8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa

poruka: 9
|
čitano: 794
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istraživa".
10 godina

Vjerojatno su mislili na građevinske inženjere: "Bolan, dobac' lopatu, tu zidamo za glavni štancator onijeh čipseva"

Idi i radi nešto korisno!

0 3 hvala 0
7 godina

Nova tvornica 19,5 milijardi američkih dolara + 8000 novih inzinjera. Ovo je bome zestoko ulaganje u R&D. Bas me zanima na koliko su procijenili ROI.

1 0 hvala 0
11 mjeseci

Ako zavrsim ovo strojarstvo (proizvodno), posao u AMDu il TSMCu bio dream come true tren. 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
Re: 8000 inženjera za novi TSMC-ov centar za istra

Nije mi baš jasno šta bi s bilo kakvim strojarstvom mogao raditi u AMDu, osim održavati im stolice, prozore, pokretne stepenice i slično. Možda misliš u GlobalFoundries?

4 godine
bugovac222 kaže...

Nije mi baš jasno šta bi s bilo kakvim strojarstvom mogao raditi u AMDu, osim održavati im stolice, prozore, pokretne stepenice i slično. Možda misliš u GlobalFoundries?

U AMD ne, ali TSMC ili GloFo da. Ali Ne vidim kako ti ne vidiš strojarstvo u AMD, pa to je osnovna radna snaga uz inženjere elektrotehnike, samo druga specijalizacija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 16:55 (JozoBozo121).
5 mjeseci

Pa sam si napisao u AMD ne, pa me onda pitaš kako ne u AMD....nemam pojma šta bi radio u AMDu sa strojarstvom. Ako znaš napiši.

11 godina

Gledao sam baš neki dan... koliko mi to smanjenje procesne tehnologije uzimamo zdravo za gotovo. Mislim da ne postoji na svijetu ništa na tako naprednom stupnju razvoja - ni fuzijski reaktor, ni LHC, ni ISS..

EUV Lithografija:
https://spectrum.ieee.org/semiconductors/nanotechnology/euv-lithography-finally-ready-for-chip-manufacturing

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine

umjesto da se bave životnobitnim temama o ustašama i partizanima, oni ulažu u budućnost. amateri.

6 0 hvala 0
11 godina

evo i prvih rezultata istraživanja: 3nm je nepobitno i u apsolutnim vrijednostima čak za 2nm manje od 5nm a dvostruko od toga u odnosu na 7nm.  eo, moj haswell s 22nm sakrio se ispod noctue od stida. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 13:58 (Ajar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice