A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

poruka: 515
|
čitano: 98.471
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv".
13 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Minneyar kaže...
siw1 kaže...
da, ugovor je skoro tek sklopljen

 Kad tocno ak se smije znat? Ja sam sklopio sredinom 6. mjeseca, nadam se da ce oni "platit" tih izmisljenih 20 kn... na zalost prekid ugovora vjerojatno nije opcija jer nema na lokaciji nikakvog drugog coax/optike.. :(

Ja sam produžio ovaj mjesec, od popusta na naknadu ni p.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 19:57 (Marko :D).
15 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

20 godina kompanije, 20 kuna veći račun.

Sami sebi skupljaju za poklon.

origin: mrxa
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
stipest kaže...
Marko :D kaže...
siw1 kaže...
ja sam dobio papir sa obavijesti na adresu ali na papiru pise da ce taj iznos od 20kn biti umanjen za 100% sljedecih 24 mjeseca i da ukupna cijena ostaje ista.
uopce mi nije bilo jasno zasto me obavjestavaju da ce naplacivat 20 kn i odmah ispod da ce zapravo bit 0kn

Odlično, sada mi stvarno nije jasno zašto tebi ostaje sve po starom, a nama drugima povećanje dolazi u rujnu.

 I mene ovo zanima. @siw1 možeš li staviti sliku toga , normalno bez osobnih podataka. Jer, ako nisu za sve ista pravila, onda se možemo žaliti Hakomu.

 + neovisno o 'njihovim pravilima' (koja će se svjesti na cjenkanje sa svakim pojedinim korisnikom) postoji zakon i ugovor.

HAKOM bi morao raditi svoj posao, kao i udruge potrošača, mingo itd.. i reagirati.

-ako A1 želi izmjenu ugovora, tad on plaća penale jednako kao što bi to plaćala druga strana jer to je smisao svakog ugovora, obveza. Cijena pri tome nije problem, problem kojeg žele zaobići je ugovorni termin (uobičajeno 24mj..) i korisnici koji ga imaju a kojeg oni sad žele prebaciti na drugu stranu i 'dozvoliti' raskid...

-ako A1 ne zna, svaki ugovor se može raskinuti, razlika je samo u štetnim posljedicama, kao i to ne daje mi A1 ništa, nego mi to pravo osigurava zakon i ugovor koji sam s njima sklopio. Ugovorio sam uslugu i cijenu, obvezao se plaćati dok su oni obvezali se isporučivati. Promjenu cijene imaju pravo napraviti kad god požele + 30dana obavijest-protokol.. ali nemaju pravo mijenjati ugovor. Uobičajeno je tad upravo ovo što siw1 ima kao primjer, da se ta stavka stornira do isteka ugovora što reklamiraju kao 'poklon' jer zvuči bolje no to je obveza po ugovoru ili penal kojeg bi jednako ja plaćao da prekršim ugovor (ne isti iznos, nego isto pravilo). U slučaju kad snize cijenu usluge ili prošire uslugu, to mogu, jer je u korist korisnika i korisnik nema što odbiti ili pristati.. odnosno ostavimo kao moguć paradox da bi netko odbio plaćati manje i plaćao dalje viši iznos.. no u slučaju povišenja cijene ugovor je taj koji postoji i upravo zato postoji.

 

- pitanje A1, zašto imate ugovore na 24 mjeseca? Zašto ih stalno gurate-nudite, zašto su svi paketi i cijene takve da prisiljavaju korisnika na sklapanje takvog ugovora.. to je legitimno i znamo zašto, jer tako imate siguran broj korisnika. No upravo zato imate i ugovorni odnos tj obvezu po tom ugovoru, bez razlike bio to apartman na moru, cijena dionice ili bilo koja roba-usluga, ugovor i ugovreni iznos je ono što i vas obvezuje kao i penali u slučaju raskida. To im pitanje treba postavljati i tražiti odgovor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@friday

 

"Tutlek" je simpatican pojam. Ja sam odavno shvatio da je gubitak vremena kod stranke provesti par sati trazeci koji linux kernel ili xorg verzija najbolje radi sa njegovom vga ili wifi skenerom. I cesto sam bio tada nagradjen "epitetima" pri cemu je "tutlek" bio medju blazima jer se moj rad svodio na najbrzu i najjednostavniju metodu, plus kvalitetan backup plus oduzimanje admin prava korisnicima. S vremenom su svi prihvatili taj nacin rada kod stranke a i osli su korak dalje jer mu je lakse celi novi devices uvaliti i naplatiti nego riskirati sa upgradeom firmwera za lap ili ruter i sl....

 

samo birokracija stalno trazi nove izvore lakog prihoda, pa vidim da i irski tutlek nazalost bude zahvacen nasim zakonima o porezu, zdr osiguranju, ovrhama i sl dok god neraskine sve veze sa rh... 

 

jel trebaju tamo jos tutleka ili gotova ta era ?

 

😀

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
siw1 kaže...
ja sam dobio papir sa obavijesti na adresu ali na papiru pise da ce taj iznos od 20kn biti umanjen za 100% sljedecih 24 mjeseca i da ukupna cijena ostaje ista.

 Hmm... fakat nam uslikaj ako nije problem (bez svojih osobnih podataka)

 

Dopisivanje na facebook stranici A1

Korisnik: Što s postojećim korisnicima koji su pod ugovornom obvezom i ne žele raskid ugovora?
Hoće li oni tek nakon isteka ugovorne obveze plaćati tih dodatnih 20kn?

 

A1 Hrvatska      naknada za pristup fiksnoj mreži uvodi se svim korisnicima fiksnih usluga preko fiksne infrastrukture počevši s 9. mjesecom, neovisno o trenutnom trajanju eventualne ugovorne obveze. 

 

Korisnik: Navodno su neki dobili dopis da ce taj iznos biti umanjen za 100% (tj. 0kn) za vrijeme trajanja ugovorne obveze.
Je li to točno?

 

A1 Hrvatska Stavka Pristup uslugama fiksne mreže počevši od 1.9.2019. godine iskazuje se na mjesečnim računima svim novim i postojećim korisnicima. Nažalost, zbog tajnosti podataka o svojim korisnicima ne možemo vam pružiti informacije jer ugovor koji imamo sklopljen s korisnicima ponaosob nas obvezuje da informacije poput vrste i količine usluga te duljinu vremena koje korisnik koristi usluga neće biti ustupljene trećim osobama. 

 

Korisnik: Glupost! Skrivate se iza GDPR-a tamo gdje mu nije mjesto.
Nista necete otkriti o svojim korisnicima ako odgovorite na moje pitanje s da ili ne.
Odgovor na pitanje trazit cu formalnim pisanim putem i odgovor morate dati jer cijena mora biti javno dostupna.
Preformulirat ću pitanje:
Hoće li korisnici vaših usluga pod ugovornom obvezom, za vrijeme trajanja iste plaćati dodatnih 20 kn ili će im za vrijeme ugovorne obveze ta naknada biti umanjena 100% i iznositi 0kn?

 

A1 Hrvatska      , sukladno gore navedenome, naknada će biti prikazana na mjesečnim računima svim novim i postojećim korisnicima. Mehanika kakvu si opisala ne postoji: postojeći korisnici ne ostvaruju popust na naknadu zbog postojeće ugovorne obveze. Kako bismo provjerili konkretne informacije vezano uz eventualne popuste na pakete za tvoju uslugu, zamolio bih te da nam se obratiš u inbox sa informacijama o svojoj usluzi ili da nam se javiš na broj iskazan na dopisu: 0800 091 444. Alternativno, službenu reklamaciju nam možeš poslati na sluzba.za.korisnike@a1.hr 

 

 

 

Inače, već sam se s njima svađala kad su mi zbog isteka ugovorne obveze bez obavijesti povećali cijenu interneta s 135 kn na 150kn.

Slala sam im tada mailove na ovu navedenu email adresu pa su me zavlačili da mi ne mogu odgovoriti jer moja email adresa nije prijavljena kod njih. Da bi mi na kraju na tu istu adresu poslali ponudu za 104kn sa superbrzim internetom 150Mbit/s.

Ne želim im sad placati dodatnih 20 kn. Ako ikako mogu to ću izbjeći. Mi učitelji smo ionako 4 mjeseca na godisnjem (hahaha) pa se imam vremena s tim zafrkavati. 

 

7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@ihush

 

Tako je druze, ugovor je dvosmjeran, no zbog globalozma mali covjek je tu u jako losoj poziciji.

 

u rh bas i nemas nekog izbora kad ides mjenjat operatera, a i cjenovno su svi tu negde..

 

Globalnlo, to je industrija, pravi vlasnici ( oni iza niza kompliciranih vlasnicih struktura ) su tak i tak isti, imaju udjele vlasnistva u svim tehnoloskim kompanija ( i operaterima, i proizvodjacima hardvera i softvera...) i oni bu svoju pinku od tebe dobili bez obzira preko kojeg operatera bus ti uzeo svog samsunga ili koji laptop ili os koristio....njima je to tak svejedno jer imaju udjele u svim proizvodjacima i nuditeljima usluga.

 

od hakoma ili drzave isto nebu vece koristi jer nemaju niti motiv a kamoli snagu da bi se suprostavljali takvoj podjeli karata... tReba mislit na fotelje u briselu, strasburu...

 

 
5 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

 

 

od hakoma ili drzave isto nebu vece koristi jer nemaju niti motiv a kamoli snagu da bi se suprostavljali takvoj podjeli karata... tReba mislit na fotelje u briselu, strasburu...

 

 Ne kažem da nije tako, ali ne treba to prihvatiti slegnutim ramenima.

16 godina
odjavljen
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Juzerica kaže...
bunker kaže...

 

 

od hakoma ili drzave isto nebu vece koristi jer nemaju niti motiv a kamoli snagu da bi se suprostavljali takvoj podjeli karata... tReba mislit na fotelje u briselu, strasburu...

 

 Ne kažem da nije tako, ali ne treba to prihvatiti slegnutim ramenima.

 

Nadamo se i mi pokojoj fotelji, Makar iz ikee...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

I da dignu za 50kn, bolji alternativu ja nemam. Samo mi je bnet u mogućnosti isporučiti preko 50 mbita (imam 150) i sve ostale usluge za tu cijenu. Onom cakom raskid/služba za zadržavanje korisnika, pred dva mjeseca sam uspio za 220kn dobiti i 3D, HBO HD, najam dodatnog digitalnog prijemnika i turbo 150. Kod bneta, ne A1. 

 

S moje strane, plaćat ću znači 240kn i opet, niti jedan drugi provider mi ne može isporučiti te opcije za tu cijenu. 12 godina sam na bnetu i nikada problema al je pitanje da li će bneta biti i za dvije godine kad mi istekne ugovorna obveza. 

 

Al da su šupci, jesu.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Juzerica kaže...

 

Inače, već sam se s njima svađala kad su mi zbog isteka ugovorne obveze bez obavijesti povećali cijenu interneta s 135 kn na 150kn.

Slala sam im tada mailove na ovu navedenu email adresu pa su me zavlačili da mi ne mogu odgovoriti jer moja email adresa nije prijavljena kod njih. Da bi mi na kraju na tu istu adresu poslali ponudu za 104kn sa superbrzim internetom 150Mbit/s.

Ne želim im sad placati dodatnih 20 kn. Ako ikako mogu to ću izbjeći. Mi učitelji smo ionako 4 mjeseca na godisnjem (hahaha) pa se imam vremena s tim zafrkavati. 

 

 

Tebi su još dosta i snizili. Meni nisu toliko.

 

Meni je promo 10 kn za 120 mb isto istekao i to vidio na računu a obavijest je bila napisana nikako, teško uočljiva. Smanjili mi cijenu na 145 (imao sam 135 + 10).

Prasci jedni...

7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@juzerica

 

Naravno da netreba se prepustiti apatiji, no da nebi bil sizifov posel prvi korak bi bio ispravna detekcija pravih uzroka problema, zatim odabir kako i cime izvrsiti promjene...

 

Ti rece da si uciteljica: i vas prce malim placama, izmisljanjem tople vode, sindikalnim igrokazima i sl. Aiguran sam da imas djece u razrwdu sa kojima dnevno provedes vise sati nego njihovi roditelji koji moraju raditi po dva posla ili su pak u zatvoru ili loču u krčmi. sistem te namjerno doveo u poziciju nemogućnosti da tom djetetu usadis pravilan analiticki nacin misljenja i odlucivanja. hoce se kaj promjeniti ako odes delati u drugu skolu ili ako smjenite hdzovu ravnateljicu u vasoj skoli ??  neće !! tako se nista bitnog nece promjeniti bez obzira koji ishod bio oko ovih 20 kn...

 

a politika "malim koracima do velikih promjena" je produkt onih koji nezele da se ista promjeni...

 

zna se kako se mjenjaju vodovodne cijevi, zna se kako se rusi stari most i kako se gradi novi...ak kuzis poantz... no isto tako se zna da to sve kosta a i da neko nahebe na tom putu pa bi svi nekako radje da to neko drugi umjesto njih i odradi i plati a da onda free svi uzivaju plodove... a povijest nas uci da nikad nitko drugi ti nebu rijesio niti platio rjesenje problema... ni ribic ni sever ti nebu pomogli... 😀

 

 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Marko :D kaže...

Ja sam produžio ovaj mjesec.

 kako?! pa već ima 31 dan. ili si produžio nekamo a mislio si ostati malo ovdje? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Sjetite se prije dosta godina je to bilo, kada je Bnet sadašnji A1 uver "pravila ponašanja na internetu" i polagano i potiho , u 2. mjesecu tekuće godine dok su svi još polu pijani od nove godine, htjeli su ukinuti flat rate internet i pretvoriti ga u 250 gb po korisniku , a nazivati ga flat rate.

Ovdje je krenula VEEEELIKAAAAA bura, što je rezultiralo da su to drugi mediji prenijeli da je došao jako negativan feedback njima, i samo su "odjednom" dali 30 dana ljudima da se bez penala raskinu ugovori.

Znači nije im prvi puta, očito niti zadnji.

Ja sam jučer od njih dobio napismeno da dižu cijene i da mogu ugovor stornirati.

Tbh da su IŠTA !!!! dodali u postojeće pakete možda bih i tih 20 kn , rekao "ma nije bed" da su ama baš išta dodali, još samo 1 glupi tv kanal koji ionako neću gledati , ali ništa. Zato, odoh.

Ne kažem da će drugdje biti puno bolje, ali ovo je samo, i samo stvar principa.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Evo razloga i povoda za odlazak iz novog oblika života, odnosno prijevremeni raskid ugovora. Vazda im malo, a imali su ono povezivanje više korisnika i tu su mi dali 20kn, sad će to uzeti.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

To je sve urota da se uništi A1 s obzirom gdje im je prije radio precjednik uprave. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

 tako se nista bitnog nece promjeniti bez obzira koji ishod bio oko ovih 20 kn...

 Prije par godina (ili malo više) VIP tj. A1 ne bi omogućio korisnicima raskid ugovorne obveze bez posljedica. Ne bi ni sada da tako ne piše u zakonu. Nešto se ipak promijenilo. 

U tom istom zakonu piše (hvala @ihush) da u slučaju promjene cjenika nepovoljnog za korisnika, korisnik ima pravo na povrat neiskoristenog novcanog iznosa u roku 30 dana. Ja sam cijenu s njima ugovorila na 24 mjeseca. 

Još sam 14 mjeseci pod ugovornom obvezom i želim da mi u roku 30 dana uplate 280kn jer ne želim raskid ugovora koji mi nude nego zelim da se ugovor ispoštuje. 

 

 

Što se tiče rada u školi, da, prcaju nas sa svih strana. (Iskreno, najvise roditelji.) Plaće su premale, društvo nas ne cijeni, ali učenici su još uvijek svijetla točka mog posla. Učim i odgajam ja njih, ali i oni mene. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 11:41 (Juzerica).
6 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
spiderhr kaže...
Juzerica kaže...

 

Inače, već sam se s njima svađala kad su mi zbog isteka ugovorne obveze bez obavijesti povećali cijenu interneta s 135 kn na 150kn.

Slala sam im tada mailove na ovu navedenu email adresu pa su me zavlačili da mi ne mogu odgovoriti jer moja email adresa nije prijavljena kod njih. Da bi mi na kraju na tu istu adresu poslali ponudu za 104kn sa superbrzim internetom 150Mbit/s.

Ne želim im sad placati dodatnih 20 kn. Ako ikako mogu to ću izbjeći. Mi učitelji smo ionako 4 mjeseca na godisnjem (hahaha) pa se imam vremena s tim zafrkavati. 

 

 

Tebi su još dosta i snizili. Meni nisu toliko.

 

Meni je promo 10 kn za 120 mb isto istekao i to vidio na računu a obavijest je bila napisana nikako, teško uočljiva. Smanjili mi cijenu na 145 (imao sam 135 + 10).

Prasci jedni...

 I meni su prvo dali sličnu ponudu, ali su me u međuvremenu toliko raspizdili s tom e-mail adresom da nisam prihvatila pa su mi ponudili ovu koju nisam mogla odbiti. 

12 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Friday kaže...
bunker kaže...

 

 Najveci dio kvalitetnog kadra je osao van

 

 

I dosta nas tutleka isto

 AL pazi generacijski jaz. Naši tateki, djedovi su bili majstori za sve. Doduše nisu bili ekstra stručni, ali su znali uvijek oko mehanike, građevine barem one osnovne stvari.

 

Ne znam za tebe, al ja gledam moju generaciju - tutlek do tutleka. Uključujući mene. Bez punca bi zapalio kuću već 30 puta.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

dobro je, sva sreća na t-comu sam... wait ... jedna od rijetkih tvrtki koja je uspjela z(a)gaditi boju, zbog nje magenta je prokleta među bojama, osuđena da vječno puzi

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@juzerica

 

wrong... 😀

 

znam i ja par ucitelja ( vise uciteljica, al nebitno za kontekst ) i primjecujem da su oni vec izgubili neke bitne sposobnosti i naravno da onda to nemogu niti djeci usaditi, no takva situacija je ciljano postignita diljem planete. dOk se ti boris za 6% vecu placu i 20 kn manji vipov racun dotle će vrlo krupne stvari promaknuti tvom radaru... i sve je to netko bas tako i zamislio...

 

moj prof iz povijesti ( davno , ali je imao perfektan nacin predavanja: nije nas davio datumima ali je inzistirao da sami proniknemo i shvatimo zasto su se neke stvari dogodile i sto je bilo razlicito prije i nakon tih promjena ) je castio celu skoli kada je docekao stojadina ( par mjeseci ) no poanta je da je za njega dao svoje dvije plaće.  Uzmi danas tako neki jeftiniji autek, cca 80000 kn, neki fiat ili opel, i izracunaj da bi tvoja placa trebala biti 40000 kn da bi ga mogla kupiti za dve place...

 

kaj hocu reci? dA, ti imas privid da ti je sada bolje nego prije mozda 10 god, da su ti neka prava veca, da mozes utjecati na nesto i sl...  No, daj si truda i nadji podatke koliko kila kruha ili litara benzina ili dana ljetovanja se moglo s placom prije 20 god a koliko danas !! iz generacije u generaciju je sve gore, a statostika kako rastu prosjecne place, pada broj nepismenih i nezaposlenih je samo dio igrokaza da te se uvjeri kako stvari idu nabolje... i nismo mi iznimka, imam ja rodbine vanka i njima je isto tako sammo je igrokaz prilagodjen lokalnim prilikama...  Naocigled se mozda i izboris za ovih 20 kn a ispod radara će proći poskupljenje plina ( travanj ove godine ) ili porez na nekretnine i sl... a pare od svega toga idu prema istim dzepovima i njima je svejedno di bu te opleli... 

 

kak je reko mulder: iStina je svuda oko nas...

 

( sori na pravopisu, divlja mi tipkovnica na lumiji a neda mi se popravljat...)

 
4 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Ovo sa stojadinom za dvije profesorske plaće ni braća Grimm ne bi smislila.

 

Što se tiče povrata neiskorištenog dijela računa, mislim da se to ne odnosi na neiskorištene popuste budućih mjeseci, nego ako raskineš ugovor 20. u mjesecu, a platio si račun za cijeli mjesec, moraju ti vratiti iznos za dane do kraja mjeseca u kojima više nisi koristio uslugu.

 

Ono što stoji je da su se oni ugovorom obvezali isporučiti uslugu po određenoj cijeni i da se ne bi smjeli moći iz toga besplatno izvući, ali osim privatne tužbe ne vidim druge mogućnosti za provođenjem toga. Slična stvar je bila s tužbama protiv banaka zbog jednostrane promjene uvjeta kredita.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Juzerica kaže...
.. jer ne želim raskid ugovora koji mi nude nego zelim da se ugovor ispoštuje. 

..

- upravo u tome je stvar-kvaka... i to mora riješiti HAKOM-država-zakon, tj ugovor.

- uobičajen slučaj, korisnik sklopi ugovor na 24 mj. (zbog cijene paketa, opreme + 'poklon') i tad je obvezan plaćati mjesečno ugovorenu uslugu do isteka tog ugovornog roka, nakon čega je slobodan promijenti operatera-paket i sl ili ako želi nastaviti koristiti uslugu. Ako korisnik raskida ugovor prije isteka, tad mora nadoknaditi 'poklon', već je zakon riješio to da ne mora plaćati sve penale (nedospjele uplatnice, jer se tumači da nitko ne može naplatiti neisporučeno.. no s druge strane oveprater zato uvjek da neki 'poklon' kao što je i nabijena sama cijena opreme koju uračuna u uslugu, tad traže naknadu za taj dio, odnosno postoji i dalje ona opcija da se plate preostali mjeseci ako je to povoljnije za KORISNIKA, tj ostavljeno je to kao izobr korisnika, ne operatera, kao povoljnije..).

 

-nama nikakvog pravnog razloga zašto bi bilo koji ugovor (ili zakon) bio jednosmjeran, tj odnosi se jednako na obje strane i svaka strana ima svoje obveze, u to spada obveza operatea isporuka usluge kao i ugovorena cijena, jer cijena je osnova svih roba-usluga, najvažnija stavka, upravo razlog ugovora. Pri tome zakon ne regulira cijene tj može biti i 1kn, nula kuna.. tj cijena je samo iznos što se zakona tiče, ali je osnova ugovora i svakog posla-trgovine kao i uvjeti koji se navedu ugovorom. Naravno da se podrazumijeva da svaki raskid ovisi o razlozima, opravdano-ili-ne, ne o volji jedne strane koja sad kao nešto daje drugoj strani, pravo na raskid bez štetnih posljedica, izvrćući činjenicu da su oni ti koji mijenjaju uguvor i time ga raskidaju, tj traže raskid i skalpanje novog ugovora s novim iznosom-cijenom, ali na teret korisnika umjesto na njihov jer oni su ti koji raskidaju ugovoreno.

 

- višestruko ponavljanje istih riječi-rečenica-smisla?

- ima smisla kad je važno, kad im se to ne smije dozvoliti. Ponavljanje je majka mudrosti a možda tad dopre do svijesti ljudi trik koji nam prodaju, nudeći neštetni raskid. Ne! Ne želim raskid, obrnuto, želim i dalje važeći dugovor i njegovo poštivanje-provođenje odnosno, penale za onu stranu koja ga želi izmijeniti a to uključuje pokrivanje troška nastalog povišenjem cijene ugovorene usluge bez privole druge strane (korisnika), kako to već pravnici vole reći. Ugovor je ugovor. Može se raskinuti ali se mora poštvati i provesti. Ako se provodi, u čemu je problem, ako se raskida opet zna se tko što tad plaća. Jednako bi ja-korisnik plaćao penale, jednako to sad mora A1, jer tek tad imamo zakon, jednakost, kao osnovu svih zakona. Odnosno, kao što je primjer forumaša koji je tu stavku dobio stornirano 20kn-20kn=0kn do isteka ugovora. Pravna jednakost? Javne usluge? Transparentnost kad ne žele dati traženi odgovor i skriju su iz GDPRa koji s cijenom nema nikakve veze.

 

-što radi HAKOM? mingo.hr? Gdje su? Na godišnjem?

.. evo kao btw, frka u hangaru18.. ista priča, ista stvar,.. a pravna država? Na godišnjem?

 

Visak kaže...

Ovo sa stojadinom za dvije profesorske plaće ni braća Grimm ne bi smislila.

 

Što se tiče povrata neiskorištenog dijela računa, mislim da se to ne odnosi na neiskorištene popuste budućih mjeseci, nego ako raskineš ugovor 20. u mjesecu, a platio si račun za cijeli mjesec, moraju ti vratiti iznos za dane do kraja mjeseca u kojima više nisi koristio uslugu.

 

Ono što stoji je da su se oni ugovorom obvezali isporučiti uslugu po određenoj cijeni i da se ne bi smjeli moći iz toga besplatno izvući, ali osim privatne tužbe ne vidim druge mogućnosti za provođenjem toga. Slična stvar je bila s tužbama protiv banaka zbog jednostrane promjene uvjeta kredita.

 -to što mislimo (ja-ti) nije važno, ima A1 odgovarajuću pravnu službu pa nek oni milse-smisle odgovor. (da, imam i konkretniji odgovor o tome ali zašto bi drugoj strani dao argument?). :)

-javna usluga, eliminira nuždu za privatnom tužbom .. itd. pravila igre. Podjsetnik, jednako tako je već bilo i tad su operateri pokrili trošak. Sad bi željeli prebaciti to na korisnika, jasna je ta želja ali nema uporište u zakonu i korisnik se samo treba držati ugovora ko pijan plota. Druga strana je ta koja nešto mora.. Ili tebi-njima nikako nije jasno tko u ovom slučaju raskida ugovoreno? Upravo zato oni 'velikodušno' to pravo na raskid daju korisniku (sarkazam).

+ da .. slično je s bankama, ali banke su ipak banke.. i razlika je u upaltnici, naplati, deložaciji.. pa i o zakonu, koji kaže da u slučaju spora operater mora isporučivati ugovoreno do okončanja spora, dok korsnik može uplaćivati nesporan dio računa. itd itd.. + primijeti da se i u slučaju banaka umješala država-zakon i da smo malo 'jači' dobili bi oni kazne, a istina nisu ni telekomi baš mali-slabi.. slično? Slično je i Alcapone jači.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 12:41 (ihush).
7 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

 

@visak

 

pa valjda imas koga iz te generacije pa porazgovaraj sa njima koliko placa im je trebalo za izgradit kucu ili kupiti auto. mOja mama ja bila sljakerica, najniza tada moguca placa, i od par placa uplatila ficeka ( z750 ) a ja sam od vojnicke ( jna ) place ustedio za solidnog polovnog stojadina...

 

standard je bio takav da si od place kupio skrinju, napunio ju mesom i uredno zivio do iduce place. a danas 20 kn ili 6% veca ili manja placa su nekome crta bankrota ili opstanka do iduce place...

 

@ihush

 

drzava i hangar ? Si vec zaboravio tv materijale nakon rusije o kome se doniralo kojecega ( hint trener, ministri itd...)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Zagreb, Dubrava - A1 Optika - 500mbps brzina 159kn. Prvo skidam kapu što se bilo koji operater krenuo zajebavat s optikom u Dubravi...jer sam bio uvjere da ću je dobit 2150 godine.

 

Zbog 20kn neću propast ali ostavlja gorak okus u ustima. 

 

Prvi problem - što mi je nejasno po njihovom tumačenju ugovoro kad ga potpišemo - oni mogu proizvoljno promjenit cijenu i to kužim, ali tko im brani da se sjete za godinu dana od početka ugovora reći. Kupili ste mobitel za 1kn ali vas obavještavamo da vam je mobitel ipak sad 1199kn...

Ako mogu cijenu usluge mjenjati, zašto ne bi mogli i cijenu uređaja nakon godine dana.

 

Drugi problem - monopol - imam A1 i tu brzinu. Koga drugog da uzmem. Nitko nema optiku u Dubravi i pitanje kada će HT doći s optikom... Jednostavno si primoran platit i 50, 100kn jer alternative nemaš.

 

Isti k... kao da nam Bandić poveća cijenu kubika vode. Kao da imamo izbora. Alternative nema.

 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Htjeli ste novi oblik života...sad ste ga dobili...A1 veći od života
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
bunker kaže...

moj prof iz povijesti ( davno , ali je imao perfektan nacin predavanja: nije nas davio datumima ali je inzistirao da sami proniknemo i shvatimo zasto su se neke stvari dogodile i sto je bilo razlicito prije i nakon tih promjena ) je castio celu skoli kada je docekao stojadina ( par mjeseci ) no poanta je da je za njega dao svoje dvije plaće.  Uzmi danas tako neki jeftiniji autek, cca 80000 kn, neki fiat ili opel, i izracunaj da bi tvoja placa trebala biti 40000 kn da bi ga mogla kupiti za dve place...

 

Od kuda ti brojke pobogu? Prosjek prosjećne plaće u Jugoslaviji 80-tih (jer podaci su jako proturiječni) je bila oko 210 DEM (80000-100000 starih dinara, ovisno o tečaju) iliti ti 105 EUR-a.
Jedno govno od stojadina je 1984 koštalo na domaćem tržištu od 3950 DEM iliti 1900 EUR (novi je 1971 koštao točno 7900DEM iliti 3600000 DIN). Plus takse i čekanje od 1 -2 godine (ovisno o modelu)
Objasni ti meni kako je tvoj profesor sa 2 svoje plaće kupio novi auto koji košta točno 19 njegovih plaća?????
Jedino ako je imao veze pa je kupio auto na "kredit u dinarima", kasnijih 80-tih, pa mu je inflacija pojela kredit...
Kad bi bilo tako svi bi u Jugi vozili aute i imali bi ih barem 1 po osobi, a ne 0.2 koliki je bio prosjek 1984.

A da je bolje nego prije, mogu znat samo oni koji nisi bili u partiji ili policiji ili vojsci za vrijeme Jugoslavije. (u vojsci su imali i 3 puta veće plaće od prosjeka, hranu i smještaj zabadava).
Ostali koji su radili su preživljavali, ali nisu imali izbora i tamo je ogromna većina ljudi bila u istom sosu. Slučajno je preko 3 i pol milje gastarbeitera otišlo iz Jugoslavije, radit za 1200-1400DEM plaće, jer po tvojemu su u Jugi imali identične ili više.

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.7.2019 13:15 (gkelekov).
15 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

Slučajna država sa slučajnim operaterima.

 

U međuvremenu, punica u Uljanovsku surfa na 500 Mbita za kikiriki - imala je 200 Mbita kad smo mi dobili koliko-toliko pristupačne cijene za 4.

E, da... Upload i download su im isti.

K
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Jel se to odnosi i na Bnet?
Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno na sv

baš sad gledam, ja sam dobio taj dopis, ali ne i napomenu da mi taj dodatni iznos neće biti naplaćen iako sam pod ugovornom obavezom. Vidjet ćemo kad dođe račun i kad više ne budem imao mogućnost raskida ugovora, što je možda osporivo - rok za raskid ugovora zbog promijene uvjeta. Neću ja raskidati ugovor za 20kn jer i dalje nemam bolju opciju, ali nekome je taj podatak možda zanimljiv-važan.

 

Ima li tu neki pravnik da razjasni ovo?
Meni se čini da bi korisnik morao eksplicitno prihvatiti izmjene ugovora i da je po članku 296. ZOO ugovor automatski ništetan primjenom promijenjenih općih uvjeta ako korisnik izrijekom ne pristane na njih. Što bi značilo da je ugovor ništetan sve do trenutka pristanka od strane kupca ili uplate prvog povećanog računa (što bi bila konkludentna radnja). Rekao bih da modus operandi "niste se javili, znači da pristajete" nije u skladu sa Zakonom i da je to lov u mutnom.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 uvodi dodatnu naknadu od 20 kuna mjesečno n
Crotiger kaže...

Sjetite se prije dosta godina je to bilo, kada je Bnet sadašnji A1 uver "pravila ponašanja na internetu" i polagano i potiho , u 2. mjesecu tekuće godine dok su svi još polu pijani od nove godine, htjeli su ukinuti flat rate internet i pretvoriti ga u 250 gb po korisniku , a nazivati ga flat rate.

Ovdje je krenula VEEEELIKAAAAA bura, što je rezultiralo da su to drugi mediji prenijeli da je došao jako negativan feedback njima, i samo su "odjednom" dali 30 dana ljudima da se bez penala raskinu ugovori.

Znači nije im prvi puta, očito niti zadnji.

Ja sam jučer od njih dobio napismeno da dižu cijene i da mogu ugovor stornirati.

Tbh da su IŠTA !!!! dodali u postojeće pakete možda bih i tih 20 kn , rekao "ma nije bed" da su ama baš išta dodali, još samo 1 glupi tv kanal koji ionako neću gledati, ali ništa. Zato, odoh.

Ne kažem da će drugdje biti puno bolje, ali ovo je samo, i samo stvar principa.

 Možeš nam reći koji je to kanal?

Some people are so poor... all they have is money!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice