A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

poruka: 515
|
čitano: 98.513
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv".
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
siw1 kaže...
ja sam dobio papir sa obavijesti na adresu ali na papiru pise da ce taj iznos od 20kn biti umanjen za 100% sljedecih 24 mjeseca i da ukupna cijena ostaje ista.
uopce mi nije bilo jasno zasto me obavjestavaju da ce naplacivat 20 kn i odmah ispod da ce zapravo bit 0kn

 Super! 

24 mjeseca imaš do isteka ugovorne obaveze ili je neko drugo objašnjenje uz baš taj rok?

13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
siw1 kaže...
ja sam dobio papir sa obavijesti na adresu ali na papiru pise da ce taj iznos od 20kn biti umanjen za 100% sljedecih 24 mjeseca i da ukupna cijena ostaje ista.
uopce mi nije bilo jasno zasto me obavjestavaju da ce naplacivat 20 kn i odmah ispod da ce zapravo bit 0kn

 Ti si za sad jedini koji je dobio takvu obavijest.

12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Marko :D kaže...

Čekam kopiju ugovora na kućnu adresu da vidim što to točno piše u njemu. Ako su ovaj dio, da korisnik ima pravo operateru naplatiti penale stavili u njega (što bi trebali jer tako zakon kaže), onda su pucali sami sebi u nogu

 Članak 6. Općih uvjeta poslovanja

https://www.a1.hr/opci-uvjeti-poslovanja#cl6

6.1.2. U slučaju izmjena Cjenika A1 je obvezan izvijestiti Krajnje korisnike pisanim ili elektroničkim putem o predloženim izmjenama i pravu na raskid pretplatničkog odnosa u skladu s ovim Općim uvjetima, a A1 može primijeniti izmjene na postojeće Krajnje korisnike najranije 30 (trideset) dana od dana njihove objave, osim izmjena koje su u korist Krajnjeg korisnika, a koje se primjenjuju bez odgode. U slučaju da su izmjene nepovoljnije za Krajnjeg korisnika u odnosu na ugovorene cijene, Krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički odnos bez naknade, odnosno ima pravo na povrat neiskorištenog novčanog iznosa u roku od 30 (trideset) dana od dana objave predmetnih izmjena, osim u slučaju ako su te izmjene posljedica regulatornih obveza A1, posljedica izmjena poreza na dodanu vrijednost ili posljedica izmjene veleprodajnih cijena na koje A1 nema utjecaja.

Nije mi jasno o kakvom neiskorištenom novčanom iznosau se radi, iznos popusta il šta?

Music for life!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 23:07 (malij).
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
da, ugovor je skoro tek sklopljen
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Bezobraznici, majku li im poljubim

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
malij kaže...
..

Nije mi jasno o kakvom neiskorištenom novčanom iznosau se radi, iznos popusta il šta?

 ako pogledaš post .. gdje govori da je dobio obavijest, 20kn-nula kn..

to znači ovako, 24mj (preostali termini trajanj ugovora) po 20kn, ako to operater isplati korisniku, tad može raskinuti ugovor i sklopiti novi tj ono što obje ugovorne strane prihvate.

-ako korisnik ima neki dug, jednako ga mora podmiriti, vratiti opremu i sl. ako raskida ugovor i korištenje usluge opreatera.

-ako je to tako kao što navodi taj post, tad je ok.. tj tad postojeći ugovor ostaje isti samo se dodaje stvka 20kn -20kn (Storno) i isti iznos. Tad nema 'penala' tj to je penal kojeg plaća operater ako raskine ugovor, tj u slučaju spora operater bi morao isporučivati uogovreno do okončanja spora dok bi korsinik samo plaćao nesporan dio cjene usluge.

-tek po isteku ugovora, nema obveze, obostrano (korisnik-operater) i tek tad operater može bez posljedica mijenjati cjenu usluge (na više, dok na niže može jer je u korist korisnika..) + 30 dana za obavijest i nadležna tijela..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
ihush kaže...

 

 

-btw, dođi tu, ima mjesta.. a naći će se i neka piva, sok od brusnica za kuma i djecu.. :)))

 

Samo posalji lokaciju na PP i vidimo se. Ti si najsjajnija zvijezda ovog foruma, ne mogu takav poziv odbiti

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

pp : ..  44°28'30.2"N 14°55'17.0"E

 

-agenti daju kontradiktorne izjave, skrivaju se iz GDPRa ('ne mogu dati podatke..' kao da je cijena javne usluge osobni podatak..), pa i brišu-blokiraju face s nepoćudnim pitanjem.

 

edit: izgleda, da će svakom korisniku ovisno o situaciji (tko se koliko svađa...) dati popust ili neće.. =pravna država?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 0:18 (ihush).
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
ihush kaže...

Krajnje je bahato ovako sročiti obavijest korisnicima u kojoj oni nešto daju (pravo na raskid) jer to pravo daje zakon, a ne ugovorna stranka jedna drugoj.

 

...

Eto moja sumnja se potvrdila, ihush nije nepismen.

 

I, sad sam malo razočaran. Ovo sve raumin, ali ono prije je bilo šarmantnije. 

42
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
ihush kaže...

-teoretski možeš.. 'ali'. (vjerojatno agent s kojim ćeš to dogovarati neće imati takav naputak..).

 

tj već je bilo, izmjene zakona i ulazak u eu.. sjećam se vipa, evo neki članak o tome.. iz 2014te..

 

Bez penala za raskid ugovora

“HAKOM smatra potrebnim istaknuti kako najavljene izmjene cijena ne predstavljaju niti jednu od taksativno navedenih okolnosti, koje bi korisnicima onemogućavale pravo na raskid ugovora bez plaćanja naknada. Drugim riječima, u slučaju predmetne izmjene cijena usluga i uvođenja dodatnih naknada za korisnike, isti će u slučaju prijevremenog raskida pretplatničkog ugovora, sukladno članku 42.a, stavak 10. Zakona o elektroničkim komunikacijama imati pravo raskinuti pretplatnički ugovor bez plaćanja naknade.” - stoji u priopćenju HAKOM-a. Spominju se i situacije, kod kojih građani nemaju pravo na raskid ugovora zbog povećanja cijena. Pa tako građani ugovore ne mogu raskinuti ako su nove cijene posljedica regulatornih obveza koje proizlaze iz ZEK-a, u trenutnom poskupljenju one su pak posljedica izmjenama i dopunama Pravilnika o plaćanju naknada za pravo uporabe adresa, brojeva i radiofrekvencijskog spektra.

Ugovori se ne mogu raskidati niti kad je povećanje cijene rezultat povećanje PDV-a ili ako je posljedica izmjene veleprodajnih cijena na koje operator javnih komunikacijskih usluga nema utjecaja. Osim što korisnicima teleoperateri sad trebaju omogućiti besplatno raskidanje ugovora, o toj mogućnosti ih trebaju i obavijestiti.

 

-ukratko, tad sam u vipu iskoistio pravo na raskid i uzeo novi mob uz novi ugovor.. tj upravo to je srž, na teret operatera. (tad je bilo i stvar zakona, a tad operater ima pravo tražiti od države naknadu itd..).

Oh, opet po starom. Ajde neka, sad mi je lakše.

 

Mislio sam da je pokleknuo pod teretom kritike (nije lako kad te kritizira doktor znanosti, a ti nisi pop), ali neda se on.

42
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 0:33 (markoBT).
5 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Menadžer u kombinaciji s a1, novi je oblik lopovluka. 

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

E ovo mi uletilo ko "budali šamar" 

Htio sam raskinut prije par mj. al se nije isplatilo pa sam odustao i odlučio trpit još skoro godinu dana...al sad ipak vidim svijetlo na kraju tunela...sam se nadam da nije vlak!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 3:35 (andi.cro).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
syncmaster245b kaže...
Marko :D kaže...

.

 Ti nisi ostavio broj mobitela kao kontakt broj?

Imaju broj mobitela nekog od ukućana. Nitko nije zvao za ugovornu obvezu.

siw1 kaže...
ja sam dobio papir sa obavijesti na adresu ali na papiru pise da ce taj iznos od 20kn biti umanjen za 100% sljedecih 24 mjeseca i da ukupna cijena ostaje ista.
uopce mi nije bilo jasno zasto me obavjestavaju da ce naplacivat 20 kn i odmah ispod da ce zapravo bit 0kn

Odlično, sada mi stvarno nije jasno zašto tebi ostaje sve po starom, a nama drugima povećanje dolazi u rujnu.

13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Dead kaže...
Marko :D kaže...
syncmaster245b kaže...

Hoce li poslati SMS-om obavijest svim korisnicima ili ce se pravdati onom drzavnom mantrom tipa "bilo je objavljeno u Narodnim novinama" nakon 31.8.?

Kakav SMS? Ovo se odnosi samo na fiskne usluge. I da, dobit ćeš podužu poruku na kućnu adresu. Ja sam je danas dobio i fino se iznenadio. Ali dobro, to je A1; od njih valjda ni ne možeš očekivati ništa bolje. Nedavno mi istekla ugovorna obveza, nisu me o tome obavijestili; samo su poslali veći račun!

 

Iskreno mi je žao što apsolutno nitko ne nudi FTTH aktivnu optiku inače bih ja već davno bio kod nekog drugog operatera.

 Nisam čuo da su ikad ikoga obavijestili o završetku ugovorne obaveze. Zato sam te datume, imam više fiksnih ugovornih obaveza, ubacio u Reminders u iPhone. Mamu im njihovu. Još bi i razumija da se koriste isključivo svojim vodovima, ali zar se ne koriste i vodovima HT-a, koje su ova gamad usput, uz pomoć vrle vlade početkom 90-ih ukrali građanstvu koje ih je uredno platilo osamdesetih.

HT uredno zove prije isteka ugovorne obveze, Tele2 također. Amis je isto tako uredno zvao za produženje ugovora, ali A1 ništa. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 19:56 (Marko :D).
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
I opet je sve na teret krajnjeg korisnika. 😠
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Sad kad se hrpe nezadovoljnih nakapče na Pokućni, moral bude i Tele2 ulagati...

A onda svi natrag ka T-comu privučeni reklamom: "mi smo Vam već uzeli sve"

:)
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Friday kaže...
ihush kaže...

Ne želim ni prijevremeni raskid ugovora niti promjenu ugovora. Ako to želi operater neka plati penale tj. snosi posljedice kao što bih i ja snosio da je obrnuti slučaj.

 

 

Ista stvar kao kad platis akontaciju za apartman na moru. Lik mi prije par godina otkaze apartman za koji sam 5 mjeseci ranije platio akontaciju. Ja DOSLOVCE nosim stvari u auto da krenem sa troje djece na more a on mi kaze da je doslo do promjene i da nema za mene apartman. "Ali ne brinite, vratit cu vam akontaciju u punom iznosu". Zasto bih brinuo 30.07. sto mi je apartman upravo otkazan, svasta...

 Trebao bi bit zahvalan što će ti vratit akontaciju i što nisi dobio šakom u glavu :-)

 

Možda digresija kad već vajnamo;

 

Zovem vodoinstalatere koje sam dobio na preporuku od trgovine gdje sam uzeo pumpu

 

-došli, popili pivo, pogledali koji navoji trebaju (čitaj: nije im se dalo raditi), zapisali neka sranja

-dolaze kao drugi tjedan popravit, uzmem slobodan dan, ne dođu

-zovem ih, u gužvi su, nisu stigli

-zovem ih ponovo, doći će u subotu

-uzmem slobodno, nema ih, zovem ponovo, uganuo nogu nije mogao ni javit siroče

-čekam da zaraste, prošlo tjedan dana, doći će u petak vele sigurno

-opet iskremijam da klisnem s posla, opet ne dođu

 

Istu stvar sam doživio kod mehaničara (Tumbri), naručuje djelove mjesec dana, zavlači me ko majmuna i na kraju te jedostavno odjebe kad skonta da neće uzet neku veliku paru na tebi.

 

Ja ne znam jel to do nas ili ljudi koji nas okružuju totalno žive u nekom drugom svijetu. Jel to do odgoja ili te nakon nekog vremena jednostavno počne bolit pipa za ljude oko sebe.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 8:45 (DarthMarkus).
7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@darthmarkus

 

Danas i osrednji vodoinstalater, električar, keramičar i sl bez imalo problema zaradjuju 1000 kn dnevno, i logicno da nece negdje drugdje propustiti bolju pinku ako je kod tebe mala zarada. Sada su i godisnji odmori pa racunaj i na taj faktor...

 

ak si u zgb, moj kum dela vodu ....

 

 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Pretpostavljam da ako netko plaća punu cijenu usluge da mu ovih 20 kn neće zaračunati jer bi morali platiti penale, a nama koji smo potpisali prvih 6 mjeseci besplatno računaju da je veći popust koji smo iskoristili nego što je iznos te naknade do kraja ugovora pa smo izvisili. Podlo. Tj. nismo izvisili ako raskinemo, tad smo zapravo u plusu, ali nemaju svi alternativu...
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n

ma ovih 20kn je za bonove (ako tarifa za bonove promijeni cijenu, a ti si kupio bon)

12 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
siw1 kaže...
da, ugovor je skoro tek sklopljen

 Kad tocno ak se smije znat? Ja sam sklopio sredinom 6. mjeseca, nadam se da ce oni "platit" tih izmisljenih 20 kn... na zalost prekid ugovora vjerojatno nije opcija jer nema na lokaciji nikakvog drugog coax/optike.. :(

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
meni je ugovor krenuo 24.7.
a npr. kod mojih 19.7. i nisu dobili taj popust na tih 20kn.
gluposti.
6 godina
protjeran
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

 

@darthmarkus

 

Danas i osrednji vodoinstalater, električar, keramičar i sl bez imalo problema zaradjuju 1000 kn dnevno, i logicno da nece negdje drugdje propustiti bolju pinku ako je kod tebe mala zarada. Sada su i godisnji odmori pa racunaj i na taj faktor...

 

ak si u zgb, moj kum dela vodu ....

 

 

na crno ? 

 

hrvatski BDP bi se dobro oporavio kada bi ti "siroti" majstori plaćali uredno poreze, doprinose za mirovinsko i zdravstveno..

eh, teško je od njih račun dobiti a vole besplatno piti i jesti kao da su maniti .😂

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

jedna moja susjeda je svakoga dana u A1 (tdi) i jako je zadovoljna. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Ajar kaže...

jedna moja susjeda je svakoga dana u A1 (tdi) i jako je zadovoljna. 

 a jesu li joj povisili cijenu za 20kn?

 

(namjerno sam dvosmislen)

15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
jozef kaže...

 a jesu li joj povisili cijenu za 20kn?

 

(namjerno sam dvosmislen)

 cijenu čega? po gradu joj (navodno) troši manje od 5 litri. usput, da sam ja u njoj, bila bi još zadovoljnija. iako, možda i ne bi. nisam ni ja baš više ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 9:25 (Ajar).
13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Marko :D kaže...
siw1 kaže...
ja sam dobio papir sa obavijesti na adresu ali na papiru pise da ce taj iznos od 20kn biti umanjen za 100% sljedecih 24 mjeseca i da ukupna cijena ostaje ista.
uopce mi nije bilo jasno zasto me obavjestavaju da ce naplacivat 20 kn i odmah ispod da ce zapravo bit 0kn

Odlično, sada mi stvarno nije jasno zašto tebi ostaje sve po starom, a nama drugima povećanje dolazi u rujnu.

 I mene ovo zanima. @siw1 možeš li staviti sliku toga , normalno bez osobnih podataka. Jer, ako nisu za sve ista pravila, onda se možemo žaliti Hakomu.

7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@andjeo bez falinge

 

Gle, ja sam po prirodi legalista, imam jos i onaj domoljubni drzavotvorni duh, no kaj je previse je previse.

 

Ako si gledao prosli tjedan sjednicu vlade u medjimurju, plenki je na pocetku desetak minuta pozdravljao prisutne: od ministara, clanova vlade, zupana, dozupana, nacelnika i pomocnika raznih opcina, gradonacelnike i zamjenike, nacelnike i zamjenike raznih agencija i ustanova i sl...

 

Da ti mjesecno zaradis 25000 kn i da ti drzava od toga hoce uzeti 15000 da bi se nagomilani sistem mogao odrzavati, kaj bi ti napravio ?? Najveci dio kvalitetnog kadra je osao van gdje su porezi normalni i stimulativni te su olaksice pravedne temeljem broja djece, bracnog statusa i sl a ne kao nasi poticaji za poljoprivredu radjeni po kumskoj mjeri...

 

domoljublje dodatno dodje na kusnju kada vidis kako vise nema para za ljekove ili vatrogasce ali za avione i novine nac manjina se mora naći... 

 

i normalno da se tada i svaki pojedinac pocne odnositi prema tom sistemu onako kako se sistem odnosi prema njemu.

 

ovih 20 kn je kap u moru ocaja i bespomocnosti malog covjeka u srazu sa sistemom i monopolistima podrzavanim od tog istog sistema...

 

 
17 0 hvala 0
5 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Aha! To su mislili pod novi oblik života.

 
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

 

 Najveci dio kvalitetnog kadra je osao van

 

 

I dosta nas tutleka isto

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice