ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

poruka: 12
|
čitano: 6.190
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij".
11 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

As I was saying, it’s a warm summer evening in ancient Greece…

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

"pseudoznanost nije zainteresirana za razumijevanje fenomena"

 

Znao sam da kvantni fizičari nisu pravi znanstvenici!

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

Već se osjeća da će to biti hvale vrijedna serija članaka.

Svaka čast.

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

I mistične objave se mogu mjeriti. Gospa se u Lourdesu ukazala 18 puta, a u Međugorju svaki dan desetljećima. Jasno je da je naša Gospa jača i vitalnija od francuske.

 

A i sam fenomen je prilično dobro objašnjan. Oba mjesta su zgrnula milijune od toga.

 

Drago mi je da Dario, koji ima smisla za edukaciju, piše njige za školu. Nadam se da su zanimljivije nego što su bile naše.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 1 hvala 0
5 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

Glavni od restart koalicije je isto fizičar...ali zalud mu to.

 

Razlika između genija i budale je ta da genijalnost ima granica. Albert Einstein

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

znači da je veličina (duljina + opseg) ipak važna. pričekajmo još da forumaškinje objave zaključak ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

Prof. Hrupec mi je svojedobno držao vježbe iz Računalstva i praktikuma profesora Cvitana na fizičkom odsjeku PMFa... Vidlo se da su i on i jedan drugi njegov kolega, kojem se ne sjećam više ime, udreni za to  

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

Jedva čekam dalje... Bug zbilja okuplja predivne ljude, koje mi je u ovakvom formatu zadovoljstvo pratiti, a konkretno se za ovu seriju nadam da će potrajati. Hvala unaprijed :)

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

Ili rječima Kelvina:

 

Kad ono o čemu govoriš možeš izmjeriti i izraziti to brojevima, znaš ponešto o tome.....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

 

Radujem se ovome serijalu, te ga podržavam. Čini mi se da će isto tako biti i sa strane većine naših forumaša i čitatelja.

Doduše, neće se svi javiti u komentarima, ali više je onih koje ovo zanima, a manje onih koji su ovdje zalutali.

 

Super mi je ovaj tekst od profesora Daria, te se isto tako sa nestrpljenjem očekujem druge tekstove.

 

Profesor Walter Lewin je vrlo zanimljiv i gledao sam neke njegove snimke sa YT. Čovjek je takav kalibar predavača, da prvo odradi predavanje na suho,

bez studenta, pa tek onda ide to isto predavanje iznositi pred publikom.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

Galilele je rekao: "Mjeriti sve što se dade izmjeriti i učiniti mjerljivim ono što se ne da izmjeriti." To je sukus fizike. 

 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
ABECEDA FIZIKE #1: Mjerenjem do razumijevanja svij

definicija je loša:ovo što ste dali je više definicija bilo koje znanosti.

ne razumijeva se svijet, nego prirodne pojave (fizika nije psihologija, ekonomija, a ni biologija ..., barem za sada)

gdje je promatranje prirodnih pojava, apstrakcija (to nije samo matematika, nego i modeliranje, teorije...)?

potvrda nase ideje - to nije kako radi prirodna pojava, nego samo potvrda najbliže točnog modela apstrakcije.

tocno mjerenje (prema kvantnom modelu) ne postoji za vise od istovremeno jedne veličine.

fizika je reverzni inženjering bilo čega što se može opaziti kao tijek ili promjena energije u 4-dimenzionalnom prostor-vremenu,ili

fizika se bavi proučavanjem svih prirodnih fenomena enegije u prostor-vremenu.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:51 (hv73).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice