomoć takve skale ipak potrebno više novaca nego "a dollar a day". Uostalom, kao što sam već spomenuo, Bezosov Net worth se bazira većinom na vrijednosti Amazona, te je on odgovoran svojim investitorima stavljati novac u džep, a ne poklanjati novce. Što se tiče plaći radnika, da, trebale bi biti veće, ali plaće bi u cijelom svijetu trebale biti veće. Za to treba neko bolje riješenje, a ne da milijarderi daju svoje novce naokolo samo zato jer su milijarderi. Tko bi recimo nadoknadio štetu nastalu rizikom otvaranja Amazona Bezosu da nije uspio i da je sve što je uložio u Amazon otišlo u propast? Nitko. Jer ljude ne interesira uzeti dio tuđeg duga, nego dio tuđeg kolača. 

 
14 1 hvala 0
11 godina
online
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
footballer kaže... 

...ne da milijarderi daju svoje novce naokolo samo zato jer su milijarderi

 problem je u tome što su današnji milijarderi i postali ovoliki milijarderi zato jer sve više grabe i jer sve manje plaćaju radnike

ne mislim pritom konkretno na prosječnu plaću, nego na udio rashoda koji se odvaja za plaće i ostala prava radnika - a kad više ne mogu stiskati radnike u uređenim zemljama, e onda se proizvodnja seli u kinu gdje misle da će im netko idućih 100 godina raditi za šaku riže

13 godina
odjavljen
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
picajzla0707 kaže...
footballer kaže... 

...ne da milijarderi daju svoje novce naokolo samo zato jer su milijarderi

 problem je u tome što su današnji milijarderi i postali ovoliki milijarderi zato jer sve više grabe i jer sve manje plaćaju radnike

ne mislim pritom konkretno na prosječnu plaću, nego na udio rashoda koji se odvaja za plaće i ostala prava radnika - a kad više ne mogu stiskati radnike u uređenim zemljama, e onda se proizvodnja seli u kinu gdje misle da će im netko idućih 100 godina raditi za šaku riže

 Postali su milijarderi zbog skaliranja posla. Amazon je počeo s prodavanjem knjiga, pa završio na prodavanju svega i svačega. Skalirao je posao jer da nije - konkurencija bi ga pojela. 

Što se tiče prava radnika, to nije samo slučaj kod milijardera, nego kod velikog broja drugih firmi, jer ima zakoni dozvoljavaju da se takve stvari događaju, a istodobno skaliranje proizvodnje traži ulaganje u pogone, još radnika itd, što će uvijek svatko gledati da prođe što bolje. Čak i kod nas, prije ljudi odu u Kaufland kupiti salatu na akciji koja košta manje nego što je trošak proizvodnje salate bake koja ju prodaje na tržnici i kod koje puno puno manje ljudi dolazi. Što treba napraviti? Ne ići u strani trgovački lanac koji godinama prijavljuje gubitak u poslovanju da ne plaćaju porez na dobit, nego ić kod ljudi koji imaju OPG i sami proizvode puno kvalitetnije proizvode nego sranje i smeće koje prodaje Kaufland. Ali, problem je onda u tome što je standard u državi takav da ljudi ne mogu priuštiti ništa drugo nego smeće iz Kauflanda. Tko je tu kriv, Kaufland jer spušta cijene, nosi novce van države, OPG-ovi jer imaju više cijene zbog viših troškova proizvodnje i posluju jedva jedvice, ali onaj tko je odgovoran za ovako loš standard u državi? :)

7 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,

Inače, većina "bakica" i ostalih na tržnicama ti kupi robu na holdingovoj veletržnici na slavonskoj (većinom iz makedonije), pa preprodaju na tržnicama pod "domaće, bio, opg"...

To su ti udruženi karteli.

(vidio na svoje oči)

 

A normalni OPG-ovi prodaju robu na skroz drugačije načine, a oni koji i prodaju na tržnicama obično to rade na nekim malim tržnicama, uz par iznimaka.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
online
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
footballer kaže...

 Postali su milijarderi zbog skaliranja posla. Amazon je počeo s prodavanjem knjiga, pa završio na prodavanju svega i svačega. Skalirao je posao jer da nije - konkurencija bi ga pojela. 

Što se tiče prava radnika, to nije samo slučaj kod milijardera, nego kod velikog broja drugih firmi, jer ima zakoni dozvoljavaju da se takve stvari događaju, a istodobno skaliranje proizvodnje traži ulaganje u pogone, još radnika itd, što će uvijek svatko gledati da prođe što bolje. Čak i kod nas, prije ljudi odu u Kaufland kupiti salatu na akciji koja košta manje nego što je trošak proizvodnje salate bake koja ju prodaje na tržnici i kod koje puno puno manje ljudi dolazi. Što treba napraviti? Ne ići u strani trgovački lanac koji godinama prijavljuje gubitak u poslovanju da ne plaćaju porez na dobit, nego ić kod ljudi koji imaju OPG i sami proizvode puno kvalitetnije proizvode nego sranje i smeće koje prodaje Kaufland. Ali, problem je onda u tome što je standard u državi takav da ljudi ne mogu priuštiti ništa drugo nego smeće iz Kauflanda. Tko je tu kriv, Kaufland jer spušta cijene, nosi novce van države, OPG-ovi jer imaju više cijene zbog viših troškova proizvodnje i posluju jedva jedvice, ali onaj tko je odgovoran za ovako loš standard u državi? :)

 dakako da problem nije jednostavan, međutim već duže vrijeme se povećava razlika u raspodjeli bogatstva između najbogatijih i svih ostalih

 

prije desetak godina jedan od članova najbogatije američke obitelji pobjedonosno je objavio kako je njegova obitelj prešla stotinu milijardi i kako im je sad cilj 150 milijardi dolara

to je sad već postalo čista utrka u brojkama radi samih brojki, ne više radi osiguranja bogatstva i stvari koje se mogu kupiti novcem, nego zbog samog novca

jer kad dođeš do toga da možeš kupiti 10 najskupljih kuća u svijetu, zatim 50 najskupljih automobila, pa onda možeš od čiste dosade svaki dan macom stući po jedan ferrari, a da nisi pošteno niti načeo svoje bogatstvo, onda to zgrtanje postaje samo sebi svrha i to je najveći problem, jer pritom sve ostalo postaje sve manje bitno - uključujući i dio koji se odvaja za radnike

zato umjesto brige za radnike i poštovanje prema onima koji ti svojim radom zgrću bogatstvo zamjenjuje briga oko troška koji oni predstavljaju i poštovanje zamjenjuje prijezir, kako kod najbogatijih, tako i kod onih koji se trse postati takvi

 

zato globalno bogati postaju sve bogatiji, dok su radnici zapeli na pravima koja su imali i izborili i prije stotinu godina

ako smo prije stotinu godina uspjeli smanjiti radno vrijeme sa 16 ili 14 sati na 8, zašto se taj trend nije nastavio - a nije da nema mjesta za smanjenje radnog vremena, samo što je to smanjenje radnog vremena i povećanje plaća otišlo u dodatno bogaćenje i zato su razlike sve veće

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
fer-de-lance kaže...

Inače, većina "bakica" i ostalih na tržnicama ti kupi robu na holdingovoj veletržnici na slavonskoj (većinom iz makedonije), pa preprodaju na tržnicama pod "domaće, bio, opg"...

To su ti udruženi karteli.

(vidio na svoje oči)

 

A normalni OPG-ovi prodaju robu na skroz drugačije načine, a oni koji i prodaju na tržnicama obično to rade na nekim malim tržnicama, uz par iznimaka.

 

 

 Ma znam za te spike, ali više bi OPG-ova opstajalo da je standard veći i da ljudi mogu kupovati po kriteriju kvalitete a ne kvalitete uz kompromis cijene lol

picajzla0707 kaže...

 dakako da problem nije jednostavan, međutim već duže vrijeme se povećava razlika u raspodjeli bogatstva između najbogatijih i svih ostalih

 

prije desetak godina jedan od članova najbogatije američke obitelji pobjedonosno je objavio kako je njegova obitelj prešla stotinu milijardi i kako im je sad cilj 150 milijardi dolara

to je sad već postalo čista utrka u brojkama radi samih brojki, ne više radi osiguranja bogatstva i stvari koje se mogu kupiti novcem, nego zbog samog novca

jer kad dođeš do toga da možeš kupiti 10 najskupljih kuća u svijetu, zatim 50 najskupljih automobila, pa onda možeš od čiste dosade svaki dan macom stući po jedan ferrari, a da nisi pošteno niti načeo svoje bogatstvo, onda to zgrtanje postaje samo sebi svrha i to je najveći problem, jer pritom sve ostalo postaje sve manje bitno - uključujući i dio koji se odvaja za radnike

zato umjesto brige za radnike i poštovanje prema onima koji ti svojim radom zgrću bogatstvo zamjenjuje briga oko troška koji oni predstavljaju i poštovanje zamjenjuje prijezir, kako kod najbogatijih, tako i kod onih koji se trse postati takvi

 

zato globalno bogati postaju sve bogatiji, dok su radnici zapeli na pravima koja su imali i izborili i prije stotinu godina

ako smo prije stotinu godina uspjeli smanjiti radno vrijeme sa 16 ili 14 sati na 8, zašto se taj trend nije nastavio - a nije da nema mjesta za smanjenje radnog vremena, samo što je to smanjenje radnog vremena i povećanje plaća otišlo u dodatno bogaćenje i zato su razlike sve veće

 

 

 

Ja razumijem što želiš reći, i slažem se da je apsurd da je ganjanje brojke radi brojke glupost, i odmah po tome znam da ta osoba nije normalna i da je, vrlo vjerojatno, veoma dosadna, egocentrična i što ja znam što sve ne. Problem nailazi da ti ljudi ne zarađuju novce otimajući, nego prodavajući. Puno ljudi se žali na to kako Bezos ima toliko novaca, a oni ne, i onda kupuju gluposti i to s Amazona. 

 

Nije rješenje u tome da se samo povisuju plaće radnicima, nego se dodatno s tim treba i uvesti bolja financijska edukacija. Bezos je prije 20 godina imao jadni mali ured, ali je uložio 250.000 dolara. Ima takvih kao on, ali s lošijim idejama i radnom etikom još barem 250.000, ali se za njih ne čuje, jer su propali. On je uspio, i sam njegov uspjeh u biznisu ne znači da je on nemoralan. Čak i da cilja na još i još, to nije otimanje imovine nego ulaganje s pozitivnim povratom. Svi to mogu raditi na maloj skali, ali jednostavno je društvo takvo da su nam mogućnosti drukčije. Ne kažem ja da njemu treba sav taj novac da preživi, ali ako je on omogućio svojim radom i odlukama Amazonu da bude najveći e-commerce biznis u svijetu, ne znači da se on tog novca mora odreći jer njemu ne treba toliko da preživi. 

Nemoj me krivo shvatiti, ja se slažem s tobom da se radnici trebaju više plaćati, da porezi trebaju biti manji i da se radno vrijeme treba smanjiti na 6 sati, jer je već više puta pokazano koliko sve to ima odličan učinak na radnika, ali za to trebaju biti odgovorni zakonodavci, a ne firme. Firmama je cilj na prvom mjestu profit, a Amazon ima veoma puno bogatih ulagača koji su uložili ogroman novac u firmu, i firma treba poslovati na način da donese investitorima profit koji oni smatraju razuman za količinu koju su uložili, jer ako budu na nuli, ili ostvare mizeran profit, povući će se iz ulaganja, prodati će svoje udjele, cijene dionica će pasti i samim time tvrtka tone. U tom pogledu su radnici najmanje odgovorni za gubitak, a najviše puši Bezos. 

 

Sve je to previše zamršeno i otelo se kontroli, ali na kraju to što je netko bogataš a netko siromašan samo po sebi nema korelacije, za korelaciju su odgovorni drugi faktori. 

11 godina
online
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
footballer kaže...

Ja razumijem što želiš reći, i slažem se da je apsurd da je ganjanje brojke radi brojke glupost, i odmah po tome znam da ta osoba nije normalna i da je, vrlo vjerojatno, veoma dosadna, egocentrična i što ja znam što sve ne. Problem nailazi da ti ljudi ne zarađuju novce otimajući, nego prodavajući. Puno ljudi se žali na to kako Bezos ima toliko novaca, a oni ne, i onda kupuju gluposti i to s Amazona. 

 

Nije rješenje u tome da se samo povisuju plaće radnicima, nego se dodatno s tim treba i uvesti bolja financijska edukacija. Bezos je prije 20 godina imao jadni mali ured, ali je uložio 250.000 dolara. Ima takvih kao on, ali s lošijim idejama i radnom etikom još barem 250.000, ali se za njih ne čuje, jer su propali. On je uspio, i sam njegov uspjeh u biznisu ne znači da je on nemoralan. Čak i da cilja na još i još, to nije otimanje imovine nego ulaganje s pozitivnim povratom. Svi to mogu raditi na maloj skali, ali jednostavno je društvo takvo da su nam mogućnosti drukčije. Ne kažem ja da njemu treba sav taj novac da preživi, ali ako je on omogućio svojim radom i odlukama Amazonu da bude najveći e-commerce biznis u svijetu, ne znači da se on tog novca mora odreći jer njemu ne treba toliko da preživi. 

Nemoj me krivo shvatiti, ja se slažem s tobom da se radnici trebaju više plaćati, da porezi trebaju biti manji i da se radno vrijeme treba smanjiti na 6 sati, jer je već više puta pokazano koliko sve to ima odličan učinak na radnika, ali za to trebaju biti odgovorni zakonodavci, a ne firme. Firmama je cilj na prvom mjestu profit, a Amazon ima veoma puno bogatih ulagača koji su uložili ogroman novac u firmu, i firma treba poslovati na način da donese investitorima profit koji oni smatraju razuman za količinu koju su uložili, jer ako budu na nuli, ili ostvare mizeran profit, povući će se iz ulaganja, prodati će svoje udjele, cijene dionica će pasti i samim time tvrtka tone. U tom pogledu su radnici najmanje odgovorni za gubitak, a najviše puši Bezos. 

 

Sve je to previše zamršeno i otelo se kontroli, ali na kraju to što je netko bogataš a netko siromašan samo po sebi nema korelacije, za korelaciju su odgovorni drugi faktori. 

 ti si mene zamijenio za nekoga tko je na ovoj temi rekao da je bezos najveći smrdež i gamzljivac, a vjerojatno je taj izraz 'najveći' upotrijebio ne zato jer nema veće gamadi među bogatima (čak nemam pojma jel bezos uopće gad kao osoba), nego zato jer je najbogatiji od najbogatijih

nije kriv bezos sam, krivi su svi bezosi skupa i društvo u cjelini jer 'bezosi' su postali sve prefriganiji u izbjegavanju troškova, a svi smo mi njima samo troškovi u toj utrci iznosa, a isto tako i mi kao društvo prestali smo s borbom za bolju situaciju radnika

 

zapravo, najvećim dijelom je krivnja na nama samima, jer kad situacija bude neizdrživa kakva je bila prije stotinu ili više godina, onda je borba potpuno prirodna, prvenstveno zato jer radnici tada nisu imali bogznašto za izgubiti - nit su imali života, nit imovine, jer su cijeli dan radili za šaku riže i živjeli u kolektivnim radničkim zgradama kojima je vlasnik opet bio poslodavac, s imovinom koju su mogli staviti u pinklec i na rame

kad su se izborili za određena prava, kad su radnici osim rada počeli imati i normalan život, imovinu i nešto za izgubiti, e onda je borba za radnička prava zamrla - zato se radno vrijeme nije maklo s mjesta zadnjih stotinu ili više godina, a plaća raste tek toliko koliko mora da radnici opet ne bi masovno završili na ulicama

 

s početka to nikom nije predstavljalo problem jer je u odnosu na njihove djedove i bake situacija bila drastično bolja, međutim to sve više postaje problem jer se i ljudi mijenjaju - nekad je radnik bio zadovoljan malim i postupnim napretkom, danas više nije - dobrim dijelom opet zbog tog famozog zgrtanja bogatstva, radi kojeg oni najbogatiji potiču trošenje bez razmišljanja - tzv. potrošačko društvo u kojem nam ispiru mozak reklamama, nametnutim lažnim vrijednostima i ostalim sranjem

dakle, s jedne strane nas gone na trošenje i to vrlo perfidno, a s druge strane nisu spremni povećati nam mogućnosti (plaću i vrijeme) za to trošenje i uživanje, što neminovno dovodi do onoga što se dogodilo 2008., a dogodit će se opet i opet i opet, dok se jednom cijeli sustav ne uruši 

8 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Pa sta nisu place sve vece i vece?
7 godina
protjeran
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Umbel kaže...
Pa sta nisu place sve vece i vece?

 Ne moze to tako. Reda mora biti zna se tko je gazda, a tko je kmet.

Bez obzira na to novci se mogu zaraditi ako se covjek pomuci dobro i ima cilj.

14 godina
offline
U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos, najb

Firmu Cadabra je osnovao 1994. te je kasnije preimenovao u Amazon. 250k dolara su uložili njegovi roditelji. Prije toga je radio kao vice-president u investicijskoj firmi D.E.Shaw. Mislim da je realno glupo uopće pomisliti da je bio prosječan ili da je imao samo sreću. Imao je i znanje i sreću kad mu je krenulo i prilično sam siguran da je imao novca jer ne radiš kao vice-president za kikiriki. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Umbel kaže...
Pa sta nisu place sve vece i vece?

 plaće su sve veće još od početka industrijske revolucije, no dok smo kratko nakon tih početaka izborili sve veće plaće i sve manje radno vrijeme u drastičnim pomacima, to je zadnjih 50-60 godina poprilično usporilo, pa čak i stalo ako gledaš radno vrijeme

da, plaće su veće, no ne toliko da bi mogao raditi 4 sata i normalno živjeti od toga, dapače, sve više ljudi mora raditi prekovremeno da bi pokrili životne troškove

također sve je više ljudi dužno do grla i naravno da ih nitko ne tjera na to, međutim takvi su društveni imperativi i vrlo se teško boriti protiv njih

otprilike isti problem kao i u ostalim promjenama u društvu - ako nemaš najkice ili ribokice, nego neke tenisice od 100 kuna iz dajhmana, onda si luzer i tako to kreće još od školskih dana u sve luđem ritmu

 

a da ima mjesta za napredak u plaćama i radnom vremenu više je nego očito iz sve veće razlike bogatih i nas ostalih

i to usprkos činjenici da živimo u prosjeku bolje nego ikad, jer valjda nam nije maksimalni civilizacijski doseg raditi pola života (onih 8 sati spavanja ne treba niti računati obzirom da bez te hibernacije ionako nemereš funkcionirati) da bi preživljavao vječno dužan i u stalnom grču

 

inače osobno nisam dužan ništa, nemam kredita, živim u obiteljskoj kući i posjedujem uz to nekoliko nekretnina u zagrebu, na moru i u lici, situiran sam i relativno bezbrižan - dakle, ne lajem zbog sebe i svoje muke, a isto tako i dok sam bio poslodavac nekih 15 godina, niti jednom nisam radnike zakinuo za neko od njihovih prava, pogotovo za plaću ili radno vrijeme

8 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Kakve su to fore sa 4h radnim vremenom?
To nikad nije, niti ce ikada biti dovoljno.
I tada bi ja radio 12h a ti se cudio kako ja imam 3x više.
7 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
fer-de-lance kaže...

Inače, većina "bakica" i ostalih na tržnicama ti kupi robu na holdingovoj veletržnici na slavonskoj (većinom iz makedonije), pa preprodaju na tržnicama pod "domaće, bio, opg"...

 radije bih kupio makedonske paprike pa makar ih prodavali pod domaće...

 

Bezos? BMK...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 15:52 (Louis Pluto).
11 godina
online
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Umbel kaže...
Kakve su to fore sa 4h radnim vremenom?
To nikad nije, niti ce ikada biti dovoljno.
I tada bi ja radio 12h a ti se cudio kako ja imam 3x više.

isto su vjerojatno pričali i početkom 19. stoljeća, kad se počelo pričati o uvođenju 8-satnog radnog vremena umjesto 16 i 14-satnog 

međutim nekako su poslodavci nastavili zarađivati i bogatiti se i s upola manjim radnim vremenom svojih zaposlenika

 

ne sumnjam da bi isto prepolavljanje mogli napraviti i danas, no onda bezos ne bi bio težak 120, nego 'samo' 60 milijardi dolara

isto tako, meni je mojih 3x manje sasvim dovoljno i uopće nemam ništa protiv da ti radiš triput više od mene ako ti toliko treba

8 godina
offline
Re: U 2018. godini najviše je zaradio Jeff Bezos,
Pa ko ti danas brani da radis 4h?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice